עזרה זעזוע עמוק! כך הוחרבה יחידת הדיור

מצב
הנושא נעול.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יש גם סיפורים הפוך מזה.

כששכרנו דירה ראיתי את זה כשהשוכרים הקודמים עדיין גרו,
אני סיכמתי עם הבעה"ב שהוא צובע את המשקופים שהיו לגמרי מקולפים [לסייד הוא לא רצה!!!], סיכמתי שהוא מחליף כסאות במטבח כי הריפוד היה קרוע והברזל היה מקולף, ועוד כמה תיקונים.
נכנסתי לדירה מלוכלכת שלא הבנתי איך אנשים לא מתביישים להשאיר ככה [מאוד דומה לתמונות הנ"ל!!!]
ניקיתי את הדירה עם עוד 2 אחיות בערך 10 שעות רצוף, הברקנו את זה, הורדנו את כל הדבק שהיה במקרר [מי שם כ"כ הרבה דבק סולוטייפ במקרר???:mad:]
ועכשיו לתיקונים [סיכמנו, לא???], אז ככה:
כסאות מטבח - הוא לא החליף לקח ספריי לבן והשפריץ על כל מקום שהיה מקולף!!!!
המשקופים - גם עשה עם ספריי לבן אבל רק איפה שהיה מקולף..... ראו סימנים איפה שזה נזל.....
בתוך הדלת של המרפסת היה חלון, והידית היה שבור ביקשנו שיתקן, במקום זה...... הוא פשוט הדביק את החלון עם דבק חם מסביב:eek:

רוצים עוד סיפורים???
לא הזדעזעתי
מצטערת.
יש אנשים שיש להם ים של חובות על היחידה, נראה שהוא לא התעלם מהבקשות, אלא רק ניסה לחסוך.

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
כאחת שמכירה את הזירה משני הצדדים, רוצה לציין שלא הוגן לכנות את האנשים שהשאירו את הדירה בכינויי הגנאי הקשים שנשפכו כאן באשכול.
ראיתי דירות במצב קשה מאוד! כשהשוכרים היו אנשים טובים ועדינים. שלא יודעים כיצד מתנהלים בחיים. הקריאה לבדוק במי המדובר לא תעזור, משום שהבת של חברתי מבית הכנסת, משפחה נחמדה וחביבה על כולם. שמעולם לא ביקרתי בביתה, התגלתה כאחת שלא מצליחה לנהל בית. אפילו ברמה הבסיסית.
(גליליות ושאריות אוכל מפוזרים על מדפי הספרים ובמסילות החלונות. כוסות וכלים חד פעמיים בכל מקום אפשרי, וכיור מוכתם ומדיף ריח נורא מליכלוך, ואלו רק דוגמאות).
לא מצדיקה את ההתנהלות. וחושבת שחייבים לעגן בחוזה סעיף לתיקונים סיוד ונקיון - בכל מקרה, אבל המבט צריך להיות מבט של חמלה.

ביגר

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
רוצה לספר משהו מהצד השני
בדירה ששכרתי היה אמור להגמר לי החוזה ומצאו שוכרים שהיו אמורים להכנס כשבוע לפני שנגמר לנו החוזה
באנו לקראתם ושחררנו להם את הדירה מוקדם אבל קיבלנו את הדירה רק יום לפני שהם היו אמורים לקבל את הדירה מאיתנו. הייתי בסוף הריון והדירה שעברנו אליה הייתה ישנה ומלוכלכת מאוד כך שעמלנו שעות לנקות שם ואמרנו להם שאנחנו נשחרר להם את הדירה יום אחרי כי אנחנו רוצים להביא עוזרת שתנקה ( זה לא היה מלוכלך בכזו רמה אבל בהחלט היה מה לנקות)
השוכרים החדשים אמרו שהם מעדיפים לקבל את הדירה יום קודם ולנקות לבד.
יום אחכ קיבלתי טלפון נזעם מהשוכרים החדשים על איך אני לא מתביישת להשאיר כזו דירה. הם חשבו שרק צריך להעביר שטיפה ולא כזה לכלוך ותנור לא נקי ומקרר וכו וכו...
עד היום אני לא מצליחה לסלוח להם על ההשפלה שעברתי ועברו הרבה שנים ( ועוד השוכרת החדשה הייתה מורה שלי לשעבר מהסמינר :eek:)

אחות

משתמש מקצוען
לא קראתי הכל
כשוכרים כבר כמה וכמה שנים.
אנחנו משלמים כל חודש בזמן.
משתדלים מאוד לתקן מה שדרוש ומסבים את תשומת הלב לדברים שהם לא בלאי טבעי כלומר רטיבות וכדומה.
מאוד תלוי מי בעל הבית כי בעל בית שכבמקשים הוא נענה ולא סוחב בקש על קערות בסלון! ודברים מהותיים שהם לא בלאי טבעי!
נשאיר לו נקי ויותר אניניקיתי לבעל בית בכוחות עצמי יום אחרי שעברנו במשך כמה שעות טובות שהם התפעלו!
ולבעל בית שהתנהג בזלזול ניקיתי מלמעלה.
כמובן שהתמונות שהעלתה פותחת האשכול מזעזעות ואין בכוונתי להסכים עם הזנחה כזאת כנ''ל. ןחלילה מלחשוד בהנ''ל בהיותם בעלי הבית מהסוג הפחות. ....
רק להראות שכמים הפנים לפנים. ואיך זה מהצד של השוכר וכר הכבירו מעלי בעוד ועוד.
מאחלת לכם מכל הלב שהשוכרים הבאים יהין מהזן הטוב ביותר!

המלצה כנ''ל תמונות לפני ואחרי!!
והסכמים ברורים מראש.
וכדאי לא להלחיץ ביום היציאה שאז יש יותר ישוב הדעת לניקיון וכדומה כי לפעמים אםילו לא רואים כמה זה היה .....לפני פינוי הבית.

אחות

משתמש מקצוען
רוצה לספר משהו מהצד השני
בדירה ששכרתי היה אמור להגמר לי החוזה ומצאו שוכרים שהיו אמורים להכנס כשבוע לפני שנגמר לנו החוזה
באנו לקראתם ושחררנו להם את הדירה מוקדם אבל קיבלנו את הדירה רק יום לפני שהם היו אמורים לקבל את הדירה מאיתנו. הייתי בסוף הריון והדירה שעברנו אליה הייתה ישנה ומלוכלכת מאוד כך שעמלנו שעות לנקות שם ואמרנו להם שאנחנו נשחרר להם את הדירה יום אחרי כי אנחנו רוצים להביא עוזרת שתנקה ( זה לא היה מלוכלך בכזו רמה אבל בהחלט היה מה לנקות)
השוכרים החדשים אמרו שהם מעדיפים לקבל את הדירה יום קודם ולנקות לבד.
יום אחכ קיבלתי טלפון נזעם מהשוכרים החדשים על איך אני לא מתביישת להשאיר כזו דירה. הם חשבו שרק צריך להעביר שטיפה ולא כזה לכלוך ותנור לא נקי ומקרר וכו וכו...
עד היום אני לא מצליחה לסלוח להם על ההשפלה שעברתי ועברו הרבה שנים ( ועוד השוכרת החדשה הייתה מורה שלי לשעבר מהסמינר :eek:)
מבינה אותך מאוד!ש

פשוש

משתמש מקצוען
קל לומר שזה לא נוגע אלייך
ברגע שאת/ה היית/ה משכיר/ה את הדירה היית/ה חושב/ת אחרת

תקראי שוב מה שכתבתי. לא הצדקתי אף צד, רק כתבתי שאי אפשר לשפוט.

ולך שאת לא מבינה את הצד השני אני אכתוב:
אי אפשר לדעת מה היה טיב היחסים בין המשכיר לשוכר
באיזו התראה הם עזבו ובאיזה מצב
האם היה סכסוך ביניהם שבגלל זה הם עזבו בצורה כזו
מה היה המצב של הדירה באמת לפני הכל
מה היה מצב השוכרת - נפשי ופיזי
איזו עוד תמונות אפשר ליצור מהדירה הזו
בסך הכל הדירה מלוכלכת. לא שבורה או הרוסה,אלו לא דברים שכתובים בחוזה ביניהם אלא מעבר לכך. ולכן אפשר לדון גם את הצד הזה.

בוב ספוג

משתמש מקצוען
בסך הכל הדירה מלוכלכת. לא שבורה או הרוסה,אלו לא דברים שכתובים בחוזה ביניהם אלא מעבר לכך. ולכן אפשר לדון גם את הצד הזה.
זה לא כזה בסה"כ לחיות בכזה מקום זה בלתי אפשרי
במיוחד אם השוכר שומר תורה ומצוות וניקה את ביתו לפסח,כמה זמן עבר?שבע שבתות...

פשוש

משתמש מקצוען
זה לא כזה בסה"כ לחיות בכזה מקום זה בלתי אפשרי
במיוחד אם השוכר שומר תורה ומצוות וניקה את ביתו לפסח,כמה זמן עבר?שבע שבתות...
התורה מחייבת את שומרי המצוות לדון לכף זכות

ואם כבר התחלתי עם "אם...."
אז:
"אם היא הייתה בחודש תשיעי, אולי היא הלכה להתארח אצל אמא שלה ומכרה את הדירה לגוי"....

פלאפונית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
שוקינג!!!!
לרגע חשבתי שזה צולם מדיר עיזים .. :confused:

כשעברנו דירה ,וזה לא היה מעבר לרחוב ליד ,אלה לעיר אחרת..
העברנו את תכולת הדירה בהובלה ואחרי שהבית היה ריק ,קירצפתי אותו
עד כדי שניקיתי ארונות ,מתחת למקרר,תנור גז ושירותים ואמבטיה זה ברור ומובן ..
ומה אני יגיד לכם ,אחרי שעבדתי קשה מאוד והייתי בטוחה שאני גם יקבל דירה
נקיה .. הגענו ובוא נגיד שזה לא היה בצורה שפותחת האשכול צילמה ,
אבל התנור היה בצורה שא''א לראות מבחוץ אם זה תנור או חלק מהארונות...
שבוע לקח לי לנקות אותו ,ומי מדבר על חדר שינה ,מזרונים ,בתוך הארונות
שירותים ואמבטיה פשוט איכסס אחד גדול..
אנשים בלי בושה .. קצת אנושיות לא יזיק .. :(

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
בלתק,
עברתי בחיי הרבה דירות עד שהגעתי אל המנוחה
תמיד!!!!הקפדתי להשאיר לבאים אחריי דירה נעימה ונקיה ,הרבה יותר ממה שקיבלתי
ממש בושה וחרפה
כנראה אבל אישה מסכנה שצריכה עזרה בנקיון ובתרבות.. ..
קשה לי להבין איך מצליחים להשאיר דירה נקיה מבהיקה. אולי תני לי טיפים.
פעם אחת עברנו דירה, המובילים הזיזו את הארונות וכל האוצרות התגלו.
לקחתי מטאטא ליד, אבל המובילים כבר סיימו והיינו חייבים לנסוע לדירה השניה כדי להראות להם איפה להניח דברים ואיפה להרכיב.
כל התשישות הזו של לעבור דירה, להתחיל לפרק, כשאין לך אוכל נורמלי כי אין עדין מטבח,
וכאן אני רואה שכולם משאירים דירות מבהיקות.

האמת, אני אמורה לעבור עוד זמן מה דירה, וכבר מעכשיו אני בלחץ.
התריסים לא נקיים כי לא ניקיתי גם לפני פסח, בארון בילד אין- כשהוצאתי את התנור גיליתי שומן שרוף, עבדתי למרק עם מסיר שומנים- קיבלתי כויות באצבעות ועדין לא ירד.
אז כשיש תנור הכל נראה בוהק, אבל אני אמורה לקחת אותו.
בארונות יש פה ושם שריטות למרות שאני שומרת מאד. בלאי טבעי.
ואני יודעת שכשההובלה תזיז ארונות, מצב גדול שנגלה מתחת הרבה אוצרות.
ולא. לא יהיה לי זמן להתחיל למרק את הדירה וגם לא כח פיזי או נפשי.
וגם לא כסף לקחת עוזרת כדי שתעשה את זה באיטיות מרשימה בעצמה.

נכון, אני מתכוננת בע"ה לטאטא ולעשות ספונג'ה, ולהשתדל להשאיר ארונות קניים, אבל אין לי שמץ מה יהיה ביום המעבר, ואיך נוכל לעשות ספונג'ה כשהסבלים יסתובבו עם נעלי בלנדסטון, וכשהם יצאו מהדירה- נרצה לנסוע במקביל אליהם להראות להם.

והלחץ שמלוה אותי מאז שתכננו את המעבר- יתגלה פה בתמונות שהבעלים החדש של הדירה יפרסם כאן ברחבי פרוג, וכולם יזדעזעו ויכתבו כמה אנחנו מסריחים, ואין לנו תרבות, ואיכסה, וגם אם אישה לא יודעת לתחזק בית- שתביא עוזרת או שבעלה יתכבד לכבד.
וחבל שלא סיכמו איתנו מראש גם לסייד.

ומעניין אותי האם אלו שכותבות כאן בזעזוע לגבי הסיוד- טורחות לבדוק שגם אצלן הסיוד נשמר נקי ובוהק לאורך השנה.
יכולה לומר שלא מזמן סיידנו, הילדים שלי לא מקשקשים על הקירות (כלומר הם מנסים פעם אחת בחייהם).. ובכל זאת הקירות באיזה שהוא שלב לא נראים כמו בבית מרקחת.

אני לא אומרת. אם היו נזקים לא סבירים, של שימוש לא תקין, אפשרי לבקש לשאת בנזק,
אבל כאן- חוץ מלכלוך לא ראיתי נזק. הקירות שלמים, הכסא שלם, הדלתות מחוברות לידיות. לא נראה שמישהו כאן התאמץ לשבור דירה.
אז היא נניח לא ניקתה את הארון ונפל משהו, או שיש נזילה והתייאשה כבר לנקות שוב ושוב תוך התכופפות, וכנראה היא לא ניקתה את הארונות בשבועיים שארזה, וזה המצב.

אני רואה כאן לכלוך יחסית סביר.
נכון, הוא עדים לכלוך, ומגעיל וכו. אבל אולי הם קיבלו את הדירה לא הכי נקיה?
אולי הנזילה לא באשמתם?
איך אפשר לדון עד שלא שומעים גם את הצד שלהם?
במיוחד ששוב, הסתכלתי כמה -עמים בתמונות. נכון, מלוכלך. אבל יכול להצטבר משבועיים אם לא מנקים.
ונורא קל לדון אנשים שעברו דירה והם טרוטים, כשאנחנו יושבים לבטח מול המחשב בנוחות.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י post: 6544099:
מי נקי ומי נקי מאד
-------
נו נו.
אין לי שאיפה בחיים להיות נקיה מאד.
יש לי שאיפה לספק בית נורמלי מסודר ונקי דיו- לבני האדם המתהלכים בו.

ולא משנה שאחרי שהשכרתי דירות, גיליתי שיש אנשים שמאד נקיים כשמדובר דווקא בבני אנוש שמולם. הם לא נקיים כשהם אלו שאמורים לגרום לניקיון הזה.
ויש מלא נקיים שהסביבה שלהם נראית זבל, כי לילדים שלהם מותר ללכלך רק בחוץ למשל.
(ויש מלא נקיים שזו שאיפת חייהם, ואשריהם וטוב להם. הם מוזמנים להתכופף לנקות גם אצלי).

בוב ספוג

משתמש מקצוען
אהמ..לא צריך להגזים
דעתי היא שסה"כ תמונות לא מראות בית נורמלי אפילו עם נקיון סביר
המקרר למשל-לא אמור להראות ככה,יכול להיות כתמים פה ושם אבל ככה?
וכנל הבלאגן שהושאר,יש מינמום של נימוס של אנושיות ופה היא חסרה
צר לי אבל דבר זה חוצה כל גבולות קיימים.
(אני בטוחה שאף בית פה של הכותבים באשכול לא נראה ככה,מקווה לפחות.)

ששונית

משתמש מקצוען
נכון.
השאלה יחסית למה.
יחסית לרפת? סביר מאוד.
יחסית למינימום שאת מצפה מבנות אדם מן הישוב גם כשהן בהריון ובמעבר דירה וקשיים כלכליים ואולקוס? לא סביר לחלוטין.
תסתכלי רק על הגז, למשל.
את יודעת כמה זמן לוקח לנקות כזה דבר? לא להבריק, לא לצחצח, רק ככה מלמעלה שלפחות לא יראו מה בדיוק טיגנו שם בשבוע האחרון? אולי שתי דקות. אולי.
ואם רק מעבירים מגבון אז חצי דקה.
פותחת האשכול לא דיברה על בלאי טבעי ושריטות פה ושם, אלא על אנושיות.
רק להיות בן אדם. זה הכל.

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
קשה לי להבין איך מצליחים להשאיר דירה נקיה מבהיקה. אולי תני לי טיפים.
פעם אחת עברנו דירה, המובילים הזיזו את הארונות וכל האוצרות התגלו.
לקחתי מטאטא ליד, אבל המובילים כבר סיימו והיינו חייבים לנסוע לדירה השניה כדי להראות להם איפה להניח דברים ואיפה להרכיב.
כל התשישות הזו של לעבור דירה, להתחיל לפרק, כשאין לך אוכל נורמלי כי אין עדין מטבח,
וכאן אני רואה שכולם משאירים דירות מבהיקות.

האמת, אני אמורה לעבור עוד זמן מה דירה, וכבר מעכשיו אני בלחץ.
התריסים לא נקיים כי לא ניקיתי גם לפני פסח, בארון בילד אין- כשהוצאתי את התנור גיליתי שומן שרוף, עבדתי למרק עם מסיר שומנים- קיבלתי כויות באצבעות ועדין לא ירד.
אז כשיש תנור הכל נראה בוהק, אבל אני אמורה לקחת אותו.
בארונות יש פה ושם שריטות למרות שאני שומרת מאד. בלאי טבעי.
ואני יודעת שכשההובלה תזיז ארונות, מצב גדול שנגלה מתחת הרבה אוצרות.
ולא. לא יהיה לי זמן להתחיל למרק את הדירה וגם לא כח פיזי או נפשי.
וגם לא כסף לקחת עוזרת כדי שתעשה את זה באיטיות מרשימה בעצמה.

נכון, אני מתכוננת בע"ה לטאטא ולעשות ספונג'ה, ולהשתדל להשאיר ארונות קניים, אבל אין לי שמץ מה יהיה ביום המעבר, ואיך נוכל לעשות ספונג'ה כשהסבלים יסתובבו עם נעלי בלנדסטון, וכשהם יצאו מהדירה- נרצה לנסוע במקביל אליהם להראות להם.

והלחץ שמלוה אותי מאז שתכננו את המעבר- יתגלה פה בתמונות שהבעלים החדש של הדירה יפרסם כאן ברחבי פרוג, וכולם יזדעזעו ויכתבו כמה אנחנו מסריחים, ואין לנו תרבות, ואיכסה, וגם אם אישה לא יודעת לתחזק בית- שתביא עוזרת או שבעלה יתכבד לכבד.
וחבל שלא סיכמו איתנו מראש גם לסייד.

ומעניין אותי האם אלו שכותבות כאן בזעזוע לגבי הסיוד- טורחות לבדוק שגם אצלן הסיוד נשמר נקי ובוהק לאורך השנה.
יכולה לומר שלא מזמן סיידנו, הילדים שלי לא מקשקשים על הקירות (כלומר הם מנסים פעם אחת בחייהם).. ובכל זאת הקירות באיזה שהוא שלב לא נראים כמו בבית מרקחת.

אני לא אומרת. אם היו נזקים לא סבירים, של שימוש לא תקין, אפשרי לבקש לשאת בנזק,
אבל כאן- חוץ מלכלוך לא ראיתי נזק. הקירות שלמים, הכסא שלם, הדלתות מחוברות לידיות. לא נראה שמישהו כאן התאמץ לשבור דירה.
אז היא נניח לא ניקתה את הארון ונפל משהו, או שיש נזילה והתייאשה כבר לנקות שוב ושוב תוך התכופפות, וכנראה היא לא ניקתה את הארונות בשבועיים שארזה, וזה המצב.

נכון, הוא עדים לכלוך, ומגעיל וכו. אבל אולי הם קיבלו את הדירה לא הכי נקיה?
אולי הנזילה לא באשמתם?
איך אפשר לדון עד שלא שומעים גם את הצד שלהם?
במיוחד ששוב, הסתכלתי כמה -עמים בתמונות. נכון, מלוכלך. אבל יכול להצטבר משבועיים אם לא מנקים.
ונורא קל לדון אנשים שעברו דירה והם טרוטים, כשאנחנו יושבים לבטח מול המחשב בנוחות.
אני מראש הייתי עוזבת את הדירה יום או יומיים לפני התאריך,ואז כשההובלה היתה יוצאת בזמן הזה הייתי מנקה ,כשהדירה ריקה הרבה יותר קל ומהיר

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה