שיר זכות הדמעה

סיפור8

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מעניין אותי אם מישהו הבין את הרעיון של הכותרת...
אני מנסה את כוחי-
ששמים דגש על דמעותיה ובכיה של רחל,
אבל לאה- שהתיאור שלה בתורה זה ממש על הבכי שלה, עיניה רכות- עברה גם היא דברים לא פשוטים בחייה, הרבה וויתורים, מקום צדדי. והייתה האם של רוב עם ישראל.

אני אישית אהבתי מאד את השיר שמוקדש ללאה. יפה, במקום.

וכמובן בלי להפחית ח"ו מרחל אימנו בשום פנים...

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אני מנסה את כוחי-
ששמים דגש על דמעותיה ובכיה של רחל,
אבל לאה- שהתיאור שלה בתורה זה ממש על הבכי שלה, עיניה רכות- עברה גם היא דברים לא פשוטים בחייה, הרבה וויתורים, מקום צדדי. והייתה האם של רוב עם ישראל.

אני אישית אהבתי מאד את השיר שמוקדש ללאה. יפה, במקום.

וכמובן בלי להפחית ח"ו מרחל אימנו בשום פנים...
דייקת לגמרי!
כולל הסוף... (יש לי איפשהו שיר על רחל גם כן, ואני אוהבת מאוד ללכת לקבר רחל... גם יש לי בת שקרויה על שמה ;) . אבל פתאום אתמול מצאתי את עצמי מזדהה עם לאה... אולי כי מספר הילדים שילדה הוא כמו שלי :))

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
דייקת לגמרי!
כולל הסוף... (יש לי איפשהו שיר על רחל גם כן, ואני אוהבת מאוד ללכת לקבר רחל... גם יש לי בת שקרויה על שמה ;) . אבל פתאום אתמול מצאתי את עצמי מזדהה עם לאה... אולי כי מספר הילדים שילדה הוא כמו שלי :))
אני ראיתי בזכות (בפתח) הדמעה משהו טהור, אמיתי, ש"יד אדם לא נגעה בו", לא דברה עליו... לזה התכונתי.
ותודה למפרשים.

+shira

משתמש סופר מקצוען
יפהפה.
וכמה אמיץ מצדך. לא רק לכתוב, לחשוב כך.
מרשה לי לשלוח לאמא שלי? תמיד הייתה לה פינה חמה בלב ללאה...
אני תוהה אם זה לא שיר מורכב מדי לבנות תיכון...
לא.
מרוב פחד על הבנות שלנו, יוצא לנו מעט כל כך לדבר איתן בכנות. וזה לא עוזר לשמור אותן תמימות יותר, זה רק גורם לנו, ודי בצדק, להיות פחות ופחות מישהו ניתן לסמוך עליו.
בפרט שכאן אין שום סתירה או ערעור על גדולתה וצדקותה המובנים מאליהן של רחל. רק ביטוי של עוד קול נהי, בכי תמרורים שנשמע, קצת פחות ברמה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה