דרוש מידע חינוך חינם גיל 0-3

תותית י.

משתמש מקצוען
גיל שנה
ירושלים
וואי אני חייבת לכתוב לך,
פגשתי השבוע איזה צ'אלמרית אחת (אני מתכוונת לאלה שלא מצביעים בבחירות..) שסיפרה לי שהיא מטפלת פרטית בבית והיא לוקחת 250 שקלים לילד לחודש (עד 1), וככה זה המחירים אצלם... אולי תנסי אצלם? אם את לא רחוקה מהם?

ONE1

משתמש מקצוען
בלת"ק חלקי
בקיצור שווה לדאוג להכנסה המזכה במס הכנסה שלילי, זה רק משנה הבאה?
או כבר מהשנה הנוכחית?
למשהו יש טבלה עדכנית?

אביטלוש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
וואי אני חייבת לכתוב לך,
פגשתי השבוע איזה צ'אלמרית אחת (אני מתכוונת לאלה שלא מצביעים בבחירות..) שסיפרה לי שהיא מטפלת פרטית בבית והיא לוקחת 250 שקלים לילד לחודש (עד 1), וככה זה המחירים אצלם... אולי תנסי אצלם? אם את לא רחוקה מהם?
ירושלים ענקית-(זה גם יכול להיות 40 דקות)
וביננו- לא נראה לי שגם את היית שמה אצל מטפלת שלוקחת מחיר כזה....

ציוץ לשבח

משתמש פעיל
אחרי כ"כ הרבה תגובות א"א בלי בלת"ק...
מישהו יכול להסביר לי נקודה אחת?
מה תכל'ס יהיה בשנת הלימודים הבאה המחיר של מעון לתינוק בשנתו ראשונה? (בלי התייחסות לנקודות זיכוי שיתווספו, זה אחשבן לבד...) ומה זה הספסוד של ה-1700 ש"ח המדובר?

ציוץ לשבח

משתמש פעיל
מה תכל'ס יהיה בשנת הלימודים הבאה המחיר של מעון לתינוק בשנתו ראשונה? (בלי התייחסות לנקודות זיכוי שיתווספו, זה אחשבן לבד...) ומה זה הספסוד של ה-1700 ש"ח המדובר?
אני מדבר על המחיר בלי דרגה, האם יהיה ספסוד לכולם של 1700 ש"ח? וא"כ מה יהיה המחיר? (שוב...בלי התייחסות לנקודות זיכוי שיתווספו)

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
שווה לדאוג להכנסה המזכה במס הכנסה שלילי
איך יתכן ששווה לדאוג למענק עבודה?
ממ"נ: אם את מקבלת יותר מהזכאות למענק עבודה - שווה לך לקבל פחות רק בשביל לקבל עוד 470 בחודש?
ואם את מקבלת פחות מהזכאות - אז ודאי שווה לקבל יותר, תמיד, גם בלי 470 האלה...

ציוץ לשבח

משתמש פעיל
מישהו?

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
המחיר המלא יהיה 3100,
אם יש לכם דרגה תשלמו אותו מחיר כמו השנה מלבד הנקודות זיכוי.

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
יששש!!!!
קצת שכל.. (ותודה לח"כ החרדי האלוף!!)
אחרי כל הדיונים המתישים והמתוסכלים של ציבור ענק שעובד אך לא ירוויח את זיכוי נקודות המס..

פרסום ראשון: תכנית חינוך חינם תורחב ותכלול מענק מיוחד להורים עובדים שבשל הכנסתם הנמוכה לא היו נהנים מההטבה כפי שהוצגה בתחילה. המענק יעמוד על סך של עד 470 שקלים לחודש על כל ילד שטרם מלאו לו שלוש שנים.

כזכור, תוכנית חינוך חינם מגיל 0 עד 3, שהוצגה לפני יותר מחודש על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר בצלאל סמוטריץ', דיברה על כך שהורים עובדים שלהם ילדים בגילאי 0 עד 3, ייהנו מנקודות זיכוי לפטור ממס הכנסה בשווי של 940 שקלים לחודש.

לאחר פרסום התוכנית טען ח"כ יעקב אשר כי עלול להיווצר מצב אבסורדי שבו ההטבה המבורכת לא תסייע לאוכלוסייה גדולה שזקוקה לכך, שכן ישנם הורים רבים שכבר כיום אינם משלמים מס בגלל שהכנסתם איננה גבוהה, כך שהם ממילא לא משלמים מס בגלל נקודות הזיכוי שהן זכאיות בהן כבר היום.

בדיון שיזם בנושא במליאת הכנסת לפני חודש, אמר ח"כ אשר כי הוא מברך את ראש הממשלה, שר האוצר ושר החינוך על כך ש"אחרי הרבה מאוד שנים של דיבורים מכל קצוות הקשת הפוליטית הנושא הזה של חינוך חינם מ-0–3 נכנס למסלול מסוים". אך טען כי בעניין נקודות הזיכוי ייגרם במצב ש"אלה שמשתכרים הכי נמוך לא ייהנו מההטבה, והרי ההטבה צריכה להיות לכל הילדים, זו מטרת התוכנית".

ואכן מתזכיר החוק הממשלתי שהגיע לידי 'בחדרי חרדים' ונחשף כאן בפרסום ראשון, עולה כי הנושא סודר וכי אותם הורים ייכללו בתכנית ויקבלו מענק בסך של עד 470 שקלים לחודש לכל ילד עד גיל 3.

על פי נוסח החוק שצפוי להגיע לאישור הממשלה בקרוב: "מוצע לתת מענק להורים לילדים שטרם מלאו להם 3 שנים, שהכנסתם נמוכה, במסגרת חוק להגדלת שיעור ההשתתפות בכוח העבודה ולצמצום פערים חברתיים. המענק המקסימאלי יהיה בגובה של עד 470 שקלים חדשים לכל חודש, בשל כל ילד שטרם מלאו לו 3 שנים".

עוד נכתב כי "התיקונים האמורים לעיל צפויים להיטיב ולהביא להגדלת ההכנסה הפנויה של 82% ממשקי הבית העובדים להם פעוטות בגילאי לידה עד 3".

לייצי

משתמש פעיל
יששש!!!!
קצת שכל.. (ותודה לח"כ החרדי האלוף!!)
אחרי כל הדיונים המתישים והמתוסכלים של ציבור ענק שעובד אך לא ירוויח את זיכוי נקודות המס..

פרסום ראשון: תכנית חינוך חינם תורחב ותכלול מענק מיוחד להורים עובדים שבשל הכנסתם הנמוכה לא היו נהנים מההטבה כפי שהוצגה בתחילה. המענק יעמוד על סך של עד 470 שקלים לחודש על כל ילד שטרם מלאו לו שלוש שנים.

כזכור, תוכנית חינוך חינם מגיל 0 עד 3, שהוצגה לפני יותר מחודש על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר בצלאל סמוטריץ', דיברה על כך שהורים עובדים שלהם ילדים בגילאי 0 עד 3, ייהנו מנקודות זיכוי לפטור ממס הכנסה בשווי של 940 שקלים לחודש.

לאחר פרסום התוכנית טען ח"כ יעקב אשר כי עלול להיווצר מצב אבסורדי שבו ההטבה המבורכת לא תסייע לאוכלוסייה גדולה שזקוקה לכך, שכן ישנם הורים רבים שכבר כיום אינם משלמים מס בגלל שהכנסתם איננה גבוהה, כך שהם ממילא לא משלמים מס בגלל נקודות הזיכוי שהן זכאיות בהן כבר היום.

בדיון שיזם בנושא במליאת הכנסת לפני חודש, אמר ח"כ אשר כי הוא מברך את ראש הממשלה, שר האוצר ושר החינוך על כך ש"אחרי הרבה מאוד שנים של דיבורים מכל קצוות הקשת הפוליטית הנושא הזה של חינוך חינם מ-0–3 נכנס למסלול מסוים". אך טען כי בעניין נקודות הזיכוי ייגרם במצב ש"אלה שמשתכרים הכי נמוך לא ייהנו מההטבה, והרי ההטבה צריכה להיות לכל הילדים, זו מטרת התוכנית".

ואכן מתזכיר החוק הממשלתי שהגיע לידי 'בחדרי חרדים' ונחשף כאן בפרסום ראשון, עולה כי הנושא סודר וכי אותם הורים ייכללו בתכנית ויקבלו מענק בסך של עד 470 שקלים לחודש לכל ילד עד גיל 3.

על פי נוסח החוק שצפוי להגיע לאישור הממשלה בקרוב: "מוצע לתת מענק להורים לילדים שטרם מלאו להם 3 שנים, שהכנסתם נמוכה, במסגרת חוק להגדלת שיעור ההשתתפות בכוח העבודה ולצמצום פערים חברתיים. המענק המקסימאלי יהיה בגובה של עד 470 שקלים חדשים לכל חודש, בשל כל ילד שטרם מלאו לו 3 שנים".

עוד נכתב כי "התיקונים האמורים לעיל צפויים להיטיב ולהביא להגדלת ההכנסה הפנויה של 82% ממשקי הבית העובדים להם פעוטות בגילאי לידה עד 3".
איך יקבלו את המענק הנ"ל?

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
לא רוצה להשבית שמחות, מדובר בפירסום דמגוגי או שקרי
מדובר על החוק המקורי לפיו ינתן או 2 נק' זכות או מענק עבודה לזכאים למענק עבודה (או למרויחים הרבה או למרויחים קצת...)
אין פה שום חידוש, אני מצרף את החוק המלא שכבר עבר בכנסת לפני חודש ויכנס לתוקף ב 2024
הציטוט של בחדרי זה מילה במילה מהחוק הנ"ל

אכן יש תוספת לזכאים למענק עבודה, אבל רק לזכאים, וזה היה התכנית המקורית שהוצגה.

קבצים מצורפים

• תזכיר חוק לסיוע להורים לילדים עד גיל 3 (תיקוני חקיקה), התשפ-ג-2023.docx
    KB 149.1 · צפיות: 65

124578

משתמש צעיר
ערב טוב, יש למישהו מושג מה קורה עם נושא הסבסוד לשנה הבאה?
האם יהיה הבדל בין מעונות למשפחתונים? אני ממש חייבת לדעת כי לפי השמועות הולכים להפיל על ההורים עוד 300 ש"ח לחודש (במשפחתונים)

אנוכי

משתמש מקצוען
ערב טוב, יש למישהו מושג מה קורה עם נושא הסבסוד לשנה הבאה?
האם יהיה הבדל בין מעונות למשפחתונים? אני ממש חייבת לדעת כי לפי השמועות הולכים להפיל על ההורים עוד 300 ש"ח לחודש (במשפחתונים)
גם במעונות- למי שלא מקבל סבסוד. (מי שמקבל - אז לא יצטרך לספוג את ההעלאה הזו)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  4  פעמים

לוח מודעות

למעלה