דרוש מידע זריקה והפכת לרזה

תילתן

משתמש סופר מקצוען
שאלת תם למבינים:
אם מעוניינים בירידה מהירה של 10-15 קג בזמן קצר [חודש], ולא מעוניינים ביותר מזה - הדד ליין הוא החשוב - יעזור להעלות למינון הגבוה יותר מהר?
1 . אני לא יודע
2. אני חושב שהגוף לא ישתף פעולה עם זה
עליה מהירה במינון זה סגולה בטוחה לאין ספור תופעות לוואי קשות

תילתן

משתמש סופר מקצוען
אולי יש מישהו שמעניין אותו:

תובנות מעניינות מהקונגרס האירופי ה-30 להשמנה
מה למדנו מכנס הECO2023 עד כה?
ראשית כל, נושא שחזר על עצמו במספר הרצאות היה הגישה הרב-מקצועית לטיפול בהשמנה. להשמנה ישנם תת-סוגים שונים, המשפיעים על מקור ההשמנה, אופייה, המחלות הנלווה לה, אופי הטיפול המתאים וההצלחות בטיפול. לאור זאת, מרפאות רב-מקצועיות (בדומה למרכז לטיפול בהשמנה של מכבי אותו אני מנהל), מאפשרות הערכה רב-מקצועית של מחלת ההשמנה והתאמת טיפול בצורה יותר מדויקת ותוך מעקב. במחקר שבוצע בMayo Clinic הדגימו כי טיפול המבוסס על תת סיווג של השמנה הינו יעיל יותר בהפחתת משקל.
חלק מהיתרונות והשיטות שהועלו בכנס בנוגע לטיפול במסגרת מרכזים רב מקצועיים לטיפול בהשמנה היו – השימוש בגישה התואמת את הקווים המנחים המקצועיים אך בצורה שאינה לינארית וזאת בשונה לגישה ברפואה הראשונית.
במחקר שבחן את השינוי ברקמת שומן ׳חולה׳ תחת טיפול בSAXENDA במשך 6 חודשים במטופלים במסגרת מרפאה רב-מקצועית נצפתה ירידה משמעותית של כ18-26% ברקמות שומן ׳חולות׳. נתון מעניין היה כי במטופלים עם יתר לחץ דם הייתה ירדה גדולה יותר בשומן ה׳עודף׳ הנמצא בכליה.
בהרצאה נוספת, הוצג מידע מתוך מחקר הדגל של התרופה מונג׳רו במטופלים הסובלים מהשמנה – שם נענתה השאלה לגבי מתי מגיעים למצב ׳שימור המשקל׳ במטופלים שקיבלו את התרופה במחקר. כ12% מהמטופלים המשיכו לרדת במשקל גם בשבוע ה72 לטיפול. מטופלים שסבלו מהשמנה חמורה יותר המשיכו לרדת במשקל לאורך זמן רב יותר מאשר מטופלים עם השמנה בדרגה חמורה פחות.
במטופלים עם סוכרת והשמנה – שימוש בניטור סוכר רציף הביא לירידה מסוימת במשקל (עד 3 ק'ג בחצי שנה) וסייע לשימור הירידה. כאשר מופסק השימוש בניטור הרציף, המטופלים עלו חזרה במשקל. שימוש לסירוגין בניטור סוכר רציף יכול לסייע לירידה במשקל אך רק אם ניתן במקביל להדרכה תזונתית וביצוע פעילות גופנית.
שלכם,

אמא של בנים

משתמש מקצוען
למזריקים ביום שישי-
מה אתם מתכננים לעשות השבוע?
להקדים לחמישי או לדחות למוצש"ק?

תילתן

משתמש סופר מקצוען
מעניין -

קלוריות לא מספרות את כל הסיפור
נכתב ע''י ד''ר אביטל פאטו בן-ארי, דיאטנית קלינית מוסמכת.

כל מי שניסה לרדת במשקל על ידי ספירת קלוריות יודע שאחת הבעיות העיקריות (המובילות להפסקת הדיאטה וחזרה להרגלים הישנים) היא תחושת הרעב שמלווה לעיתים דיאטות כאלה.

אם ניסיתם לספור קלוריות תוך כדי אכילה של התזונה המערבית הקונבנציונאלית, זה לא מפליא. אורח החיים המערבי כולל הרבה פחמימות ממקורות שונים, חלקם בריאים יותר וחלקם- פחות. ככל שהפחמימה פשוטה יותר, כך היא מתעכלת ונספגת מהר יותר, מה שגורם לעלייה דרמטית ברמת הגלוקוז בדם, המוביל לתגובת שרשרת בכל הגוף, ביניהן לרעב ורצון עז להמשיך לאכול.

בואו ננסה להסביר בקצרה מה מתרחש בגוף שלנו לאחר אכילת מזונות עתירי פחמימות (כמו למשל סוכר, מאפים, חטיפים, שתיה ממותקת):
לאחר שכל הפחמימות הניתנות לעיכול מתפרקות במערכת העיכול לסוכרים, הסוכרים האלה נכנסים לזרם הדם, והעלייה בסוכר בדם מאותתת ללבלב לשחרר אינסולין כדי לפנות את הסוכר מהדם: בחלק מהסוכר הגוף משתמש לאנרגיה מיידית (במידת הצורך), והשאר מאוחסן כשומן.
בנוסף לאינסולין, הורמונים נוספים נכנסים לפעולה. למשל, לאחר אכילת פחמימות פשוטות, הגרלין (הורמון הרעב) עולה במידה ניכרת לאחר שעתיים בלבד. והתוצאה: אתם כנראה אפילו יותר רעבים ממה שהייתם קודם.

האם לחלבונים יש אותה השפעה על הרעב?
למרות שחלבון גורם לעלייה באינסולין, עליית האינסולין שאחרי אכילת חלבון איטית ומתמשכת יותר מהעלייה שבעקבות אכילת פחמימות (גם פחמימות מורכבות כמו חיטה מלאה או אורז מלא למשל). חלבון גם שומר על גרלין (הורמון הרעב) נמוך יותר מאשר פחמימות. ויש לזכור כי בניגוד לפחמימות, כאשר חלבון מתעכל, הוא לא מספק רק אנרגיה או אחסון שומן. תפקידו העיקרי הוא לתקן ולבנות תאים.

ומה לגבי שומן?
כאשר אוכלים שומן טהור (שמן זית למשל או חמאה), האינסולין כמעט ולא מושפע. וגם הגרלין (הורמון הרעב) נשאר נמוך במשך כארבע שעות לאחר אכילת השומן ורק אז מתחיל טיפוס הדרגתי יותר שלו, מה שגורם לתחושת שובע לאורך זמן.

במילים אחרות, חטיפים וארוחות עתירות פחמימות מובילים לרעב הרבה יותר מאשר כמות קלוריות זהה של שומן ו/או חלבון.

כלומר- כדי לרדת במשקל אתם לא צריכים להיות רעבים, אתם רק צריכים לאכול חכם

האם ניסיתם לספור קלוריות כדי לרדת במשקל? שתפו מהניסיון שלכם אחרים בקבוצה.

3 קוקיות

משתמש רשום
אין תשובה אמינה
זה אכן בעיה גדולה בשלב מסוים מזריקים ומרגישים שזה בזבוז כסף ומזרקים..
כמובן שרק רופא מוסמך לקבוע מה עושים, כרגע מה שאני יודע:
1. להפסיק את ההזרקה לחודש לחלוטין
אחרי חודש לחזור - מי שניסה את זה דיווח שזה התחיל לפעול מחדש
2. לשקול טיפול אחר..או ניתוח במימון הקופה או אחד הטיפולים החדשים שאינם בסל הבריאות
כמו גלולה שבולעים דרך הפה (לא עם צנטר כמקובל) בקיבה הגלולה מתנפחת לגודל הרצוי
הסיכונים מאוד קטנים, הבלון המנופח נמס מעצמו אחרי כמה חודשים ואז נוטלים חדש
החיסרון:
לא בסל הבריאות ואין השתתפות של הקופה

3 קוקיות

משתמש רשום
נכון.
זו תרופה שעובדת לזמן קצוב בלבד
אני נוטל סקסנדה במשך כחודשיים.
השבוע התייאשתי והעליתי את המינון מ-1.8 (אחרי יותר מחודש) ל-2.4 האם זה עליה מהירה מידי?
במילים אחרות, האם בעוד כחודש אצטרך להגיע למינון המקסימלי ואחרי חודש נוסף הסיפור נגמר???????

תילתן

משתמש סופר מקצוען
במילים אחרות, האם בעוד כחודש אצטרך להגיע למינון המקסימלי ואחרי חודש נוסף הסיפור נגמר???????
ממש לא!!
לא נגמר כלום
אחרי חודש נוסף אתה על 3 מיליגרם ויכול לסחוב ככה גם שנה
ברור שההשפעה יורדת ולכן צריך לנצל טוב את התקופה שההשפעה בשיא
זאת התקופה שאפשר לשנות את ההרגלים הרעים

תילתן

משתמש סופר מקצוען
אבל האם מדובר בידע או בנסיון אישי?
שאלה לא כ''כ במקום
אני לא בר סמכא עם תואר
אני יודע שמי שמשתמש בהזרקה חייב להיות במעקב של דיאטנית ורופא משפחה
רק דעתם היא הקובעת
כאן אפשר לקבל טיפים מידע או מניסיון זה לא משנה

3 קוקיות

משתמש רשום
הבעיה היא שכמספר המשתמשים /הרופאים/ הדיאטנים והחברים
וההבדלים בין 0 ל-10.
לכן רציתי לשמוע מבעל נסיון.
בכ"א תודה רבה.

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
תודה מאד על העידוד. באמת.
אבל האם מדובר בידע או בנסיון אישי?
העניין הוא שידע אישי הוא כ"כ אינדוודואלי ומשתנה שאי אפשר ללמוד מזה.
אני חושבת שהידע הכי רחב נמצא בקבוצות הייעודיות וכמובן אצל מי שנמצא בהם או מנהל אותם. זו הראיה הכי רחבה והנסיון הכי משמעותי.

אדם פרטי שלוקח סקסנדה יכול להעיד רק על עצמו.
והדיאטניות לא מספיק מתמצאות כנ"ל רופאים.

(מה שנקרא חכמת ההמון ועד כמה שנהוג לזלזל בזה פה בפרוג, בהמון תחומים זה הידע האמיתי)

המקל והגזר

משתמש מקצוען
תודה מאד על העידוד. באמת.
אבל האם מדובר בידע או בנסיון אישי
א. אני בגיל הפורית ולוקחת סקסנדה כבר שנתיים!!
ב. אתה יכול לשחק במינון, ובמידה ואתה מרגיש השפעה מאד טובה, להוריד בחזרה קצת במינון.
ג. אחרי שנה וקצת הגעתי למשקל שרציתי, ואני ממשיכה עם הסקסנדה כדי לשמור על המשקל
לא במינון הכי גבוה, לפעמים עושה שבוע הפסקה, אבל תכלס. זה עובד!
ד. זה תאוריה שלי, דיברתי עם המון מוזרקים משפחה וחברים, סקסנדה עובד טוב יותר מאוזומפיק- מוכח!!
ויש לסקסנדה פחות תופעות לוואי.

עוד משהו?

tsivyaf

משתמש פעיל
י בגיל הפורית ולוקחת סקסנדה כבר שנתיים!!
ב. אתה יכול לשחק במינון, ובמידה ואתה מרגיש השפעה מאד טובה, להוריד בחזרה קצת במינון.
ד. זה תאוריה שלי, דיברתי עם המון מוזרקים משפחה וחברים, סקסנדה עובד טוב יותר מאוזומפיק- מוכח!!
מותר להזריק בהריון או בהנקה?

אמא של בנים

משתמש מקצוען
א. אני בגיל הפורית ולוקחת סקסנדה כבר שנתיים!!

עוד משהו?
למה לסוכרתיים נותנים את האוזמפיק ולא את הסקסנדה?

שטוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יש פתרון לזריקות לאשה מניקה או שאסור חד משמעית?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה