טיול בחו"ל וינה-טיול מאורגן להרים עם מדריך

זריחות ושקיעות

משתמש פעיל
זהו חשבנו לשכור רכב אבל נראה לי ותר מסובך אם לא מכירים ככ שלא נסתבך בכבישים
אולי באמת נברר את זה
בגדול היא ילדה טובהה
יונקת גם זה דבר שמרגיע אותה בעת הצורך
פשוט אני ממש חולמת על ההרים----
אגב מתי אתם נוסעים? כי אם מדובר בקיץ אז 'ההרים' המדוברים זה איזור הלשטאט בו ההרים אינם מושלגים בתקופה זו.
(אם החלום הוא על הרים גבוהים מאד ומושלגים :) )
בשביל להגיע להרים המושלגים צריך להתרחק יותר לאיזור קפרון.
אם מדובר באיזור אפריל - מאי עדיין יש סיכוי לשלג בהרים גם באיזור הלשטאט.

lachover

משתמש פעיל
אני לא בלחץ של השלג..
אוהבת את הנוף המשכר של כל האזורים שם
(סוף אפריל)

זריחות ושקיעות

משתמש פעיל
אני לא בלחץ של השלג..
אוהבת את הנוף המשכר של כל האזורים שם
(סוף אפריל)
אז יאללה לכו על זה. הנוף באמת יפהפה. הוא פירט לאלו אתרים הוא לוקח חוץ מהלשטאט?
אם הוא נותן לכם שם זמן חופשי ממליצה לעלות בפינוקולר לתצפית על האגם ועל השטאט, לעשות שייט באגם, וללכת לגינה בקצה העיירה על שפת האגם שיש שם (לדעתי) את הנוף היפה ביותר בעיירה. (שווה גם עם הקטנה).

lachover

משתמש פעיל
תודה
זה הפירוט
אני רק מתלבטת אם לקחת אותו או לשכור רכב לבד...

לגבי טיול מחוץ לוינה ,
הטיול הארוך של ה—13 - 12 שעות

יוצאים בשעה 8.30 בבוקר
לכיון האגמים , נסיעה של 2.15 שעתיים בערך +- , אם צריך לעשות הפסקה בדרך נעשה , ואם לא אז נעשה הפסקה ישירות באגם ששם יש בית קפה , ונעשה הפסקה בערך 20-30 דקות משם ניסע לכיון כל העיירות הציוריות לאורך כל האגם , אם צריך לעצור עוד עצירה או שניים נעצור באגם לצילומים , ומשם ניסע לכיון הרכבל ונעלה לגבוהה של -1500 מטר , ניראה את התצפית והנוף היפה והמהמם מלמעלה , נטייל וניראה את שני צידי ההר ואת רכס הרי האלפים האוסטרים הגבוהים, נטייל בערך שעה שעה וחצי , ונרד בחזרה וניסע לכיון עיירת אלשטט ,
נטייל בעיירה בערך 40 דקות עד שעה ונעשה גם את השייט
באגם אלשטט ,

ונחזור לוינה , לנסיעה של 2.30 בערך חזרה ,

זריחות ושקיעות

משתמש פעיל
תודה
זה הפירוט
אני רק מתלבטת אם לקחת אותו או לשכור רכב לבד...

לגבי טיול מחוץ לוינה ,
הטיול הארוך של ה—13 - 12 שעות

יוצאים בשעה 8.30 בבוקר
לכיון האגמים , נסיעה של 2.15 שעתיים בערך +- , אם צריך לעשות הפסקה בדרך נעשה , ואם לא אז נעשה הפסקה ישירות באגם ששם יש בית קפה , ונעשה הפסקה בערך 20-30 דקות משם ניסע לכיון כל העיירות הציוריות לאורך כל האגם , אם צריך לעצור עוד עצירה או שניים נעצור באגם לצילומים , ומשם ניסע לכיון הרכבל ונעלה לגבוהה של -1500 מטר , ניראה את התצפית והנוף היפה והמהמם מלמעלה , נטייל וניראה את שני צידי ההר ואת רכס הרי האלפים האוסטרים הגבוהים, נטייל בערך שעה שעה וחצי , ונרד בחזרה וניסע לכיון עיירת אלשטט ,
נטייל בעיירה בערך 40 דקות עד שעה ונעשה גם את השייט
באגם אלשטט ,

ונחזור לוינה , לנסיעה של 2.30 בערך חזרה ,
הוא לא פירט על איזה אגם מדובר אבל מניחה שמדובר באגם וולפגאנג והעיירות שסביבו, הרכבל הוא בטח הרכבל בסנט גילגן שמשקיף גם על האגמים וגם על ההרים. ואחר כך הלשטאט.
שימי לב שמדובר יותר באיזור האגמים מאשר באיזור ההרים, אבל גם סביב האגמים יש הרים והאיזור בכל מקרה ממש שווה.
אגב - האם הוא מחייב אותך לקבוע איתו ליום ספציפי בתוך השובע הזה? לפעמים דווקא היום שקובעים יוצא מעונן וגשום ואז ממש חבל על הזמן והכסף ליסוע לאיזור.

lachover

משתמש פעיל
אני בכלל מתלבטת אולי לשכור רכב לבד וזהו
כי הוא אומר לי שהילדה לא תבכה שלא תפריע לאחרים..
אני לא יכולה לנסוע בלחץ ככה במיוחד שאני משלמת עליה מחיר מלא אז לא נחמד ככה

זריחות ושקיעות

משתמש פעיל
אני בכלל מתלבטת אולי לשכור רכב לבד וזהו
כי הוא אומר לי שהילדה לא תבכה שלא תפריע לאחרים..
אני לא יכולה לנסוע בלחץ ככה במיוחד שאני משלמת עליה מחיר מלא אז לא נחמד ככה
אז למה באמת לא לשכור רכב? נראה לי שיצא אפילו זול יותר, ויתן לכם גמישות מלאה.
אופציה נוספת - ניתן להגיע להלשטאט מוינה עם רכבות, 2 עד 3 החלפות, בטוח יותר נוח עם בת שנתיים אבל צריך לדעת להסתדר עם הכרטיסים וההחלפות, וגם להקפיד למצוא כרטיסים בהן זמני ההחלפות ארוכים מספיק כדי שבטוח תספיקו את הרכבת הבאה.
הכרטיסים יקרים, במיוחד אם מזמינים יום לפני ולא מראש. מצד שני קשה להזמין מראש בלי לדעת מה מזג האויר.

רק בהלשטאט עצמה אפשר לבלות ברוגע 5 שעות, לשוטט בעיירה, לעלות בפינוקולר לתצפית, לשוט באגם ולשחק בגינה החמודה עם התצפית. ויותר מ5 שעות בכל מקרה לא יהיו לכם (עד שתגיעו עם הרכבות וגם תצטרכו לצאת לא אחרי 5 בערב..)

lachover

משתמש פעיל
נכון .
עם רכבות זה ריאלי?
שלא נסתבך
רכב זה בהחלט אופציה השאלה שוב אם לא מידי מסובך..

זריחות ושקיעות

משתמש פעיל
נכון .
עם רכבות זה ריאלי?
שלא נסתבך
רכב זה בהחלט אופציה השאלה שוב אם לא מידי מסובך..
הרכבות הן לא מנסיון אישי (כאמור נוסעים רק ביולי בע"ה) אלא מנסיון של חברה. הם לקחו רכבת מתחנה בוינה שקורים לה Wien Westbahnhof, ועשו החלפה אחת בתחנה בשם Attnang - Puchheim.
רק שלא בכל שעות היום יש החלפה אחת, כנראה רק שעות מאד מסוימות ביום. לא חקרתי מעבר לזה כי כבר היינו באיזור האגמים ולכן מתכננים לצאת רק לעמק הוואכו.

מבחינת מה מסובך רכב? אם יהיה לכם וויז פעיל אין סיבה שתסתבכו.

lachover

משתמש פעיל
יש וויז ברור
אבל בקטע של חניה /קנסות וכאלה
וגם איך נדע היכן לנסוע בדיוק ככה הנהג לוקח אותך למקומות יפים וכו

זריחות ושקיעות

משתמש פעיל
יש וויז ברור
אבל בקטע של חניה /קנסות וכאלה
וגם איך נדע היכן לנסוע בדיוק ככה הנהג לוקח אותך למקומות יפים וכו
בהלשטאט למשל יש 3 חניות מסודרות, ממילא לא ניתן לחנות סתם ככה.
בעיירות אחרות אפשר לחנות בחניות רשמיות של אתרים\רכבלים

אכן אם אין לכם זמן לחפור איפה לטייל עצמאית שווה לקחת טיול מאורגן.

זריחות ושקיעות

משתמש פעיל
אם ניקח רכב
איזה מקומות יפיםם את ממליצה?
בהנחה שמדובר על איזור האגמים (הלשטאט והאיזור) ולא האיזור ההררי המרוחק יותר.

בנוסף - אי אפשר להספיק הכל ביום אחד, צריך לבחור.

מדגישה כי אנחנו נסענו בקיץ , יש לבדוק שהאתרים שנתתי פה פעילים גם באפריל.

1. העיירה הלשטאט, עליה לפינוקולר לתצפית על הלשטאט, (אותו פינוקולר ממשיך לעלות גם למכרה מלח, אך הכניסה היא רק מגיל ארבע). שייט באגם
2. 10 דקות נסיעה מהאלשטאט - העיירה אוברטראון ממנה אפשר לקחת רכבל לתצפית 5 האצבעות - תצפית יפהפייה . (מתחנת הרכבל חצי שעה הליכה עד לתצפית). לאותו רכבל יש גם עצירה לפני כן למערת קרח (גם כחצי שעה הליכה עד למערה)
3. אגם גוסאו בעיירה גוסאו , חצי שעה נסיעה מהאלשטאט. ניתן להקיף את האגם בהליכה וכן לעלות ברכבל לתצפית שמשקיפה על האגם
4. מגלשות הרים בעיירה abtenau , חצי שעה מהלשטאט, עולים ברכבל כרבע שעה ויורדים במגלשות הרים בנסיעה של 8 דקות מול הנוף ההררי היפיפה. יש לברר עם יתנו לכם לעלות עם בת השנתיים.
5. העיירה סנט וולפגאנג על גדות אגם וולפגאנג. כ40 דקות מהלשטאט, ניתן סתם לטייל בעיירה היפה, ניתן לעלות ברכבת קיטור להר שפרברג על תצפית מדהימה על 5 אגמים. לחילופין אפשר לשוט משם לעיירה סנט גילגן שהיא על גדות אותו אגם וממנה לעלות ברכבל שמשקיף גם הוא על כמה אגמים (אם כי הנוף בשפרברג מרשים יותר לטעמי)

יש עוד אופציות רבות...אך מרוחקות יותר, למשל קניוני מים, (קניון הלאמרקלאם הוא הקרוב ביותר), מפלים, ועוד.
אך ביום אחד לא תוכלו להספיק כל כך הרבה. במקומכם אם היה לי יום אחד - הייתי עושה את הלשטאט וכל מה שהיא כוללת, ותצפית חמשת האצבעות.

lachover

משתמש פעיל
בהנחה שמדובר על איזור האגמים (הלשטאט והאיזור) ולא האיזור ההררי המרוחק יותר.

בנוסף - אי אפשר להספיק הכל ביום אחד, צריך לבחור.

מדגישה כי אנחנו נסענו בקיץ , יש לבדוק שהאתרים שנתתי פה פעילים גם באפריל.

1. העיירה הלשטאט, עליה לפינוקולר לתצפית על הלשטאט, (אותו פינוקולר ממשיך לעלות גם למכרה מלח, אך הכניסה היא רק מגיל ארבע). שייט באגם
2. 10 דקות נסיעה מהאלשטאט - העיירה אוברטראון ממנה אפשר לקחת רכבל לתצפית 5 האצבעות - תצפית יפהפייה . (מתחנת הרכבל חצי שעה הליכה עד לתצפית). לאותו רכבל יש גם עצירה לפני כן למערת קרח (גם כחצי שעה הליכה עד למערה)
3. אגם גוסאו בעיירה גוסאו , חצי שעה נסיעה מהאלשטאט. ניתן להקיף את האגם בהליכה וכן לעלות ברכבל לתצפית שמשקיפה על האגם
4. מגלשות הרים בעיירה abtenau , חצי שעה מהלשטאט, עולים ברכבל כרבע שעה ויורדים במגלשות הרים בנסיעה של 8 דקות מול הנוף ההררי היפיפה. יש לברר עם יתנו לכם לעלות עם בת השנתיים.
5. העיירה סנט וולפגאנג על גדות אגם וולפגאנג. כ40 דקות מהלשטאט, ניתן סתם לטייל בעיירה היפה, ניתן לעלות ברכבת קיטור להר שפרברג על תצפית מדהימה על 5 אגמים. לחילופין אפשר לשוט משם לעיירה סנט גילגן שהיא על גדות אותו אגם וממנה לעלות ברכבל שמשקיף גם הוא על כמה אגמים (אם כי הנוף בשפרברג מרשים יותר לטעמי)

יש עוד אופציות רבות...אך מרוחקות יותר, למשל קניוני מים, (קניון הלאמרקלאם הוא הקרוב ביותר), מפלים, ועוד.
אך ביום אחד לא תוכלו להספיק כל כך הרבה. במקומכם אם היה לי יום אחד - הייתי עושה את הלשטאט וכל מה שהיא כוללת,חשבנו ותצפית חמשת האצבעות.
תודה רבה על הפירוט
חשבנו אולי לקחת רכב וללון יומיים בזלצבורג ומשם לצאת לטיולים..

זריחות ושקיעות

משתמש פעיל
בדקתי כעת באתר של תצפית 5 האצבעות ונראה (אם הבנתי נכון) שהרכבל נפתח רק ב30 לאפריל :(
כך שכנראה לא רלוונטי לכם.
נראה שכדאי לעשות עבודת שטח טובה מה בכלל פעיל בתקופה הזו.
גם אם רכבלים\פינוקולרים לא פעילים תמיד ניתן לטייל בעיירות ועל גדות האגמים.

rivky9505

משתמש חדש
אנחנו זוג, יוצאים לוינה ביום ראשון 4.6 עד יום חמישי 8.6
מחפשים להצטרף במהלך השבוע לרכב היוצא מוינה לטיול מחוץ לוינה, כמובן בתשלום...
למידע: rivky9505 שטרודל גימייל
תודה רבה!

קוויק

משתמש מקצוען
אנחנו זוג, יוצאים לוינה ביום ראשון 4.6 עד יום חמישי 8.6
מחפשים להצטרף במהלך השבוע לרכב היוצא מוינה לטיול מחוץ לוינה, כמובן בתשלום...
למידע: rivky9505 שטרודל גימייל
תודה רבה!
תהנו.
לא לוותר על הלשטאט.

dasi971

משתמש רשום
אנחנו 2 בנות ניהיה בעז"ה בשבוע הראשון של בין הזמנים מראשון עד חמישי
אני גם מחפשת טיול מאורגן מוינה לאזור להאלשטאט

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה