דרוש מידע חופש רק למטפלות! מתי ? בחנוכה...

מצב
הנושא נעול.

טיגריס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי DIP
יש קו נורמלי:
שההורים מכבדים והמטפלת עושה שעות נורמליות מ'8 עד 1.35
וכל דקת איחור שקל קנס.
וזה עובד, מבדיקה של 2 שכנות מטפלות.

• תודה
Reactions: mum

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
מטפלות המשפחתונים של התמ"ת יש עליהם עול לא נורמלי, והן נשחקות מהר, המפקחות יושבות להן על הראש, ומוסיפות להן עוד ועוד מטלות.
בעבר שלחתי למשפחתונים, כי הייתי צריכה את השעות והחופשות, אבל כל שני וחמישי קבלתי קומבינות אחרות.
היום אני שולחת למטפלת פרטית, אומנם אין לי את מלא השעות שאני צריכה, ובעלי מוציא, אבל לפחות הכל ברור וידוע.
מעניין שבמשפחתונים הסתכלו עלי כאמא נעכסית, מה לעשות שאני עובדת משרד, ואין לי אפשרות לוותר על ימים שהמורות והגננות יכולות לוותר עליהם
במטפלת פרטית היא בודקת כל פעם אם לשמור לי מקום, כי היא רוצה אותי. כי אני אמא מושלמת מבחינתה. ממה ההבדל ?

mum

משתמש מקצוען
עם להורה יש קצת אכפתיות וקצת הערכה כלפי המטפלת זה נותן יותר חשק למטפלת לעבוד!!
דוגמא שקרתה לי:
היה יום סוער מאד ובעמצא היה הפסקת חשמל, נלחצתי מאד וכמעט קראתי להורים כי פחדתי שאני לא מצליחה לשמור עליהם בכפור הזה- ב"ה רגע לפני שהתייאשתי החשמל חזר.
בצהריים הגיעה אמא עם צלחת מכוסה בנייר כסף ובתוכה כמה פרוסות עוגה כושית שהרגע יצאה מהתנור.
זה ממש נתן לי כוח!

אני באה להדגיש שלא חייבים להשקע המון כסף בפינוק למטפלת, הראיה האנושית שהיא הבניה שעבר עלי יום קשה היה שווה הרבה יותר ממפיץ ריח או שוקלד רוזמרין.

D

Deleted 66182

אורח
ציבור המטפלות מורכב מפסיפס מגוון מאד של הרבה נשים יר"ש שעובדות קשה לפרנסתן, כמו כולנו.
לא נראה לי הוגן לכלול את כולן בשק אחד בודאי לא כציבור נצלן או מקמבן.
יש ביניהן שמודיעות מראש שהן צמודות ללוח הלימודים של גני ב"י ללא קיטנות ויש כאלה שלא ויש כאלה שרק בחופשה הגדולה.
נכון שזה מכביד עלינו מאד אבל עלינו להתארגן לזה מראש!
3 אפשרויות: לשלוח את ילדנו היקרה למקום שתנאיו חופפים למקום עבודתנו ככל האפשר, ובאמת לא פשוט תמיד למצוא..
לא לשלוח למתחכמות ולברר הדברים מראש.
אם חלילה יש התחכמות כלשהי במשך השנה ללא סיכום מראש או חוסר בהירות-בשביל זה יש דעת תורה.
אך לא להוציא לע"ז על ציבור שלם שרובו ככולו ממש לא עושה ככל העולה על רוחו ולא חייבים לשלוח לשם.

D

Deleted 66182

אורח
באופן כללי כדאי שתסתכלו בעין טובה על מי ששומר ומטפל על התינוק שלכם על כל המשתמע מכך,
סבלנות השגחה וטיפול אינטנסיבי ושוחק,
והשכר גם ככה נו נו...

והן גם לא כאן כדי להביא את הצד השני, כי עכשיו הן עם כפית גרבר ביד אחת ועם בקבוק מטרנה ביד השניה..
כל מילה. ישר כח.

במקום שאין אנשים ;)

משתמש מקצוען
עד כמה שאני הבנתי את נושא האשכול,
הטינה היא כנגד מה שמרכזים את מטפלות האזור ומחליטים החלטות שונות כקבוצה.
יש מטפלת שלא ממש איכפת לה לקבל ילדים רבע שעה מוקדם יותר, לשחרר חצי שעה מאוחר יותר, לקחת קצת פחות חופשות - אבל לא נעים לקבל על הראש, המטפלות האחרות תבלענה אותה חיים.
זו הנקודה המפריעה.
כל עוד הן לא מתאמות עמדות - כל אחת יכולה לבחור אתמה שמתאים לה.

פ.נ

משתמש מקצוען
במטפלת פרטית היא בודקת כל פעם אם לשמור לי מקום, כי היא רוצה אותי. כי אני אמא מושלמת מבחינתה. ממה ההבדל ?
ויותר מזה אני יכולה להגיד לך שאמא שלי היא תפוסה עוד בתחילת שנה......
תמיד יש לה מחויבות מסוימת נגיד מי שותיקה אצלה או מי ששכנה.....
וסתם אמא שלי עם יש איזה ארוע מסוים למישפחה תקח את התינוק ותשמור עליו בערב בלי לקחת אגורה
כי אמא שלי טוענת שבכל אופן הילד מכיר יותר טוב את המטפלת גם כן מכירה אותו יודעת מה הצרכים שלו אז למה לא לעזור....

D

Deleted 66182

אורח
כל עוד הן לא מתאמות עמדות - כל אחת יכולה לבחור אתמה שמתאים לה.
גם חנויות מתאמות עמדות וחברות גדולות במשק. לא בטוח שזה אסור ע"פ ההלכה אפילו שזה מעצבן מאד.
לי נראה שנושא האשכול תחת הקטגוריה "התייעצות" הוא בעצם פתח לפריקת תסכול על ציבור שלם, על מה ההתייעצות? לא מתאים לכם?-אל תשלחו אליהן וזהו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

הי אני אפרת

משתמש סופר מקצוען
מטפלות המשפחתונים של התמ"ת יש עליהם עול לא נורמלי, והן נשחקות מהר, המפקחות יושבות להן על הראש, ומוסיפות להן עוד ועוד מטלות.
בעבר שלחתי למשפחתונים, כי הייתי צריכה את השעות והחופשות, אבל כל שני וחמישי קבלתי קומבינות אחרות.
היום אני שולחת למטפלת פרטית, אומנם אין לי את מלא השעות שאני צריכה, ובעלי מוציא, אבל לפחות הכל ברור וידוע.
מעניין שבמשפחתונים הסתכלו עלי כאמא נעכסית, מה לעשות שאני עובדת משרד, ואין לי אפשרות לוותר על ימים שהמורות והגננות יכולות לוותר עליהם
גם אני שלחתי בעבר למשפחתון ולא הייתי מרוצה
התחושה שם שהמטפלת צריכה להגן על עצמה מפני המפקחות וההורים..משו לא ממש חמים ופתוח וכנה כמו אצל מטפלת שאתן מולה בלי מתווכים..

פ.נ

משתמש מקצוען
גם אני שלחתי בעבר למשפחתון ולא הייתי מרוצה
התחושה שם שהמטפלת צריכה להגן על עצמה מפני המפקחות וההורים..משו לא ממש חמים ופתוח וכנה כמו אצל מטפלת שאתן מולה בלי מתווכים..
אני יגד לך מה בדיוק ההבדל
במישפחות זה תחת פיקוח ויש להם את הנהלים ודרישות שלהם...
מטפלת עצמאית קובעת לעצמה את הכללים!!

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
אני יגד לך מה בדיוק ההבדל
במישפחות זה תחת פיקוח ויש להם את הנהלים ודרישות שלהם...
מטפלת עצמאית קובעת לעצמה את הכללים!!
היא גם בוחרת את ההורים
ומי שלא מתחשק לה לא לוקחת
לא מזמן פגשתי את מטפלת המשפחתון של ביתי היום בת 7
היא אומרת לי אני חייבת לך סליחה
היו לי הרבה טענות עליך על חוסר התגמשות, ואת (כלומר אני) טענת שזה בגלל שאת עובדת משרד ולא עובדת הוראה שנצלה את ה-24 שעות לצורכי משפחתון
השנתיים אח"כ למדו אותי מה זה חוסר התגמשות וחוסר התחשבות של הורים
הלוואי וכל הלא מתגמשים היו כמוך
אחרי שנתיים עם הורים איומים סגרתי את המשפחתון

הי אני אפרת

משתמש סופר מקצוען
היא גם בוחרת את ההורים
ומי שלא מתחשק לה לא לוקחת
לא מזמן פגשתי את מטפלת המשפחתון של ביתי היום בת 7
היא אומרת לי אני חייבת לך סליחה
היו לי הרבה טענות עליך על חוסר התגמשות, ואת (כלומר אני) טענת שזה בגלל שאת עובדת משרד ולא עובדת הוראה שנצלה את ה-24 שעות לצורכי משפחתון
השנתיים אח"כ למדו אותי מה זה חוסר התגמשות וחוסר התחשבות של הורים
הלוואי וכל הלא מתגמשים היו כמוך
אחרי שנתיים עם הורים איומים סגרתי את המשפחתון
זה קורה כי מעונות ומשפחתונים כל השיח בהם הוא תן וקח. מה קבוע בחוק, מה המפקחת או המנהלת החליטה, מה הכללים וכן הלאה
המטפלות שם צריכות לקחת בחשבון עוד הרבה נתונים חוץ מטובת הילד, הם צריכות בו זמנית לדאוג שהבית שלהן ירצה את מי שמעליהן.שלא יהיו תלונות של ההורים עליהן מאחורי הגב וכו.. ואז העניינים הופכים לחוצים יותר ופחות טבעיים. והמפסידים הם ההורים ואיך לא- הילדים

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
הקטע של 8:15 הוא נוראי.. בשביל הבעלים שצריכים לרוץ לשחרית למניין האחרון ולא יכולים לפני כי האישה מתארגנת לעבודה.
איך שאר ההורים מסתדרים עם זה - צריך עיון. לנו זה מכביד מאד.
ידענו מראש, ועדיין זה מכביד

פ.נ

משתמש מקצוען
הקטע של 8:15 הוא נוראי.. בשביל הבעלים שצריכים לרוץ לשחרית למניין האחרון ולא יכולים לפני כי האישה מתארגנת לעבודה.
מצד שיני תחשבו על מטפלת שיש לה ילדים קטנים שגם אותם היא צריכה לארגן ולהוציא אותם......
אחרי הכל הילדים שלה קודמים!!

ח.נוי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
ואם האישה יוצאת לעבודה ב7 או לפני? ואז הבעל יכול להתפלל רק אחרי שהילד אצל המטפלת- מינימום 8 ואז לרוץ לשחרית ואח"כ לרוץ להספיק להיות בכולל ב9, איך עושים את זה???
ידענו שזה יהיה, אבל מה יכולנו לעשות? לשלם 2700 ש' למעון?
אני חושבת שהכעס אמור להיות מופנה כלפי ליברמן ושות'. כי באמת מעונות מיועדים לילדים של נשים עובדות במשרה מלאה. ומטפלות פרטיות לעובדות הוראה...

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מצד שיני תחשבו על מטפלת שיש לה ילדים קטנים שגם אותם היא צריכה לארגן ולהוציא אותם......
אחרי הכל הילדים שלה קודמים!!
אני מאמינה שבעלה יכול להסתדר עם הילדים, היום מקובל מאוד שהאבא מארגן את הילדים בבוקר.

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מתפללים בותיקין

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה