חוף נפרד לנשים ביום שישי - זה לא פייר :-(

ספציף

משתמש מקצוען
D I G I T A L
יום שישי שעון קיץ- ארוך וחם, הכי מתאים לי ים
רוצה ללכת בבוקר בנחת בלי לקחת יום חופש
למה כל החופים (חוץ מחדרה - 45 דקות נסיעה מב"ב) ביום שישי רק לגברים????
איך אנחנו גורמות לכך ששרתון או הרצליה או אחד הקרובים יפרגנו לנו לפעמים שישי?

סופר חיובי

משתמש מקצוען
נתניה לא כזה רחוק .....
1685423572350.png

סופר חיובי

משתמש מקצוען
ולה מוזר בכמה אתרים היה כתוב כמו שהעלתי....
אבל בהחלט העלת נקודה אמיתית .....

ספציף

משתמש מקצוען
D I G I T A L
כבר חשבתי ללכת עם ביתי בשישי לנתניה אפילו שתפסיד לימודים...
אוף איתם, מה ההגיון ליישר קו ולא לאפשר גם לנשים יום שישי?
ברצינות - למי יש יכולת להשפיע על זה?
מי מרים את הכפפה וגם נשים תוכלנה ללכת עם בנותיהן בלי להפסיד עבודה ולימודים בסתם שישי קייצי?

חרישאי

משתמש מקצוען
בגדול ההיגיון הוא שלחלק את היום לשניים גונב לפחות שעתיים רחצה במהלך היום וגורם כאב ראש גדול לרשויות שאמונות על ריקון החוף מהמין האחד לטובת המין ההפכי. אני מסכים שחוף בשישי חיוני גם לנשים חבל שזה ככה, אני בכלל חושב שלפי פלח האוכלוסיה בארץ שדורש הפרדה יש נם מקומות שכבר מזמן מצדיקים חופים נפרדים נון סטופ גם גברים וגם נשים, כמו בים המלח.
הבעיה שהמדד לחוף נפרד הוא לפי כמות הדתיים ברשות המתפעלת, חבל שזה ככה, החרדים שלא גרים על קו החוף שזה בערך 95 אחוז מהחרדים בכלל לא מחושבנים בצרכים.

חילך לאורייתא

משתמש מקצוען
הסיבה הפשוטה מדוע עשו זאת כי 99 אחוז מהנשים מהארגנות את הבית ואין גבר שאני מכיר שאישה לא אמרה לו כבר כמה פעמים בחיים שיצא מהבית כי הוא מפריע לשטוף לכן כמו חכמינו והחליטו לעשות ים לגברים ביום שישי ככה אף אחד לא יוצא נפסד האשה מארגנת את הבית והגבר יוצא לים וכך לא מפריע לשטיפה

cv

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הסיבה הפשוטה מדוע עשו זאת כי 99 אחוז מהנשים מהארגנות את הבית ואין גבר שאני מכיר שאישה לא אמרה לו כבר כמה פעמים בחיים שיצא מהבית כי הוא מפריע לשטוף לכן כמו חכמינו והחליטו לעשות ים לגברים ביום שישי ככה אף אחד לא יוצא נפסד האשה מארגנת את הבית והגבר יוצא לים וכך לא מפריע לשטיפה
יש לכם את זה ביותר סטיגמטי?
כמה דעות קדומות.

שמחהלה

משתמש פעיל
היה זכור לי שבעבר הציעו את זה לחייב חוף נפרד לגברים וחוף נפרד לנשים במקביל,
זה חוק שהציעו כבר מספר פעמים, הפעם שכחו להציע אותו (כי יתכן שבין כה וכה לא מתכונים להעביר אותו) אבל הרעיון שלו נכון
הכנסת העשרים וארבע

יוזם:
חבר הכנסת יצחק פינדרוס

פ/2349/24

הצעת חוק הסדרת מקומות רחצה (תיקון – קביעת מקומות לרחצה נפרדת), התשפ"ב–2021

תיקון סעיף 61.בחוק הסדרת מקומות רחצה, התשכ"ד–1964[1], בסעיף 6, אחרי סעיף קטן (ב) יבוא:
"(ג)(1) ייעדה רשות מקומית מקומות או זמנים לרחצה בלעדית כאמור בסעיף קטן (ב), שטח החוף שיוקצה ומספרם של מתקני החוף הנלווים שיותקנו בחוף ייקבעו בהתחשב במספר המתרחצים הממוצע בחוף ויתעדכנו בהתאם בכל שלוש שנים; לצורך קביעת מספר המתרחצים הממוצע תערוך הרשות המקומית סקר מתרחצים בחופים שאינם מיועדים לרחצה בלעדית ובחופים שמיועדים לרחצה בלעדית, ככל שיש כאלו באותה רשות מקומית (להלן – סקר מספר המתרחצים), בין הימים י"א באב לכ"ב באב, אחת לשלוש שנים.
(2) רשות מקומית שבה לפחות שישה מקומות רחצה מוכרזים רשאית לייעד חוף נפרד לרחצת נשים וחוף נפרד לרחצת גברים, שיהיו פתוחים בכל ימות השבוע, ככל שהדבר נדרש לפי סקר מספר המתרחצים באותה רשות מקומית."
דברי הסבר

חלק גדול מאוכלוסיית מדינת ישראל, בהם דתיים, חרדים, מוסלמים ואזרחים שאינם דתיים, מעוניינים ברחצה נפרדת מטעמים שונים ומשתמשים בחופים נפרדים לשם רחצה. בשנת 1978 התקבל תיקון לחוק הסדרת מקומות רחצה התשכ"ד-1964 (להלן החוק), ובו נקבע כי במידה שאחד או שניים מחברי מועצת הרשות המקומית, תלוי במספר חברי המועצה באותה רשות, ביקשו שהרשות תקצה חוף רחצה נפרד, לפי סעיף 6(א)(4) לחוק, הרשות תהיה חייבת לקבוע זמני רחצה או שהרשות תקצה חוף רחצה נפרד, לפי סעיף 6(א)(4) לחוק, הרשות תהיה חייבת לקבוע זמני רחצה או מקומות רחצה נפרדים בהתאם לדרישה.

כמו כן, בשנת 1996 התקבל תיקון נוסף לחוק ובו נקבע כי במקומות רחצה המוגדרים בחוק כמקומות מרפא, יקבעו שעות נפרדות לנשים ולגברים, אולם התיקון מתייחס רק למקומות מרפא ולא לחופי ים רגילים.

בחלק גדול מהרשויות המקומיות קיים "חוף נפרד", אולם שטח החוף ומספר המתקנים שבו, נותרו כפי שהיו לפני עשרות שנים, למרות שבמשך השנים גדל מספרה של האוכלוסייה המבקשת להשתמש באותם חופים מופרדים.

לפיכך, מוצע לקבוע כי שטחו של החוף הנפרד ומספרם של מתקני החוף הנלווים, כגון מקלחות, סככות, מלתחות ובתי שימוש, ייקבעו על פי מספר המתרחצים הממוצע שיבוא לידי ביטוי בסקר ייחודי לכך שתערוך הרשות המקומית אחת לשלוש שנים.

עוד מוצע לאפשר לרשות מקומית שבה לפחות שישה חופי רחצה מוכרזים, להכריז על חוף נפרד לנשים וחוף רחצה נפרד לגברים שיפעל בכל ימות השבוע, ככל שהדבר מתבקש מסקר מספר המתרחצים האמור.

הצעות חוק זהות הונחו על שולחן הכנסת התשע-עשרה על ידי חבר הכנסת משה גפני וקבוצת חברי הכנסת (פ/2238/19) ועל שולחן הכנסת העשרים על ידי חברי הכנסת משה גפני ואורי מקלב (פ/1449/20) ועל שולחן הכנסת העשרים ושלוש על ידי חבר הכנסת אליהו ברוכי (פ/2245/23).

הצעת החוק זהה לפ/2245/23 ולפיכך לא נבדקה מחדש על ידי הלשכה המשפטית של הכנסת.

--------------------------------

הוגשה ליו"ר הכנסת והסגנים

והונחה על שולחן הכנסת ביום

י"ט בחשוון התשפ"ב (25.10.2021)​

[1] ס"ח התשכ"ד, עמ' 172.

ספציף

משתמש מקצוען
D I G I T A L
וואי, לגמרי ארכאי.
אבל תמיד אפשר לשטוף בחמישי
ולצאת ללקק ארטיק בים בשישי

היה זכור לי שבעבר הציעו את זה לחייב חוף נפרד לגברים וחוף נפרד לנשים במקביל,
זה חוק שהציעו כבר מספר פעמים, הפעם שכחו להציע אותו (כי יתכן שבין כה וכה לא מתכונים להעביר אותו) אבל הרעיון שלו נכון

בדיוק רציתי לשאול אם זה יכול להיות קשור למקלב ושות', לא חשבתי שזה כבר מנוסח ומאורגן נסוח היטב.
אז יאללה - מי מתזכר אותם להעלות את זה שוב לסדר היום?
ולא - נצא להפגין בקפלן, בשעות הערב המאוחרות (אבל נשבית תחבורה כבר מ18:00 כדי שהמשטרה תוכל להתארגן)
עם שלטים - לחמורות נשבר הגב
חוף נפרד בשישי - עכשיו
...

מיט ארוהיגקייט

משתמש מקצוען
באשדוד עובדים כבר שנים על הסדרת חוף נפרד נוסף לנשים [שגם יוריד מהעומס בחוף הקיים כי יהיה יותר ימים לגברים ולנשים]

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  44  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה