דרוש מידע זהירות! זבוב שמשריץ תולעים!

בעילום שם

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
השארנו הערב קופסת 'ממרח טונה' פתוחה על השיש לזמן לא ארוך במיוחד, ולאחר מכן מצאנו בתוכה זבוב גדול למדי, אחר שהוצאנו אותו בדקנו את תכולת הקופסה והופתענו לראות תולעים קטנות לבנות זוחלות בפנים! יש לציין, שאם לא ששמענו בעבר על כך ובדקנו את הקופסא היינו יכולים בקלות שלא להבחין בהם!
ולפיכך חשוב ביותר לכסות כל דבר מאכל מן החי [בשר, דגים, ביצים] ולא להשאיר פתוח אפילו לזמן קצר. אם בכל זאת הנחתם פתוח וראיתם זבוב מקנן שם [בד"כ זבובים גדולים מהרגיל, או עם כנפיים בנצנוץ אדום או ירוק] אנא בדקו היטב את תכולת המוצר.
יש לציין שישנם שני סוגי זבובים, האחד, מטיל כמות של ביצים, שנראות כמו גרגרי אורז קטנטנים [היה לנו בעבר על שניצל שנשאר בחוץ], והשני, שמשריץ תולעים. וה' יצילנו מכל מכשול!

veredb

עיצוב ועריכה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
קרה לנו גם בנקניקיות שהכנו
הבת שלי פתאום ראתה תולעים למרות שהמוצר היה טרי לגמרי רק עמד בחוץ בערך שעה
בהתחלה לא האמנתי עד שממש ראינו
מאז אני לא מסוגלת לקנות נקניקיות לבית
ורק בעלי מכין

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
השארנו הערב קופסת 'ממרח טונה' פתוחה על השיש לזמן לא ארוך במיוחד, ולאחר מכן מצאנו בתוכה זבוב גדול למדי, אחר שהוצאנו אותו בדקנו את תכולת הקופסה והופתענו לראות תולעים קטנות לבנות זוחלות בפנים! יש לציין, שאם לא ששמענו בעבר על כך ובדקנו את הקופסא היינו יכולים בקלות שלא להבחין בהם!
ולפיכך חשוב ביותר לכסות כל דבר מאכל מן החי [בשר, דגים, ביצים] ולא להשאיר פתוח אפילו לזמן קצר. אם בכל זאת הנחתם פתוח וראיתם זבוב מקנן שם [בד"כ זבובים גדולים מהרגיל, או עם כנפיים בנצנוץ אדום או ירוק] אנא בדקו היטב את תכולת המוצר.
יש לציין שישנם שני סוגי זבובים, האחד, מטיל כמות של ביצים, שנראות כמו גרגרי אורז קטנטנים [היה לנו בעבר על שניצל שנשאר בחוץ], והשני, שמשריץ תולעים. וה' יצילנו מכל מכשול!
ללא קשר לאיסור ההלכתי כדאי שתדעו שתוך יום יומיים כל הבית היה מתמלא מהם, לפעמים לא מורידים את הפח וכד'

גאולה דהאן

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
הזבוב לא "משריץ תולעים"
הנקבה מטילה ביצים
ובחום הזה תוך זמן קצר, בוקעות מהביצים תולעים (רימות)
שגדלות בקצב מהיר ומתחילות להסתובב..

לא להשאיר מזון מבושל ללא כיסוי
הן נמשכות בעיקר לבשר, עוף ודגים
אבל ראיתי סרטון של הרב דורפמן שהראה איך הן מטילות ביצים גם באורז מבושל...
כל מזון שיכול להזין את הרימות לכשיבקעו מהביצים.
%D7%A8%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%AA-%D7%96%D7%91%D7%95%D7%91-%D7%94%D7%91%D7%A9%D7%A8-1024x357.jpg

%D7%A1%D7%95%D7%92%D7%99-%D7%94%D7%A8%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%AA.jpg

כמובן שמדובר ב"זבוב הבית" אלו הגדולים

יש את הזבובונים הקטנים שנמשכים לפירות וירקות (תראו אותם מסתובבים ליד פח השמיטה...)
שם מטילים ביצים שמהן בוקעות רימות קטנטנות..
Depositphotos_12202081_original-e1490509116338.jpg

בקיצור, שימו לב למה שאתם מכניסים לפה!!

נערך לאחרונה ב:

חני בנני;

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
שימו לב!
זה לא כל זבוב שיש בבית, זה זבוב בצבע ירוק או כחול (בד"כ ירוק) הוא בוהק בצבעים מתכתיים, אם ראיתם זבוב על אוכל ולא הספקתם לבדוק אם זה זה, תזרקו או תשטפו טוב טוב.
הזבוב נמשך בעיקר לבשר עוף ודגים כך שכבר היו סיפורים על אנשים שזבוב השריץ להם תולעים בעין לכן גם אם הוא היה קרוב אליכם יותר מידי עליכם להיות ערניים

גאולה דהאן

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
כבר היו סיפורים על אנשים שזבוב השריץ להם תולעים בעין לכן גם אם הוא היה קרוב אליכם יותר מידי עליכם להיות ערניים
אולי באפריקה זה יכול לקרות..
לא כאן.

חני בנני;

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג

זבוב בעין​

דיון מתוך פורום בריאות העין

זבוב בעין​

25/05/2010 | 04:57 | מאת: תמי
שלום, לפני יומיים, הרגשתי שנכנס לי חול לעין. לאחר כשעה הלכתי לבית החולים, שם גילו כי זבוב הטיל לי ביצים בעין. הרופא הוציא לי 12 זחלים מהעין. מאז מצב העין השתפר והיום הייתי בביקורת, ואמרו כי אין עוד תולעים. במקביל, מאז אותו ערב שהוציאו לי את התולעים, התחיל לי צינון מאוד רציני (זנלת והתעטשויות). והיום (יומיים אחרי), התחיל לי גם כאב גרון מאוד חזק. חשוב לציין, כי לפני כשבע שנים, הוציאו לי את הטחול. ואמרו לי להיזהר ממקרים של זיהומים ומחלות חום. ברצוני לדעת, האם הצינון וכאב הגרון, יכולים להיות קשורים לזחלים שהוציאו לי, במיוחד לאור הסיפור שאין לי טחול... והאם יש סכנה של זיהום מהזחלים מכיוון שאין לי טחול. תודה מראש

בדיוק כמו שקרה לי!!​

28/10/2014 | 16:38 | מאת: ליאת
זבוב הטיל לי ביצים בעין זה קרה בשבריר שניה באזור מלון בראשית מצפה רמון ישר התחלתי להחנק לא יכלתי לנשום נסענו לבי"ח הוציאו לי 14 תולעים מהעין והייתי אחכ חולה במשל שבועיים גרון נזלת וכל מה שתיארת גם את... אמרו לי שאולי תגובה אלרגית

אלה מקרים מוכחים, יש לי חברה שזה קרה לה גם

למי שרוצה להעמיק:

א שיינפלד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
יש את הזבובונים הקטנים שנמשכים לפירות וירקות (תראו אותם מסתובבים ליד פח השמיטה...)
לפי הידוע לי רק הגדולים בעייתיים. (וככה זכור לי ששמעתי מהרב ויא)
חיפשתי עכשיו מידע על הקטנים ולא מצאתי שהם מטילים ביצים על אוכל.
אשמח למקור

יובל א

משתמש פעיל

זבוב בעין​

דיון מתוך פורום בריאות העין

זבוב בעין​

25/05/2010 | 04:57 | מאת: תמי
שלום, לפני יומיים, הרגשתי שנכנס לי חול לעין. לאחר כשעה הלכתי לבית החולים, שם גילו כי זבוב הטיל לי ביצים בעין. הרופא הוציא לי 12 זחלים מהעין. מאז מצב העין השתפר והיום הייתי בביקורת, ואמרו כי אין עוד תולעים. במקביל, מאז אותו ערב שהוציאו לי את התולעים, התחיל לי צינון מאוד רציני (זנלת והתעטשויות). והיום (יומיים אחרי), התחיל לי גם כאב גרון מאוד חזק. חשוב לציין, כי לפני כשבע שנים, הוציאו לי את הטחול. ואמרו לי להיזהר ממקרים של זיהומים ומחלות חום. ברצוני לדעת, האם הצינון וכאב הגרון, יכולים להיות קשורים לזחלים שהוציאו לי, במיוחד לאור הסיפור שאין לי טחול... והאם יש סכנה של זיהום מהזחלים מכיוון שאין לי טחול. תודה מראש

בדיוק כמו שקרה לי!!​

28/10/2014 | 16:38 | מאת: ליאת
זבוב הטיל לי ביצים בעין זה קרה בשבריר שניה באזור מלון בראשית מצפה רמון ישר התחלתי להחנק לא יכלתי לנשום נסענו לבי"ח הוציאו לי 14 תולעים מהעין והייתי אחכ חולה במשל שבועיים גרון נזלת וכל מה שתיארת גם את... אמרו לי שאולי תגובה אלרגית

אלה מקרים מוכחים, יש לי חברה שזה קרה לה גם

למי שרוצה להעמיק:
אני לא מסוגל לחשוב על זה
עושה בחילה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  29  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה