דרוש מידע חוסר צניעות באוטובוסים בציבור שלנו

מצב
הנושא נעול.

ששל

משתמש מקצוען
נשמה, אשה בהירון שעומדת באוטבוס זה פיקוח נפש,
למה להכליל?
ממש לא כל עמידה בהריון היא פיקוח נפש.
זה ניצול של בחורים ובחורות (אלו שקמים) שחושבים שהם מצילים את האישה או העובר מסכנה.
נכון שיש סיפורי פיקוח נפש, אבל סיפורי פיקוח נפש יש גם בלי הריון.
באופן אישי לא היה לי שום מצב של פיקוח נפש בהריונות שעברתי.
בהריון האחרון היה לי קשה מאד לעמוד. מכאן ועד פיקוח נפש- הדרך רחוקה...

בן ציון הלמ

משתמש מקצוען
מסוג האשכולות שאתה יודע שבסוף ינעלו אותם או (עדיף יותר) ימחקו אותם.
סתם להוציא דיבה על הציבור.
לגופו של עניין, אשה שלא רוצה לשבת ליד בחור זו זכותה, אבל היא לא יכולה לחייב אותו בדבר שמותר מעיקר הדין.
וכן להפך.
כל אחד יודע שלחנך את הציבור אי אפשר דרך רשכול בפרוג.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
עלתה פעם אישה ממש מבוגרת ביציאה מהעיר
קמתי בשבילה
אבל היא לא הסכימה לשבת, כי היא אמרה שזה לא הוגן שהיא עולה בתחנה אחרונה ואז צריך לקום בשבילה.
שתינו עמדנו... עד שמישהו מקדימה קלט את האבסורדיות שבדבר וטרח לאחד מקומות בין זוג נשוי לבחור כדי לפנות מקום אחד. נס! אולי הוא קרא את האשכול...
באופן כללי יש הבדל בין אוטובוסים עירוניים לשאינם:
בבין עירוני
- תדאגי לעצמך! אם ברור לך שלא יהיו מקומות באוטובוס את אחראית לעצמך מדין פיקוח נפש!
דאגי להגיע בעצמך לתחנות קודמות, דין פיקוח נפש יותר באחריותך מאשר באחריות הסובבים...
בעירוני - בד"כ התחלופה גבוהה, את יכולה לשים לב מי מצלצל ולהתקדם לכיוונו/ה ולבקש לשבת כשהיא תקום.
במקרה שזה עירוני חילוני - בד"כ יקומו לך (בקול רעש גדול... זה נדיר יותר!) ואם לא אז תשבי
ובררתי פעם אצל רב - מותר ללא ספק לשבת ליד גבר זר (כשאין ברירה ונגיעה) ולא לבקש שיקום בשבילך אם פנוי לידו!
במקרה שזה עירוני חרדי - נכון שאנחנו ביישניות אבל אסרטיביות מעולם לא הזיקה לאיש -
אל תחכי שיציעו לך, תסתכלי מי שנראה שהולך/כת לרדת (מי מצלצל בפעמון) ותגשי לכיוונו/ה. בד"כ הצורך לשבת הוא לא בדקה הראשונה לעליה באוטובוס - כנראה גם צעדת עד לתחנה...
מה שחשוב-
אין לנו זכות לשפוט בחורים / בחורות / נערים / ילדות וכו'
תמיד אפשר להציע שקל / שוקולד בעד המקום - ותראי לי ילד שלא יקום!
כל מילה,
רק מוסיפה שבהריון מסוכן לעמוד גם דקה מכיון שעצירה פתאומית (שמתרחשת הרבה באוטבוס) יכולה להיות מאוד מסוכנת

יש כזה שם???

משתמש מקצוען
מסוג האשכולות שאתה יודע שבסוף ינעלו אותם או (עדיף יותר) ימחקו אותם.
סתם להוציא דיבה על הציבור.
לגופו של עניין, אשה שלא רוצה לשבת ליד בחור זו זכותה, אבל היא לא יכולה לחייב אותו בדבר שמותר מעיקר הדין.
וכן להפך.
כל אחד יודע שלחנך את הציבור אי אפשר דרך רשכול בפרוג.
ההנהלה מפקחת על האשכול (מידיעה! הם כתבו לי כבר שערכו כמה הודעות כדי שהאשכול החשוב ישמר וישאר)
לכן חובה על כולנו להתבטא בעדינות וברצינות!

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בלתק חלקי
עליתי השבוע לאוטובוס עמוס, הינו מאחורה 5 נשים בגילאי 20 עד 30 בערך שעמדנו- כולנו לא בטוח שמותר לנו לעמוד ( לי אסור האחרות אין לי מושג, עליתי כי חיכיתי גם ככה ה4בה זמן ואף אחד לא מבטיח שהבא יר5ה יותר טוב, הפוך כנראה לא) ברביעיה ישבו 3 בחורים צעירים, ואשה אחת אמיצה התיישבה לידם בכסא ה4ביעי, אמרתי היא אמיצה, עושה מה שהיא צריכה, לא מתאים להם שיקומו!! אסור גם להם לקום? אם כן אין בזה בעיה

ראש ישר

משתמש פעיל
בתור אישה - אני באמת לא בטוחה שכ"כ ברור שכל גבר ובחורה אמורים לקום...
לכולם יש ימים קשים, ואם עליתי אחריהם - זה משהו שהייתי צריכה לקחת בחשבון
(לא מדברת על דחיפות ושות')
ואגב,
תבדקו, אבל לשבת לפני גבר יכול להיות חמור מלשבת לידו - כמה מקפידות על זה?

יד2

משתמש מקצוען
צריך לשים לב לשני בעיות בתח"צ

1. הגעה למוסדות לימוד של בחורי ישיבות ובנות סמינרים
בעיר חרדית שתקעה את כל מוסדות הלימוד בסוף העיר
מצופה שתדאג להסעות ייעודיות לתלמידים
מה שקורה כל יום בצהרים זה קטסטרופה (מי שגר במו"ע יודע על מה אני מדבר)
וכמו"כ כל ישיבה גדולה שתתכבד ותוציא אוטובוסים בתחילת הזמן אפי' בתשלום
יותר מכובד ויותר מתאים לבני ישיבות שמתחילים את הזמן

2. מאז קמפיין גברים מקדימה ונשים מאחורה
נוצר מצב שגברים יכולים לשבת היכן שהם רוצים ונשים מוגבלות רק מאחורה
תחשבו לבד מה הפתרון

יש כזה שם???

משתמש מקצוען
ואגב,
תבדקו, אבל לשבת לפני גבר יכול להיות חמור מלשבת לידו - כמה מקפידות על זה?
בגמרא כתוב שגבר לא ילך אחרי אישה אבל לשבת בפרט באוטובוס בינעירוני שכמעט לא רואים את האשה מקדימה
נראלי יותר בעייתי לשבת לידה

מזמור לתודה!!!

משתמש פעיל
כל מילה,
רק מוסיפה שבהריון מסוכן לעמוד גם דקה מכיון שעצירה פתאומית (שוקראת הרבה באוטבוס) יכולה להיות מאוד מסוכנת
בודאי!
אבל באוטובוס עירוני צפוף מאד (לא במודיעין עלית...) הנהג מאט בד"כ
מה שכן ברור שחובה להחזיק ב2 ידיים עד לישיבה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה