חו"ד לכרזה פירסומית-תחרות "אם לא נסביר נפסיד"

• פותח הנושא ZEREM
  • פורסם בתאריך

ZEREM

משתמש רשום
אני מעלה כאן את הכרזה שהכנתי לתחרות של "ערך מוסף 3"
כאן בפורום של הפרסומאים אני מקוה לקבל חות דעת וביקורת בונה מהמבינים והמקצוענים בתחום הפירסום והיח"ץ.
אני מבקש לזכור שקהל היעד הוא הציבור החילוני המוסת.
ז"א תנסו להכנס לראש החילוני בכדי לדון האם המסר מועבר בצורה הנכונה.

והנה המלל:

לא שופטים חצי תמונה

מסע הסברה, שירגיע את האיש החילוני, המושפע מההסתה האנטי חרדית, המוצגת בתקשורת החילונית.

נגלה לו שהמידע שאנשי התקשורת מציגים, אינו תמונה מלאה וברורה של מה שבאמת מתרחש.

ונעורר את הכבוד העצמי של האדם הנחשף למסע הפרסום, וכמו כן נעורר את רגשותיו בכדי להחדיר לו את המסר,
"שהשופט לפי חצי תמונה עלול לטעות, ובאופן חמור ומביש מאד"
המטרה:
מהיום לא מקבלים עמדה חד צדדית! אם באמת רוצים לדעת בודקים לבד! (בוא ל"בני ברק", שם באמת תפגוש את החרדי ואורח חייו האמיתי)
(אין כאן ניסיון להחזיר בתשובה, או להסביר עמדות השנויות בחילוקי הבנות, אלא ניסיון של שינוי שיטת קבלת המידע.)

אנו משוכנעים שכאשר נצליח לשנות את טבעי הדברים בנוגע לאופן ההתיחסות למידע התקשורתי , נוכל להגיע רחוק מאד, ולהתקדם בכיוון הרצוי.

בחרנו להציג את המסר בצורה קריאייטיבית וריגשית גם יחד,
כשנתבונן בדמותו של הרצל - המוכרת והמוערכת מאד בקרב הציבור החילוני – באם נכסה מחלקו העליון של הפנים ונחשוף רק את חלקו התחתון של הפנים, יצטייר דמותו כאחד מרבני אירופה טרום השואה , זאת הודות לזקנו המגודל.

החילוני הממוצע יתבייש על שלא הצליח לזהות את הדמות המוערכת כל כך, ובפרט על הטעות הנוראה כשחשב שמדובר ברב חרדי (שלדאבוננו אינו מיוחס בכבוד כלל בקרב הציבור החילוני המוסת)
החילוני הנבוך יחוש שהוא פגע בערכים חשובים מאד, וירגיש חרטה פנימית על שמיהר לשפוט את התמונה על פי חציה בלבד.

וכאן בא המסר החד:
"השופט על פי חצי תמונה (המוצגת בפניו על ידי גורם תקשורתי כלשהוא) טועה נוראות ופוגע בערכים הכי חשובים"
ומכאן תצא הקריאה:

אל תשפוט חצי תמונה !
אל תפגע בערכים שלך !

קבצים מצורפים

• כרזה 1.jpg
    1.6 MB · צפיות: 17
  • כרזה 2.jpg
    1.6 MB · צפיות: 10
  • כרזה 3.jpg
    1.7 MB · צפיות: 6

רק עיצוב

משתמש פעיל
מדהים!!!

אני מאמין שהכרזה הזו לא הגיע לשלב הגמר, כי אם זה היה מגיע הוא היה עומד בין הזוכים מבחינתי לפחות.
ולמה זה לא הגיע זה לא שאלה, הרי תודו לי שחלק מאלו שכן הגיעו לשלב הגמר, לא היה שום סיבה שהם יגיעו לשם.(כנראה שצריכים הרבה חברים ומיקום טוב בכדי לגרוף קולות;).... וחבל:()

לעצם הכרזה
הרעיון הקריאייטיבי מוצג בצורה ריגשית מאד לאיש החילוני שנחשף לפירסום
הדבר יוכל לשנות את מהלך החשיבה שלו לאורך זמן אם רק מדובר בבן אדם שיש לו קצת כבוד עצמי ורצינות.

הרעיון הוא גאוני, תופס אותי מאד אני חושב שהראיון לדבר על החרדים באמצעות הרצל כשאתה פונה לציבור החילוני, פשוט חזק מאד.

מבין הכרזות שראיתי בינתים זה נבחר למקום שני מינימום (אולי אפי' למקום ראשון).

נ"ב אם הבנתי נכון בדף השני הצורה היא מפת ארץ ישראל בשילוב מגן דוד?

shilat

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
זה במת נראה ככה .. שהכל שם פרוטקציה.. :rolleyes:
ככה לקרוא לזה??:confused:

מה- 8 שהיגעו לגמר רובם לא מוצלחות...:(

Y

yossmor2

אורח
הכרזה היחידה שראיתי עד עכשיו שפוגעת בול.
לענ"ד.

רק עיצוב

משתמש פעיל
זה במת נראה ככה .. שהכל שם פרוטקציה..

אני לא חושב שזה כך
אבל אני כן חושב וזה הגיוני שמי שיש לו הרבה חברים שמשתתפים בכינוס ומצביעים, יצביעו לחבריהם בפרט אם אין להם ידע בפירסום (ועיצוב) כלל, וכאלו היו הרבה משום מה.

וזה ככל הנראה הסיבה שהיו כרזות לא כ"כ מוצלחות (כולם היו מוצלחות אבל לא כולם כ"כ מוצלחות) שהגיעו לגמר, וכן הרבה מוצלחות מאד שלא הגיעו לגמר.

כמו כן היו כרזות שמוקמו במיקום מרכזי בשורה האמצעית והיו כאלו....
ובין כ"כ הרבה כרזות אי אפשר לטעון שכרזה מוצלחת בולטת מכל מקום שתהיה,
אדרבה שיבואו אלו שראו את כל כרזה למשך שניה לפחות, ונראה כמה אחוזים הם תופסים מבין הבוחרים.

אבל אין את מי להאשים ככה זה וזה היה חוקי לחלוטין.
לגבי פעם הבא אני מציע שבתערוכה עצמה יופיעו עד 20 כרזות בלבד
שייבחרו מבין כל שולחי הכרזות ע"י צות מקצועי בתחום הפירסום וההסברה, ובתערוכה יוכלו המשתתפים לבחור בהצבעה אחת וכן הפאנל המקצועי בהצבעה נפרדת, והפרסים יינתנו לזוכים ע"פ המקצוענים, והאתגר של המשתתף תהיה האם אני פרסומאי...
הרי באים להתמקצע!!

לדעתי תוכנית כזאת נשמעת הרבה יותר הגיוני, מה דעתכם?

אני חושב שאם לא יטפלו בבעיה זה יוציא את הטעם והחשק להשקיע והרמה תרד פלאים כשרק המתחילים יתחרו...

ושוב בקשר לכרזה של פותח האשכול חזק גאוני וקולע.

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
לומר לחילוני שזו טעות 'נוראה'... לא יודעת מה זה אמור להגיד לו.

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
ובקשר לפרוטקציה וכל זה -
שתיים מבין הכרזות שהגיעו לגמר היו בין השלוש שבחרתי
ואני לא מכירה את היוצרים
מה שאומר שכנראה היה בהן משהו חזק
וכמו שאני בחרתי בהן - היו גם אחרים שאהבו אותן.

רוב אלו שהגיעו לגמר היו כאלה שהתעמקתי בהן כשעברתי על התמונות
(להבדיל מהרבה כאלה שאני רואה ואוהבת עכשיו על המסך, אבל שם לא ראיתי אותן)
מה שאומר שהן באמת היו 'נראות' בין כל הצבעים והמילים
מה שאומר שהגיוני לחשוב שהיו עוד שראו אותן, והצביעו להן
ו...

די, תפסיקו לדבר על פרוטקציות! זה בלי קשר וזה מעצבן!

אני ממש לא הייתי בוחרת בשתיים הזוכות מבין השמונה שעלו לגמר
אז לדעתי דווקא השופטים עשו פרוטקציה
:rolleyes:

obyektiv

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
D I G I T A L
הרעיון מיוחד.
אבל עדין יש לי בעיה עם המדעה האחרונה. הרצל בגדול והחרדים מיוצגים. לי זה נראה בעיתי.
הייתי שמה את הרצל עם איזה ציטוט שלו בנוסח שהחילונים לא מכירים.
יש פה אולי התגוננות---

Danbarlev

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הביצוע מפוצץ וגם הרעיון בעצמו אך המסר ....לא נכון ! זה לא הסבר זה תירוץ,המסר שאני רואה פה זה "נכון החרדים עושים בלאגן אבל זה בגלל ש.. " את זה אומר ילד שהרביץ לחבר שלו "זה בגלל ש.."
וגם מה ציפית שהתקשורת תאמר "יצאו להפגין למען כבוד ה'" הם לא מאמינים בכבוד ה' (ל"ע) !! מה התקשורת פיספסה? שאנחנו עושים צדקה וחסד? רק לחרדים אחרים! ביחס לחברה האפיכורסית החילונית אנחנו עושים רק בלאגן ...באמת....דבר אחד גשמי שהחרדים מועילים לחילונים?! אין! ומה שייך להגיד להם עכשיו לא עשינו סתם היה לנו סיבה או התקשורת לא גילתה לך הכל זה תירוצים !!
נכנסתי לראש החילוני האנטי דתי (שלהם זה כוון) וזה לא הסביר לי כלום !
בלי כוונה לפגוע חס"ו :eek::eek::eek: לא שעשיתי יותר טוב:p

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
לא מסכימה
דווקא הרבה מהכרזות דיברו על זה שמה שאתה יודע על החרדים זה לא הכול. הרי אי אפשר להסביר בכרזה רעיון ארוך ומורכב, וממילא זה לא יכול להיות יותר מדי יעיל, לעשות מערך הסברה שלם במודעה אחת. מה שאפשר לעשות זה לתת לחילוני הרגשה שמה שהוא יודע זו לא האמת ולגרום לו להתעניין הלאה בעצמו.
אני חושבת הרבה כרזות עשו את זה בצורה יפה וחזקה, ולא נראה לי שזו גישה מוטעה.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
אני לא חושבת שהיתה כאן פרוטקציה משום כיוון.

אלא מה משנה מאד ליד מי אתה עומד, גם מבחינת מראה גם מבחינת תוכן,
כמה חלל סביבך, וכמה עמוק המסר של מי שלידך.

עשרות כרזות שראיתי מרחוק לא הספקתי להתעמק בטקסט הנלווה ולא בחרתי בהן,
אין ספק, היו הרבה היו הרבה רעיונות יפים, וגרעינים מצוינים.
על המוגבלות שבבחירה כבסר דנים באשכול אחר.

אני חושבת שהשנה זה בולט יותר משנים קודמות, משום שהשנה הנושאט היה הרבה יותר תוכני ועמוק, וכשמסרים עמוקים יושבים בצפיפות זל"ז הוווזלות רועמות וברירות המחדל הרבה פחות משקפות.

רק עיצוב

משתמש פעיל
זה לא הסבר זה תירוץ,המסר שאני רואה פה זה "נכון החרדים עושים בלאגן אבל זה בגלל ש.. "
לפי מה שאני מבין טעית טעות נוראה!:)

הכרזה לא באה להגיד שזה נכון .... אבל בגלל.....
הכרזה אומר לחילוני שהמידע לא נכון בכלל, אתה מקבל מידע שגוי ולפיו אתה שופט.
וזה כמו שאתה רואה את הרצל מחציו ומטה...
אין כאן הצטדקות אלא הכחשה גורפת להשמצת התקשורת

נשמע די לגיטימי לא?
(דווקא לא הייתי תומך בכרזה שבאה לתרץ את עצמינו בתור מחריבי והורסי כל חלקה טובה, אבל לא ראיתי מסר כזה בכרזה הזו.)

אספקלר

משתמש צעיר
הרעיון - נחמד. הביצוע הגרפי - מדהים. ההתנסחות - יכולה להיות יותר טובה. צטער.

פעיל

משתמש רשום
נכתב ע"י shilat;420610:
זה במת נראה ככה .. שהכל שם פרוטקציה.. :rolleyes:

אני מכיר את ההרגשה, אבל כאחד שהיה מעורב מאוד בתהליך ספירת הקולות, לא היה מי שיעשה פרוטקציה.
2 נשים ישבו והקלידו את המספרים מתוך הניירות אל המחשב, כשהן אפי' לא יודעות (אולי הן זכרו מהתערוכה....:rolleyes:) איזה מספר שייך לאיזה קמפיין.
המחשב הוא זה שסיכם את הקולות של כל קמפיין - ואותם 8 קמפיינים שקיבלו את מירב הקולות, נכנסו למצגת הגמר.

מי שסיכם את הקולות והכין את המצגת, לא שייך לצוות פרוג ועשה זאת בהתנדבות במקום...
(דווקא הכרזות שהוא בחר היו אי שם בסוף.....)

הבעיה לדעתי, כפי שכתבתי כאן, היא הבחירה של 3 מתוך 300.... כך שגם המקומות הראשונים מגיעים למס' לא גבוה של קולות - יחסית. הפתרון הוא חצי הגמר, אבל בנוגע לכך עיינו בקישור לעיל.

milk

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אולי היה עדיף לכתוב במודעה הראשונה

משהו על החרדים בשפת החילונים
הנה עוד אחד מאלו... (שחורים, מזוקנים....)
ואז כשהם בתהליך של הסכמה עם המודעה
להכניס את גורם ההפתעה
ולהראות איך כשמדובר במישהו משלהם,
פתאום הם לא חושבים שהמזוקן הזה הוא שחור
ומראה שהדחייה שלהם היא בגלל דעות קדומות והמראה,
אבל בעצם אנחנו אנשים כמותם,
זה מוליך לכיוון שונה מעט, אבל שיביא יותר הזדהות, לדעתי.

נכתב ע"י ZEREM;420481:
אני מעלה כאן את הכרזה שהכנתי לתחרות של "ערך מוסף 3"
כאן בפורום של הפרסומאים אני מקוה לקבל חות דעת וביקורת בונה מהמבינים והמקצוענים בתחום הפירסום והיח"ץ.
אני מבקש לזכור שקהל היעד הוא הציבור החילוני המוסת.
ז"א תנסו להכנס לראש החילוני בכדי לדון האם המסר מועבר בצורה הנכונה.

והנה המלל:

לא שופטים חצי תמונה

מסע הסברה, שירגיע את האיש החילוני, המושפע מההסתה האנטי חרדית, המוצגת בתקשורת החילונית.

נגלה לו שהמידע שאנשי התקשורת מציגים, אינו תמונה מלאה וברורה של מה שבאמת מתרחש.

ונעורר את הכבוד העצמי של האדם הנחשף למסע הפרסום, וכמו כן נעורר את רגשותיו בכדי להחדיר לו את המסר,
"שהשופט לפי חצי תמונה עלול לטעות, ובאופן חמור ומביש מאד"
המטרה:
מהיום לא מקבלים עמדה חד צדדית! אם באמת רוצים לדעת בודקים לבד! (בוא ל"בני ברק", שם באמת תפגוש את החרדי ואורח חייו האמיתי)
(אין כאן ניסיון להחזיר בתשובה, או להסביר עמדות השנויות בחילוקי הבנות, אלא ניסיון של שינוי שיטת קבלת המידע.)

אנו משוכנעים שכאשר נצליח לשנות את טבעי הדברים בנוגע לאופן ההתיחסות למידע התקשורתי , נוכל להגיע רחוק מאד, ולהתקדם בכיוון הרצוי.

בחרנו להציג את המסר בצורה קריאייטיבית וריגשית גם יחד,
כשנתבונן בדמותו של הרצל - המוכרת והמוערכת מאד בקרב הציבור החילוני – באם נכסה מחלקו העליון של הפנים ונחשוף רק את חלקו התחתון של הפנים, יצטייר דמותו כאחד מרבני אירופה טרום השואה , זאת הודות לזקנו המגודל.

החילוני הממוצע יתבייש על שלא הצליח לזהות את הדמות המוערכת כל כך, ובפרט על הטעות הנוראה כשחשב שמדובר ברב חרדי (שלדאבוננו אינו מיוחס בכבוד כלל בקרב הציבור החילוני המוסת)
החילוני הנבוך יחוש שהוא פגע בערכים חשובים מאד, וירגיש חרטה פנימית על שמיהר לשפוט את התמונה על פי חציה בלבד.

וכאן בא המסר החד:
"השופט על פי חצי תמונה (המוצגת בפניו על ידי גורם תקשורתי כלשהוא) טועה נוראות ופוגע בערכים הכי חשובים"
ומכאן תצא הקריאה:

אל תשפוט חצי תמונה !

אל תפגע בערכים שלך !

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  35  פעמים

לוח מודעות

למעלה