התייעצות חברה שמבקשת קוד אישי בביטוח לאומי

אמא לשלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
שאלה קצת תמימה
אל תעבירו את הפרטים האישיים שלכם לאף אחד!!
גם אם זה הנציגה מהביטוח שרק רוצה להוציא איזה אישור מהקופת חולים שלכם
תוציאו את המסמכים לבד
ואל תתנו קודים
עבדתי פעם באיזה סוכנות ומה שהלך שם פרטים אישיים של אנשים התגלגלו בכיף בין העובדות
כולל כל הסיפורים הפיקנטיים
והם לא חתמו על שום מסמך של שמירת סודיות...

קמארנא'ר

משתמש רשום
כאחד שעובד באחת מהחברות למימוש זכיות בביטוח לאומי, אציין מס' נקודות:
1) החברה צריכה את הקוד האישי בשביל לעקוב אחרי התיק, אחרת זה מאוד מקשה על התנהלות התיק עד שבדר"כ החברה לא מעוניינת להתעסק עם התיק.
2) בכל חברה שמכבדת את עצמה, העובדים מחויבים לשמירת סודיות מוחלטת, כמו עבדי בנק שגם שם לכל אחת יש האפשרות להיכנס לפרטים האישיים ללא קבלת רשות מהלקוח ואין שום דליפה של מידע, אז אני לא רואה שום סיבה שבחברות המוכרות של מימוש זכויות זה יהיה אחרת.
3) הערובה המרכזית בין כל לקוח לחברה שמתעסקת מולו זה בעיקר אמון, ולכן מומלץ לעשות את כל הבירורים לפני החתימה על חוזה ואז להיות בראש שקט, א"א לנהל תיק כשהלקוח לא נותן אמון במערכת.
הייתי ממשיך עם עוד כמה תובנות אבל אני צריך לעבוד עכשיו...........

נוצר חסד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
אני לא יודעת מה מגיבים אחרים.
אבל אני מדברת מנסיון אישי ממש (כמו שכתבתי הועדת ערר היתה ביום ראשון שבוע שעבר, בנוסף על סיפור שהיה לי...)

ואם כבר היו שואלים אותי, אני לא ממליצה ללכת עם חברה אלא עם עו"ד שמבין בתחום, יש לזה הרבה מעלות (כמו שהוא יכול להיות נוכח בדיון, אסור לעצור דיון או להוריד אחוזים בלי לעדכן אותו, וכו’ וכן הוא צמוד לחוק כמה מותר לגבות ואם יש בעיה יש גם למי לפנות-ללשכת עורכי הדין)
סורי,
1. לעצירת דיון קיים הרבה מאוד אפשרויות וזה לא קשור להורדת אחוזים שזה לא יכול לקרוא בערר כי אם היא סבורה שיש להוריד אחוזים היא מעדכנת את המבוטח שאם רוצה ימשוך את הערר
2. בעניין מגבלה על שכ"ט החוק מגביל עו"ד וגם חברה - במידה ויש הפרה ביטוח לאומי מבקש לעדכן אותו והוא מטפל בחומרה
3. ההבדל הוא שלחברה מותר ליטול 12.25 ולעו"ד מותר לקחת 15 % ![ואם ז\ה ערר שנדון בעקבות פס"ד עו"ד יכול ליטול 23% [והכל פלוס מע"מ
לעורך דין מותר לייצג בדיון אבל להיות נוכח מותר לכל אדם שמצהיר שלא מקבל תגמול, ככל שלמלווה יש היכרות יותר מעמיקה עם המבוטח כך דבריו הרבה יותר משכנעים משל עו"ד [במידה ויודע מה לומר ואיך, ויש יוצא מן הכלל הרכבי וועדות מסוימים שבגישה אישית שלהם לא מעוניינים לשמוע מלוים כלל וכשעושים זאת זה רק מהשפה ולחוץ]
4.אולי לכם יש ניסיון אישי עם ועדה אחת בלבד, אבל סורי כי אי אפשר להשוות בין מקרה למקרה וכן בין הרכב ועדה פלונית לאחרת ובין סוג ועדה לאחרת ועוד
5. לא יודע מה יספרו לכם עורכי דין אבל הרבה ועדות ערר לא רואים אותם ממטר, מלבד זאת בעצם הופעת עו"ד לפעמים יש חסרון ביחס של הוועדה ומלבד זאת מצאתי בעשרות מקרים שעורכי דין לא בקיאים בחוקים ובתקנות והידע שלהם לוקה בחסר,
6. בנוסף, כאשר הוועדה לא מתנהלת כמו בית משפט והמיומנות הנדרשת הרבה יותר מעימות משפטי היא "לשכנע" ולרתום את הוועדה לצד שלכם, חשובה השילוב של יכולות תקשורת, ללמוד איך להיכנס לראש של אנשי הוועדה והפעלת טקטיקות של לוחמה פסיכולוגית ויכולת השפעה.
7. אגב, אני כותב מניסיון אישי באלפי מקרים שונים בכל התחומים

קמארנא'ר

משתמש רשום
סורי,
1. לעצירת דיון קיים הרבה מאוד אפשרויות וזה לא קשור להורדת אחוזים שזה לא יכול לקרוא בערר כי אם היא סבורה שיש להוריד אחוזים היא מעדכנת את המבוטח שאם רוצה ימשוך את הערר
2. בעניין מגבלה על שכ"ט החוק מגביל עו"ד וגם חברה - במידה ויש הפרה ביטוח לאומי מבקש לעדכן אותו והוא מטפל בחומרה
3. ההבדל הוא שלחברה מותר ליטול 12.25 ולעו"ד מותר לקחת 15 % ![ואם ז\ה ערר שנדון בעקבות פס"ד עו"ד יכול ליטול 23% [והכל פלוס מע"מ
לעורך דין מותר לייצג בדיון אבל להיות נוכח מותר לכל אדם שמצהיר שלא מקבל תגמול, ככל שלמלווה יש היכרות יותר מעמיקה עם המבוטח כך דבריו הרבה יותר משכנעים משל עו"ד [במידה ויודע מה לומר ואיך, ויש יוצא מן הכלל הרכבי וועדות מסוימים שבגישה אישית שלהם לא מעוניינים לשמוע מלוים כלל וכשעושים זאת זה רק מהשפה ולחוץ]
4.אולי לכם יש ניסיון אישי עם ועדה אחת בלבד, אבל סורי כי אי אפשר להשוות בין מקרה למקרה וכן בין הרכב ועדה פלונית לאחרת ובין סוג ועדה לאחרת ועוד
5. לא יודע מה יספרו לכם עורכי דין אבל הרבה ועדות ערר לא רואים אותם ממטר, מלבד זאת בעצם הופעת עו"ד לפעמים יש חסרון ביחס של הוועדה ומלבד זאת מצאתי בעשרות מקרים שעורכי דין לא בקיאים בחוקים ובתקנות והידע שלהם לוקה בחסר,
6. בנוסף, כאשר הוועדה לא מתנהלת כמו בית משפט והמיומנות הנדרשת הרבה יותר מעימות משפטי היא "לשכנע" ולרתום את הוועדה לצד שלכם, חשובה השילוב של יכולות תקשורת, ללמוד איך להיכנס לראש של אנשי הוועדה והפעלת טקטיקות של לוחמה פסיכולוגית ויכולת השפעה.
7. אגב, אני כותב מניסיון אישי באלפי מקרים שונים בכל התחומים
כאחד שמתעסק רבות בתחום, כל מילה שווה זהב, ובעיקר סעיף 6, שזה רק אחד שליווה בפועל ומתעסק בתחום יכול להבין במה מדובר. זה מקצוע של ממש לכל דבר ועניין.

חנה 5060

משתמש צעיר
אם נתתי לחברה מוכרת לטפל לי בהחזרת מס על תרומות וכו'...
הם ביקשו ממני קוד לביטוח לאומי.
האם זה תקין??

מבריק הפלא

משתמש סופר מעניין
מנוי פרימיום
כאחד שמתעסק רבות בתחום, כל מילה שווה זהב, ובעיקר סעיף 6, שזה רק אחד שליווה בפועל ומתעסק בתחום יכול להבין במה מדובר. זה מקצוע של ממש לכל דבר ועניין.
אם אנחנו מעוררים את הנושא.
כל חברה שהיא אסור לה להיות נוכחת בדיון ועו”ד כן.
אז איך בדיוק היא טוענת ”לשכנע ולרתום ” שהם בכלל לא נמצאים בדיון??

ודרך אגב
אני לא מדברת רק על נושא אחד (ואני לא הולכת לפרט את כל הנושאים שהייתי מעורבת) ואני מדברת מנסיון ארוך.

ולפי מה שהיא כתבה זה נשמע שהיא עובדת בכזה חברה... אז ההמלצה שלה הוא מהמיטרס השני...

וכן כמו שהיא כתבה שיש דברים שעו”ד לא יודעים והחברות למי הם כן.
צר לי לאכזב אבל אני נתקלתי יותר מכמה פעמים שזה היה להפיך.
כמו בנושא אורתופדיה (דברתי עם 4 חב’ ואמרו שאין סיכוי ועו’ד הוציא יפה מאוד)

חנה 5060

משתמש צעיר
רגע קצת התבלבלתי...
תקין לבקש אך לא לתת.
ואם נתתי יש דרך חזרה?
מה יכול להיות מסוכן בזה?
לא הבנתי מה הקשר בין החזר מס לביטוח לאומי?

A052

משתמש סופר מקצוען
תקין לבקש אך לא לתת.
לבקש אפשר גם 2 מליון דולר, וגם את המפתח לכספת.
אם יש בעיה זה למי שנותן אותם.
מה יכול להיות מסוכן בזה?
ענו על זה כאן באשכול.
לא הבנתי מה הקשר בין החזר מס לביטוח לאומי?
זה גם מה שאני לא הבנתי.

קמארנא'ר

משתמש רשום
לבקש אפשר גם 2 מליון דולר, וגם את המפתח לכספת.
אם יש בעיה זה למי שנותן אותם.

ענו על זה כאן באשכול.

זה גם מה שאני לא הבנתי.
כאחד שעובד בתחום אוכל קצת להסביר:
כשחברה לוקחת על עצמה בתיק מסוים של תביעה לקצבה לביטוח לאומי, זה לא רק למלאות מסמכים ולשלוח זה הרבה הרבה מעבר, זה כל המח מאחורי התיק, הדבר הראשון שחשוב זה אמון בין הלוקח לחברה (לא פרייאר אלא אמון) ולכן בשביל שהתיק יוכל להתנהל ביעילות וללא עיכובים מיותרים צריך שיהיה לחברה גישה לתיק בביטוח לאומי, מקסימום הלקוח יכול לשנות בכל עת את הקוד ולהמשיך הלאה את החיים, הכל בסדר!

חנה 5060

משתמש צעיר
כאחד שעובד בתחום אוכל קצת להסביר:
כשחברה לוקחת על עצמה בתיק מסוים של תביעה לקצבה לביטוח לאומי, זה לא רק למלאות מסמכים ולשלוח זה הרבה הרבה מעבר, זה כל המח מאחורי התיק, הדבר הראשון שחשוב זה אמון בין הלוקח לחברה (לא פרייאר אלא אמון) ולכן בשביל שהתיק יוכל להתנהל ביעילות וללא עיכובים מיותרים צריך שיהיה לחברה גישה לתיק בביטוח לאומי, מקסימום הלקוח יכול לשנות בכל עת את הקוד ולהמשיך הלאה את החיים, הכל בסדר!
ואם זה החזרי מס, זה לא אמור להיות קשור לביטוח לאומי.
לכאורה הם לא צריכים את הקוד האישי שלי.

בכל אופן החלפתי את הקוד האישי.
במידה והם יבקשו שוב- בוודאות הם לא צריכים את זה?

גאונית

משתמש צעיר
לידיעתכם, יש מערכת מייצגים מסודרת , אני יודעת שעו"ד נכנסים רק דרך שם.
לצערי, בגלל שפניתם לחברה (וחבל מאוד שלא לעו"ד) צריך לבדוק אם יש להם גישה למערכת הזו.
בכל אופן, לא להעביר קוד אישי לאף אחד, מה שהם רוצים להוציא ולתת להם.
הם יכולים לראות הכל!!!

אין דברים כאלה!

משתמש צעיר
בלת"ק
אנחנו הבאנו סיסמה לאתר ביטוח לאומי לחברה שטיפלה בתביעה שלנו
לא ראינו שנעשה שימוש לרעה
אלא רק לטובה- כך יכלול לקדם לנו תהליכים בלי לשגע אותנו כל הזמן.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
נהיה לי כוכביות
זה לא נותן לכתוב
למה יש כוכביות ?
השערה
היות והיו אשכולות בפרוג עם טענות גדולות.
והחברה הנ"ל איימה בתביעת דיבה ולפרוג אין כוח למלחמות עם עורכי-דין וכו'.
לכן הם הגדירו במערכת, שאין אפשרות לכתוב את שמם בפורום.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה