התייעצות חוסר טקט, הפרעת אישיות, אוטיזם ומה שביניהם

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
מה הגבול בין חוסר טקט והבנה חברתית להפרעה נפשית? מהי הפרעה נפשית? מה הגבול בין חוסר טקט לאוטיזם? האם חוסר טקט ברמה רצינית מעיד על הפרעה נפשית? מה הגבול של חוסר טקט? מה ההבדל בין חוסר טקט לסתם משפטים לא נעימים/מעצבנים/חופרים?
סתם דיון במשפחה, אשמח לקבל כמה שיותר תשובות.....

-LIGA

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
היה על זה דיון לאחרונה בחכמת נשים.

מרגלית חן

משתמש פעיל
לפני מספר שבועות הייתה כתבה מקצועית ומקיפה של טובה הניג בקטיפה על הנושא הנ"ל
כדאי לעיין

אסתררר

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
טקט זהו דבר נרכש, אמנם במאמץאבל כל בן אנוש עם מודעות יכול לקבל אותו
לעומת זאת הפרעה נפשית, אוטיזם, בעיות קשב וכו ' אלו מוגבלויות קיימות אינן ברות תיקון אלא רק ברות סיוע למזער נזקים

פשוש

משתמש מקצוען
טקט זהו דבר נרכש
בטוח?
תלוי איזה רמות של חוסר טקט...
מאיזה גבול את מתחילה לקרוא לזה הפרעה או משהו אחר על הרצף...?
איך אפשר להסביר לבן אדם איך להיות טקטי, זה לא נוסחא קבועה, ברורה תמידית לכל מצב או מאורע....?

ואם אני לא טקטית, אני מודעת לזה או שלא....:confused:

מרגלית חן

משתמש פעיל
לא, אין לי את החומר-
לא ידוע לי על מהדורה דיגיטלית.
שווה להשיג את זה.

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
זה גם לא נוסחה שקבוע לכל האנשים, זה מאוד אינדבדואלי. כשנתקלים בבן אדם חסר טקט, גם אם יכולי םלומר לו דברים ולהעיר לו אבל אי אפשר לחנך אותו לטקט

מרשמלו

מנהלת איש את רעהו מנהלת פורום נשים
מנהל
מנוי פרימיום
את יכולה להעלות את זה? את יודעת אם יש להם עיתון דיגיטלי? אולי יש לינק?
לא, אין לי את החומר-
לא ידוע לי על מהדורה דיגיטלית.
שווה להשיג את זה.
באתר קול מקום יש מגזין דיגיטלי של קטיפה ועוד
http://kolmakom.co.il/קטגוריות/עיתונים-מקומונים-ומגזינים/מגזינים-ומוספים/קטיפה/

אסתררר

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
בטוח?
תלוי איזה רמות של חוסר טקט...
מאיזה גבול את מתחילה לקרוא לזה הפרעה או משהו אחר על הרצף...?
איך אפשר להסביר לבן אדם איך להיות טקטי, זה לא נוסחא קבועה, ברורה תמידית לכל מצב או מאורע....?

ואם אני לא טקטית, אני מודעת לזה או שלא....:confused:
אם את מדברת על חוסר טקט שנובע מאספרגר למשל וזה אוטיזם כבר
אני מדברת על חוסר טאקט של חוסר בשלות, בגרות או שפשוף

יעקובון

משתמש חדש
עריכה תורנית
אוטיזם- זוהי הפרעה נפשית שפירושה מוגבלות וחסר ביכולת התקשורת וההבנה בנושאים בינאישיים, כאשר מדובר על מקרה קל של אוטיזם כמו תסמונת אספרגר שהיא על הרצף של אוטיזם מדובר בביטויים קלים יותר של ההפרעה, אבל כאמור אין דרך לתקן הפרעה מסוג זה, לעומת זאת חוסר טקט לסוגיו הוא בדרך כלל תוצר של מערכת סביבתית ומנטלית הניתנת לשינוי ושיפור, יתכנו מקרים של הפרעת אישיות הבאים לידי ביטוי גם בתקשורת ובחוסר טקט והם אכן מוגדרים כהפרעה נפשית.

סמינר דוד

משתמש מקצוען
טקט זהו דבר נרכש,
מה לעשות, ואני מכירה אשה עם IQ נוסק לשמים, וחוסר טאקט נוגע בעננים?

אולי באמת אני רואה את חוסר הטאקט ברמה כזו גבוהה, כי אני מייחסת אותו לIQ הגבוה, אבל זה באמת קיים.

אני מאמינה שברבות הימים היא תתקדם בזה, אבל זה מראה שהרכישה יקרה מאוד, שגם אם מגיעים אליה, לא ממצים את כולה.

סמינר דוד

משתמש מקצוען
אם את מדברת על חוסר טקט שנובע מאספרגר למשל וזה אוטיזם כבר
אני מדברת על חוסר טאקט של חוסר בשלות, בגרות או שפשוף
חוסר הבשלות והשפשוף, מנין מגיעים?

משהו במוח? או שכחו לקנות אותו? (השאלה לא אליך אלא אליהם)
כשרואים אדם חכם חסר טאקט, זה גדל לממדי ענק, כי הציפיות מהחכמה - בהתאם.

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
אוטיזם- זוהי הפרעה נפשית שפירושה מוגבלות וחסר ביכולת התקשורת וההבנה בנושאים בינאישיים, כאשר מדובר על מקרה קל של אוטיזם כמו תסמונת אספרגר שהיא על הרצף של אוטיזם מדובר בביטויים קלים יותר של ההפרעה, אבל כאמור אין דרך לתקן הפרעה מסוג זה, לעומת זאת חוסר טקט לסוגיו הוא בדרך כלל תוצר של מערכת סביבתית ומנטלית הניתנת לשינוי ושיפור, יתכנו מקרים של הפרעת אישיות הבאים לידי ביטוי גם בתקשורת ובחוסר טקט והם אכן מוגדרים כהפרעה נפשית.
אני חושבת שחוסר טקט הוא לאו דוקא ניתן לשיפור ולאו דוקא תוצר של מערכת סביבתית. ילד חסר טקט יכול לגדול בסביבה של אנשים טקטיים מאוד, נכון שהוא ילמד אולי להתרסן אבל הוא ישאר חסר טקט.

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
חוסר הבשלות והשפשוף, מנין מגיעים?

משהו במוח? או שכחו לקנות אותו? (השאלה לא אליך אלא אליהם)
כשרואים אדם חכם חסר טאקט, זה גדל לממדי ענק, כי הציפיות מהחכמה - בהתאם.
תלוי גם כמה הוא חכם...

סמינר דוד

משתמש מקצוען
ברור שככל שיהיה חכם יותר יש לו סיכוי גבוה יותר שישלים את החסרים בכל שנה מתווספת.

אבל אם רואים שיש חוסר טאקט גם לחכמים, זה אומר, לי לפחות, שהטאקט הבסיסי - מולד.

יעקובון

משתמש חדש
עריכה תורנית
טקט ותקשורת לסוגיה קשורים למודעות של האדם ליכולות הוורבליות שלו וגם למצב האישי שלו כמו דחית סיפוקים - אם לומר את כל מה שבא לו, הכלה - להבין את הגישה של האחר ולפתח רגישות מה לומר ואיך, וגם הכרה בערך העצמי ובדימוי, וכמובן מודעות ודימוי שלו בחברה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  4  פעמים

לוח מודעות

למעלה