מידע שימושי זהירות!! מוצר עם כשרות שונה ברמה פחותה ובאותו מראה

למד מכל אדם

משתמש פעיל
קניתי באושר עד (בני ברק) טבלת פסק זמן של עלית במראה הרגיל שבכשרות בד"ץ העדה החרדית, ורק לאחר שאכלנו כבר חפיסה אחת הפנו את תשומת ליבי שנמכר שם הפסק זמן הנ"ל בכשרות רבנות וOU.

הבעיה, שלמרות שהבד"ץ פרסם וטוען שעל הלקוח לבדוק כל מוצר לפני הקניה שיש עליו חותמת כשרות, בפועל זה לא מעשי, כולנו לא בודקים כל מוצר שאנחנו כבר מכירים לפחות בחנויות שאנחנו מרגישים שהם פונות לציבור החרדי, ולמרות שמכירים את הבעיה זה קורה אחת לתקופה שוב. (קרה לי בעבר עם טעמי גם של עלית). כך שלדעתי זה ממש הטעיה.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
קניתי באושר עד (בני ברק) טבלת פסק זמן של עלית במראה הרגיל שבכשרות בד"ץ העדה החרדית, ורק לאחר שאכלנו כבר חפיסה אחת הפנו את תשומת ליבי שנמכר שם הפסק זמן הנ"ל בכשרות רבנות וOU.

הבעיה, שלמרות שהבד"ץ פרסם וטוען שעל הלקוח לבדוק כל מוצר לפני הקניה שיש עליו חותמת כשרות, בפועל זה לא מעשי, כולנו לא בודקים כל מוצר שאנחנו כבר מכירים לפחות בחנויות שאנחנו מרגישים שהם פונות לציבור החרדי, ולמרות שמכירים את הבעיה זה קורה אחת לתקופה שוב. (קרה לי בעבר עם טעמי גם של עלית). כך שלדעתי זה ממש הטעיה.
בוקר טוב, זה בעיה שקיימת כ-5 שנים.
וקדמו לזה דברים דומים כמו הציפ'ס של ההיתר מכירה, וויטמינציק ענבים, ועוד.
הבעיה היא שכיום אין לבד''ץ העה''ח מונופול כמו שהיה לו בעבר, והרבה מפעלים וחנויות עוברים לכשרויות מהודרות אחרות כמו רובין ושארית, וכשיש תחרות אין לך שום כח מול המפעל - כי אם תאמר מילה מיותרת הוא מחר מחליף כשרות.

למד מכל אדם

משתמש פעיל
בוקר טוב, זה בעיה שקיימת כ-5 שנים.
וקדמו לזה דברים דומים כמו הציפ'ס של ההיתר מכירה, וויטמינציק ענבים, ועוד.
הבעיה היא שכיום אין לבד''ץ העה''ח מונופול כמו שהיה לו בעבר, והרבה מפעלים וחנויות עוברים לכשרויות מהודרות אחרות כמו רובין ושארית, וכשיש תחרות אין לך שום כח מול המפעל - כי אם תאמר מילה מיותרת הוא מחר מחליף כשרות.
בדיוק זה מה שכתבתי למרות שכולנו מכירים את זה, עדיין נכשלים בזה מידי פעם.

ולגבי המונופול לדעתי בדיוק הפוך, הבעיה שאין לבד"ץ עדיין מספיק תחושה של תחרות, כי אם כן יש תחרות והוא ישמע מהציבור תלונות על כך ושבלנדא למשל אין את הבעיה הזו (אינני יודע שאין אבל לא ידוע לי על בעיות דומות) אולי זה יגרום לו להכריח את המפעלים לעשות עיצוב שונה.

אולי באמת כדאי שמישהו יפתח עצומה על כך.

רבקי

משתמש פעיל

אבל עכשיו הבדץ שם
(לפחות במוצרים של עלית, כך ידוע לי)
כמין ריבוע זהב מאחורי ההכשר

למד מכל אדם

משתמש פעיל
אבל עכשיו הבדץ שם
(לפחות במוצרים של עלית, כך ידוע לי)
כמין ריבוע זהב מאחורי ההכשר
שמעתי על זה משהו אבל ידעתי וזה גם לא משהו בולט, וזה בדיוק הבעיה שגם אם יש סימן זה חייב להיות משהו בולט כמו שמאפה חלבי נעשה בצורת משולש ולא איזה שומשום קטן וכד', חייב להיות שינוי שיבלוט לעין בהבטה סתמית, כי אם לא עדיין יהיו טעויות.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
בדיוק זה מה שכתבתי למרות שכולנו מכירים את זה, עדיין נכשלים בזה מידי פעם.

ולגבי המונופול לדעתי בדיוק הפוך, הבעיה שאין לבד"ץ עדיין מספיק תחושה של תחרות, כי אם כן יש תחרות והוא ישמע מהציבור תלונות על כך ושבלנדא למשל אין את הבעיה הזו (אינני יודע שאין אבל לא ידוע לי על בעיות דומות) אולי זה יגרום לו להכריח את המפעלים לעשות עיצוב שונה.

אולי באמת כדאי שמישהו יפתח עצומה על כך.
יש לבד"ץ תחרות ענקית, ומי שמונח בתחום יודע שבשנתיים האחרונות הוא פתח "מחלקת שיווק".
והמפעל עצמו לא רוצה שזה יהיה שונה, ובטח שלא יהיה כיתוב בולט, כי זה מזיק לו.
שמעתי על זה משהו אבל ידעתי וזה גם לא משהו בולט, וזה בדיוק הבעיה שגם אם יש סימן זה חייב להיות משהו בולט כמו שמאפה חלבי נעשה בצורת משולש ולא איזה שומשום קטן וכד', חייב להיות שינוי שיבלוט לעין בהבטה סתמית, כי אם לא עדיין יהיו טעויות.
טוב שהזכרת את תחום המאפים והסימון שלהם, וההפרדה בין בשרי פרווה וחלבי, שגם בזה המצב קשה מאוד גם בעוד בד"צים, ודווקא בתחום הזה הרבנויות מאוד מקפידות ומצליחות משנה לשנה לייצר עוד ועוד נהלים ורעיונות מקוריים.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
פסק זמן ודומיו זהו אחד המוצרים שתמיד תמיד צריך לבדוק הכשר!
אם מדברים על האדם עצמו אז כל אדם ירא שמים צריך לבדוק כשרות על כל מוצר שקונים במכולת גם אם זו הפעם המליון שאתה מכניס אותו לעגלה, אא"כ אתה מונח כולך בתחום ויודע בדיוק מה קיים בשוק ומה לא, ומתעדכן אונליין בכל שינוי.
כי יש מוצרים שיש להם גירסא בכשרות פשוטה ואתה לא יודע שיש כזה דבר כי לא משווקים את זה באיזורים שאתה גר, ולפעמים יש טעויות במשלוח, או שאתה קונה במקום נידח.
ומי שנוהג ומנהיג בבית לבדוק כל מוצר (למרות כל מיני סברות של "חזקה" שאפשר להתווכח עליהם) זה הידור הרבה יותר חשוב מהרבה הידורים שאנשים מחפשים מתחת לאדמה.

וזה לא סותר שאנחנו חייבים להפוך את העולם ולדאוג גם למי שלא נוהג כך, כמו שאנחנו נוהגים לעשות עוד עשרות דברים כדי למנוע מאחרים מכשול.

עורך עם נסיון

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אם מדברים על האדם עצמו אז כל אדם ירא שמים צריך לבדוק כשרות על כל מוצר שקונים במכולת גם אם זו הפעם המליון שאתה מכניס אותו לעגלה, אא"כ אתה מונח כולך בתחום ויודע בדיוק מה קיים בשוק ומה לא, ומתעדכן אונליין בכל שינוי.
כי יש מוצרים שיש להם גירסא בכשרות פשוטה ואתה לא יודע שיש כזה דבר כי לא משווקים את זה באיזורים שאתה גר, ולפעמים יש טעויות במשלוח, או שאתה קונה במקום נידח.

וזה לא סותר שאנחנו חייבים להפוך את העולם ולדאוג גם למי שלא נוהג כך, כמו שאנחנו נוהגים לעשות עוד עשרות דברים כדי למנוע מאחרים מכשול.
נכון, אבל הדגשתי את המוצר הנ"ל המועד מאוד לפורענות!

אני וביתי

משתמש מקצוען
למה לא פשוט לפנות להנהלת אושר עד?
יש ציבור חרדי מספיק גדול לחנות והיא זו שאמורה לדעת מה היא מכניסה אליה, לא?
הם לא מתחייבים על בדצ העדה החרדית.
כנל בחלב לפעמים יש חלב טרה איגוד הרבנים וגם מצוי לטעות.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען

א. תודה.
ב. נהניתי מהדיוק בכותרת.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
למה לא פשוט לפנות להנהלת אושר עד?
יש ציבור חרדי מספיק גדול לחנות והיא זו שאמורה לדעת מה היא מכניסה אליה, לא?
הם לא מתחייבים על בדצ העדה החרדית.
כנל בחלב לפעמים יש חלב טרה איגוד הרבנים וגם מצוי לטעות.
דווקא אושר עד די בסדר בתחום, הם כותבים על המדפים של השוקולדים הנ"ל שזה בהשגחת ה-OU.
גם בפסח הם מדגישים כל מדף בענק מה הכשרות והאם זה קטניות.
ובסניפים מסויימים גם בנאפה/נטחן לאחר הפסח.

וזכותם להכניס לחנות כל כשרות, הטענה שיש היא אך ורק על גוף הכשרות.

רבקי

משתמש פעיל
אמנם באמת אפשר לבקש מגופי הכשרות שהכשרות תהיה יותר בולטת
אבל בסך הכל... האחראיות היא שלנו שזה כשר. שזה מהודר. שזה טוב. לא של אף אחד אחר

A052

משתמש סופר מקצוען
לא נראה לי שעלית מוכרים את זה יותר בזול. וזה צריך להיות ממוחשב, הברקוד של OU והבד"ץ שונה. כך שהן בהזמנה והן באספקה צריך להיות הברקוד של בד"ץ.

לכן לדעתי יש אכן צורך לפנות להנהלת החנות ולשים אותה במקומה, ע"מ שתדאג שלהבא זה לא יקרה.

ש

שרות

אורח

הייתה לי אותה הסיפור בתנובה "גבינה צהובה" התקשרתי זיכו אותי בחדש.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
כדאי מאד לסגל הרגל גם לנו וגם לילדים, לבדוק הכשרים על המוצרים הנקנים.
אמנם לא ממש בכל דבר, אבל בבממתקים חטיפים וכדו' - בוודאי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה