חדר מלח- אשמח לקבל מידע והמלצות מבעלי ניסיון.

חיהבראש

משתמש רשום
עיצוב גרפי
שלום,
לבת שלי (בת 3 וחצי) יש רגישות גבוהה בריאות. כל טריגר (קור, רוח, וירוס, שפעת וכו') גורם לה לשיעול, קשיי נשימה, ואף לדלקות ריאה.
אשמח לקבל מבעלי ניסיון עיצות, רעיונות או מידע, כיצד אוכל להקל עליה או למנוע את ה"נפילה" הבאה.
חברה המליצה לי על טיפול בחדר מלח. לא מכירה את הדבר הזה... אשמח לשמוע ממי שניסה האם זה עוזר באמת, כמה זה מומלץ, וכן לגבי העלות- האם זה דבר יקר? האם ממומן ע"י קופ"ח?
כל מידע, טיפ, או עיצה יעזרו מאד.
תודה רבה!

M&MB

משתמש פעיל

מהאתר של יד שרה. יש להם חדר מלח נראה לי בחינם​

חדר מלח​

לטיפול בבעיות נשימה​

חדר מלח מיועד לחיזוק וריפוי, בפרט לסובלים מבעיות שונות בדרכי הנשימה, כגון: אסטמה, ברונכיטיס, נזלת כרונית ומחלות אלרגיות.
החדר הבנוי מבלוקים עבים של מלח, גורם לכך שהאוויר מלוח בריכוז גבוה הדומה לתנאי האקלים במערות המלח התת-קרקעיות. מליחות אשר ידוע ומנוסה, כי מסגולותיה לסייע בטיפול בגוף וריפויו.
השהייה בתוך חדר מלח, באווירה נעימה על כורסאות נוחות ובליווי מוזיקה רגועה, יוצרת חוויה טיפולית מעולם אחר, המסייעת לשחרור מתחים ולהצלחת הטיפול.
ה"טיפול" באמצעות חדר מלח נמשך כשעה אחת, בה מתבקשים המטופלים לנוח ולנשום באופן רגיל, והאוויר רווי המלח, מטפל ומקל על הסבל והחולי של ילדים ומבוגרים כאחד.

MichalS

עיצוב וייצור אופנה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
זה טיפול נקודתי?
או ונע גם לעתיד?

אסתר שטרן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
לקחתי את אחי הקטן ליד שרה לפני 4 שנים 40 ש"ח לשעה ולמלווה בחצי מחיר
וממש עזר לו !
יש כורסאות נוחות משחקים ועיתונים... מקום נחמד
(אין שם קליטה )

MRF

משתמש מקצוען
מאז הקורונה היה סגור ולא נראה לי שפתחו בחזרה
יש מכשיר מלח - גמח בששת הימים מפרסם באגורה, לא הרגשתי שעזר
אנהלציה עם מי מלח שזה לא תרופה רק מי מלח עוזר מאד במיוחד בימים שיותר משתעלת מקוררת
פיזיותרפיה נשימתית, פשוט מאד ומוציא את הליחה החוצה במקום שתישאר ותגרום לנזקים אם את רוצה אוכל להסביר לך מה עושים
ריליף - מורחים על הריאות ועוזר מאד מנסיון

7126

משתמש פעיל
@חיהבראש
הבת שלי גם הייתה ככה כשהייתה קטנה,
עד שגם הגענו לביה"ח לבדיקות עומק על הריאות.
לא אלאה אותך אבל כן אשתף, שהחלטתי שלא מתאים לי לחיות עם סדרות של משאפים אנטיביוטיקה וכדו'
לקחתי אותה להיימליך אבחן אלרגיות ל-2 מרכיבים עיקריים (קמח לבן ומוצרי חלב - לא כ" נורא כמו שזה נראה).
א"א לתאר את השיפור המשמעותי שחל אצלה.
לא כותבת חלף לגמרי מיד כי כשלא שמרנו (וזה קרה בעיקר בין פורים לפסח) מהר מאד הגיע שיעול וכו'.
כיום שנים אחרי ב"ה אוכלת הכל כרגיל ואין זכר לשיעולים ולריאות.
אם תרצי פרטים נוספים אשמח לתת.

MRF

משתמש מקצוען
@חיהבראש
הבת שלי גם הייתה ככה כשהייתה קטנה,
עד שגם הגענו לביה"ח לבדיקות עומק על הריאות.
לא אלאה אותך אבל כן אשתף, שהחלטתי שלא מתאים לי לחיות עם סדרות של משאפים אנטיביוטיקה וכדו'
לקחתי אותה להיימליך אבחן אלרגיות ל-2 מרכיבים עיקריים (קמח לבן ומוצרי חלב - לא כ" נורא כמו שזה נראה).
א"א לתאר את השיפור המשמעותי שחל אצלה.
לא כותבת חלף לגמרי מיד כי כשלא שמרנו (וזה קרה בעיקר בין פורים לפסח) מהר מאד הגיע שיעול וכו'.
כיום שנים אחרי ב"ה אוכלת הכל כרגיל ואין זכר לשיעולים ולריאות.
אם תרצי פרטים נוספים אשמח לתת.
לא לכולם נובע מהבעיה הזו
יש כאלו שהליחה נכנסת לריאות וגורמת לדלקת ריאות
ולא לכולם הליחה נובעת מאלרגיה אבל תמיד כדאי לבדוק מה הגורם

פיר

משתמש סופר מקצוען
אנהלציה עם מי מלח שזה לא תרופה רק מי מלח עוזר מאד במיוחד בימים שיותר משתעלת מקוררת
פיזיותרפיה נשימתית, פשוט מאד ומוציא את הליחה החוצה במקום שתישאר ותגרום לנזקים אם את רוצה אוכל להסביר לך מה עושים
אבקש הסבר עם פיזיוטרפיה נשימתית
ומה זה ריליף?:

MRF

משתמש מקצוען
אבקש הסבר עם פיזיוטרפיה נשימתית
ומה זה ריליף?:
סליחה,
שכחתי לפתוח את פרוג
ריליף קונים בבית מרקחת או בחנות טבע זה שמנים שמורחים\מעסים על הריאות מקדימה ומאחורה וזה מוציא את הליחה
החוצה אחרי יום יומיים נהיה הרבה יותר טוב מנסיון עם הבת שלי [אומרים שאפשר רק שמן זית אבל לא ניסיתי לראות אם עובד] נראה לי עלה סביבות 50
פיזיותרפיה נשימתית המטרה היא בעצם להוציא את הליחה החוצה שלא תצתבר בריאות ותגרום לדלקת
לא רואים תוצאות מידיות אבל בביה"ח זה חלק מהטיפול, ברור להם שזה חובה [הם מסבירים את זה כמו בקבוק קטשופ שנשאר הסוף אם תדפקי על הסוף הוא יצא ואם לא יישאר] וזו הצורה להשאיר ריאות נקיות תלוי באיזה גיל הילד כי כל גיל זה טיפול אחר
אנסה בקצרה מאמינה שיש סירטונים שמסבירים את זה
עד גיל שנה וחצי ההורה נותן לילד דפיקות על הגב בחלק העליון ואח"כ מקדימה בצורה שהיד עומדת אלכסון
למשך כמה דקות אח"כ מרעידים את היד על מיקום הריאות- החלק העליון כמה פעמים צריך להזיז את היד מצד לצד כדי שכל מקום יקבל.

גיל הבא עד בערך גיל 5 הילד יושב עלייך ואז מנסים לגרום לו לנשום נשימות עמוקות
תוך כדי הכנסת אויר לוחצים 2 ידיים על הריאות וסופרים עד 10 משחררים את הלחץ בלי לעזוב ידיים ושוב בערך 10 דקות אח"כ מרעידים את הידיים על הריאות תוך כדי לחיצה
אח"כ שמים כל יד מתחת ליד כך שמגיע לריאות מהצד ועושים אותו הדבר
ותרגיל המעלית מוציאים אויר ב3 שלבים פו אחד ארוך שבאמצע עוצרים שניה וממשיכים פו פו פו מקווה שמובן
תוך כדי לחיצה קדימה כמו קודם אחכ בצדדים וכל פו לוחצים עוד טיפה ללמטה
מנסה לחפש סרטון ולבקש מנתיב אם יהיה אעלה בל"נ

רבקה שרה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
היי
יש למישהו מידע על חדר מלח באזור בני ברק?
פרטים ומחירים
תודה!!

פיר

משתמש סופר מקצוען
אשמחלגבי פיזיוטרפיה נשימתית
ריליף?

MRF

משתמש מקצוען
סליחה,
שכחתי לפתוח את פרוג
ריליף קונים בבית מרקחת או בחנות טבע זה שמנים שמורחים\מעסים על הריאות מקדימה ומאחורה וזה מוציא את הליחה
החוצה אחרי יום יומיים נהיה הרבה יותר טוב מנסיון עם הבת שלי [אומרים שאפשר רק שמן זית אבל לא ניסיתי לראות אם עובד] נראה לי עלה סביבות 50
פיזיותרפיה נשימתית המטרה היא בעצם להוציא את הליחה החוצה שלא תצתבר בריאות ותגרום לדלקת
לא רואים תוצאות מידיות אבל בביה"ח זה חלק מהטיפול, ברור להם שזה חובה [הם מסבירים את זה כמו בקבוק קטשופ שנשאר הסוף אם תדפקי על הסוף הוא יצא ואם לא יישאר] וזו הצורה להשאיר ריאות נקיות תלוי באיזה גיל הילד כי כל גיל זה טיפול אחר
אנסה בקצרה מאמינה שיש סירטונים שמסבירים את זה
עד גיל שנה וחצי ההורה נותן לילד דפיקות על הגב בחלק העליון ואח"כ מקדימה בצורה שהיד עומדת אלכסון
למשך כמה דקות אח"כ מרעידים את היד על מיקום הריאות- החלק העליון כמה פעמים צריך להזיז את היד מצד לצד כדי שכל מקום יקבל.

גיל הבא עד בערך גיל 5 הילד יושב עלייך ואז מנסים לגרום לו לנשום נשימות עמוקות
תוך כדי הכנסת אויר לוחצים 2 ידיים על הריאות וסופרים עד 10 משחררים את הלחץ בלי לעזוב ידיים ושוב בערך 10 דקות אח"כ מרעידים את הידיים על הריאות תוך כדי לחיצה
אח"כ שמים כל יד מתחת ליד כך שמגיע לריאות מהצד ועושים אותו הדבר
ותרגיל המעלית מוציאים אויר ב3 שלבים פו אחד ארוך שבאמצע עוצרים שניה וממשיכים פו פו פו מקווה שמובן
תוך כדי לחיצה קדימה כמו קודם אחכ בצדדים וכל פו לוחצים עוד טיפה ללמטה
אשמחלגבי פיזיוטרפיה נשימתית
ריליף?

מנסה לחפש סרטון ולבקש מנתיב אם יהיה אעלה בל"נ
פספסת את התגובה הזאת או שרוצה עוד אינפורמציה? יש הרבה סרטונים לפיזיו נשימתי ביוטיוב אולי יסכימו לפתוח בסינון שלך
ריליף קניתי בבית מרקחת מני ברחוב יפו ממול השוק, מעסים על מקום הריאות [שליש עליון מהצוואר ללמטה] בתחילה מוציא את כל ההפרשות אז שומעים קצת יותר שיעול אחרי יום מתחיל להשתפר אפשר לעשות פעמיים שלוש בים לבערך שבוע או יותר [אם יש עוד שאלות אשמח לעזור לצערי נהייתי מומחית בכל ענייני נשימה דלקות ריאות אכילה וכו']

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  36  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה