דרוש מידע חוסר צניעות באוטובוסים בציבור שלנו

מצב
הנושא נעול.

יש כזה שם???

משתמש מקצוען
נסעתי השבוע ממודיעין עילית לבני ברק, עליתי והתיישבתי בשורה האחרונה של האוטובוס, רק שם היה מקום. כל הספסל היה ריק.
התיישבה לידי אח"כ עוד בחורה. [כך שנשארו עוד 3 מקומות בספסל האחרון].
פתאום עלו כמה בחורי ישיבות, שהתחילו את הזמן, ומשלא מצאו מקום, פשוט התיישבו בשלושת המקומות האחרונים שנשארו.
הבחורה שלידי כמובן לא הרגישה נעים ופשוט קמה ונעמדה, וניסתה לרמז להם שבגללם - היא - שבאה והתיישבה לפניהם, תצטרך לעמוד כל הדרך. אבל שום דבר.

ואז קורה הדבר המחוצף יותר, בא עוד בחור שעלה איתם, שבהתחלה לא היה לו מקום, ורואה שכעת התפנה מקום, אז פשוט בא ומתיישב לידי.

פה כבר הזדעזעתי, בחורי ישיבות, אולי לא מהעילית של העילית, אבל בכל אופן עלו עם כובעים וחליפות וכו'
מתיישבים ליד בחורה, תופסים לה את המקום כביכול ומקימים אותה, וכשהיא קמה, מגיע עוד חבר ומתיישב במקום שלה, שלידה יושבת אשה - זו אני?!

מה קרה לנו????
איפה הרגש שלנו, איך בחורי ישיבות לא מתביישים?!

כשסיפרתי את זה לבעלי הוא טוען שכל המצב באוטובוסים גם הפנימיים בעיקר מזעזע מבחינת צניעות, מצטופפים גברים ונשים באוטובוס, בחורות ובחורים, נדחפים אחד על השני, הוא אמר לי שהוא פעם שמע מרב שאם מגיע כזה אוטובוס אסור על פי הלכה לעלות עליו כי זה נחשב שיש דרך אחרת, לחכות לאוטובוס הבא או ללכת ברגל וכו'.

מה אתם אומרים על התופעה?!

יש כזה שם???

משתמש מקצוען
הפתרון: להחזיק רכבים
ומה עושים אלה שהרבנים שלהם אוחזים שזה לא צנוע לאישה לנהוג ברכב?

ובבקשה לא להפוך את הדיון פה אם רשיון נהיגה לאישה זה טוב או לא. שבענו מזה.
הנידון פה הוא על חוסר הצניעות באוטובוסים דווקא.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
מה קרה לנו????
איפה הרגש שלנו, איך בחורי ישיבות לא מתביישים?!
ואיפה הרגש הזה כשמגיע אוטובוס אחרי שעת המתנה ובחורים נדחפים כמו משוגעים?
הלו, הגעתם לפני שתי דקות. יש כאן נשים (עם תינוקות צורחים) שממתינים למעלה מעשרים דקות. למה אתם לא מכבדים?
היו לפניכם בתחנה, מתמודדים עם תינוקות קטנים, פחות יכולים לשנע את עצמם באמצעים חילופיים. קצת מחשבה מעולם לא הזיקה לאיש

נערך לאחרונה ב:

יש כזה שם???

משתמש מקצוען
את האמת לא נעים לומר אבל נשארתי לשבת, הצטופפתי כמה שיותר לכיוון הקיר של האוטובוס
אבל לא רציתי לקום
שילמדו לקח
אם הייתי קמה עוד בחור או גבר היה מתיישב שם
וכל הנשים היו עומדות?

בעיקרון רציתי לצעוק עליהם ולהקים אותם ולהחזיר את הבחורה אבל לא היה נעים לי לעשות בלאגן ולבייש אותם

יש כזה שם???

משתמש מקצוען
אולי כל אלו שעדיין לא הבינו על מה הרעש בשנה האחרונה במודעות בבני ברק על גברים מקדימה ונשים מאחורה, יבינו עכשיו...
גנבת את המילים של בעלי מהפה, זה בדיוק הנקודה.
הציבור שלנו התרגל שהפרדה באוטובוסים וכולי זה ענין של קנאים של מאה שערים של בית שמש וכו'
אבל זה לא
זה בדיוק הנקודה
כי מהפרדה בין גברים לנשים זה מגיע בסוף ללשבת באותו ספסל ולדברים גרועים וחמורים הרבה יותר

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
בעיקרון רציתי לצעוק עליהם ולהקים אותם ולהחזיר את הבחורה אבל לא היה נעים לי לעשות בלאגן ולבייש אותם
חבל שלא עשית את זה.
אין מה לעשות, לפעמים צריכים ניעור.
ירדנו פעם מאוטובוס בינעירוני, אחרי 12 בלילה. תינוק בידיים שלי, ילדה ישנה בידי בעלי, וניסיון להוציא מזוודות ועגלות. זה היה בלתי אפשרי. בחורים הדפו את בעלי (עם הילדה הישנה) והוציאו את המזוודה שלהם.
פניתי אליהם וביקשתי שיעזרו לבעלי להוציא את הכבודה. זה קרה. פשוט עניין של חוסר שימת לב שצריך לעורר.

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
אולי כל אלו שעדיין לא הבינו על מה הרעש בשנה האחרונה במודעות בבני ברק על גברים מקדימה ונשים מאחורה, יבינו עכשיו...
ואז זה פשוט שילדים יושבים מקדימה, ואמהות עם ילדים ובמצבים שונים עומדות מאחורה...

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
בתנאי שקודם נותנים לנשים לעלות, ואם אין מקום מאחורה - הן מתקדמות יותר קדימה.
לא יתכן שיזרקו בסוף את הנשים על ילדיהם וטפם, ומקדימה יתרווח כל גבר במושב אישי.
הבהרה: אני גם בעד ההפרדה, אבל לפני כן חשוב ללמד כללי אנושיות מינימליים. זה הכל

קצר ולענין

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
ואיפה הרגש הזה כשמגיע אוטובוס אחרי שעת המתנה ובחורים נדחפים כמו משוגעים?
הלו, הגעתם לפני שתי דקות. יש כאן נשים (עם תינוקות צורחים) שממתינים למעלה מעשרים דקות. למה אתם לא מכבדים?
היו לפניכם בתחנה, מתמודדים עם תינוקות קטנים, פחות יכולים לשנע את עצמם באמצעים חילופיים. קצת מחשבה מאולם לא הזיקה לאיש
אני כבר מזמן אוחז שצריך לקחת מספר ואז כשיגיע האוטובוס מי שהגיע ראשון יעלה ראשון...

יש כזה שם???

משתמש מקצוען
אני חושבת: אל תדונו אף אחד! אתם לא יודעים מה עובר על בחור/בחורה. אולי קשה להם לעמוד? תחשבו על זה.
לבחור ישיבה סטנדרטי צעיר, בריא וחזק, אין שום סיבה שלא יהיה לו כח לעמוד נסיעה שלימה.
ובכל אופן להקים בשביל זה בחורה, ולשבת ליד אשה, זה עובר כל גבול נורמלי!!!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  29  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה