חידות תורניות חידה לגברים

זמן ועט

משתמש רשום
חידה:
שני אנשים ספרו יחדיו ספירת העומר מילה במילה, אחד יצא ידי''ח והשני לא. (יתכן וישנם עוד תשובות חוץ ממה שאני מתכוונת, ובכל אופן מדובר גם במקרה שעד לאותו היום שניהם ספרו כהלכה)
1. אחד כיוון לצאת והשני לא כיוון.
2. ספרו יחד דרך הטלפון ואחד מהם היה במקום שעדיין לא שקעה החמה.

פיקצר פרפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
חידה:
שני אנשים ספרו יחדיו ספירת העומר מילה במילה, אחד יצא ידי''ח והשני לא. (יתכן וישנם עוד תשובות חוץ ממה שאני מתכוונת, ובכל אופן מדובר גם במקרה שעד לאותו היום שניהם ספרו כהלכה)
אחד נער בר מצוה ואחד לא.
אחד זכר בשעת הברכה את היום הנכון ואחד לא
אחד נמצא במקום הטינוף ואחד לא

Goldidea

משתמש מקצוען
חידה נוספת:
אדם עבר עבירה והתחייב מיתת בי''ד, הלך ועבר את אותה עבירה בדיוק, ובזה נפטר מחיוב מיתה?
העבירה היא: מעביר בנו למולך
יש גזירת הכתוב שכל החיוב במעביר בנו ולא כל בניו ואם כן במי שיש לו רק שני בנים והעביר את הראשון התחייב מיתה ואם הלך והעביר גם את בנו השני נפטר מחיוב

מנצפך

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
בהגדש"פ אומרים פסוקים בשלימותם ולאחמ"כ חוזרים על כל מילה או שתים מהם ומרחיבים אודותם [לדוגמא: וישמע ה' את קולנו וירא את ענינו ואת עמלנו ואת לחצנו. וישמע ה' את קולנו. כמה שנאמר וישמע אלהים את נאקתם וכו'. וירא את ענינו. זו פרישות דרך ארץ כמה שנאמר וכו'],
היכן מצינו בתפילה מבנה דומה?
לי ידוע על שתים כאלו הנאמרים לכה"פ פעם בשבוע ועל אחד הנאמר פעם בשנה.

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
בהגדש"פ אומרים פסוקים בשלימותם ולאחמ"כ חוזרים על כל מילה או שתים מהם ומרחיבים אודותם [לדוגמא: וישמע ה' את קולנו וירא את ענינו ואת עמלנו ואת לחצנו. וישמע ה' את קולנו. כמה שנאמר וישמע אלהים את נאקתם וכו'. וירא את ענינו. זו פרישות דרך ארץ כמה שנאמר וכו'],
1. אין ערוך לך ואין זולתך אפס בלתך ואין דומה לך וכו'

משה מנחם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
2. ב'נשמת'

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה