זה באמת חסכוני להשאיר את הבוילר דלוק???

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בלת"ק..
האם נכונה ההשערה של פותח האשכול?
לא זה לא יותר חסכוני מניסיון כואב מאד
אני כבר טיפלתי בכמה מקרים של אנשים שהתלוננו שיש להם חיובים מאד גבוהים בחשמל
ונמצא הבוילר אשם
במקרה אחד זה היה בדירה חדשה מקבלן
ואחרי שנה התברר שהחיבור של הבוילר היה לא נכון וזה עבד 24/7/365
במקרה אחר זה היה בעקבות החלפת שעון לדוד והחיבור נעשתה בצורה לא נכונה מה שגרם לבוילר לעבוד 24/7
מה כן כאן הם מצאו את זה אחרי כמה חודשים כך שהנזק היה קטן יותר

אלי @@@

משתמש מקצוען
אני אישית ראיתי בישיבה לפחות יותר מעשר דודים מתפוצצים עם מזרקות מים רותחים שנופלים לרחוב מקומה 5 פשוט סכנת חיים ועוד עשרות גופי חימום ותרמוסטטים שרופים (הייתי ישן בקומה של הגג )
והכל בגלל שהבוילר דולק חודשים עד שהדוד מתפוצץ ואז מתקנים מה שצריך וחוזר חלילה

תמרה א

משתמש פעיל
אני חושבת שאולי החשבון חשמל שלך היה נמוך, כי הרבה פעמים חברת החשמל עורכת הערכה על סמך החודשים הקודמים.
ולא ממש מבצעת בדיקה בפועל.
אחרי תקופה בודקים ואז זה מגיע לידי ביטוי בחשבון הבא...

בלת"ק..
האם נכונה ההשערה של פותח האשכול?
ממש לא. ההשערה סותרת את חוק שימור אנרגיה, כשהמים בדוד רותחים נפלטת החוצה הרבה יותר חום מאשר כשהמים פושרים ולכן עדיף שבשעה שאין צורך במים שלא יהיו רותחים, והדברים פשוטים.

chamutal

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
אני חשבתי שבגלל העליה במחירי החשמל שווה לעבור לחימום מים בגז

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
מה הסדר גודל של ההשקעה החד פעמית?
כמה מאות שקלים על ההתקנה, ועל המכשיר יש ברוב חברות הגז הסדר של כ35 ש"ח לחודש לכמה שנים
תלוי איזה חברה יש באיזור שלכם
(לי הציעו בסופרגז 1.17 ש"ח ליום כפול 5 שנים יוצא בערך 2100)

מרפא

משתמש רשום
כמה מאות שקלים על ההתקנה, ועל המכשיר יש ברוב חברות הגז הסדר של כ35 ש"ח לחודש לכמה שנים
תלוי איזה חברה יש באיזור שלכם
(לי הציעו בסופרגז 1.17 ש"ח ליום כפול 5 שנים יוצא בערך 2100)
ובכמה זה ייקר לכם את חשבון הגז?

דודי אהרן

משתמש צעיר
הבנתי שלא מייקר בהרבה . מכפיל את הגז . וכמובן שזה חיסכון אדיר בחשמל היקר

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לא זה פשוט יגרום לבוילר להתפוצץ וזה באמת חוסך בחשמל
יש בדוד פורק לחץ שהוא משחרר מים ברגע שזה חם מדי וגם הוא יכול להתקלקל
[אחד הסימנים אם הוא נוזל גם כשהדוד מכובה.....]
אגב טרמוסטט זה לא משהוא חדש אלא ישן......... ויש אותו בכל דוד...... וכמעט בכל מכשיר חימום
חוץ מתנור אמבטיה לסוגיו.....
כאן יש מידע על פורק לחץ....

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ועוד משהו, באותה הזדמנות הסביר לי הטכנאי, שהבוילר מחמם את כמות המים שנמצאת בדוד תוך 20-25 דק', ואח"כ המים נשמרים חמים דיים בתוך הדוד לכמה שעות, ולכן אין צורך להדליק דווקא בסמיכות לשימוש, ואין טעם להדליק לזמן ארוך כשאין שימוש...
ממש לא נכון יש בדוד 150 ליטר והגוף חימום שלו מבחנת הספק הוא כמו של קומקום חשמלי.....
עכשיו נעשה חשבון קומקום לוקח 4 דקות ל2 ליטר...
אז דוד שהוא כפול 75 יקח כ300 דקות.......
כמובן שזה לא מדויק כי ברגע שחצי דוד חם החצי השני מתחמם יותר מהר
כך שניתן להעריך שצריך לפחות כשעתיים וחצי......?

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
שטויות במיץ גזר...
תחשוב על ימי שיש בהם שמש אפי' שהם לא חמים כל כך זה כבר מספיק בשביל לחמם את המים ויש כאלו לצעירנו לא מעט ימים מינימום 50% בשבוע.. אבל אתה לא תהנה מזה כי אתה מפעיל את הבוילר כל הזמן... בקיצור הבוילר פועל הרבה מאד גם בזמנים שלא צריך אותו...
זה טוען פותח האשכול שהטרמוסטט מתכבה כשהמים חמים....
אגב טענה מעניינת שמישהוא טען לי שבקיץ כדאי להדליק את הדוד בבוקר אפילו לחצי שעה כדי כשהדוד יתחמם יותר מהר מהשמש..........
הבעיה הגדולה בכל הדודים שאין לך אף פעם אינדיקציה מה מצב חום המים בפנים......
יש כל מיניפטנטים אבל לא נראה ליע שיש משהוא שיכול לדעת בזמן אמת מה מצב המים
אם היינו יודעים זה היה פותר הרבה בעיות....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  24  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה