זהירות - תולעים בבלנדר יד

• פותח הנושא 3632
  • פורסם בתאריך

3632

משתמש צעיר
קבלתי מייל זה מחברה:
יש לכם בלנדר יד? זהירות! חובה לקרוא
חייבת לשתף אתכם בחווייה נוראית שלי מיום שישי האחרון.
אני נוהגת לטחון את הכבד בעזרת בלנדר יד (מקל).
ביום שישי נטלתי אותו כמנהגי, ולמרבה המזל העפתי מבט על הלהבים.
גילתי שם 2 תולעים זעירות.
נגבתי אותן, ואז פרצו מפנים המכשיר - ממקום שאין אליו גישה כלל - עשרות תולעים שקופות-לבנות.
זה היה נורא...
מסתבר שהאוכל המרוסק נכנס דרך חריץ דק לתוך המכשיר פנימה- באופן שאין כלל דרך לנקות זאת, ושם נוצרו התולעים.
אדגיש שזה אחרי שאני נוהגת לנקות את המכשיר באקונומיקה בכל שימוש!
כמובן זרקתי את המכשיר כולו לפח האשפה,
החלטתי שהדבר הראשון שאעשה במחשב במוצאי שבת יהיה לכתוב את המייל הזה כדי להציל אנשים מאיסור.
גם המיקסר - במקומות שבהם מצטבר הבצק - יש בו חרקים קטנטנים!!! בגודל של ראש מחט, רק שכמתאמצים מאוד רואים אותם זזים, וקולטים שאלו חרקים ולא סתם לכלוך.
סליחה שפתחתי לכם שבוע עם המייל הזה, אך אני מאמינה שאם חסכתי לכם כמה איסורי שרצים, וודאי תודו לי...
שבוע טוב,
הדסה.
(תוכלי להעביר הודעה זו הלאה בשמחה).​

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
בררררררררררררררררר

קריאייטיבית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
קיבלתי עכשיו במייל-

תשובתו של הרב וויא למקרה של מציאת תולעים בבלנדר יד-

יישר כח על ההתראה
ביום שישי זה קרה אותו מקרה עם בלנדר יד אצל קרובת משפחה שלנו ושם התולעים כבר היו גדולות , גם היא נבהלה וזרקה את הבלנדר לפח...
צריך אכן להקפיד לשטוף טוב גם בחלק הפנימי אולי לשפוך פנימה אלכוהול שהורג חרקים ולא מקלקל את המכשיר.
במיקסר גדול אנחנו כבר מתריעים שנים שיכולים להתפתח חרקים בפנים ואפילו קיבלנו דיווחים על תולעים בחלק המנוע הפנימי של קנווד (הקמח חודר דרך החריצים) ובמיקסר בוש בתחתית הקערה ישנו חלל שם יכולים להתפתח חרקים.
מה שמצאת במיקסר לפי התיאור אלו אקריות שהם יצורים זעירים ביותר שמתפתחים בלחות, כנראה שיצטבר שם בצק לח ולכן יש לנקות טוב לאחר השימוש ולייבש היטב ובמקומות נסתרים כדאי כנ"ל להשפריץ אלכוהול.
בברכה
הרב משה ויא

חד וחלק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
הרב ויא עונה לשאלות דרך המייל?
ואם כן, מישהו יודע את המייל שלו?

שרה אימנו

משתמש חדש
בדיוק אתמול בדקתי את הבלנדר יד שלי (קנווד), וראיתי שאין שום תולעים מדוברים, ואז קלטתי שזה כנראה בגלל הדרך שאני מנקה אותו:
אחרי כל שימוש אני לוקחת ספל מים עם אקונומיקה ופיירי ומכניסה לתוכו את המוט בעודנו מחובר לחשמל, ומפעילה את הבלנדר בתוך המים ואח"כ אני עוברת קצת עם סקוץ', יוצא ממש נקי,

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י שרה אימנו;1705208:
בדיוק אתמול בדקתי את הבלנדר יד שלי (קנווד), וראיתי שאין שום תולעים מדוברים, ואז קלטתי שזה כנראה בגלל הדרך שאני מנקה אותו:
אחרי כל שימוש אני לוקחת ספל מים עם אקונומיקה ופיירי ומכניסה לתוכו את המוט בעודנו מחובר לחשמל, ומפעילה את הבלנדר בתוך המים ואח"כ אני עוברת קצת עם סקוץ', יוצא ממש נקי,

אכן, זו דרך הניקוי הטובה והנוחה ביותר.
ואחרי שאני מכינה קרם שוקולד או דברים דביקים אחרים - אני עושה זאת עם מים רותחים. הכל יורד ברגע.

חני

פוינט ק גת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי

רעיון מצוין! קניתי.
תודה.

איקס-עיגול

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי

רעיון להפעיל את הבלנדר, לא חשבתי על זה
אני משרה פעם בשבוע באקנומיקה ומנקה בכל החריצים - עד כה לא נצפו מהלכים למינהם, ב"ה.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
היה פה פעם את הטיפ הזה (אם זכרוני אינו מטעני, מהבעל של הניק PR).
ומאז אימצתי אותו.
עובד מצויין!

ישראל האואר

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי

לשרה אימנו היה בלנדר?.....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  26  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה