ושוב ממעללי סיטיפס

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
פורסם הבוקר באמצעי התקשורת:
---
מפוסט שפרסם יחיאל פומרנץ:
העתק ממכתב ששלחה אמא להנהלת סיטיפס (העבירה אליי עותק).

לכבוד
הנהלת חברת סיטיפס
ירושלים

שלום רב,
הנדון: התנהלות חסרת התחשבות ומזיקה של פקחי הרכבת הקלה

א.נ.
היום סביב השעה 06:45 בבוקר עלו פקחים לקרון הרכבת הקלה שנסעה מכיוון פסגת זאב להר הרצל.
בתי, בת 12.5 שעושה שימוש יום-יומי ברכבת עלתה והעבירה את הכרטיס, אך כנראה שלא העבירה אותו כראוי והוא לא תוקף.
בהגיע הפקחים הציגה בפניהם את הכרטיס ומשנוכחה לדעת כי אירעה תקלה בעת העברתו התנצלה בפניהם וביקשה להעבירו.
כמובן, שלא הייתה לה תעודה מזהה (בגיל כה צעיר) והיא התבקשה להעביר תעודת זהות שלי.
מכיוון שאין לי טלפון חכם והייתי בדרכי לעבודה לא יכלתי לשלוח צילום של תעודת הזהות – מה שגרם לפקחים להורידה מהקרון ולהזמין לה ניידת משטרה.
כן... ניידת משטרה לילדה בת 12.5!!!
בתחנת שמעון הצדיק ניתן לה דו"ח בנוכחות ניידת משטרה ומשקיבלה אותו לידיה עזבו הפקחים והשוטרים.
ביתי הייתה נסערת ולחוצה וישבה על הספסל במשך קרוב לחצי שעה כשהיא בוכייה ומנסה להתאושש מהמפגש עם השוטרים.

אני פונה אליכם כעת כאם לילדה בת 12.5 ומבקשים מכם – מנהלי סיטיפס לחשוב לרגע קט מה היה עובר בראשכם אילו הייתה זו בתכם.
האם עולה על דעתכם לנהוג כך בילדים כה צעירים? האם סביר בעיניכם שלאחר הטיפול במקרה הייתם משאירים ילדה בוכה ומבוהלת כך לבדה?
הקנס הכספי הוא הנושא הפעוט במקרה הזה. האמינו לי!

אני מבקשת לקבל הסבר מניח את הדעת להתנהלות גסה זו ויותר מכך – מבקשת את התערבות הנהלת סיטיפס בתדרוך של כלל הצוותים כדי למנוע אירועים מעין אלה מבני נוער אחרים – גם אם שגו / פעלו שלא כשורה.

אני מאחלת לכולנו שלא ניכנס לסיטואציות מעין אלה לעולם.

בברכה,
אמא של תהילה

נתין

משתמש פעיל
הנה תרומתי הצנועה:
פורסם היום בתקשורת (אני מביא את זה כי חייבים לעורר שמיים וארץ על ההתנהלות שלהם!!! וכבר רבים רבים מהציבור חטפו קנסות מהמפלצת של סיטיפס!!)

היי אני סטודנתית מירושלים שנוסעת כל בוקר ברכבת ללימודים,
, ומשלמת באמצעות חופשי שנתי,
היום בבוקר תיקפתי מיד כשעליתי והמכשיר לא הגיב אז תיקפתי במכשיר אחר והוא כתב לי חסימת שימוש כפול...(זאת אומרת שתיקפתי כבר בפעם הראישונה !!)
כשהמבקרים בדקו את הכרטיס אצלם הופיע שלא שילמתי ...ניסיתי להסביר להם ששילמתי עוד אישה היתערבה ואמרה שהיא ראתה אותי מתקפת פעמים , הם אפילו לא ניסו לתקף שוב בעצמם הם טענו שאם המכשיר שלהם מראה שלא שילמתי אז לא שילמתי (והיתעקשו לא להעביר תכרטיס שוב בשני המכשירים שבהם תיקפתי !!)
בכל מיקרה הם הורידו אותי מהרכבת הביאו לי מישטרה !!(שהגיע אחרי רבע שעה שגרם לי לעוד יותר איחור ללימודים)
וכשאמרתי להם שפשוט יתנו דוח ואני ממהרת הם אמרו שהם צריכים שהמישטרה תזהה אותי בפנים כי אולי זה לא התעודת זהות שלי !!!!
(למחבלים לא מביאים משטרה בכזאת היתלהבות....)
בכל מיקרה סיימתי איתם כשביד שלי דוח של 185.90 ₪ (אני סטודנתית אין לי הכנסות !)
ואני מאחרת ביותר משעה ללילימודים.
איפה ההיתחשבות.?!
להקשיב לי הם לא רצו !
יש לי חופשי שנתי זה לא שעליתי בלי לשלם !!!
הם לא תיקפו שוב ליבדוק שהמכשיר ברכבת באמת לא עובד !!

בן אנוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
כנ"ל.

גיסותיי נסעו ברכבת והיתה ביניהם אי הבנה ויצא שלא ניקבו, הורידו אותם והזמינו ניידת.
אחרי 25 דקות (!) שחיכו למשטרה, הפקחיות דיברו בקשר, ואמרו אוקיי זה פעם אחרונה עכשיו תתקפו והכל בסדר.

העניין הוא שבתוך החצי שעה האלה התקשרנו לח"כ אורי מקלב, ותוך כדי ביקש לדעת את שמות הפקחיות ורק אחרי שדיברנו איתו הם "שוחררו", כנראה למשטרה לא היה כח.

ח"כ מקלב מאד עוזר בעניין.
הטל שלו: 0548410000

אבז

משתמש מקצוען
מיילא כלפי מבוגרים שיש להם אומץ להגן על עצמם...
אבל אני יודעת על עוד מקרה - ילדה בת 16 - שהתנהגו אליה ממש בברוטליות.
וכמובן, היא העבירה את הכרטיס, רק משום מה זה לא תיקף
איפה קצת אנושיות ורגשות חמלה על ילדה שבוכה ומתקשרת בהסטריה להורים? אפילו לאויבים מתנהגים יפה יותר!

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י אבז;2246545:
מיילא כלפי מבוגרים שיש להם אומץ להגן על עצמם...
אבל אני יודעת על עוד מקרה - ילדה בת 16 - שהתנהגו אליה ממש בברוטליות.
וכמובן, היא העבירה את הכרטיס, רק משום מה זה לא תיקף
איפה קצת אנושיות ורגשות חמלה על ילדה שבוכה ומתקשרת בהסטריה להורים? אפילו לאויבים מתנהגים יפה יותר!

זה העניין. שסיטיפס זה חברה לא אנושית.
כולם מתלוננים ועוברים לסדר היום.
והכי גרוע- שאין לתושבים ברירה. הסיטו המון קווים לרכבת הקללה.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
כעת בדקתי מי הבעלים של החברה הזו. ערב של של גופים. מה הפלא שאין עם מי לדבר?...

בשנת 2004, נכנסה חברת הביטוח הראל כשותפה בפרויקט, כשרכשה 20% מסיטיפס, תוך דילול אחזקותיהן של אשטרום ופולאר השקעות. לאחר הצטרפותה של הראל לקבוצת סיטיפס, אשטרום החזיקה 27.5% בקבוצה, ופולאר השקעות החזיקה 27.5%. בשנת 2011, אלסטום ופולאר מכרו את חלקם בסיטיפס לאשטרום, הראל וקרן תשתיות ישראל. בשנת 2016, רכשו קרנות ההשתלמות של המורים והגננות 10% מסיטיפס.

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י איש שמח;2255424:
כעת בדקתי מי הבעלים של החברה הזו. ערב של של גופים. מה הפלא שאין עם מי לדבר?...

בשנת 2004, נכנסה חברת הביטוח הראל כשותפה בפרויקט, כשרכשה 20% מסיטיפס, תוך דילול אחזקותיהן של אשטרום ופולאר השקעות. לאחר הצטרפותה של הראל לקבוצת סיטיפס, אשטרום החזיקה 27.5% בקבוצה, ופולאר השקעות החזיקה 27.5%. בשנת 2011, אלסטום ופולאר מכרו את חלקם בסיטיפס לאשטרום, הראל וקרן תשתיות ישראל. בשנת 2016, רכשו קרנות ההשתלמות של המורים והגננות 10% מסיטיפס.

אלו שכתבת הם המשקיעים הפיננסיים ובעלי המניות
אבל זה לא קשור לבעלים ולאחראים:

סיטיפס היא החברה הזכיינית, האמונה על ניהול הפרויקט ופיקוח על חברות ההקמה וההפעלה.
יו"ר דירקטוריון החברה - אברהם (בייגה) שוחט
מנכ"ל סיטיפס - ירון רביד
המפעיל - לצורך תפעול הרכבת הקלה ואחזקתה למשך תקופת הזיכיון, הוקמה חברת Connect Jerusalem Ltd.– החברה מתחזקת באופן מלא משלב התכנון וההקמה ומבטיחה את התאמת המערכת לסטנדרטים הנדרשים לתפעול.
בשלב ההפעלה, החברה אחראית לנסיעה התקינה של הרכבת, לעמידה בלוחות הזמנים והקפדה על השירות לנוסעים.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י חפציבה;2255879:
אלו שכתבת הם המשקיעים הפיננסיים ובעלי המניות
אבל זה לא קשור לבעלים ולאחראים:

סיטיפס היא החברה הזכיינית, האמונה על ניהול הפרויקט ופיקוח על חברות ההקמה וההפעלה.
יו"ר דירקטוריון החברה - אברהם (בייגה) שוחט
מנכ"ל סיטיפס - ירון רביד
המפעיל - לצורך תפעול הרכבת הקלה ואחזקתה למשך תקופת הזיכיון, הוקמה חברת Connect Jerusalem Ltd.– החברה מתחזקת באופן מלא משלב התכנון וההקמה ומבטיחה את התאמת המערכת לסטנדרטים הנדרשים לתפעול.
בשלב ההפעלה, החברה אחראית לנסיעה התקינה של הרכבת, לעמידה בלוחות הזמנים והקפדה על השירות לנוסעים.
יש בן אדם פיזי שאם הוא יבין את הקטסטרופה המצב יהיה טוב יותר?

חויד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
הם רציניים שם עם המשטרה?
נשמע שיש מחלקה מיוחדת של שוטרים משועממים בשביל נוסעי סיטיפס, אחרת אין הסבר ברור לעניין.

אני לא ירושלמית, אבל לא מבינה למה אתם לא הופכים את העולם על זה ?

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י איש שמח;2255897:
יש בן אדם פיזי שאם הוא יבין את הקטסטרופה המצב יהיה טוב יותר?
זה ההתנהלות הרשמית שלהם
כספי הקנסות מממנים את רוב הרווחים שלהם
לדעתי יש חשש סביר שהפקחים מקבלים גם בונוס על כל נוסע שנקנס
אולי באמת הדרך לחסוך את המקרים הרבים האלו, היא שמקלב וכל בעלי ההשפעה האלו, ישבו ישירות מול המנכ''לים והיו''ר של החברה ויגיעו איתם להסכם על התנהגות הוגנת, או לפחות אנושית, מכאן והלאה...

יהודיתה

משתמש פעיל
ועד שימצא הפתרון
העצה הפשוטה היא פשוט לא לתת להם את כרטיס הרב קו אלא להתעקש להניח בעצמכם את הכרטיס על המכשיר הבודק
כך במקרה של הסתבכות תמיד תוכלו פשוט לגשת מהר ולתקף את הכרטיס, ואז גם אם הם מאוד ירצו הם לא יוכלו לתת דו"ח. בדוק ומנוסה לצערי!

סולפג' solfege

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אני לא מבינה איך המשטרה משתפת פעולה!! הם לפעמים מסייעים לפשע- הרי אם נוסע תיקף והפקחים לא רואים אצלם- הם הגנבים... אפשר להגיש נגדם תלונה נגדית. זה כמו שיבוא אלי בנאדם ברחוב ויכריח אותי לשלם לו 200 ש"ח על סתם ועוד יעיז לאיים בלהזמין לי משטרה. איפה עוד נראה דבר כזה??? אני חושבת שצריכים לחשוב על רעיון מעבר ללנסות לדבר עם גורמים בעלי השפעה, כי הבעיה היא שורשית: נגבה כסף מאזרחים על כלום.

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
אפשר לעשות שביתה, לא נוסעים עם סיטיפס. [זוכרים את התקופה שלא נסעו עם אגד, עם הרבה רצון אפשרי]

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י סולפג' solfege;2255965:
אני לא מבינה איך המשטרה משתפת פעולה!! הם לפעמים מסייעים לפשע- הרי אם נוסע תיקף והפקחים לא רואים אצלם- הם הגנבים... אפשר להגיש נגדם תלונה נגדית. זה כמו שיבוא אלי בנאדם ברחוב ויכריח אותי לשלם לו 200 ש"ח על סתם ועוד יעיז לאיים בלהזמין לי משטרה. איפה עוד נראה דבר כזה??? אני חושבת שצריכים לחשוב על רעיון מעבר ללנסות לדבר עם גורמים בעלי השפעה, כי הבעיה היא שורשית: נגבה כסף מאזרחים על כלום.

בדיוק

ASUS

משתמש צעיר
אני מציע שתחזיקו מצלמה וכל עליה תצלמו איך שאתם מתקפים ואם יעצור אותכם פקח תצלמו אותי ואת פרטיו ותסבירו את עצמכם ותבהירו שהוא מועמד לתביעה אם לא ישחרר אתכם. ואם זה לא יעזור לתבוע!

יהודיתה

משתמש פעיל
נכתב ע"י ASUS;2256077:
אני מציע שתחזיקו מצלמה וכל עליה תצלמו איך שאתם מתקפים ואם יעצור אותכם פקח תצלמו אותי ואת פרטיו ותסבירו את עצמכם ותבהירו שהוא מועמד לתביעה אם לא ישחרר אתכם. ואם זה לא יעזור לתבוע!

מה שטוב בהצעה הזאת שהחא מאוד פרקטית ומעשית.....:):):)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה