זריקות ברזל

שפריץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מתחת ל9.5 ויש תמיד יוצאים מן הכלל.

ומי שמבקש, כמובן.

abc321

משתמש פעיל
ברזל 8 בהריון, האם מספיק כדורים או שיש צורך בזריקות?

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
צריך להפירד בין עירוי ברזל [שזו כוונת השואלת, לכאורה] [וונופר, פרלסיט], לבין זריקות לעידוד יצור כדוריות אדומות. כמו ארנספ, הפריקס ואלו ניתנים רק במקרים מאוד מסויימים ולא בהריון בד"כ.
אין זריקת ברזל.

לא תמיד רמת המוגלובין קובעת. יש עוד פרמטרים שנכנסים לתמונה. למשל רמת ברזל במחסנים, רמת פריטין ועוד כמה.
גם כאן יש טעות נפוצה- ברזל זה לא המוגלובין. זה 2 דברים אחרים. לכן לא נכון לומר ברזל 8 בתחילת הריון. הכוונה בזה להמוגלובין. יכול להיות המוגלובין נמוך עם רמת ברזל תקינה ואז עירוי לא יועיל.

המוגלובין תקין לאישה הוא 12-16. גם 11 עובר.
רמת ברזל תקינה היא 50-170 [לפי ערכים של רוב קופות החולים]
יכול גם להיות ההיפך.
לכן צריך לבוא לרופא עם בדיקות דם, כולל בדיקת IRON ואז הוא מחליט.

gilafr40

משתמש רשום
זה מאד נמוך.
כדאי לקבוע תור להמטולוג/ית. בדרכ צריך לחכות.
ובשביל עירי של ברזל צריך הפניה מהמטולוג...
אז עדיף לקבוע כבר ואז לראו...

sukimeni

משתמש מקצוען
מספיקה הפנייה מרופא משפחה, ולאו דווקא המטלוג
ורמת המוגלובין לא משנה,
לי היה בהריון 9.7 וקיבלתי עירוי ונופר. כי המאגרים שלי היו ריקים.- היה כתוב פחות מ-5
מה שקובע זה רמת הפריטין וה IRON.

gilafr40

משתמש רשום
הפניה מרופא משפחה לעירוי ברזל???
אצלי אמרו לעבור דרך המטלוגוג.
היא נתנה לי הפניה והפעם הראשונה נעשית בבי"ח לראות שאין תגובה אלרגית
ואז ההמשך בקופ"ח...

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י gilafr40;n5005356:
הפניה מרופא משפחה לעירוי ברזל???
אצלי אמרו לעבור דרך המטלוגוג.
היא נתנה לי הפניה והפעם הראשונה נעשית בבי"ח לראות שאין תגובה אלרגית
ואז ההמשך בקופ"ח...

כן הפניה מרופא משפחה/רופא נשים מספקת.
פעם ראשונה צריכה להעשות במקום שיש רופא כי יש כאלה שמתעלפות. זה תלוי באיזה קופת חולים את. אצלי במכבי עשו את זה בקופת חולים.
וזה מאד מעלה את ההמגלובין אני הגעתי ללידה עם 15

צליל בגיל

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
אצלי רופאת נשים שלחה בקשה להמטולוג ובלי המתנה קיבלתי באותו שבוע הפניה
פעם ראשונה באשפוז בי"ח או אשפוז יום על מנת לוודא שעובר חלק
אצלי לקח 3 פע' עד שהחליטו שזה עובר חלק
ואז מעבירים לקופת חולים

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י sara100;n5005361:
כן הפניה מרופא משפחה/רופא נשים מספקת.
פעם ראשונה צריכה להעשות במקום שיש רופא כי יש כאלה שמתעלפות. זה תלוי באיזה קופת חולים את. אצלי במכבי עשו את זה בקופת חולים.
וזה מאד מעלה את ההמגלובין אני הגעתי ללידה עם 15

זה נשמע כאילו הרבה מתעלפות. במציאות זה לא כך.
טפטוף מהיר מדי יכול לגרום לדפיקות לב מואצות.
יש מיעוט שרגיש לחומר ולכן פעם ראשונה עושים בבית חולים באשפוז יום, בד"כ. תמיד בנוכחות המטולוג [בפעם הראשונה, מספיק שיהיה בסביבה]
אחר כך בחלק מהקופות אפשר להמשיך באשפוז יום במרפאה- חובה בנוכחות רופא. יש מקומות שמקפידים שיהיה דוקא המטולוג.
או בטרם.

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
גם אני לא הייתי צריכה המטולוג. רופאת משפחה הפנתה אותי , פעם ראשונה בסניף מסוים של הקופה (מכבי, בסניף הראשי בירושלים) ושאר הפעמים בכל סניף. לא זוכרת מספרים, אבל הייתי ממש בסוף ההריון והם היו בלחץ להספיק להעלות את הערכים לפני הלידה.

gilafr40

משתמש רשום
מענין. אני קבלתי פעם ראשונה בבי"ח, ואז בקפ"ח.
הרגשה מדהימה!
הגעתי ללידה חזקה מאי פעם!
ממליצה

אולי מעניין אותך גם...