חוצפה מתורכזת

גרפית

משתמש חדש
רציתי לשתף אתכם במקרה שקרה לי בחצי שנה האחרונה וסיומו היום...
לפני חצי שנה עשיתי ללקוח עבודה יפה ומושקעת לדאבוני בדיוק אותו לא החתמתי על חוזה והוא הבטיח שממש בסוף שבוע הבא הוא ישלם לי , כך עבר חודש חודשיים לפני החגים שוב הזכרתי ו- כן.. כן כמובן הוא מחר מביא את כסף. בחודש האחרון הוא פשוט החליט לא לענות לטלפון שלי (כשהמספר חסויי הוא גם לא מרים) שבוע שעבר הייתי מחוץ לעיר והחלטתי לנסות שוב להתקשר ממקום זר ולתדהמתי (ולתדהמתו עוד יותר ) הוא הרים ואמר שכן, כמובן, אני מפקיד מחר אניכבר הייתי חסרת סבלנות ובקשתי בצורה תקיפה- שהשבוע אני רוצה את הכסף!!!
ושוב כמובן הבחור התאדה ולא עונה. היום התקשרתי אליו מפלאפרון שונה והוא עשה עצמו שזה לא הוא מדבר, אמרתי לו שאני מזהה שזה הוא ואני לא חושבת שזה היחס שמגיע לי אחרי שטרחתי והשקעתי עבורו, הוא התחיל להתרגז(במקומי?!) ואמר שהוא לא חייב הכל וכו' ואין לו ויש לו . סבלנותי כבר פקעה ואמרתי לו שאני יודעת שיש מושג של הלנת שכר וכ'ו שהוא אמור לדעת יותר טוב ממנו ונוווווווו-תן את הכסף!!! והוא בשלו מתווכח אין לי , עוד קצת אני יתן לך חלק בצ'ק דחויי לעוד חודשיים (איך אני אדע שלא יחזור?!)
שאלתי אותו דין תורה יעזור לך? והוא בעזותו עונה לי : לא אני ממש לא "מפחד " מדין תורה ולא רק זה אלא שב"אומץ" הוא מספר לי שכבר זימנו אותו לדין תורה בעניני גרפיקה (אני חלק מסדרה) והרב אמר לו לשלם והוא לא שילם! - נכון גיבור?
מה אני אמורה לעשות? לרוץ הביתה שלו ולעכל חפצים? לשלוח משטרה? לוותר על סכום רציני ששיך לי ביושר? לצערי מדובר באחד חרדי ולא סתם חרדי אלא מה שנקרא "משלנו"...
מה עושים? יש משהו שנתקל בבעיה דומה או שיש לו רעיון עבורי?

chani84

משתמש רשום
כואב ועצוב לשמוע
ונראה לי שבית משפט לתביעות קטנות זו הכתובת!!
או שהם מטפלים רק בעסקים מורשים?

grint

משתמש צעיר
D I G I T A L
עם כל הכאב שבדבר עזבי את הבן אדם, ממנו לא תבוא לך הישועה .
לפעמים עדיף לשמור מהם מרחק מקוה שהסכום לא גדול מידי אבל אם ניסית בכ"כ הרבה דרכים וראית שאין סכוי אז כמו שכתבת אדם כזה אין ביטוח על הצ'יק שלו ועליו בכלל.
מנסיון שהיה לי עם אחד כזה שבקש והבטיח ועשיתילו עבודה והשקעתי שעות וכמובן שלא היה חוזה ----:(
זה רק מלמד לפעמים הבאות מקוה שיהי באמת לכפרת עוונות ויהיו לך רק לקוחות אמינים שנעים וטוב לעבוד איתם ----
המון הצלחה (מקוה שלא אכזבתי....

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אני בכל מקרה הייתי לוקחת ממנו את הצ'ק הדחוי.
גם אם הוא יחזור - אפשר לפנות עם זה לבית משפט והוצאה לפועל - וזו כבר הוכחה שהוא חייב לך כסף - אחרת הוא לא היה מביא לך צ'ק...

שניאור רוכברגר

משתמש רשום
כואב לשמוע.

אבל אם נחשוב שניה בהיגיון נגיע למסקנה שחבל על האנרגיות. גם אם תלכו לתביעה, מה יהיה? הוא יביא את הכסף?

בדר"כ אנשים מהסוג הזה אין להם חשבון בנק. הדירה על שם אבא שלו, הרכב על שם אמא שלו. ולהוצאה לפועל נותר רק תיק עם הפרטים שלו.

אז עדיף להמשיך הלאה.

sari

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כשאתה מזמין סלון/מטבח/ארון גם יספקו לך סחורה לפני ששמת משהוא על השלחן???
יש מושג של סכום סמלי מראש ולפני זה לא ניגשים לעבודה!
עם אנשים שכאלו (יבואו עוד הרבה מסוגם - זה פשוט עולמנו) לא מזיזים ת'עכבר בלי 20%
(30,40,50) מראש,

eshkolit

משתמש רשום
תשלחי לו משהו לנקוש בדלת בבית בלי הודעה מוקדמת שאת יודעת שהוא בבית קודם שיוציא ממנו צ'ק אפילו לעוד שלושה חודשים תפקידי את הצ'ק אם יחזור הטיפול בזה הוא קל מאד פותחת תיק בהוצאה לפועל והשאר בלי שום בעיות כמובן כל זה רק אם מדובר לפחות באלף שקלים אם זה פחות תפרדי מזה עוד היום באומץ וזה שכר הלימוד שלך שיותר לא תוציאי עבודה עבודה מהיד בלי חתימת חוזה ואני חושבת שלא הייתי נותנת את העבודה למשהו ביד עד שלא הייתי מקבלת את כל הכסף עד הפרוטה האחרונה (אם זה משהו שאני לא מכירה) גמרת את העבודה הכסף כבר שלך לא?

מכלול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
היו לי כבר כמה לקוחות שהייתי צריכה לרדוף אחריהם עם הכסף (היו כמה שפשוט התייאשתי, וויתרתי ומחלתי), ואני יצאתי מזה עם מסקנה אחת: לא מביאים לבנ"א את העבודה כל עוד הוא לא מביא את התשלום.
אמרתי פעם למישהי - כשאת עולה לאוטובוס, את אומרת לנהג אשלם בשבוע הבא?! את לא תוכלי לעלות אם לא יהיה לך את הכסף ביד. אותו הדבר - אם אין לך את הכסף, אז אין את העבודה (אלא א"כ סוכם מלכתחילה אחרת).

ayala

משתמש מקצוען
נכתב ע"י Nיכל;185216:
היו לי כבר כמה לקוחות שהייתי צריכה לרדוף אחריהם עם הכסף (היו כמה שפשוט התייאשתי, וויתרתי ומחלתי)
אני לא חושבת שיש עניין למחול למי שלא מבקש מחילה.

מכלול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ayala;185220:
אני לא חושבת שיש עניין למחול למי שלא מבקש מחילה.

אולי אין ענין. אבל אני לא רוצה שאף אחד יתגלגל לעולם בגלל הכסף שהוא חייב לי. מעדיפה למחול על זה.

גרפית

משתמש חדש
תודה לכולם על ההשתתפות וההתענינות יכול להיות שבאמת זה מה שאני צריכה לעשות למרות שמדובר בהרבה יותר מאלף שקל...
מטעויות לומדים...
אני רק מקווה שגם אם אני מוחלת - לו ימחל.

הוד

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אם זה היה סכום פעוט הייתי אומרת לך למחול, אבל היות ומדובר בסכום גדול אני חושבת ששווה לך לתבוע אותו. תנסי קודם בבית דין ואם זה לא הולך תעבירי את זה לבימ"ש לתביעות קטנות. זה גם לטובתו שלא יחשוב שהוא יכול להמשיך לגנוב מאנשים וזה יעבור בשתיקה.

הסתר_פנים

משתמש פעיל
מסתבר שרק לי יש בעיה, שלא הבנתי את המילה "מתורכזת".

בננה

משתמש רשום
זה נראה לי סוג של מילה נוטפת עצבים :mad:

אל תכנסי לקטנות שכאלה....

ולעצם נושא האשכול, אני לא יודעת איך עומדים בחוצפה של אנשים כאלה. אל תוותרי כ"כ בקלות.

חיטובים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לדעתי אין שום היתר למחול לאנשים כאלו. זה גורם להשחתת העולם.
במקום לעמוד על זכויותיהם, אנשים מוחלים, והמושחת ממשיך בשלו לאנשים אחרים.

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מנסיון מר מאד....
אין לך מה לרדוף אחרי אנשים כאלו זה כמו לרדוף אחרי הרוח.....
גם אם תתבעי אותו בדין תורה ומן הסתם תצאי זכאית.. אין לבי"ד אפשרות בפועל להוציא ממנו את הכסף. (אני כותבת הכל מנסיון!!!!) ואת תצאי מתוסכלת, מתורכזת.. וכד'
גם אם תלכי אח"כ לבית משפט לתביעות קטנות (כמו שאני עשיתי) הם יבקשו ממך את הפרטים שלו ותתני להם והוא כמובן לא יענה להם.. ואז תקבלי מכתב בדואר רשום מבית המשפט שאת צריכה למסור לו את המכתב ידנית והוא צריך לחתום... ברור שהוא יעשה לך את זה.........
אז אומנם זה קשה ולא שוכחים את זה מהר.
אבל תמחלי בלב שלם, לא נשמע נחמד לחזור בגלגול בגלל שהוא צריך להחזיר לך את הכסף...
אז גם הסיפור שלי שהיה לפני הרבה זמן ובסכום גדול מאד (הרבה יותר מ1000) הסתיים בעוגמת נפש רבה. עד היום לא שכחתי מזה למרות שמחלתי בלב שלם. מידי פעם עוד מתעורר בי הזעם (במיוחד לפני ראשון לחודש...) אבל עדיף למחול ולשכוח כי אין סיכוי שהכסף יגיע מבנ"א כזה.
ואולי אין היתר למחול לאנשים כאלו... אבל זה עדיין לא גורם להשחתת העולם, רוב העולם לא מושחתים כאלו... ו..סוף גנב לתליה..

רק כמובן להבא לא מוציאים עבודה בלי הכסף ביד.

יפה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איתך באבלך...
רק שאלה קטנה:
מה עוזר כאן חוזה?
אם לא נותנים לבנ"א את העבודה לפני שהוא משלם - לא נותנים אפי' אם אין חוזה. ואם הבנ"א לא משלם - הוא לא ישלם גם אם תראי לו חוזה חתום.
אולי חסר לי קצת ידע בנושא?

Smeshi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אותם גנבים צמחו על קרקע של ניצול טוב הלב והמחילה של כולנו
נסי לדרוש בכל דרך אפשרית את מה שמגיע לך ואל תרימי ידיים
אם זה בן אדם שיש לו עסק ועובד הרבה עם גרפיקאים מותר לך לפרסם כאן את שמו על מנת שאחרים לא יפלו בפח.

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אולי אנחנו מדברות על אותו אחד?????

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אם כבר קרה לו עם כמה גרפיקאים, צריך לומר לו שאם הכסף לא מגיע היום - השם המפורש שלו בענק בפורום של הגרפיקאים.
אחרי הזהרה כזו, תנו פה את השם. רחמו על כולנו, שלא ניפול גם אנחנו בפח!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה