חידות תורניות חידות תורניות

קושקוש

משתמש... תחליטו אתם!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
אם שומעים עונים, למה לא?
אם מתפללים עם הציבור אז החזן מסיים גאל ישראל ומיד מתחילים שמ"ע, אבל בעצם יתכן שהוא חייב לסיים בשקט ואם סיים בקול אולי כן צריך לענות - אך אז יתכן שזהו הפסק בין גאולה לתפילה. צ"ע.

תותית י.

משתמש מקצוען
מי שמדליקה נרות. (כולן לא?)
כנראה שלא,
רק מהחתונה כפי הידוע לי
ואני מתארחת ביו"כ אצל ההורים לכן אמא שלי הוציאה אותי בברכה(לא מברכים 2 באותו בית, גם בשבת אנחנו ככה), עכשיו נפל האסימון :)

אלעזר פרידמן

משתמש פעיל
אני מכירה כמה וכמה.
זה שאנחנו לא.... לצערנו הרב..
לפי מנהג הספרדים צריכים לעמוד כל פעם שאבא או האימא נכנסים לחדר ואפילו מאה פעמים ביום.. מה שאומר שבימים מסוימים הם יותר יעמדו מאשר ישבו...
אם שומעים עונים, למה לא?
הכוונה למי שמתפלל במנין שלא עונה על ברכת החזן שלא יהיה הפסקה בין גאל ישראל לשמו"ע (ולכן גם נהוג שהחזן מסיים גאל ישראל בשקט)

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אם מתפללים עם הציבור אז החזן מסיים גאל ישראל ומיד מתחילים שמ"ע, אבל בעצם יתכן שהוא חייב לסיים בשקט ואם סיים בקול אולי כן צריך לענות - אך אז יתכן שזהו הפסק בין גאולה לתפילה. צ"ע.
אם הבנ''א ששומע נמצא באותו מקום, זה משהו אחר.
התכוונתי לאדם שלא מתפלל, או בכ''א לא נמצא לפני תפילת עמידה ושומע מישהו אחר לוחש את הברכה הזו- הוא עונה אחריו גם אם זה הש''ץ למה שלא יענה אחריו?
כנראה שלא,
רק מהחתונה כפי הידוע לי
ברור לזה התכוונתי.
גם אם מדליקים לאחר גיל מצוות זה בלי ברכה. כך שזה לא רלוונטי.
לפי מנהג הספרדים צריכים לעמוד כל פעם שאבא או האימא נכנסים לחדר ואפילו מאה פעמים ביום.. מה שאומר שבימים מסוימים הם יותר יעמדו מאשר ישבו...
ועדיין אני מכירה מישהי דווקא ספרדיה לא צעירה, שגרה בסמיכות להורים מבוגרים ועומדת בכל פעם שהם נכנסים.
הכוונה למי שמתפלל במנין שלא עונה על ברכת החזן שלא יהיה הפסקה בין גאל ישראל לשמו"ע (ולכן גם נהוג שהחזן מסיים גאל ישראל בשקט)
שאלו בכלליות על איזו ברכה לא עונים, וציינו את הברכה הזו,
אז עניתי בפשטות שיש מצב שכן עונים לברכה הזו.

יוסי951951951

משתמש צעיר
דווקא תחילת התגובה הנ''ל הייתה ממגזר ההתנשאות..
את מתכוונת התנשאות שלי?

וחלילה לא רציתי לפגוע, אדרבה אמרתי רק הורהורי לבי שהיה לי בהתחלה, אבל אחרי התגובות שלך, אני חושב אחרת
ואני עדיין חושב שיש כאן בקיאות לא רגילה של אשה

ואם פגעתי אני מתנצל ומבקש סליחה

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
את מתכוונת התנשאות שלי?

וחלילה לא רציתי לפגוע, אדרבה אמרתי רק הורהורי לבי שהיה לי בהתחלה, אבל אחרי התגובות שלך, אני חושב אחרת
ואני עדיין חושב שיש כאן בקיאות לא רגילה של אשה

ואם פגעתי אני מתנצל ומבקש סליחה
ניסוח התגובה היה נראה כך,
אבל חלילה לא נפגעתי, ואני לא נפגעת מהודעות שנכתבות כאן, כי גם ככה כולנו תחת מעטה האנונימיות.

בן עמרם

משתמש פעיל
חידה לבעלי מבטא חסידי בלבד
באיזה פסוק מהפרשה בשבת האחרונה יש 5 פעמים את אותה המילה?
זו שאלה לבעלי קוראים , ולאו דוקא בעלי מבטא חסידי,
הלא היא אמרה לי אחי היא והיא גם היא אמרה אחי היא,

(אגב, ''ושרה שומעת פתח האוהל והיא אחריו'', מי אחריו?)

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

פסי

משתמש רשום
זו שאלה לבעלי קוראים , ולאו דוקא בעלי מבטא חסידי,
הלא היא אמרה לי אחי היא והיא גם היא אמרה אחי היא,

(אגב, ''ושרה שומעת פתח האוהל והיא אחריו'', מי אחריו?)

ואת כשד ואת חזו ואת פלדש ואת ידלף ואת בתואל

נסיך אוסטרי

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אבל אני לא זוכר איפה ראיתי אחד המפרשים הראשונים, שאומר והוא הכוונה על ישמאעל שהוא היה אחרי הדלת
תרגום יונתן על המקום וז"ל "ושרה הות שמעא בתרע משכנא וישמעאל קאי בתריה וציית מה דאמר מלאכא" (והו"ד בחזקוני)

נערך לאחרונה ב:

ראובן שפירא

משתמש פעיל
רש"י אומר שהדלת אחריו
אבל אני לא זוכר איפה ראיתי אחד המפרשים הראשונים, שאומר והוא הכוונה על ישמאעל שהוא היה אחרי הדלת
לצורך ההבהרה - בפסוק כתוב "והוא אחריו" כך שניתן לפרש את הדבר על פתח או על גבר, ולא כפי שצוטט - "והיא אחריו".

ראובן שפירא

משתמש פעיל

נסיך אוסטרי

משתמש פעיל
עריכה תורנית
יש ארבע פעמים חנוך בחומש בראשית , איפה??

נו באמת זה לא חכמה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יט

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ:ג יוֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה דָּעַת:ד אֵין אֹמֶר וְאֵין דְּבָרִים בְּלִי נִשְׁמָע קוֹלָם:ה בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם לַשֶּׁמֶשׁ שָׂם אֹהֶל בָּהֶם:ו וְהוּא כְּחָתָן יֹצֵא מֵחֻפָּתוֹ יָשִׂישׂ כְּגִבּוֹר לָרוּץ אֹרַח:ז מִקְצֵה הַשָּׁמַיִם מוֹצָאוֹ וּתְקוּפָתוֹ עַל קְצוֹתָם וְאֵין נִסְתָּר מֵחַמָּתוֹ:ח תּוֹרַת יְהוָה תְּמִימָה מְשִׁיבַת נָפֶשׁ עֵדוּת יְהוָה נֶאֱמָנָה מַחְכִּימַת פֶּתִי:ט פִּקּוּדֵי יְהוָה יְשָׁרִים מְשַׂמְּחֵי לֵב מִצְוַת יְהוָה בָּרָה מְאִירַת עֵינָיִם:י יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד מִשְׁפְּטֵי יְהוָה אֱמֶת צָדְקוּ יַחְדָּו:יא הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים:יב גַּם עַבְדְּךָ נִזְהָר בָּהֶם בְּשָׁמְרָם עֵקֶב רָב:יג שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי:יד גַּם מִזֵּדִים חֲשֹׂךְ עַבְדֶּךָ אַל יִמְשְׁלוּ בִי אָז אֵיתָם וְנִקֵּיתִי מִפֶּשַׁע רָב:טו יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְהוָה צוּרִי וְגֹאֲלִי:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה