חוצפה מתורכזת

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
בקשר למה שאמרו לא להוציא עבודה לפני שמקבלים את הכסף - זה נכון - והלקוחות מבינים את זה.
אני החלטתי לנהוג על פי הכלל הזה, למרות שאני לוקחת אחוזים נכבדים של מקדמה בתחילת העבודה - תמיד את היתרה יכולים לא לשלם לי אם כבר קיבלו את העבודה...
היה לי אפילו מקרה עם לקוחה שלא עשתה בעיות. שילמה מקדמה, באמצע העבודה הביאה עוד על החשבון וביום שהיא היתה צריכה את העבודה - בעלה, שהיה אמור לבוא ולקחת, היה בלי כסף, בלי צ'יקים ובלי כרטיס אשראי להוציא כסף מהבנק. היא היתה צריכה את העבודה מאוד מאוד דחוף, זה הכל יועד לטיסת עסקים, והיא לא מאותה העיר שלי, בקיצור - אני בטוחה שהרבה גרפיקאים היו נותנים לה את העבודה ו"סומכים" עליה שתשלם. אבל אני נצמדתי לעקרונות ואמרתי לה שאני לא אוכל לתת לו את העבודה בלי שהיא תשלם לי, לא בגלל משהו אישי, פשוט זה מניסיון העבר וכו'. בסופו של דבר ביצענו העברה בנקאית ורק אחרי שקיבלתי על כך אישור העבודה נמסרה.
מה שבעצם רציתי להגיד - זה שהלקוח לחוץ על העבודה - הוא ישלם לך גם הוא יצטרך להפוך עולמות, אבל כשהוא כבר עם העבודה ביד - זה הדבר האחרון שמעניין אותו...

איש קטן

משתמש צעיר

תלמדו כבר: לא נותנים דיסק בשום פנים ואופן בלי לשלם על כל העבודה, בלי גרוש פחות.

גם אל תשלחו במייל pdf ברמת דפוס, אלא ברמת סטנדרט!

מניסיון מר! עדיף להיות אכזריים לרבע שעה, מאשר להיות אח"כ הרבה יותר אכזרי לחודשים.

כשהדיסק עדיין בידכם, הם צריכים אותך, ועוד איך, אח"כ אתה צריך אותם, ולך תחפייש...

אביגדורית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
לא משתתף באבלך.

שמח בשמחתך שזה קרה לך בסכום פעוט (כן. כן. 1000 ש"ח זה הרבה בשביל לחם וחלב אבל ממש לא הרבה בשביל לרדוף אחריו לבתי דין ובתי משפט, בזמן של הריצות אחריו תעשה הרבה יותר בעז"ה), ולא בסכום גדול יותר.

להבא תלמד שלא מוציאים עבודה ללא כסף.

מי שלא רוצה לשלם מזומן עד שלא רואה את החומר מודפס או מכל סיבה שהיא, מביא לי שיק לתאריך מאוחר יותר ומקבל את החומר.

כלל זה תקף לחבר, משפחה, לקוח קבוע, לקוח נחמד, לקוח מעצבן, ולקוח פשוט.

גרפית

משתמש חדש
אני צריכה לשאול רב אם מותר לפרסם את שמו בפורום- בכל זאת , אם יש מושחתים לפחות לא ניהיה בינהם ולא מדומיהם.
להסתר פנים שלא הבין את ההגדרכה "מתורכזת"- פרושו ריכוז חוצפות שמתנכזות באדם אחד...:(
בכל אופן לגבי העתיד כמובן שאין לי ספק לגבי צורת העבודה.
לאביגדור- מדובר בסכום שעולה על 1.000 ש"ח, ואם לכל גנב קטן נוותר נשאר אומנם על לב ענק אבל עם כיס ריק.
ואולי צריך לדון לכף זכות אפילו שקשה, ונראה לא הגיוני?
שאלתי אדם אחד הגון על המקרה מה דעתו ומה עלי לעשות והוא השיב לי"צריך להתפלל ולקוות שלעם ישראל יהיה כסף בשפע- ועז תפתרנה הבעיות של כולנו...;)

רימון

משתמש רשום
משתתף בצערך, כמעט לכל אחד בתחום יש סיפור כזה או דומה, ככה זה העולם יש טובים ויש פחות... צרת רבים - נחמת יחיד...

יצחק למפרט

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
נכתב ע"י איש קטן;185450:
"גם אל תשלחו במייל pdf ברמת דפוס, אלא ברמת סטנדרט!"

יש מצב להסבר על זה? לא הבנתי. מה הרמת סטנדרט ומה ה"רמת דפוס"? יש מסביר?

תודה! (ואני חייבת שוב לציין שהדיון פה מעניין...)

רימון

משתמש רשום
רמת סטנדרט: באיכות נמוכה
רמת דפוס: איכות מרבית.

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
רמת סטנדרט לא בקובץ pdf
אלא קובץ jpg באיכות 150 dpi

יצחק למפרט

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
אה, הבנתי. תודה רבה!!
ואם כבר מדברים - יש למישהו נוסח או קובץ של הסכם בין לקוח לגרפיקאי שמונע מצבים מתסכלים כאלה? אפשר להעלות לכאן איזה דוגמא משהו? אשמח. תודה מראש!

תקשורת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני בפרוש כן נותן אמון באנשים, ומוציא עבודות לדפוס לפני תשלום.
רוב האנשים הם ישרים והגונים ומשלמים, מי בזמן, מי באיחור, מי בנדנוד ומי בטלטול...
יש משהו שקוראים לו שרות, ולקוח שחוזר אלי, הוא לקוח שהיה מרוצה, לקוח שמשדרים לו שאין בו אמון בסיסי ברמת ההגינות ילך למקום אחר.
ודר"א, אין מישהו שחייב לי כסף וכבר עברו חודשיים מאז שקיבל את העבודה שלו.

miri

מירי הס- אמנית ציור
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
אשריך, אני גם לא דורשת הכל מראש פשוט לא בנויה לזה והפסדו בצידו...

הוד

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נראה לי שהרעיון לפרסם את שמו הוא רעיון מצויין ואני ממש בטוחה שזה מותר עפ"י ההלכה. ברור שקודם לקבל עצה ופסיקה מרב איך לעשות את זה בצורה נכונה.

מקארתור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
מזדהה עם כל מילה וכל תגובה. מנסיון. העבודה הראשונה שלי של עשרות שעות לא ראיתי שקל, החברה כבר ז"ל, ואין עם מי לדבר.
עוד אופציה, ללכת לרחוב ולחפש בכלי מדידה מתמטים את הכי ארוך עבה וחזק להבטיח לו כמה גרושים+הנאה מהעבודה [וכמובן לומר לו "שלמעשה" רק בעדינות]

Graphic

משתמש צעיר
נכתב ע"י פתוש;185517:
נכתב ע"י איש קטן;185450:
"גם אל תשלחו במייל pdf ברמת דפוס, אלא ברמת סטנדרט!"

יש מצב להסבר על זה? לא הבנתי. מה הרמת סטנדרט ומה ה"רמת דפוס"? יש מסביר?

תודה! (ואני חייבת שוב לציין שהדיון פה מעניין...)

בשמירת קובץ ל-PDF יש אפשרות Security, בה אפשר להגדיר סיסמה לפתיחת המסמך ו/או להדפסתו.
כאן אפשר להגדיר אפשרות הדפסה באיכות נמוכה (המדפסת של הלקוח) אך לא איכות דפוס, או א"א להדפיס בכלל - כל זה - ללא סיסמה.
באופן זה אפשר לשלוח את העבודה הגמורה ללקוח. הוא יכול לראות אותה, יכול/לא יכול להדפיס דוגמה אצלו במדפסת, אבל בשום אופן אינו יכול לשלוח לדפוס, עד שיקבל סיסמה.
לאחר התשלום - כל מה שצריכים לעשות - זה לומר לו את הסיסמה שתאפשר לו להוציא את העבודה לדפוס (זה יכול להיות מס' החשבונית...;))

קבצים מצורפים

• KB 19.5 · צפיות: 13

אברוּמי

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י מקארתור;185600:
עוד אופציה, ללכת לרחוב ולחפש בכלי מדידה מתמטים את הכי ארוך עבה וחזק להבטיח לו כמה גרושים+הנאה מהעבודה [וכמובן לומר לו "שלמעשה" רק בעדינות]

הבעיה לומר לכזה בן אדם לפעול "למעשה" בעדינות
זה לתת לחתול לשמור על השמנת
או לתת לפיל להסתובב בחנות חרסינה
כי איזו הנאה יש לו ב"עבודה" אם זה בעדינות

גרפית

משתמש חדש
נכתב ע"י אברומי נויבירט;185612:
הבעיה לומר לכזה בן אדם לפעול "למעשה" בעדינות
נכתב ע"י אברומי נויבירט;185612:
זה לתת לחתול לשמור על השמנת
או לתת לפיל להסתובב בחנות חרסינה
כי איזו הנאה יש לו ב"עבודה" אם זה בעדינות

לא הבנתי את ה"למעשה" אולי זה יהיה אקטואלי לי באמת?

גרפית

משתמש חדש
רבותי, צפירת הרגעה חלקית...
עכשיו אני רואה ש"ההוא" שלח שליח שישלח לי אימייל ש600 ש"ח נמצא בקרבת מקום (מתוכם 200 ש"ח מזומן וה400 בצ'ק דחוי- ל- עוד חודשים... ) להזכירכם העבודה נעשתה באייר.
אין לי ספק כי אקח את הכסף הזה כפי שיעצו לי כאן.
מקווה שהוא לא חבר בפרוג( אולי החבר ששלח אימייל ראה ונבהל? - כבר מעלה לפרוג)
ה' יעזור הלאה...

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בטוח הוא נזכר דרך פרוג...

miri

מירי הס- אמנית ציור
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
אז תתקיפו חזק , אם זה עובד?!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  18  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה