משק בית זו"צים- כמה עולה לכם מחיה בחודש?

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
סליחה מראש יצאה לי תשובה של מורה, אבל תנסו להבין את הכוונה...

קודם כל לא הבנתי כל כך את מטרת השאלה. לקבל אינדיקציה אם אתם בזבזנים או לא ביחס לזולת? כי באמת אי אפשר להשוות בין מה שצריך זוג אחד לזוג אחר.

עם כמה שההוצאות שלכם מסתכמות- תבדקי מה את יכולה לחסוך, האם יש דברים שאת קונה ובאמת אין לך צורך בהם או שהם לא נותנים לך כלום (ואם את חיה בחסכנות יתרה- תוודאי שזה לא על חשבון שמחת החיים היומיומית שנותנים לנו הדברים הקטנים פה ושם).

אבל בגדול אני חושבת שיותר ממה שחשוב לחיות בחכמה ובחסכנות, חשוב להרגיש מאושרים ברמת החיים שה' קבע לנו. לא כולם זוכים לזה, אבל אני מכירה מלא זוגות שחיים ממש עם המינימום ושמחים ומאושרים, וכאלו שיש להם הרבה ומרגישים שכלום לא מספיק איזהו עשיר השמח בחלקו. וזה כולל את החברה שההורים שלה נתנו לה לחתונה בגדים ומצעים, ואת המקרר, השכירות והדירה נשאר לה לקבל ישירות מהקב"ה, וכולל גם את החברה שההורים שלה הבטיחו דירה, אבל האבא נכנס לחובות משלושת החתונות הקודמות ועבר לשכירות והיא נשארה היח"ד 30 מ"ר שלה- שתיהן שמחות ומאושרות וטוב להן ב"ה עד בלי די.

ואני לא באה לומר שניסיונות כלכליים הם נפלאים, הכי לא! קשה ממש! אבל תמיד תודו לה' על מה שיש לכם ותראו את חצי הכוס המלאה- החיים שלכם יהיו ורודים יותר בעז"ה.

רצוני לעשות רצונך

משתמש מקצוען
עם כמה שההוצאות שלכם מסתכמות- תבדקי מה את יכולה לחסוך, האם יש דברים שאת קונה ובאמת אין לך צורך בהם או שהם לא נותנים לך כלום (ואם את חיה בחסכנות יתרה- תוודאי שזה לא על חשבון שמחת החיים היומיומית שנותנים לנו הדברים הקטנים פה ושם).
תודה על התגובה המפורטת.
אולי הייתי צריכה להחליף את הכותרת ל"סקר"
כי אני רואה שזה מה שהתפתח מהשאלה שלי.
בכל אופן אני חושבת שהדיון הזה היה תועלתי לא רק בשבילי.
ואגב, אני רואה שההוצאות שלנו ממש נמוכות ביחס להרבה אנשים אחרים פה.
אני לא חושבת שזה אמור להשפיע על ההתנהלות שלנו להבא,
אבל כן כדי להרגיש טוב עם עצמנו.
תודה לכל המגיבים, השואלים, המשתתפים...
עזרתם לי מאוד!!!
אם יש עוד דעות או פירוט שונה אשמח לשמוע עוד.
תודה רבה!

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
ארנונה - אברכים 90% הנחה
רק מדייקת.
ההנחה היא לא כי אתם אברכים אלא בגלל ההכנסה הנמוכה.
למשפחות אברכים שהאישה מכניסה הרבה - אין הנחה כלל בארנונה,
ולזוגות עובדים שמרוויחים נמוך, ו/או שיש להם הרבה ילדים - יכולה בהחלט להיות הנחה משמעותית.
אני יודעת שזה לא קשור לאשכול,
וכן, אני יודעת שסטטיסטית ליותר אברכים תהיה הנחה,
אבל כן היה חשוב לי לתקן את המשוואה.

נערך לאחרונה ב:

תנור

משתמש רשום
לנו יוצא באזור 3000-4000 בחודש כולל השתתפות בשכירות [ההורים אמורים לשלם שנה ראשונה אבל החלטנו מרצוננו להשתתף בסכום נכבד...] וכולל החזקת רכב ואני מרגיש שאני חי די ברמה לזוג צעיר.... אז שמח לראות שאני לא מבזבז. כי יוצא פה שכמעט כולם ככה....

לאהמ

משתמש פעיל
@תנור אין לי מושג כמה חודשים אתם אחרי החתונה
אבל אם פחות מחצי שנה זה הגיוני
אח"כ, כנראה שהחשבון לא מדויק...

י"כ

משתמש מקצוען
לנו עלה כ 2200 ש"ח הוצאות מחיה הכולל מזון + הוצאות שוטפות, לא כולל תשלום שכירות ולא כולל משכנתא על דירה להשקעה ששולמה מהשכירות שם.

sk1203

משתמש מקצוען
מעניין אותי מה קורה עם שכירות בשנה הראשונה
לאלו שלא נותנים דירות
אצלנו משלמים ההורים שנה ראשונה
זה תלוי מאוד כל משפחה ויכולותיה, עקרונותיה, מחותניה וכו'.
אצלנו למשל (במשפחה המורחבת) חלק קיבלו שנה, חלק קיבלו עד שנכנסו לדירה, חלק חיים ב100% על חשבון ההורים (בעיקר דת"ל), חלק לא קבלו בכלל...
מקווה שכיסיתי הכל

חיה ארנטרוי

משתמש פעיל
זה תלוי מאוד כל משפחה ויכולותיה, עקרונותיה, מחותניה וכו'.
אצלנו למשל (במשפחה המורחבת) חלק קיבלו שנה, חלק קיבלו עד שנכנסו לדירה, חלק חיים ב100% על חשבון ההורים (בעיקר דת"ל), חלק לא קבלו בכלל...
מקווה שכיסיתי הכל
לא גורם קנאה בין האחים אחיות?
דת"ל חיים יותר על חשבון ההורים?

sk1203

משתמש מקצוען
לא גורם קנאה בין האחים אחיות?
דת"ל חיים יותר על חשבון ההורים?
כל אחד מהאחים התחתן בשלב שונה, עם משפחה שונה וגר במקום שונה (זוג אחד גר רחוק מהתחלה, עוד זוג רצה לגור בירושלים וכדו')
בהקשר לדת"ל, לפחות אצלינו במשפחה זה ככה.

אפרת סייעת

משתמש פעיל
1,500 ש"ח יוצא על קניות והוצאות בחודש ממוצע,
בתשרי וניסן מתקרב ל2,000 לזוג שאוכל הרבה.
מומלץ מאוד כבר בשלב הזה לעבוד עם הטבלאות של מסילה, לשמור קבלות/לשלם באשראי,
ולעשות תמונת מצב חודשית ושנתית-
אחרת הכסף עף ודברים יוצאים משליטה,
ואז נכנסים לחובות והרבה יותר מורכב להתחיל תהליך של כלכלה נבונה (אם כי תמיד אפשר)
יש חומר חינמי פרקטי ויעיל על זה -
בשלב ראשון עושים ממוצע הוצאות והכנסות לפי רבעון (תופתעו לגלות שאתם מוציאים הרבה יותר ממה ששיערתם)
ובשלב הבא מפלחים הוצאות מזון/ קבועות/ משתנות ומקציבים תקרת סכום בהתאם ליכולת.

am creative

משתמש רשום
1,500 ש"ח יוצא על קניות והוצאות בחודש ממוצע,
בתשרי וניסן מתקרב ל2,000 לזוג שאוכל הרבה.
מומלץ מאוד כבר בשלב הזה לעבוד עם הטבלאות של מסילה, לשמור קבלות/לשלם באשראי,
ולעשות תמונת מצב חודשית ושנתית-
אחרת הכסף עף ודברים יוצאים משליטה,
ואז נכנסים לחובות והרבה יותר מורכב להתחיל תהליך של כלכלה נבונה (אם כי תמיד אפשר)
יש חומר חינמי פרקטי ויעיל על זה -
בשלב ראשון עושים ממוצע הוצאות והכנסות לפי רבעון (תופתעו לגלות שאתם מוציאים הרבה יותר ממה ששיערתם)
ובשלב הבא מפלחים הוצאות מזון/ קבועות/ משתנות ומקציבים תקרת סכום בהתאם ליכולת.
תוכלי לשים כאן את הטבלה החינמית? מעניין אותי..

am creative

משתמש רשום
אגב, אנחנו עושים משהו שיותר מתאים לעצמאיות כמוני, אבל אולי גם לאחרים.. אולי יסייע למישהו:
יש לנו 2 חשבונות. חשבון של העסק ששם נכנס כל הכנסות העסק למיניהם כולל חופשות לידה וב"ל
חשבון של הבית ששם נכנסים הכספים מהכולל ומשכורת קבועה מהעסק.
החשבון של הבית מיועד למחיה, וכך גם אם אנחנו לא חיים הכי חכם ומבזבזים- מה שאין לא מוציאים...
והפנסיה וחסכונות יורדים עוד מהעסק.
זה גם מאד עוזר לחשבון המעשרות- אין לסמוך עלי וכל אחד לגופו צריך לשאול, אבל אנחנו שאלנו והיות שיש לי המון הוצאות של העסק- החל מספציפיות כמו נסיעות וכלה באינטרנט וכו
קשה מאד לחשב מעשרות ככה,
ולכן אנחנו פשוט מעשרים את המשכורת שנכנסת לבית... והכסף שיורד עבור העסק, ובעצם לא הרווחתי אותו בכלל- (מאות ואלפים בחודש) יורד מחשבון העסק
זה עשה לנו המון סדר בחיים, ממליצה ממש...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה