התייעצות חוסר טקט, הפרעת אישיות, אוטיזם ומה שביניהם

פוזיטיב

משתמש צעיר
המשתמש נחסם
אנשים כותבים ברמה מאוד טובה. אבל צריך לדעת דבר אחד שהגדרה לאוטיזם זה לא בעיה רגשית וגם לא בעיה התנהגותית זה פשוט מח שבנוי בצורה אחרת מאדם רגיל וזה כמובן משפיע על הנפש וההתנהגות. והרבה פעמים זה לא נראה לאנשים רגילים, רק לעין מקצועית .וזה גם לא סותר שאפשר להיות כשרוני וגאון[דרך אגב שמעתי לאחרונה שאיינשטיין לקה באוטיזם קל.לא בדקתי אם זה נכון]

chaia

משתמש מקצוען
אנשים כותבים ברמה מאוד טובה. אבל צריך לדעת דבר אחד שהגדרה לאוטיזם זה לא בעיה רגשית וגם לא בעיה התנהגותית זה פשוט מח שבנוי בצורה אחרת מאדם רגיל וזה כמובן משפיע על הנפש וההתנהגות. והרבה פעמים זה לא נראה לאנשים רגילים, רק לעין מקצועית .וזה גם לא סותר שאפשר להיות כשרוני וגאון[דרך אגב שמעתי לאחרונה שאיינשטיין לקה באוטיזם קל.לא בדקתי אם זה נכון]
תסמונת אספרגר היא שייכת לתחום האוטיסטי והיא בעצם חוסר יכולת להבין קודים התנהגותיים.
אדם מבחוץ יכול לזהות אספרגר כחוסר טקט.

הכל תפילות

משתמש פעיל
את צודקת. חלק מקהילת אנשים אם אוטיזם ואנשים עם לקות שמיעה רוצים שיקראו להם אוטיסטים וחירשים.
אבל. יש הבדל מאוד גדול בין זה שאדם מכנה את עצמו אוטיסט והוא מודע לכך ואוהב את זה שקוראים לו כך לבין אדם שהכינוי אוטיסט הוצמד לי מבלי הסכמתו.(אדם בוגר עם אוטיזם יכול לבחור איך יקראו לו אבל כשאת מדברת על ילדים את לא יכולה להחליט לקרוא להם בשם ללא הסכמתם..)
אתם יכולים לפתוח גוגל ולחפש את מיזם אוטיסט זה לא קללה. כי בימינו המילה אוטיסט משמעותה מילת גנאי.
אני מקבלת את הדבר כאשר אנשים עם אוטיזם אומרים זאת, לא כאשר אנשים נוירוטיפיקלים אומרים זאת בכדי להצדיק עליונות על מישהו..
רק אוטיסט יכול לכתוב כאלו הכללות
אוטיזם זה מגבלה, נקודה
וברוח הICF. לא מכנים אנשים על פי מגבלתם אלא עם מגבלה
גם מוגבלות שכלית התפתחותית משפיעה על כל תפקודו של האדם ובכל אופון לא מכנים היום אנשים מפגרים וטוב שכך

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
איך אתה קורא לזה זו מעטפת חיצונית,
איך אתה מתייחס אל בעל ההגדרה- זה מה שמשנה.
ישנם אנשים שעצם הקטלוג והאבחון פוגעים בהם, ולא משנה אם הם יהיו אוטיסטים או עם אוטיזם.
בעלי מוגבלות שזועקים על הצורך לשנות את ההגדרה, זועקים בעצם על יחס שונה מיחס לבן אדם, ומקווים שאחרי הפעולות ימשכו הלבבות. אבל לא זה העיקר!!!
רובם של בעלי המוגבלות אוהבים שמתייחסים אליהם בגובה העיניים, לא ברחמים ולא בעודף טקט שמתעלם מהקושי. פשוט לזרום איתם, ולהתייחס למוגבלות כמו למשקפיים.

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
שוויוניות וגובה העיניים- בהחלט נדרש.
אבל בהפרעות רבת- אפילו בעית קשב וריכוז- אם תראה מישהו שמתנהג לא תואם לנסיבות- החל מילד שמשתולל ברמה חריגה ואולי גם גורם נזקים, וכלה בילד שהולך ברחוב וחוטף מילד אחר את הארטיק השוה שאמא שלו קנתה לו עכשיו (אמיתי. היינו בהתנדבות על הילד..)- אם לא תסביר שלילד יש בעיה מסוימת, כן, הוא אוטיסט, למשל- בדיוק זה מה שיוביל לתיוג ולסלידה.
בעוד ההסבר האמיתי יכול לרכך ולהסביר יותר טוב מכל התנצלות אחרת..

מרחבית

משתמש מקצוען
רק אוטיסט יכול לכתוב כאלו הכללות
לא. אני רואה שדווקא בהודעה שלכם יש הכללות.
ודווקא בהודעה של האוטיסט יש ההסבר יפה מאוד, שמסביר היטב את הרגשתו.

וברוח הICF. לא מכנים אנשים על פי מגבלתם אלא עם מגבלה
רוח ה ICF לעולם לא אמורה להיות חשובה יותר מהבן אדם עצמו, שחושב ומרגיש על עצמו דברים.
הכי חשוב - כבוד לבן אדם ולא להתנשא עליו.

נערך לאחרונה ב:

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
שוויוניות וגובה העיניים- בהחלט נדרש.
אבל בהפרעות רבת- אפילו בעית קשב וריכוז- אם תראה מישהו שמתנהג לא תואם לנסיבות- החל מילד שמשתולל ברמה חריגה ואולי גם גורם נזקים, וכלה בילד שהולך ברחוב וחוטף מילד אחר את הארטיק השוה שאמא שלו קנתה לו עכשיו (אמיתי. היינו בהתנדבות על הילד..)- אם לא תסביר שלילד יש בעיה מסוימת, כן, הוא אוטיסט, למשל- בדיוק זה מה שיוביל לתיוג ולסלידה.
בעוד ההסבר האמיתי יכול לרכך ולהסביר יותר טוב מכל התנצלות אחרת..
וודאי.
וגם את זה כדאי לעשות בפשטות. ככה גם הסביבה זורמת עם זה. כי מה שאתה משדר זה מה שהסביבה תקבל.
אם תאמר את זה בנחיתות- תקבל יחס מרחם ומפלה.
כמו שאדם עם משקפיים שנשברו לו יאמר, סליחה אני לא רואה טוב בלי המשקפיים שלי.

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
וודאי.
וגם את זה כדאי לעשות בפשטות. ככה גם הסביבה זורמת עם זה. כי מה שאתה משדר זה מה שהסביבה תקבל.
אם תאמר את זה בנחיתות- תקבל יחס מרחם ומפלה.
כמו שאדם עם משקפיים שנשברו לו יאמר, סליחה אני לא רואה טוב בלי המשקפיים שלי.
מסכימה, אבל זה גם תלוי בסיטואציה.
מעט חוסר טקט אפשר להסביר בפשטות.
לחטוף ארטיק מהפה של ילד מבוהל- שזה כבר גובל באלימות...- דורש נימה אחרת לדעתי..

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
מסכימה, אבל זה גם תלוי בסיטואציה.
מעט חוסר טקט אפשר להסביר בפשטות.
לחטוף ארטיק מהפה של ילד מבוהל- שזה כבר גובל באלימות...- דורש נימה אחרת לדעתי..
מהאנשים שאני מקנאת בגן עדן שלהם. (ההורים והאחים)
מצדיעה ועומדת דום לכל מי שקיבל את הניסיון הזה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה