שאלה זכויות יוצרים לסגנון ציור

יוספי יוסף

איור#קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
שלום לכולכם,
מישהו יודע אם יש דבר כזה זכויות יוצרים על סגנון ציור? לא דמויות אלא סגנון של אפיון חפצים וכו'
אשמח לכל מי שיש לו אפילו בדל של מידע.
תודה ובהצלחה!!

הודיה בושארי- ציירת

איור דיוקנאות ברמה גבוהה מאד
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
אני דיברתי עם עורכת דין בנושא.
ואין זכויות יוצרים על רעיון...
צר לי...
אם מעתיקים ממש כמוכם, אז זה כמובן לא חוקי.
אבל אם מעתיקים את הסגנון ומשתמשים בו לרעיונות נוספים, אין ע"כ זכויות יוצרים.

יוספי יוסף

איור#קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אז זהו.. אני רוצה להעתיק אלמנטים מצייר וסופר אמריקאי שנקרא ד"ר סוס, וזה למטרת רווח... אני צריך מישהו שמבין בזה ממש שיוכל לומר לי אם זה בסדר...

אסתי 25

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אין דרך להוכיח אם ציור הוא מהעתקה של סגנון מסויים, או שבדיוק שני אנשים חשבו על אותו רעיון,
בעיקרון גם אם זה ממש העתקה, אם יש בערך 5 הבדלים מציור המקור, כמה שידוע לי, חוקית אין בעיה

הודיה בושארי- ציירת

איור דיוקנאות ברמה גבוהה מאד
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
יש עו"ד חרדית בשם אסתי ויסלר שזה התחום שלה.
estw10*gmail.com

ויש גם את עו"ד נורית אשר פניג, סופר מקצועית!
תנסו להשיג את המס אולי מגוגל.

ש.ז.י.

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
למיטב ידיעתי גם כשיש זכויות יוצרים זה רק לתקופה מסוימת.
נראה לי שאתה יכול להעתיק את הספרים שלו עצמם.

ל. פולק

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אולי כאן...

יוספי יוסף

איור#קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אתם ממש עוזרים לי! תודה רבה!
אני מברר את זה עוד עד שאקבל תשובה ברורה.. מפחיד אותי להתעסק עם זכויות יוצרים..
אגב, אלו חלק מהציורים שבהשראת ד"ר סוס.. (תפתחו ותראו את זה צבעוני)

קבצים מצורפים

• 2 משופץ.jpg
    2 משופץ.jpg
    5.6 MB · צפיות: 39
  • 3.jpg
    3.jpg
    4.5 MB · צפיות: 38

אסתי 25

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אין דרך להוכיח אם ציור הוא מהעתקה של סגנון מסויים, או שבדיוק שני אנשים חשבו על אותו רעיון,
בעיקרון גם אם זה ממש העתקה, אם יש בערך 5 הבדלים מציור המקור, כמה שידוע לי, חוקית אין בעיה
@אנאל- ציור עם לב לא לכעוס בבקשה! :oops: כתבתי מה שאני יודעת על החוק היבש של זכויות יוצרים, כמובן שכל העתקה של ציור יכולה להיות בעיה אתית, ולפעמים גם הלכתית, צריך לבדוק את זה מכל ההיבטים כמובן

הגיבן (ת)

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
כותבת ממה שאני יודעת - אין אפשרות לתבוע על חיקוי של סגנון.

אבל אסור להעתיק ציור. ולא משנה באיזה אופן העתקת את הציור (גם אם לא שמת שכבה על שכבה). יש לכל יוצר זכויות על היצירה שלו וגם על הרעיון שלו. ליוצר המקורי יש זכויות על היצירה וזכויות מוסריות.

זכויות על היצירה - אסור לבצע יצירה נגזרת מהציור שלו. אין להעתיק, לשנות, לערוך, להדפיס, להעלות מחדש - ולהרוויח מכך כסף. כדי לעשות את הנ"ל יש לבקש ממנו רשות.
זכויות מוסריות - יש לציין את שמו של היוצר המקורי בכל פעם שעושים את הנ"ל. אף אם לא מרוויחים מכך כסף, וגם אם קיבלו ממנו רשות. חובה לציין את שמו.

לעניין שינויים - אין נפקא מינה של "שינויים והבדלים". לא משנה כמה שינויים עשית, אתה יודע שהעתקת את הציור שלו, ואח"כ ערכת. זו עדיין יצירה נגזרת. השאלה היא: האם התביעה תצליח להוכיח שהעתקת, אחרי כל כך הרבה שינויים? אתה יכול לענות בינך לבין עצמך.

נכון מה שאמרו לפני על תקופת זמן: לכל יוצר יש זכויות יוצרים עד חמישים שנה אחרי מותו. אם זו יצירה משותפת - עד שבעים שנה אחרי מותם. כעת מותר להעתיק וכו' בלי לבקש רשות. אך תמיד יש לציין את שמו של היוצר המקורי.

אבל סגנון זה בלתי אפשרי להגדיר. כל עוד הציור הוא ציור שונה, ורק לקחת השראה מאופי הביצועים של הצייר - אין בעיה בד"כ. קו, צבע, רינדור... אלו רעיונות רחבים מידי שלא ניתן לשמור עליהם זכויות, במיוחד אם אתה רואה שאלו דברים נפוצים שהרבה ציירים כבר עושים.

לדוגמא: ציירת אריה. יש לו בערך אותם תווים של מופסה, פוזה שאפשר למצוא בפריים של הסרט מ1994, ואולי אף צבעים דומים, וציירת את זה בספר שנמכר בחנויות - דיסני יכולים לתבוע אותך. גם אם לא העתקת קו אחרי קו ואפילו שהוספת לו עגיל באוזן.

ציירת חייזר ירוק. הקו והצביעה והצל נעשו כמו בסרטי דיסני, אבל הם לא עיצבו דמות כזאת מעולם. אי אפשר לתבוע אותך.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  18  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה