חיה עם רגליים אי זוגיות

רות מיכל

משתמש פעיל
חברה שלחה לי מקור:
מרבה רגלים, זה נדל – רבנדל

"ת"ר: הולך על גחון, זה נחש. כל, לרבות השילשול. ואת הדומה לשילשול. על ארבע, זה עקרב. כל הולך, לרבות את החיפושית, ואת הדומה לחיפושית. מרבה רגלים, זה נדל. עד כל, לרבות את הדומה ואת הדומה לדומה" (חולין, סז ע"ב).

פירוש. תנו רבנן: [שנו חכמים] על הנאמר: "כל הולך על גחון, וכל הולך על ארבע, עד כל מרבה רגלים לכל השרץ השורץ על הארץ לא תאכלום", "הולך על גחון" — זה נחש, "כל הולך על גחון" — לרבות השילשול ואת הדומה לשילשול, "על ארבע" — זה עקרב, "כל הולך על ארבע" — לרבות את החיפושית ואת הדומה לחיפושית, "מרבה רגלים" — זה נדל, "עד כל מרבה רגלים" — לרבות את הדומה לנדל, ואת הדומה לדומה.

יוסניו

משתמש פעיל
נכתב ע"י רות מיכל;1400107:
חברה שלחה לי מקור:
לפחות הבת לא תוכל להגיד שהמקור מאינטרנט:D
מרבה רגלים, זה נדל – רבנדל

"ת"ר: הולך על גחון, זה נחש. כל, לרבות השילשול. ואת הדומה לשילשול. על ארבע, זה עקרב. כל הולך, לרבות את החיפושית, ואת הדומה לחיפושית. מרבה רגלים, זה נדל. עד כל, לרבות את הדומה ואת הדומה לדומה" (חולין, סז ע"ב).

פירוש. תנו רבנן: [שנו חכמים] על הנאמר: "כל הולך על גחון, וכל הולך על ארבע, עד כל מרבה רגלים לכל השרץ השורץ על הארץ לא תאכלום", "הולך על גחון" — זה נחש, "כל הולך על גחון" — לרבות השילשול ואת הדומה לשילשול, "על ארבע" — זה עקרב, "כל הולך על ארבע" — לרבות את החיפושית ואת הדומה לחיפושית, "מרבה רגלים" — זה נדל, "עד כל מרבה רגלים" — לרבות את הדומה לנדל, ואת הדומה לדומה.
מי אומר שיש כאן אי זוגי?

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מי עמד לספור לנדל את הרגליים?

א

אליהו פריד

אורח
כוכב ים????
אולי חסידה, שעומדת על רגל אחת.
יהודי בתפילת העמידה

פלאפונית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איזה פרס היא כבר תיתן??
נו באמת איך אני שונאת ההבטחות עם הפרסים,
בסוף מקבלים איזה עיפרון או עט שאחרי דקה כבר לא עובד....

s20000

משתמש רשום
נראה לי שקקטוס צלם חיה כזו,לא?(זה היה אמיתי או עבודה גרפית?)

צבי 554

משתמש צעיר
הדמיות בתלת מימד
אפילו לקקטוס יש רגליים זוגיות.

קבצים מצורפים

• לכידה.PNG
    KB 148 · צפיות: 11

רות מיכל

משתמש פעיל
נכתב ע"י רותי בן שימול;1400271:
מסתבר שגם המורה חיפשה קודם בגוגל..

מסתבר שלא..
אחרת אני עושה לעצמי אאוטינג מושלם..

זו מורה לכיתה א' שבמסגרת שיעור פרשת שבוע הגיעו לנושא בריאת העולם, היא אתגרה את הבנות, או שאולי רק הבת שלי אותגרה..

בכל אופן, שלחתי פתק עם תשובות דכאן.
תודה לכולם על ההשתתפות באתגר. לא יודעת אם יהיה פרס, אבל מצוה שווה יותר.:)

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
פיל- החוטם משמש לו כיד נוספת

אולי יש בעלי חיים שהזנב שלהם משמש להם כרגל נוספת

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  32  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה