חובת 'מעשר' לביטוח לאומי-על מה ולמה?

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י מיכל123;1826896:
את מסכימה שבורב הארץ המצב הוא לא כך.

את מסכימה שבירושלים, חוץ מהשכונה שלך (אולי עוד אי אלו שכונות נוספות) המצב הוא לא כך.

איני יודעת מה המצב ברוב הארץ.
בירושלים, כמעט בכל השכונות, המצב הוא בדיוק כך. אף אחד לא חי כאן עם משפחה של 3 ילדים מ-1200 ש"ח בחודש. זו בדיחה עלובה.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י ביק;1826950:
אתן מניחות הנחות לא מציאותיות.
אין היום מצב שבעל ישב וילמד ואשתו תהיה עקרת בית והם יוכלו לחיות.
זה היה פעם פעם ונגמר מזמן.

לא יודע איפה את גרה, אני מכיר אישית הרבה אברכים שלומדים כל היום והאשה עקרת בית והם חיים יפה מאד. - בצניעות, במחסור, בקושי, אבל חיים.

נכתב ע"י ביק;1826950:
ואני אשת אברך
ולא מוכנה לממן את אלו שלא עובדות!!!!

לא כל כך שאלו אותך, ותשמחי בזה שאת זוכה לכך.

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מיכל123;1827031:
אי אפשר ללמוד כל היום כשהאשה עובדת.

מי עושה קניות ?

מי מבשל ?

מי מוציא את הילדים מהגן/חיידר/מעון ?

יש כאלו שהבעל לומד תורה כל הזמן, כן. אולי את לא מכירה אבל יש. ואת אלו את תפרנסי בעז"ה על אפך ועל חמתך (בדיוק כמו שאני מפרנס את כל השכירות בהריון). כך ה' רוצה. לפחות תשמחי בזכות שיש לך.

תתפלא לשמוע שיש גם משפחות כאלו.
אמנם זה אומר עבודה כעצמאית ולא שכירה 8 שעות מחוץ לבית, אבל זה לא יותר קל.

שרהפכ

משתמש פעיל
חשבתי שנכנסתי בטעות לאשכול חילוני....

אתם באמת חושבים שאם המדינה תתן פחות לאברכים היא תוריד את המיסים על העצמאים???
בשנתיים האחרונות לא היה הבטחת הכנסה לאברכים וגם הקצבאות ילדים קוצצו משצעותית. הרגשתם הקלה????

אם המדינה נותנת כסף למשהו, תאמינו לי - שתתן לאברכים. ולא מעניין אותי אם נשותיהם עובדות או לו (אני כמובן לא יתנגד לקבל גם בתור אשת אברך עובדת - אבל אם לי היא לא נותנת לפחות שתתן למי שמצליח להצהיר שהוא לא עובד... (בלי להכנס לשאלות של גזל))

ולא, ממש לא הייתי רוצה להתחלף עם שכנה שלי שבעלה אברך והיא מטפלת בבית בשחור (ההכנסות שלהם מגרדים את ה5000 במקרה הטוב) וכן - היא קיבלה פעם הבטחת הכנסה של עוד איזה 1000 ש"ח. ולצערינו יש הרבה משפחות כאילה בארץ ואם המדינה זורקת להם כמה שקלים עלובים - זה נהדר!!!

מי שכל כך קשה לה עם זה יכולה גם ללכת להיות מטפלת בבית.....

אברכים (גם אילה שנשותיהם עובדות ) חיים מ הרבה הרבה פחות מ 12000 בזכות מסירות נפשם לתורה, שמוכנים להצטמצם ולהסתפק במועט כדי לזכות להגות בתורת ד'.

ומי שטוענת שיש לאברכים הנחות בכל חנות ומענקים וכו' אשמח מאוד מאוד לקבל פרטים .......

זלפה

משתמש רשום

מי עושה קניות ?

מי מבשל ?

יש כאלו שהבעל לומד תורה כל הזמן, כן. אולי את לא מכירה אבל יש. ואת אלו את תפרנסי בעז"ה על אפך ועל חמתך (בדיוק כמו שאני מפרנס את כל השכירות בהריון). כך ה' רוצה. לפחות תשמחי בזכות שיש לך.

נעלבתי.
נפגעתי עד עמקי נשמתי!!!!

יחידי סגולה ממש לא מזיזים אצבע בבית, וזה לא קשור בכלל ללימוד או לאישה עובדת.

אנשים שלומדים תורה כל הזמן כל הזמן כל הזמן והאישה עושה הכל בבית ולא עובדת- יחידים יחידים בודדים בודדים.

מכירה הרבה מאוד שהאישה עובדת. מבשלת. מוציאה את הילדים מהמטפלת ומהמעון. עושה קניות. והבעל יושב ולומד.

מכירה הרבה מאוד שהאישה לא עובדת. הבעל יושב ולומד ו-אופס, גם מבשל לפעמים. מוציא את הילדים מהמעון ומהמטפלת. עושה קניות. מוריד ת'פח. ולפעמים אפילו תולה כביסה.

אין קשר בין השניים!!!

(להיפך, מעדות של מנהלת בית הספר- דווקא האמהות שלא עובדות- הבנות שלהן בד"כ מאחרות- לא מכינות ש"ב- והבית פחות מסודר)

זלפה

משתמש רשום
נכתב ע"י שרהפכ;1827044:

אתם באמת חושבים שאם המדינה תתן פחות לאברכים היא תוריד את המיסים על העצמאים???
בשנתיים האחרונות לא היה הבטחת הכנסה לאברכים וגם הקצבאות ילדים קוצצו משצעותית. הרגשתם הקלה????

אם המדינה נותנת כסף למשהו, תאמינו לי - שתתן לאברכים. ולא מעניין אותי אם נשותיהם עובדות או לו (אני כמובן לא יתנגד לקבל גם בתור אשת אברך עובדת - אבל אם לי היא לא נותנת לפחות שתתן למי שמצליח להצהיר שהוא לא עובד... (בלי להכנס לשאלות של גזל))

ולא, ממש לא הייתי רוצה להתחלף עם שכנה שלי שבעלה אברך והיא מטפלת בבית בשחור (ההכנסות שלהם מגרדים את ה5000 במקרה הטוב) וכן - היא קיבלה פעם הבטחת הכנסה של עוד איזה 1000 ש"ח. ולצערינו יש הרבה משפחות כאילה בארץ ואם המדינה זורקת להם כמה שקלים עלובים - זה נהדר!!!

מי שכל כך קשה לה עם זה יכולה גם ללכת להיות מטפלת בבית.....

אברכים (גם אילה שנשותיהם עובדות ) חיים מ הרבה הרבה פחות מ 12000 בזכות מסירות נפשם לתורה, שמוכנים להצטמצם ולהסתפק במועט כדי לזכות להגות בתורת ד'.

ומי שטוענת שיש לאברכים הנחות בכל חנות ומענקים וכו' אשמח מאוד מאוד לקבל פרטים .......

לא מדברת על הבטחת הכנסה.

כן רוצה להבין למה מגיע לה הנחה בארנונה?? במעונות??
כי היא עובדת בשחור?? כי היא לא עובדת???

בחיושב פשוט יוצא שלי כעובדת, יש הוצאות גדולות ורבות מאלה שלא עובדות.
וסך כל הרווח שנותר לי נע בכ-2000 ש"ח מקסימום.
תגידי בשביל 2000 ש"ח לעבוד 30 ש"ש בחודש?
למה???

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י זלפה;1827059:
לא מדברת על הבטחת הכנסה.

למה???

נו.... תביני לבד מה כדאי לעשות.

שרהפכ

משתמש פעיל

מי עושה קניות ?

מי מבשל ?

אני חושבת שיותר קל לעשות קניות/לבשל ולתלות כביסה מאשר לחפש גמחים כל הזמן בשביל לגמור את החודש......
רוב הנשים שלא עובדות לא כ"כ עושות את זה מבחירה אלא מאילוץ. אף אחת לא אוהבת לחיות מ 5000 א"ש בחודש

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י שרהפכ;1827044:

הנחה בארנונה

הנחה בשכר לימוד

תלושי הנחה לביגוד

הנחה בתשלומי ביטוח לאומי ומס הכנסה

הנחה בלקיחת הלוואות (נושא הגמחים בכוללים מאד מפותח. תנסו להשיג 10,000 $ הלוואה. אברך משיג את זה הרבה יותר בקלות ובלי לשלם ריבית)

הנחה באחזקת רכב (פשוט אין להם)

בנוסף, יש להם רמת חיים בעולם הזה נמוכה יותר. (חוסכים במה שאפשר)

בסוף החודש, כולם אותו דבר.

לגופו של ענין. מי שיש לה בעיה מוזמנת לדאוג להורדת שכר המרצים באונירבסיטאות או את התמיכה הממשלתית בכדור רגל ולא לפגוע בתמיכה הזניחה שיש לכאלו משפחות שהאשה לא עובדת.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י שרהפכ;1827074:
אני חושבת שיותר קל לעשות קניות/לבשל ולתלות כביסה מאשר לחפש גמחים כל הזמן בשביל לגמור את החודש......
רוב הנשים שלא עובדות לא כ"כ עושות את זה מבחירה אלא מאילוץ. אף אחת לא אוהבת לחיות מ 5000 א"ש בחודש

כמובן שהאנשים שעובדים לא רצים כל היום לבנק לבקש משכנתא, להשיג טפסים, לדאוג לכיסוי תשלומי כרטיס האשראי שהאשה השתמשה, (כמובן, הבעל עובד כדי שלאשה יהיה מה לבזבז).

אנשים שעובדים, עובדים 8 שעות ביום כדי שיהיה להם מספיק כסף כדי לצאת פעם בחודש למסעדה.
ובסוף אין להם, והם מתחננים מהפקיד בבנק להגדיל את המסגרת (ואחר כך תגידו כאן באשכול "אל תצריכני לידי מתנת בשר ואדם " - ושכחתם "לא לידי הלוואתם")

האברך מקיסמום מחפש כמה גמחים בחודש, זה עדיין לא שמונה שעות ביום ! והוא לומד !!! :) לומד תורה :) הרבה שעות ביום.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה

מי עושה קניות ?

מי מבשל ?

ב"ה אני מפרנסת בשמחה רבה את בעלי האברך שלומד כל הזמן, כל הזמן, וחוזר הביתה בשתים עשרה בלילה!

וכיוון שרמת הביטוי שלך כאן ירדה לפוגענות ולפסים אישיים, בל"נ לא אגיב עוד באשכול זה.

זלפה

משתמש רשום
נכתב ע"י מיכל123;1827077:
הנחה בארנונה

הנחה בשכר לימוד

תלושי הנחה לביגוד

הנחה בתשלומי ביטוח לאומי ומס הכנסה

הנחה בלקיחת הלוואות (נושא הגמחים בכוללים מאד מפותח. תנסו להשיג 10,000 $ הלוואה. אברך משיג את זה הרבה יותר בקלות ובלי לשלם ריבית)

בסוף החודש, כולם אותו דבר.

לגופו של ענין. מי שיש לה בעיה מוזמנת לדאוג להורדת שכר המרצים באונירבסיטאות או את התמיכה הממשלתית בכדור רגל ולא לפגוע בתמיכה הזניחה שיש לכאלו משפחות שהאשה לא עובדת.

שלא יורידו את ההנחות מאלה שעובדות בבית, אבל שלא יבקשו יותר ממני.
כדי שאברך יוכל לשבת וללמוד והאישה לא תצטרך לעבוד כלל- חייב להיות שיש תמיכה מההורים / קיבלו דירה / הסכם יששכר זבולון.
אני לא קבלתי דירה, ההורים תומכים כפי יכולתם ולא מעבר, ואין לי זבולון.
מכורח המציאות אני חייבת לצאת לעבוד כדי שיהיה לי לחם לתת לטף.
עכשיו תסבירו לי למה מי שקבלה דירה, מקבלת תמיכה מההורים, ועובדת קצת בשחור תשלם פחות ארנונה ממני?

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י זלפה;1827088:
עכשיו תסבירו לי למה מי שקבלה דירה, מקבלת תמיכה מההורים, ועובדת קצת בשחור תשלם פחות ארנונה ממני?

מי שעובדת בשחור - אמורה לשלם ארנונה. (אנחנו לא אמורים לדעת, וזה לא העסק שלך אם היא עובדת בשחור. זה כמו שאת תעלימי הכנסות ואף אחד לא ידע מזה).

שרהפכ

משתמש פעיל
נכתב ע"י זלפה;1827059:
לא מדברת על הבטחת הכנסה.

למה???

באמת לא מגיע לה, היא משקרת ולכן מקבלת וזה לא כ"כ חלק מבחינה הילכתית.

אבל מה אכפת לי?? אם המדינה נותנת משהוא שתתן אותו לאברכים. יהיה לך יותר טוב נפשית אם לה היא לא תתן והכסף הזה ילך לוילה של נתניהו/לטייקונים ולספורט?

כמו שבתרומה למשכן - להבדיל אלף אלפי הבדלות - מי שכיוון ליבו הזהב שתרם הלך למקומות יותר קדושים ומי שלא לא, אולי גם כיום זה כך- אני מתפללת שהכסף שאני נותנת ילך לאברכים.

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
כפי שאני מכיר חלק מהכותבים, מדובר במשפחות אברכים חשובים, אבקש נא להמשיך ולהתבטא רק עניינית.

חלילה לרדת להשמצות אישיות כל אחד יכול לכתוב את דעתו האישית וזו זכותו.

אם האשכול ייגרר להשמצות הוא יימחק!!

פוטושופרית

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אם נשאר לי משהו לומר באשכול הזה: המטרה שלי לא היתה לקרר כאן את 'נשות החיל' המתמסרות יום יום להחזיק בית של תורה!
האידיאולוגיה שלי היתה ועודנה לחזק כמה שיותר את נשות האברכים שבעליהן לומדים כל היום (! אולי אפילו בתשלום אפסי של דתות בלבד)
שקמות יום יום באושר ובשמחה לזכות העצומה שנפלה בחלקן לגדל את האוצרות שהן קיבלו מד' גם אם זה כרוך בעבודה מבית ומחוץ. לנצל את מצבורי הכשרונות בהן חנן אותה ד' לחפש דרכים לפרנסת המשפחה.
להתחזק באמונה ובטחון גם מול נחשולי הנסיונות של 'הביטוח הלאומי' ודומיהם...
ולדעת שהזורעים בדמעה- יקצרו ברינה!
לשבת בחיבוק ידיים ולחכות לנס -לא! להתפלל -כן! אבל לא רק!
יש בך את הכוחות והיכולת הרבה מעבר למה שאת מדמיינת. זה לא פתרון להיפטר מהעול בטענה שממילא לא ארויח! המשפחה גדולה וד' יעזור...
בדיוק כמו שבן תורה אמור להאמין - 'אולי יצא ממני ר' עקיבא איגר...'
כך אישה יכולה למנף את עצמה ולהאמין בתעצומות שיש בה- כן, את יכולה לעשות לפרנסתך וד' יעזור.
לשבת בבית ולקבל הבטחת הכנסה לדעתי זה לא ניצול היכולות וההשתדלות הנדרשת ולו כדי לקנות נעליים לילדים.(במשפחה גדולה כמובן..)
כמובן לא עבודה שבאה על חשבון החינוך והטיפול בילדים.! וזה כן אפשרי! מנסיון!

efrat1

משתמש סופר מקצוען

זה כבר ענין של בחירה והחלטה.
אף אחד לא מכריח לחיות ברמת חיים גבוהה, ומי שמקנא באברכים שחיים ככה, מוזמן להצטרף....

adr חשבונאו

משתמש רשום
נכתב ע"י רותי קפלר;1826860:
נותנים לה הנחות בארנונה, הנחות נוספות שנשענות על קריטריונים של הכנסה לנפש, והבטחת הכנסה. (בשביל דמי אבטלה צריך לבוא כל שבוע - בשביל הבטחת הכנסה לא. היא ניתנת אוטומטית לאחר שבני הזוג מצהירים ש'אינם מרוויחים יותר מ-1200 ש"ח בחודש למשפחה של 5 נפשות'...).

אולי בערים אחרות אלו באמת עקרות בית אומללות שאינן מסוגלות לעבוד או משהו. בירושלים מדובר, לרוב, בחוצניקיות שמסתובבות עם עגלות פאר ומטיילות בבוקר בשמש עם התינוקות שלהן, או לחילופין עובדות בשחור דרך המחשב בשביל מישהו מחו"ל ומקבלות משכורת אמריקאית שאינה נחשבת כאן להכנסה. אח"כ הבעלים שלהם משוויצים בכולל על כל ההנחות והקצבאות שהם מקבלים, כי 'הוא אברך והיא לא עובדת'.
אם זה לא עוול, איני יודעת עוול מהו.

לא מכירה אפילו משפחה אחת של 5 נפשות ומעלה, שחיה מ-1200 ש"ח ומטה.
מכירה המון שעונים לקריטריון הזה ע"י עבודה בשחור/חיים על חשבון הסבא העשיר.
אלו כמו אלו, אינם זכאים לשום קצבה, לעניות דעתי ההוגנת.

עורכת כדי להבהיר: אם יש אי שם, בנתיבות או באופקים, משפחה עניה מאד שבאמת עונה לקריטריונים, והאבא באמת לומד במסירות נפש, והאמא באמת לא מצליחה לעבוד, אדרבא - שיתנו להם קצבת רווחה או משהו מתאים אחר. אבל שזה יהיה בכפוף לבדיקות כלשהן, ולא כל המצהיר - יבוא ויקבל.
א. הבטחת הכנסה יש צורך להרשם בלשכה, אלא אם כן יש קרטריונים נוספים שלא נפרט כאן.
ב. לגבי מה שכתבת ורמזת על זה שהם עובדים בעניים על זה התכוונתי בסוף דברי. אם כולם ידווחו על ההכנסות שלהם בלי לעבוד על המדינה אז יורידו הרבה מהמיסים ויהי לתת יותר לאחרים, אבל זה שיש עוסקים שמשקרים למדינה הם הראשונים שגונבים לך וד"ל

OR_Design

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
יוצרי ai
לא כ"כ קראתי לעומק, אבל אני לא כ"כ מבינה.
מה זה משנה למי יש הנחה בארנונה ולמי לא??
שכחתם שמזונותיו של אדם קצובים..?

כל אישה צריכה לעשות השתדלות לפרנסתה, והקב"ה כבר שולח כל מה שהיא אמורה לקבל. לאחת קשה יותר, לאחרת פחות. אחת מקבלת הנחה , ואחת לא, אבל בשמיים מחשבים הכל ואין לאף אחד אפשרות לדעת מה ה' חוסך לו / מוסיף לו בגלל ה'חוסר הנחה בארנונה'.

ולענין לעבוד או לא - אני חושבת שצריך לזכור מה המטרה שלנו בחיים.
לפעמים אנחנו רצים ורצים ומקבלים עוד עבודה ועוד עבודה ושוכחים שיש מישהו מלמעלה שמחליט.
עלינו מוטלת רק חובת ההשתדלות ולא מעבר , ה' רואה את זה ושולח , ומה שהוא שולח לגמרי לא תלוי בכמות ההשתדלות והעבודות שלקחנו על עצמינו.

וכן, קרה לי לאחרונה שויתרתי על כמה פרוייקטים קטנים / גדולים כי בעלי הזכיר לי שזה מעבר להשתדלות , למרות ש"הפסדתי כסף".
זה לפעמים קשה מאד.. מאד מאד. אבל זה האמת. ופה נמצאת האמונה.

מאחלת לכולם פרנסה בריוח ובנחת בע"ה.

ורותי - אשרייך. העלית לי דמעות עם הבעל שחוזר ב 12 בלילה.
מסירות נפש!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה