קורונה זה באמת הולך להיות ככה?

מצב
הנושא נעול.

בציניות

משתמש מקצוען
שקר מוחלט.
אין גבול לציניות.

מסתבר שהיו אזורים/קהילות ששמרו. אבל ישנם בביתר אלפי אנשים שמסיכה מבחינתם זה בכלל מוצר פורימי.
אני מכיר אדם חילוני שעובד ביתר ומכיר היטב את מה שקורה בעיר, והוא אמר שהתקשורת פשוט משקרת, אצל החרדים שומרים הכי חזק! והוא אמר את זה על ביתר.
ב. בתקופה האחרונה המסיכה היא מוצר פורימי אצל כל איש ואישה במדינת ישראל. ולמרות זאת בעיני ראיתי בביתר כמעט כולם עם מסכות, כמובן שעכשיו פחות, אבל בשעתו זה היה הרבה יותר חזק גם בתוך מקומות שאין חשש משטרה. כן. אנשים שמרו ועדין שומרים.

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני רק אומר,שמוזר מאוד למה חיקו עד המספרים של היום כדי לעשות את הסגר ולא עשו בחופש...

אי אפשר לשחק עם התושבים בצורה כזו,מסעדות פתוחות,הפגנות של מאות ואלפי אנשים שלשיטתם שקורונה היא כזה מסוכן הדבר הזה יכול לסכן אלפי אנאשים (וזה יהיה מותר אפילו תוך הסגר? איפה השכל?*) והחגים הם הבעיה?

גלות....

יולי בולי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
D I G I T A L
נו באמת אל תעשו צחוק
התכוונות לטיפול בבעל חיים שנמצא בבעלותך שזה אומר שאתה צריך להיות עם בעל חיים כדי לצאת מהעיר
ומעניין אם כל הממהרים ואומרים שמה זה רק הפחדה
אתם גם תמהרו לשלם על הדוחות אם יינתנו?

kadima

משתמש מקצוען
אני מכיר אדם חילוני שעובד ביתר ומכיר היטב את מה שקורה בעיר, והוא אמר שהתקשורת פשוט משקרת, אצל החרדים שומרים הכי חזק! והוא אמר את זה על ביתר.
ב. בתקופה האחרונה המסיכה היא מוצר פורימי אצל כל איש ואישה במדינת ישראל. ולמרות זאת בעיני ראיתי בביתר כמעט כולם עם מסכות, כמובן שעכשיו פחות, אבל בשעתו זה היה הרבה יותר חזק גם בתוך מקומות שאין חשש משטרה. כן. אנשים שמרו ועדין שומרים.

חבל להתווכח עם המציאות.
על החתום - תושבת ביתר יותר מ20 שנה.

(ברור שאנשים שומרים. אפילו רובם.
עדיין המצב רחוק מאוד מאוד מלהיות משביע רצון.)

האברך ממיר

משתמש מקצוען
ביקשנו שיעשו סגר בחופש, כדי שנוכל להתפלל בימים הנוראים כראוי, ולהתארח אצל ההורים שלא ראו אותנו כ"כ הרבה זמן
מה לא מובן?
סגר בחופש = מרי של כלל תושבי המדינה.
סגר בתשרי = התמרמרות של כמה חרדונים...

בציניות

משתמש מקצוען
חבל להתווכח עם המציאות.
על החתום - תושבת ביתר יותר מ20 שנה.

(ברור שאנשים שומרים. אפילו רובם.
עדיין המצב רחוק מאוד מאוד מלהיות משביע רצון.)
אכן חבל להתווכח עם המציאות, אני יכול להגיד זאת בדיוק אותו דבר.

רק אציין ואחדד דבר אחד: אתם עצמכם אמרתם שאנשים שומרים ואפילו רובם.
אז אתם בעצמכם מודים שזו המציאות.
רחוק מלהשביע רצון?! תלוי את רצון מי. את רצון התקשורת? שום דבר לא ישביע את רצונם כשמדובר בעיר חרדית.

הבעיה היא שיש אנשים מתוכנו שכבר השתכנעו מהתקשורת שאנחנו בעייתיים. די. תתפכחו. אצל החרדים שומרים יותר מכולם!
זה לא אומר שצריך בגלל זה להזניח ולשמור פחות. אבל זה כן אומר שלא צריך להתייפף בעיני אלו שמחפשים אותנו בזכוכית מגדלת, או להאשים בציניות ושקרים את הטוענים שבביתר שמרו על ההנחיות.
כי כן. בביתר שמרו על ההנחיות ועדיין שומרים.

ומי שחולק על כך פשוט מתווכח עם המציאות.

נ.ב. 1 את המשפט האחרון כתבתי כי לא הצלחתי להתאפק...
נ.ב. 2 לגבי הנושא המדובר זה לא ממש רלוונטי אם גרים בביתר 20 שנה או 20 יום.

כתיבה וחתימה טובה לכולם.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
טוב,
לא עברתי את התיאוריה בהצלחה :rolleyes:,
אבל שוב, לא חושבת שיש עניין להסיט את האשכול לכיוון הזה.
סה"כ שאלתי איך זה מסתדר מבחינת החוק.
תודה.
אין כאן שום הסטה, זו בדיוק אותה נקודה.
כמו שכשיש רמזור אדום, זה לא אומר שמותר לנסוע עד האור האדום במהירות של 90 קמ"ש, אלא מיד כשרואים את הרמזור יש להאט בשביל שכשנגיע לרמזור נוכל לעצור, כך כשיש סגר בשעה שתיים בצהרים, זה לא בשביל שעד שתיים נספיק לנסוע לכל מקום, אלא זה אומר שעד השעה שתיים עלינו להיות בבית.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אכפו אותו בפסח.
מה קרה אחרי?
האם סגר זה הפתרון לשגרת קורונה?
אולי הפתרון זה לעצור את החגיגות הפרועות של ימי החופשה? אולי זה יהיה פחות מטופש ויותר יעיל? אולי???
אין שום ספק שציות של הציבור להגבלות היה מייתר את הצורך בסגרים.
הסגרים באים אך ורק בשל אי-ציות של הציבור, שבגללו המספרים עולים לרמה מדאיגה, שעלולה להוביל לקריסת בתי החולים.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
אין שום ספק שציות של הציבור להגבלות היה מייתר את הצורך בסגרים.
הסגרים באים אך ורק בשל אי-ציות של הציבור, שבגללו המספרים עולים לרמה מדאיגה, שעלולה להוביל לקריסת בתי החולים.
אנשים חיים בסרט שאם היו שומרים על ההנחיות בקפדנות, זה היה מועיל.
רק מה שבלי חקירה אפידמיולוגית מהירה וקטיעת שרשראות הדבקה, לא תעזור שום זהירות של הציבור.
אא"כ אף אחד לא יצא מהבית למשך חודשיים...

UU

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אנשים חיים בסרט שאפשר לסמוך על הציבור בישראל שישמור הנחיות
אפילו אחרי אכיפה מטורפת אי אפשר (ע"ע נהיגה מעל המהירות המותרת....)
במקום לחשוב בצורה קצת יותר יצירתית מה יגרום לאנשים לשמור על ההנחיות, איך לגרום לאנשים לרצות לשמור על בידוד, לרצות להיבדק כשהם אולי חולים, ובאופן כללי להיות בעד הממשלה ולא נגדה
מנסים לאכוף... ועובדים קשה לאבד כל אמון ציבורי שהיה בהם אי פעם.

mum

משתמש מקצוען
איך מוכיחים את הסעיף של סיוע לאדם שנזקק לסיוע?
את אח שלי כמעט קנסו שהגיע לקחת אותי מבית חולים אחרי לידה במוצאי שבת חול המועד פסח, רצו אסמכתא (הוא לא חשב להראות להם את הפתק של החניה). עצרו אותו 3 ניידות בדרך!

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
אכן חבל להתווכח עם המציאות, אני יכול להגיד זאת בדיוק אותו דבר.

רק אציין ואחדד דבר אחד: אתם עצמכם אמרתם שאנשים שומרים ואפילו רובם.
אז אתם בעצמכם מודים שזו המציאות.
רחוק מלהשביע רצון?! תלוי את רצון מי. את רצון התקשורת? שום דבר לא ישביע את רצונם כשמדובר בעיר חרדית.

הבעיה היא שיש אנשים מתוכנו שכבר השתכנעו מהתקשורת שאנחנו בעייתיים. די. תתפכחו. אצל החרדים שומרים יותר מכולם!
זה לא אומר שצריך בגלל זה להזניח ולשמור פחות. אבל זה כן אומר שלא צריך להתייפף בעיני אלו שמחפשים אותנו בזכוכית מגדלת, או להאשים בציניות ושקרים את הטוענים שבביתר שמרו על ההנחיות.
כי כן. בביתר שמרו על ההנחיות ועדיין שומרים.

ומי שחולק על כך פשוט מתווכח עם המציאות.

נ.ב. 1 את המשפט האחרון כתבתי כי לא הצלחתי להתאפק...
נ.ב. 2 לגבי הנושא המדובר זה לא ממש רלוונטי אם גרים בביתר 20 שנה או 20 יום.

כתיבה וחתימה טובה לכולם.
נראה לי שזה משתנה מאיזור לאיזור בביתר.
בכל אופן בכל המקומות בביתר יש אחוז ניכר ללא מסיכות כלל, ועוד אחוז גדול הרבה יותר שלא מכסה את האף

כוכבית ארבעים ושלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
במקום לחשוב בצורה קצת יותר יצירתית מה יגרום לאנשים לשמור על ההנחיות, איך לגרום לאנשים לרצות לשמור על בידוד, לרצות להיבדק כשהם אולי חולים, ובאופן כללי להיות בעד הממשלה ולא נגדה
ניקית אחת כתבה וזה לפי דעתי רעיון טוב, כל מי שנבדק והוא חיובי, אחרי שיצא מהבידוד יהיה לו תעודת שחרור.
כך החיים ימשיכו לזרום, וכך אנשים ירוצו להבדק.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
אבל גם אם נשמור על ההנחיות.
זה לא יעזור בלי מערך ממשלתי מתאים.

מרגיז שזורקים בוץ על הציבור כשהכדור לא אצלו במגרש.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אהה. זו הסיבה שריבלין וליברמן אירחו בליל הסדר את ילדיהם...
רק פשוטי העם עכו ליל הסדר בבתיהם, או לא ערכו ליל הסדר (חילוניים)
אני לא רואה שום תועלת בטענות על אישים מסוימים, שאין ספק שנהגו שלא כהוגן.
לתזכורת -
אצל החילונים החופש מקודש יותר מהחגים
אין כאן ענין של מקודש ולא מקודש.
המציאות היא שסגר בחופשה גורם לפגיעה כלכלית הרבה יותר משמעותית מאשר סגר בחגים, ובחופשה עדיין לא הגיעו למצב שחייבים בו סגר.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ניקית אחת כתבה וזה לפי דעתי רעיון טוב, כל מי שנבדק והוא חיובי, אחרי שיצא מהבידוד יהיה לו תעודת שחרור.
כך החיים ימשיכו לזרום, וכך אנשים ירוצו להבדק.
וכך אנשים ירוצו להידבק, בשביל שיוכלו להמשיך את החיים.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
רק מה שבלי חקירה אפידמיולוגית מהירה וקטיעת שרשראות הדבקה, לא תעזור שום זהירות של הציבור.
אא"כ אף אחד לא יצא מהבית למשך חודשיים...
שמירת ההנחיות בקפדנות היתה מועילה בשביל להנמיך את רמת ההידבקות והתחלואה, ולא היה צורך בסגר.
כשרמת ההידבקות יוצאת מכלל שליטה, שום חקירה אפידמיולוגית לא מועילה.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
כשרמת ההידבקות יוצאת מכלל שליטה, שום חקירה אפידמיולוגית לא מועילה.
השאלה היא לא למה עכשיו אין חקירות מהירות.
השאלה היא למה כשעמדו על פחות מ-100 חולים חדשים לא תחקרו בצורה נורמלית.
למה בפרק הזמן בו היינו סגורים ומסוגרים לא הכשירו חוקרים חדשים?

והשאלה היותר קשה-
האם סגר יעזור משהו או שעוד שלושה חודשים נמצא את עצמינו חלילה עם רבבת חולים חדשים ביום...

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
איך מוכיחים את הסעיף של סיוע לאדם שנזקק לסיוע?
את אח שלי כמעט קנסו שהגיע לקחת אותי מבית חולים אחרי לידה במוצאי שבת חול המועד פסח, רצו אסמכתא (הוא לא חשב להראות להם את הפתק של החניה). עצרו אותו 3 ניידות בדרך!
תתקשרי למשטרה. ייתכן ויהיה להם מענה.
(לאמא שלי אשרו בעוצר ליל הסדר ללכת לסבתא שלי, לטפל בה ולחזור).

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה