חזרתי לכתוב (ולפרסם) וכולם מוזמנים

אילת בריטמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
לפני כחצי שנה פרסמתי מדור קבוע בדף המאמרים המצויין של פרוג
בשם 'כלבנה להאיר'
כעת, בסייעתא דשמיא אני מתחילה לפרסם באופן קבוע
שני סיפורים בשבוע
שעוסקים, איך לא- בעבודה עם קלפים
מצרפת כאן דוגמה לסיפור הראשון
ומזמינה את כולם לשלוח מייל חוזר לכתובת: <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>
ולקבל בכל שבוע שתי מתנות היישר לתוך תיבת המייל

הטווס

AnimalCards0391.png

זו אני! מצהירה ליזי באוזני הקבוצה, ההמומה יש לציין, ורגע לפני שנמהר לדון אותה כמתנשאת כאגוצנטרית או כשניהם גם יחד, היא ממהרת להסביר את עצמה

חושבות שאני גאוותנית, נכון? אבל אני לא. באמת שלא. אדם צריך להכיר בערך עצמו וברוך ה' שיש במה להכיר. אני מודה כל יום לקב"ה שחנן אותי במידה גדושה של מתנות שמיים. אני כותבת, אני מציירת, אני מרצה, אני מעורבת בכל מיני פרויקטים חברתיים. ה' נתן לטווס יופי, לא סתם יופי, נוצות מרהיבות וברוך ה' שגם אני, כמוהו, זוכה להשתמש בכישורים שלי ולהשפיע מהם על העולם.

כולן שותקות. גם אני. אין שום פסול לכאורה בדברים של ליזי. הלא כל אחת מאתנו היא יחידה ומיוחדת שקבלה את מתנות השמיים שלה ובעזרתם היא צריכה להשלים את הייעוד, את הייחוד שלה בעולם. בכל זאת, אני חשה חזק בתוכי את הצרימה.

את יודעת ליזי, אני פותחת לבסוף, יש משהו מעניין בקלף הזה, שונה. זה הקלף היחיד מתוך כל החבילה שהחיה תופסת את כל מאת האחוזים שבו. אין רקע, אין נוף, אין שום דבר, רק הוא.

נכון, היא עונה לי, אז מה?

לא יודעת, מה את חושבת?

היא מהרהרת לרגע. זה בגלל שהוא באמת כל כך דומיננטי, כל כך מוצלח, מה אפשר לעשות?

מה את חושבת ליזי, אני ממשיכה, אם היינו מגדילים את מסגרת התמונה, יש שם לדעתך חיות נוספות?

בוודאי, היא יורה את התשובה, הטווס הזה לא חי לבד. אולי טווסים נוספים, אולי ברווזים. יש, בוודאות יש שם עוד.

ומה דעתך? איך זה בשבילם שהוא ככה, תופס את כל התמונה?

לא יודעת, לא חשבתי על זה, היא מודה.

אז תנסי לחשוב עכשיו, מסכימה? איך מרגיש שם ברווז או טווס קטן יותר, כשהוא עומד שם לידו?

לא רואים אותו, היא תופסת פתאום

אני רוצה לשאול אותה איך זה בשבילו אבל המבט בעיניים של ליזי מבהיר לי שזה מיותר לגמרי, היא כבר הבינה.

את יודעת מה, היא אומרת לבסוף, הטווס יכול גם לאסוף את הנוצות שלו, לצמצם אותם, גם את האפשרות הזו ברא הקב"ה. אולי צריך ללמוד להשתמש גם בה.

ואת, מה אתך? מה עם הנוצות שלך?

האם יודעת בכלל שיש לך נוצות?

האם את פורסת אותן לעיתים?

האם את יודעת גם לאסוף ולהסתיר אותן?

ואיך את מרגישה, כשהן פרוסות, כשהן אסופות?

התבונני בטווס, תני לעצמך כמה דקות לענות על השאלות הללו

בטוחה שתגלי דברים חדשים ומפתיעים

רוצה לשתף אותי? בשמחה!

מוזמנת לענות למייל הזה: <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלה

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֶת שֵׁם יְהוָה הַלְלוּ עַבְדֵי יְהוָה:ב שֶׁעֹמְדִים בְּבֵית יְהוָה בְּחַצְרוֹת בֵּית אֱלֹהֵינוּ:ג הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב יְהוָה זַמְּרוּ לִשְׁמוֹ כִּי נָעִים:ד כִּי יַעֲקֹב בָּחַר לוֹ יָהּ יִשְׂרָאֵל לִסְגֻלָּתוֹ:ה כִּי אֲנִי יָדַעְתִּי כִּי גָדוֹל יְהוָה וַאֲדֹנֵינוּ מִכָּל אֱלֹהִים:ו כֹּל אֲשֶׁר חָפֵץ יְהוָה עָשָׂה בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ בַּיַּמִּים וְכָל תְּהוֹמוֹת:ז מַעֲלֶה נְשִׂאִים מִקְצֵה הָאָרֶץ בְּרָקִים לַמָּטָר עָשָׂה מוֹצֵא רוּחַ מֵאוֹצְרוֹתָיו:ח שֶׁהִכָּה בְּכוֹרֵי מִצְרָיִם מֵאָדָם עַד בְּהֵמָה:ט שָׁלַח אֹתוֹת וּמֹפְתִים בְּתוֹכֵכִי מִצְרָיִם בְּפַרְעֹה וּבְכָל עֲבָדָיו:י שֶׁהִכָּה גּוֹיִם רַבִּים וְהָרַג מְלָכִים עֲצוּמִים:יא לְסִיחוֹן מֶלֶךְ הָאֱמֹרִי וּלְעוֹג מֶלֶךְ הַבָּשָׁן וּלְכֹל מַמְלְכוֹת כְּנָעַן:יב וְנָתַן אַרְצָם נַחֲלָה נַחֲלָה לְיִשְׂרָאֵל עַמּוֹ:יג יְהוָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם יְהוָה זִכְרְךָ לְדֹר וָדֹר:יד כִּי יָדִין יְהוָה עַמּוֹ וְעַל עֲבָדָיו יִתְנֶחָם:טו עֲצַבֵּי הַגּוֹיִם כֶּסֶף וְזָהָב מַעֲשֵׂה יְדֵי אָדָם:טז פֶּה לָהֶם וְלֹא יְדַבֵּרוּ עֵינַיִם לָהֶם וְלֹא יִרְאוּ:יז אָזְנַיִם לָהֶם וְלֹא יַאֲזִינוּ אַף אֵין יֶשׁ רוּחַ בְּפִיהֶם:יח כְּמוֹהֶם יִהְיוּ עֹשֵׂיהֶם כֹּל אֲשֶׁר בֹּטֵחַ בָּהֶם:יט בֵּית יִשְׂרָאֵל בָּרְכוּ אֶת יְהוָה בֵּית אַהֲרֹן בָּרְכוּ אֶת יְהוָה:כ בֵּית הַלֵּוִי בָּרְכוּ אֶת יְהוָה יִרְאֵי יְהוָה בָּרְכוּ אֶת יְהוָה:כא בָּרוּךְ יְהוָה מִצִּיּוֹן שֹׁכֵן יְרוּשָׁלִָם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

השירים שאהבנו • אתגר 20

לוח מודעות

למעלה