מידע שימושי זהירות! פרנטל.

• פותח הנושא Mix
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
יש ויטמין נוסף שנראה לי קוראים לו ביו 25 רופא בקופת חולים נתן לי מרשם. וכתוב עליה חלבי! אני הייתי לוקחת את זה אחרי ארוחת צהריים...
יש היתרים גם לזה.

מבינה את הזעזוע בכל הנושא, אבל חשוב לדעת שאנו כנשים לא תמיד יודעות את כל פרטי ההלכה, ודברים כאלו הרבה פעמים הם בסדר.
כמובן שאם אפשר לקנות תוספי תזונה עם הכשר מהודר ופרווה- אז למה לא, אבל יש הרבה הרבה שלבים בין ההידור הזה לבין מה שבאמת אסור.

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
שאלתי עכשיו לגבי הפרנטל את העדה החרדית,
והם ענו לי שהם יודעים שיש מרכיבים בעייתים אך לא אסרו מפורשות רק אמרו שיש מידע על בעייתיות, ויש פרנטל בכשרות מהודרת שלהם.

חני וחיים

משתמש פעיל
קרוב משפחה שלי אחראי על אחד מגופי הכשרות הגדולים בעולם.
מהכרות אישית עם כל נושא הייצור לגבי הפרנטל אמר שצריך לברר כל בוג בפני עצמו ועדיף אם אפשר לקחת את הטבעיים עם הכשרות המוכרת (אישית לי זה גם יותר טוב ויותר עוזר).
לגבי הברזל הוא אומר שכל הכדורים המצופים בברק יש בהם בעיה שמכילים גיליטין מהחי או בשר או דגים שאינם כשרים, כמובן לגבי לקיחת תרופות שאינן כשות כל אחד ישאל את רבותיו.

012

משתמש צעיר
יש היתרים גם לזה.

מבינה את הזעזוע בכל הנושא, אבל חשוב לדעת שאנו כנשים לא תמיד יודעות את כל פרטי ההלכה, ודברים כאלו הרבה פעמים הם בסדר.
כמובן שאם אפשר לקנות תוספי תזונה עם הכשר מהודר ופרווה- אז למה לא, אבל יש הרבה הרבה שלבים בין ההידור הזה לבין מה שבאמת אסור.
הרעיון הוא לעורר תשומת לב
גם אם אין בעיה ספציפית במוצר ברור שעדיף לקחת ויטמין חלבי אחרי ארוחה חלבית ולא בשרית

kaduri

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בלי לקרוא את כל התגובות מעבר לדף הראשון:
כדור שהוא גיר או קפסולה אין שום בעיה לקחת ולא משנה מה המרכיבים לדעת מרן השו"ע כיון שזה נחשב נותן טעם לפגם ומותר

dem

משתמש מקצוען
D I G I T A L
יש עכשיו הנחה בסופר פארם, פריג'נטלי של סופהרב ב70 שח (במקום 100), עדה חרדית.
מי שמשתמשת בפרנטל הורוד - יש לי קופסא שלמה וסגורה למסירה בירושלים.

Esty S

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הפקות ואירועים
מה עם הפרנטל של zahler?

תן חיוך!

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
יש ויטמין נוסף שנראה לי קוראים לו ביו 25 רופא בקופת חולים נתן לי מרשם. וכתוב עליה חלבי! אני הייתי לוקחת את זה אחרי ארוחת צהריים...
נכון
וגם הביוטיקיד- ביו לילדים, חלקם חלביים.
כשהבן האלרגי שלי חטף התקף עלינו על זה

skl

משתמש פעיל
אני שואלת שוב---
מה ההבדל בין פרטל של חב' מקסי-הלט לבין חב' אלטמן??

המחיר של מקסי-הלט יותר יקר ב20 ש"ח מאלטמן לכן חשוב לי לברר....

חני וחיים

משתמש פעיל
אישית הפרנטל של אלטמן עשה לי ממש בחילות עד כדי הקאות.
שאלתי בזמנו בהוס ברחוב חזו"ר חנות טבע עם מוכרים אמינים והיא טענה שמקסי הלט יותר איכותי ונספג טוב יותר.
(י שלציין שהיא הציעה לי ואתו רק אחרי שביקשתי תחליף לאלטמן)

Esty S

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הפקות ואירועים
אני שואלת שוב, יש למישהי מידע על הפרנטל של zahler? מאד חשוב לי לדעת.

רפ

משתמש סופר מקצוען
אישית הפרנטל של אלטמן עשה לי ממש בחילות עד כדי הקאות.
שאלתי בזמנו בהוס ברחוב חזו"ר חנות טבע עם מוכרים אמינים והיא טענה שמקסי הלט יותר איכותי ונספג טוב יותר.
(י שלציין שהיא הציעה לי ואתו רק אחרי שביקשתי תחליף לאלטמן)
ניסית את מקסי הלט? כי לי הוא זה שעשה בחילות והקאות.
היום אני רק עם מנטה קליניק - בהכשר הבד"ץ, קפסולות בלי טעם ובלי ריח.

אשר כותבת

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אני שואלת שוב, יש למישהי מידע על הפרנטל של zahler? מאד חשוב לי לדעת.
שאלתי את הרב זריצקי על ויטה הלת', אמר שאם זה מיוצר בקנדה אין חשש בכשרות. (הקופסא בצבע תכלת-ורוד).

תדמית

משתמש צעיר
איור וציור מקצועי
למרות שייתכן שזה מותר בבליעה יישר כוח גדול!
אני אעדיף להחליף את התוסף
ושוב תודה רבה !

חסום

משתמש רשום
כפי שביררתי אצל כמה מוצי"ם - כל הויטמינים אינן צריכים הכשר אפילו לא לשם הידור, אשמח אם מישהו מכיר מו"ץ שיש לו סיבה מנומק.
הטעם שאין צורך בהכשר, עפ"י המבואר בסימן ק"ג באו"ה שנוטל"פ בטל חד בתרי לכו"ע. [וגם זה רק לרווחא דמילתא הואיל ובלא"ה פסול לאכילת כלב, ובולעו שלא כדרך אכילה].
(וגם אין בזה משום מעמיד, שלא מצינו מעמיד אלא כשחלב הקיבה מחמיץ את החלב, ושאור את העיסה)

ולענין השאלה אם ביטול הוא ענין לכתחילה, כבר נתעורר בזה הבני יששכר וכו', שיש מן הפוסקים שסוברים שדברי שנתבטל הרי זה קרוב לדבר שהורה בה חכם ויש להדר להימנע מזה, ויש שסוברים אדרבה שמן השמים הביאו לכך שיתבטל כדי שיהיה להאיסור עליה.

ומכל מקום ב'פרנטל' שאינו ראוי לאכילת כלב אינו משום ביטול, דאיסורו אינו אלא מדרבנן, וכשאוכלים אותו שלא כדרך אכילה אלא בבליעה אין צורך בביטול כלל, רק כתבתי שלרווחא דמילתא מותר גם משום ביטול

sherit

משתמש פעיל
צילום מקצועי

יש גם פרווה רק צריך לבקש מהרוקח...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה