"ותגע לרגליו ותאמר כי חתן.."

כדרלעמר

משתמש פעיל
צילום מקצועי
טוב, מסתבר שלהעלות את תמונת הסנדלים וציצת הטלית אינה מספקיקה כדי להבין את הסיפור כולו, האמת הייתי אופטימי שאולי תבינו את כוונתי בגלל הכותרת (או שלפחות תשאלו..), אבל אני כמובן חייב הסבר ואעשה זאת כעת.

אתמול בצהרים קפצתי לביקור במצפה קבר שמואל הנביא, בכניסה לבניין ערכו זוג תמהוני (החתן כבן 50+ הכלה היתה מכוסה...) חופה לעצמם!

קבוצת אנשים, רובם עוברי אורח מזדמנים כמוני שבמקרה היו שם היוו חלק מהמניין, החתן לבוש בבלואי סחבות לבנים, טלית לגופו וגיטרה על צווארו ניהל את כל הטקס, החל ברכת סידור הקידושין (ושאר הברכות), דרך דרשות ביניים עם רעיונות נשגבים ורמזים מתורת הסוד שאפילו גדולי המקובלים לא זכו להבין;) וכלה בניגון בגיטרה ושירה בהתלהבות. הכלה - לבושה אף היא בבגדים שראו ימים מאושרים יותר, עמדה גם היא שם עם שאל רקום המכסה את פניה והיתה החלק הדומם בסיפור, חלקה הסתכם בהושטת ידה לקבל את הקידושין (מטבע של חמישה שקלים, החתן הסביר שהכלה לא אוהבת טבעות..).

החופה היתה מארבע פלפונים של עץ אשר לכל אחד מהם נקשר ציצית של טלית שהיה הבד שיצר את החופה.

התמונה בראש האשכול היא של רגלי החתן בסנדלים תנכיות עם ציציות התכלת המקפצות בקצב הגיטרה.

צלמים שבחבורה, בחתונות רבות צילמתם, אבל לא נראה לי שבכזו!

ולזוג הטרי: מזל טוב!

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
עוצר נשימה. אבל הסיפור.
התמונה למעלה לא עוברת בלעדיו.
היה טוב אם היית מצלם כוס שהתנפצה (אם בכלל) אחרת מי יכול להבין שזה חתן?
וסתם כך, נישואין כאלו מוכרים ברבנות?...

אילנה1

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אווי.... איזה סיפור, באמת התמונה מקבלת משמעות אחרת, ככה סתם תמונה עם סנדלים(נראה איזה מתנחל) למרות שהכותרת תומכת בתמונה, לא מספיק מענינת. התמונה השניה יותר נחמדה ומספרת.

כדרלעמר

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נעמי ואילנה,

נכון שמהתמונה א"א להבין כלום, חבל באמת שלא הצלחתי לתפוס תמונה מרגע שבירת הכוס, אבל בתנאים שהיו זה היה מעט לא נעים, אף אדם לא הזמין אותי לצלם שם וזה נראה כאילו אני נדחף למקום לא לי כדי לקחת תמונות. לכן התמונות שצילמתי הן בודדות.

לדעתי הסנדלים אומרות הכל, דווקא בזה שהדבר האחרון שתחשבו הוא שאלו הן רגליו של חתן העומד תחת חופתו. לכן כתבתי את הכותרת (משחק מילים עם פסוק שכלל לא קשור..) שהיתה צריכה לרמוז על העניין.

תודה על תגובותיכן!

P360

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לאחר הסיפור התמונה מקבלת משמעות יפה .
אהבתי גם את התמונה האחרונה .

קורא כרטיסי

משתמש רשום
יאווווווווווו..... אמיתי אמיתי הדבר הזה אה.... דווקא אהבתי תתמונה הראשונה המסתוריות הזו גרמה לי לחפש סיפור....

riki-v

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
לפי אצבעות הרגלים החתן נראה מבוגר יותר...

vj

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
לא אהבתי את השאלה אם זה בכלל תופס ברבנות, מה הקשר רק מי שבא עם שמלה בשווי 6000 ש"ח, וטבעת מזהב יכולה להיות מקודשת...?!!

בכל אופן בעיני התמונות מקסימות, ואשרינו שיש אנשים שהעולם החומרי הזה לא קורץ להם.

מאן דאמר

משתמש פעיל
רגע לפני שרצים לתת להם פדיונות, רק להסביר מה ההוא התכווין.
הבעיה עם הקידושין זה לא בגלל השמלה, ולא בגלל האקזמה ברגל.... פשוט מאד אני לא בטוח שמטבע של 5 שקל כשר לקידושין, וחוץ מזה, לא היו שם שתי עדים, לא יודע אם כשרים, ובוודאי לא היה ייחוד של העדים. ועוד כל מיני הלכות.

uman_travel

משתמש פעיל
לגבי ייחוד העדים זה נצרך רק כשיש קרובים במקום שפוסלים את כל הכת. אם אין קרובים לא צריך לייחד את העדים.
לענין 5 שקלים - זה מעל פרוטה, אבל יכול להיות שאין בזה שווי "בעצם" לכן הקידושין ספק. ואם כך הבעיה העיקרית כאן שצריכה גט מספק אבל אין רב מוסמך שנכח ב"אירוע" והנישואין לא נרשמו בשום מקום. מה שיעורר בעיה אם יפרדו וינשאו מחדש.:cool:

כדרלעמר

משתמש פעיל
צילום מקצועי
מסתבר שיש שוה פרוטה גם בשווי המתכת של מטבע של חמישה שקלים - למעלה משמונה גרם של נחושת וניקל. מה גם שמטבע בצורתה שווה יותר מסתם מתכת גולמית שהרי ניתן להשתמש בצורתה גם בלי לשלם עמה במכולת.

מלבד זאת בכלל לא ברור שקידושין במטבע עובר לסוחר שבוודאי שווה פרוטה עוברת לסוחר אינם תופסים גם ללא שווי בעצם המתכת.

אגב שווי פרוטה מבחינה הלכתית הוא כשש אגורות.

אם אני זוכר נכון, הוא ייחד שני עדים מסויימים.

ותמיד לבחור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
חבר'ה מ'קורה?? :)
תראו מה גיליתי בלוח של פרוג:

נפתח כולל חדש בנשיאות הגר"ח דיקמן
מתחילים זמן חורף עם מסכת קידושין
מתקבלים אברכים בעל ידע גרפי בלבד
לתשומת לב, נפתח במקביל מטבח צמוד.
לפרטים:...............
:D:D:D

Smeshi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
תנסה לאתר אותם ותשלח להם את התמונות.. הם בטח ישמחו.

vj

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
רק אל תצטרף את כל התכתובת חלילה...

orli_dimri

משתמש פעיל
התמונה בלי הסיפור שמאחוריה, לא היתה מעניינת במיוחד
הסיפור שמאחוריה הפך אותה למיוחדת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  53  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה