מידע שימושי זהירות! פרנטל.

• פותח הנושא Mix
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

Mix

משתמש מקצוען
זהירות! אני מעבירה כי יש הרבה נשים שמשתמשות בתוסף תזונה פרנטל.
נכתב ע"י הבן של הרב לנדא בקבוצה לענייני כשרות.
יש פרנטל שנמכר הרבה מאוד בבתי מרקחת ואין לזה כשרות כלל.
היות ואין לזה כשרות , התקשרתי לחברה המייצרת בחו"ל ושאלתי שהיות ואני "אלרגי" אני צריך לדעת מה בדיוק מכילה התרופה. וענו לי שהיא מכילה גם בשר בקר.
כתוב על זה שזה מיוצר בוויניפג שבקנדה.
יש רבנים (בעיקר רבנים שאינם חסידים) שיתירו מהסיבה שזה רק בליעה ולא דרך אכילה...
אבל לא נראה לי שיש כאן מישהו שמעוניין להכניס לגופו בשר טרף לגופו גם אם זה דרך בליעה. וד"ל.
בפרט שיש פרנטל עם כשרות טובה.
שבוע טוב

צפה בקובץ המצורף 318599

קבצים מצורפים

• 14556520_10209607564879682_5626146496986579862_o (1).jpg
    14556520_10209607564879682_5626146496986579862_o (1).jpg
    KB 84.7 · צפיות: 1,012

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
טוב שאת מעדכנת.
אני לא מצליחה לבלוע את הכדורים הללו. זה גורם לי לבחילות נוראיות עד שהרופאה תמיד אומרת לי שאני יכולה לוותר על זה העיקר שלא אתייבש.- עכשיו אני מבינה למה.;)

Mix

משתמש מקצוען
נכתב ע"י תקוה;2265261:
טוב שאת מעדכנת.
אני לא מצליחה לבלוע את הכדורים הללו. זה גורם לי לבחילות נוראיות עד שהרופאה תמיד אומרת לי שאני יכולה לוותר על זה העיקר שלא אתייבש.- עכשיו אני מבינה למה.;)

וואי הם באמת עושים בחילות.
עכשיו את מעוררת אותי למה....

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
תודה עצומה!!!!!

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
למה לא יוצאים בפרסומים בריש גלי לגבי הטריפה המסתובבת הזאת? והרי כל רופא רושם את זה בהנף עט לכל דורשת!!!

כואב לי לקרוא. כואב.

סולפג' solfege

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אני בהלם!!!!! אני לא מאמינה שמוכרים את זה בבית מרקחת אצלינו- הרוקח הוא ירא שמים והתקשרתי אליו פעם כדי לברר על כשרות של טאמס (זה כן כשר בסוף למי שלא יודעת) והוא אמר שהוא לא מכניס דברים שאינם כשרים. אולי יכול להיות שיש גרסה כשרה לכל הסיפור הזה???

סולפג' solfege

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י מאפינס;2265254:
גם אני השתמשתי תקופה ארוכה עד שהגיע פסח ובררתי לגבי כשרותה לפסח.
אמרו לי שזה טרף גם לכל השנה ולא רק לפסח.
אם זה טרף לגמרי אז איך אפשר להסביר את זה:

האם מותר למעוברת לקחת בפסח ויטמינים שאינם כשרים לפסח (פרנטל), או שצריך לקנות דווקא כשר לפסח.
תודה רבה

תשובה:

שלום רב.

כל כדורי פרנטל שאני מכיר בארץ הם כשר לפסח ומותר למעוברת לקחתם. ובכלל, כל תרופה קבועה שאדם לוקח, במידה ואינה מופיעה ברשימה הרבנים אומרים שלא לשנות ולהמשיך לקחתם בפסח, כי כל התרופות לבליעה מרות, אינן ראויות לאכילת כלב, ואין לאדם שום הנאת הגרון והחיך.

פסח כשר ושמח

הרב יוסף זריצקי

Mix

משתמש מקצוען
נכתב ע"י סולפג' solfege;2265291:
אם זה טרף לגמרי אז איך אפשר להסביר את זה:

האם מותר למעוברת לקחת בפסח ויטמינים שאינם כשרים לפסח (פרנטל), או שצריך לקנות דווקא כשר לפסח.
תודה רבה

תשובה:

שלום רב.

כל כדורי פרנטל שאני מכיר בארץ הם כשר לפסח ומותר למעוברת לקחתם. ובכלל, כל תרופה קבועה שאדם לוקח, במידה ואינה מופיעה ברשימה הרבנים אומרים שלא לשנות ולהמשיך לקחתם בפסח, כי כל התרופות לבליעה מרות, אינן ראויות לאכילת כלב, ואין לאדם שום הנאת הגרון והחיך.

פסח כשר ושמח

הרב יוסף זריצקי

פרנטל הוא שם החברה?
זה שם של מקבץ הויטמינים ויש של כמה חברות, לא?

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בשל סופארב יש אישור הבד"ץ.

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
יש מתירים במצבים מסוימים ראו בילקוט יוסף

ילקוט יוסף קצוש"ע אורח חיים סימן תמז - דין נותן טעם לפגם
ג. טבליות וכדורי הרגעה, נגד מיחושי ראש וכאב שינים, מותר להשתמש בהם בפסח, אפילו יש בהם תערובת חמץ (עמילן של חטה), כל שטעמם פגום וכבר נפסלו מאכילת הכלב קודם הפסח, ובולעים אותם כמות שהם. ואם נזקק לתרופות בפסח עצמו, מותר לקנות מבית מרקחת של גוי תרופות שיש בהם חמץ ונפסלו מאכילת הכלב. וכל זה בחולה שחלה כל גופו, ואף על פי שאין בו סכנה, אבל אם הוא מיחוש בעלמא, אין להתיר. וטבליות שמוצצים אותם וטעמם טוב אסור למצוץ מהם בפסח לרפואת דלקת - גרון וכיוצא בזה, אלא אם כן נתברר שנעשו בעמילן של תירס או של תפוחי אדמה. ומה טוב לבקש מהרופא בעת רישום התרופות (רצפט) שירשום לו תרופות שאינן מכילות חשש חמץ כתחליף לאלה שיש בהן חשש תערובת חמץ. ובזמנינו רוב הטבליות עשויות ללא חמץ כלל, אלא עשויות עם עמילן הנעשה מקטניות, (ואפילו המיעוט שמעורב בהם חמץ, החמץ נפסל מאכילת כלב לפני הפסח), הילכך בודאי שיש להתיר לחולה שאין בו סכנה לקחתם בפסח, וחלילה לחולה כזה להחמיר על עצמו ולהפסיק לקחת הכדורים הנחוצים לו על פי הוראת רופא מומחה במשך הפסח, ובפרט במקום שיש חשש הכי קטן שהוא יגיע על ידי זה למצב אפילו של ספק סכנה. [ספר נשמת אברהם עמוד רסו. חזון עובדיה על הלכות פסח עמוד סז. ובמהדורת תשס"ג עמ' קכו. יחוה דעת ח"ב סי' ס].

הצלחה

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
האם רק הפרנטאל של החברה המסויימת שבתמונה או כל פרנטאל?

mini mouse

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י Mix;2265332:
פרנטל הוא שם החברה?
זה שם של מקבץ הויטמינים ויש של כמה חברות, לא?

הבעיה הגדולה שרוב הרופאים נותנים את ההוא מההודעה הראשונה. ואם זה נכון שהוא לא כשר. זה עצוב מאד!!

poto12

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בעדה חרדית כבר אמרו לי מזמן שיש בעיה עם פרנטל בלי הכשר
כנ"ל בברזל ששכחתי את שמו כרגע
כאלו כדורי ג'לי חומים

עימוד ספרים

משתמש פעיל
העובדה שיש בזה רכיבי בקר לא בהכרח מעיד שזה טרף, זה יכול להיות רכיבי עצמות שהתייבשו שיתכן ואין בזה בעיה כשרותית. [גם אם המוצר כשר לא צריך להמתין אחר כך שש שעות לאכילת מוצרי חלב].

poto12

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י עימוד ספרים;2265414:
העובדה שיש בזה רכיבי בקר לא בהכרח מעיד שזה טרף, זה יכול להיות רכיבי עצמות שהתייבשו שיתכן ואין בזה בעיה כשרותית. [גם אם המוצר כשר לא צריך להמתין אחר כך שש שעות לאכילת מוצרי חלב].

זה לא גלאט
ואומרים א"שאלה " איז טרייף

efrat1

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י poto12;2265413:
בעדה חרדית כבר אמרו לי מזמן שיש בעיה עם פרנטל בלי הכשר
כנ"ל בברזל ששכחתי את שמו כרגע
כאלו כדורי ג'לי חומים

אקטיפרין

אסתר

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
וואו, זאת ממש ברירת המחדל של הויטמינים הניתנים לנשים בהריון ומיניקות!
כלומר, כל היתר עולים הרבה יותר כי הם לכאורה טבעיים ואין עליהם השתתפות הקופה.
אני ממש בהלם!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה