דרוש מידע זה לא מוגזם?

מצב
הנושא נעול.

דיתוש

משתמש צעיר
דבר אחד קטן וחשוב, כל אחד רואה את הנקודת מבט שלו.
בטוחה שיש כאן בנות מאותם סמינרים, אחת טוענת שהמקום מחריד והתוכניות זוועה והשניה נהנתה מתנאים סבירים ותוכניות מדהימות.....
נקודה שניה, יכולה לומר מניסיוני בנושא ומידיעה ברורה, המחנות הם דבר יקר מאד מאד. אין לכם מושג כמה כספים נשפכים כמו מים על כלום ושום דבר. תחשבו על כמויות של הדפסות על נייר כרומו יוקרתי, על מארזי אוכל בתוכניות פתיחה, על שוקולד בעליה לאוטובוסים. פרטים קטנים שאף אחד לא חושב עליהם אפילו וגם הם עולים הון.
ואני עוד לא מדברת על המחירים הגדולים באמת.
שלא תחשבו שאף אחד עושה עליכם קופה ומוציא ממכם כסף שהולך לתוספת משכורת למורות שומרות!!!!!
ואחרון,
מכירה כמה מנהלות סמינרים. מהן טובות יותר ופחות. אין אחת מבינהן שתבוא אליה תלמידה, ותדווח על קושי כספי, שלא תתן לה סיוע מלא או חלקי. לתשומת לב.

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
מכירה כמה מנהלות סמינרים. מהן טובות יותר ופחות. אין אחת מבינהן שתבוא אליה תלמידה, ותדווח על קושי כספי, שלא תתן לה סיוע מלא או חלקי. לתשומת לב.
אז אני מכירה,
אני כבר מזמן לא תלמידת סמינר
ואני עדיין זוכרת בנותש לא באו אצלינו למחנה בגלל המחיר הגבוה שלו,
חלקן פנו למנהל שאמר שלצערו אינו יכול לעזור כי יש הרבה תלמידות כאלה :(

נו''שית

משתמש רשום
אצלנו עולה 600 ש"ח לא כולל אתנחתא שעולה 300 במקומות הכי מוזנחים שאפשר המצב מזעזע והכל מרוח ברמות!!!!!!

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
הבעיה היום שכדי שהבנות תרצנה לבוא הרמה צריכה להיות טובה
היו שנים שהיתה תופעה שבנות לא היו משתתפות
ואז- יצא שכרו בהפסדו.

אני חושבת שהסמינר צריך לבדוק עם עצמו כמה הוא יכול לממן ולפי זה לקבוע רמה
לא יכול להיות מצב שהורים צריכים להוציא אלפי שקלים על מחנות/טיולים ופעילות קיץ

לא היו פעם תקציבים לטיולים שנתיים? איפה זה?

מה שהכי מכעיס אותי זה אתנחתא שזאת פעילות של בתיה
שכפי הידוע לכולם כסף לא חסר שם
וגובים מהבנות סכום לא נמוך בעוד הם היו יכולים לשלם הכל מהתקצוב הממשלתי שיש להם
או לכל הפחות לבנות תכנית שמתאימה לתקציב ולא לגבות עבור כל בת 150 ש"ח

דיתוש

משתמש צעיר
חלקן פנו למנהל שאמר שלצערו אינו יכול לעזור כי יש הרבה תלמידות כאלה :(
אני לא יודעת בת כמה את ומה היה המצב הכללי כשאת היית תלמידה.
היום באמת יש הרבה בתים קשים, אבל יש הבדל בין קושי לקושי. יש צמצום ויש מצוקה רצינית.
יש עוד דברים שבנות לבתים שמהדקים חגורה רוצות ולא יכולות לקבל. וזה לגיטמי לגמרי לצאת לעבוד ולממן את עצמן.
יש לי הרבה חברות בנות לאברכים שכבר שנים עושות את זה והכל טוב. וזה לא נורא בכלל.
אבל יש גם מקרים קשים הרבה יותר, ולזה ממה שאני רואה ויודעת יש מענה.
150 שקל זאת בדיחה עלובה. עלובה לגמרי לעומת ההוצאות. באמת...

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
150 שקל זאת בדיחה עלובה. עלובה לגמרי לעומת ההוצאות. באמת...
בדיחה מאוד מצחיקה כשיש לך 4 בנות
למה הם גובים את זה מההורים???
לא חסר לארגון בתיה כסף. זה בטוח!
ואם חסר להם שיורידו רמה

אפרת ;)

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
דבר אחד קטן וחשוב, כל אחד רואה את הנקודת מבט שלו.
בטוחה שיש כאן בנות מאותם סמינרים, אחת טוענת שהמקום מחריד והתוכניות זוועה והשניה נהנתה מתנאים סבירים ותוכניות מדהימות.....
נקודה שניה, יכולה לומר מניסיוני בנושא ומידיעה ברורה, המחנות הם דבר יקר מאד מאד. אין לכם מושג כמה כספים נשפכים כמו מים על כלום ושום דבר. תחשבו על כמויות של הדפסות על נייר כרומו יוקרתי, על מארזי אוכל בתוכניות פתיחה, על שוקולד בעליה לאוטובוסים. פרטים קטנים שאף אחד לא חושב עליהם אפילו וגם הם עולים הון.
ואני עוד לא מדברת על המחירים הגדולים באמת.
שלא תחשבו שאף אחד עושה עליכם קופה ומוציא ממכם כסף שהולך לתוספת משכורת למורות שומרות!!!!!
ואחרון,
צודקת מאד. אוהבת את נקודת המבט שלך....

עדיין חושבת שאין שום הצדקה לבקש מהורים לשלם כזה מחיר על כאלו תת תנאים. (על מחנה כמו שאני דיברתי...)
ויש בנות שלא נרשמות בגלל קושי כלכלי, המורה מדברת עם ההורים והסמינר מסייע. מה שכן, אם יש בת לא רוצה לבוא כי חבל לה על הכסף והיא בכל מקרה לא נהנית- מחייבים אותה לבוא. ולדעתי זה לא דבר נכון...

מיה5

משתמש רשום
מה שהכי מכעיס אותי זה אתנחתא שזאת פעילות של בתיה
שכפי הידוע לכולם כסף לא חסר שם
וגובים מהבנות סכום לא נמוך בעוד הם היו יכולים לשלם הכל מהתקצוב הממשלתי שיש להם
נכוןןןןן!!!!!!!!!!!!!!!
אני בזמנו נרשמתי למחנה ולא לאתחנתא (כי העדפתי מחנה)
יצא לי למעלה מ600 ש"ח מחנה !!!

דיתוש

משתמש צעיר
עדיין חושבת שאין שום הצדקה לבקש מהורים לשלם כזה מחיר על כאלו תת תנאים. (על מחנה כמו שאני דיברתי)
גם בלי שום בעיה כלכלית לא פייר לשלם מחיר שלא תואם את התנאים.
ורק מתזכרת שלפעמים גם הצוות מגיע ובהלם לגלות שהמקום לא תואם את התמונות או שרמת הניקיון והאוכל לא מזכירה בכלל את מה שהיה כשהם ביקרו שם....
מחייבים אותה לבוא.
זה כבר תלוי בכל סמינר בהתנהלות הפנימית שלו, ואני מסכימה איתך שזה לא חכם בכלל.
לא חסר לארגון בתיה כסף. זה בטוח!
לא נכנסת לפוליטיקה על בתיה ושות. רק אומרת שארגון בתיה עושה הרבה דברים טובים, ולא גונב כסף מאף אחד.

תפוח זהב

משתמש פעיל
מזדעזעת לשמוע את המחירים......
אבל הם צודקים
כי אנחנו ההורים שותקים ומסכימים

אני חושבת שאמא שנותנת לבת שלה
500 שח עבור מחנה
זה שחיתות!!!

אין לנו דרך לחנך את הסמינר
אנחנו כן יכולים להצביע ברגלים
ולעצור את השחיתות הזאת

ראש השב"כ

משתמש פעיל
מזדעזעת לשמוע את המחירים......
אבל הם צודקים
כי אנחנו ההורים שותקים ומסכימים

אני חושבת שאמא שנותנת לבת שלה
500 שח עבור מחנה
זה שחיתות!!!
אז מה תעשה?
תשאיר את הבת שלה בבית?
אין לנו דרך לחנך את הסמינר
אנחנו כן יכולים להצביע ברגלים
ולעצור את השחיתות הזאת

בובונה

משתמש פעיל
ועוד צריך להשקיע כסף במציאת מתנה הולמת והוגנת לבת עם מכתב מעומק הלב על הגעגועים מרגע זה,,,,,
כי מי שלא מקבלת היא ממש מסכינה וההורים שלה לא חושבים עליה מספיק, כלומר: לא מספיק שהאמא מוותרת על הבת יומיים ומתמודדת בלעדיה ב"ה רק לדברים טובים ולא מספיק הכסף שהוציאו על כל החבילה, אלא צריך "לרפד" את הבת בפינוקיםםם שלא תקח מידי קשה הנתק והחוויות;)

פ.נ

משתמש מקצוען
לא קראתי את כל האשכול
אני חושבת שהסמינר צריך להתאים את עצמו לבנות
זאת אומרת עם יש בנות שאין להם את היכולות לשלם הוא צריך להיתחשב בהם
זה כון שיש עליות לסמינר וכו ווהא גובה סכום מינמלי מבנות וכו אבל אבל יש גבולות כמה הבנות צריכות להוציא בשביל שהמחנה יהיה "מושלם" כביכול..
בשנות ציעורותי היה לי אחת בכיתה שלא הגיע כל מחנה וכו המצב כלכלי לא אפשר לה ביכלל היא גם כך עבדה בשביל לפרנס את עצמה בחי היום יום וכו היו פעמים שהסמינר היתחשב בה(זכור לי פעמיים שהיא הגיעה למחנה כי הסמינר מימן לה וכו) אבל אותם פעמים שלא הגיעה היא עברה השפלה נוראית וממש התפדחה מזה....
באמת שצריך היתחשבות בבנות שאין להם מאיפה להוציא
אגב לענייני פעילות התנחתה
יש כמה סמינרים ידועים בירושלים שמאז הקרונה אין להם פעילות כל שהיא שמקנה הנחה כביכול לתלמידות ואני חושבת שכל הסמינרים אמורים להפעיל את זה(זה המינימום שיכולים לעשות)

שינדי- זה אני.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אז תעשי פחות אטרקציות וטיולים
בהחלט
לא יקרה שום דבר לבנות הנחמדות אם הן תיסענה למקום קצת יותר קרוב ולא תיסענה למסלולים בצפון רמת הגולן
ולא תשבנה שעות ארוכות ככ באוטובוסים והמחנה יעלה קצת יותר זול
ואני כותבת בתור תלמידה- עוד אין לי בנות בסמינר
ובתור תלמידה ככה בדיוק הייתי רוצה שיעשו
מחנה קצת פחות ואוו במחיר קצת יותר הגיוני
רואים שזו תגובת ראש 'תלמידה'
אני מכינה 3 תוכניות הווי פנימיות! כדי לחסוך עלויות (אבל זה לא מאד חוסך כי כל אולפן מתחיל לשיר מלווה תוכנית וכל גרפיקאית מתחילה יוצא סכומים לא קטנים)
ולא לוקחת למקום יקר בכלל
ומריצה הצעות מחיר לאוטובוסים כדי לחסוך הכל
ואין זמן נסיעה יותר משעה וחצי!
כל היום באותו אזור
ועוד ועוד

ועדיין המחירים!!!!!!!!
ואין לי כח לפרט יותר כי ---

ועוד שהו קטן-
למוסד לימודים יש כמה ברזי תקציבים שלא ניתן לנייד מהם סכומים
לדוג' משכורות למורות מגיעות ומועברות ב100% אחרת המוסד לא יעבור בקרה ויעבור למשפטים וכד'...
כך שלא ניתן להכניס כל דבר שאתם לא מבינים איך זה עובד
ועוד משהו- אצלנו כל המורות והרכזות מתנדבות!!! בפעילות קיץ מתוך אג'נדה חינוכית ואין שום משכורת לתוכניות קיץ.
ואנחנו לא המוסד היחיד שכך עובד

דיתוש

משתמש צעיר
אני מכינה 3 תוכניות הווי פנימיות! כדי לחסוך עלויות (אבל זה לא מאד חוסך כי כל אולפן מתחיל לשיר מלווה תוכנית וכל גרפיקאית מתחילה יוצא סכומים לא קטנים)
ולא לוקחת למקום יקר בכלל
ומריצה הצעות מחיר לאוטובוסים כדי לחסוך הכל
ואין זמן נסיעה יותר משעה וחצי!
כל היום באותו אזור
ועוד ועוד

ועדיין המחירים!!!!!!!!
ואין לי כח לפרט יותר כי ---

ועוד שהו קטן-
למוסד לימודים יש כמה ברזי תקציבים שלא ניתן לנייד מהם סכומים
לדוג' משכורות למורות מגיעות ומועברות ב100% אחרת המוסד לא יעבור בקרה ויעבור למשפטים וכד'...
כך שלא ניתן להכניס כל דבר שאתם לא מבינים איך זה עובד
ועוד משהו- אצלנו כל המורות והרכזות מתנדבות!!! בפעילות קיץ מתוך אג'נדה חינוכית ואין שום משכורת לתוכניות קיץ.
ואנחנו לא המוסד היחיד שכך עובד
כל מילה.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
שינדי, מפנה אליך שאלה באמת בלי לקנטר
למה מחנה נעשה מושג הכרחי? אי אפשר לוותר על הרעיון הזה בכלל?
נגיד שישלמו פחות ורק על יום אחד, ללא לינה, עם אטרקציה ותוכנית יפה וארוחה זהו? זה גם יחסוך את חידושי הגרדרובה והציוד שבנות רבות רוכשות לקראת המחנה.

אגב, יש זן של תלמידות שלא שיקולי תקציב, או לא רק הם, הופכים עבורן את המחנה לסיוט מתמשך או להשפלה - בנות עם רגישויות או עם קושי חברתי, ולא, לא המחנה זה שיתן להן כלים חברתיים. הוא רק יעמיק את הפער ואת התחושות הקשות שלהן. המחנה כיף גדול לשכבה מסוימת, אך אני לא בטוחה שלרוב המוחץ של התלמידות.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה