דרוש מידע ויטמינים לטיפול בADD? תחליף טבעי ל'ריטלין'? האם יש?

יוסלה גולם

משתמש מקצוען
אני לא חושב שיש לי מה להוסיף על מה שנכתב כאן, והדברים ברורים

אבל כל כך מרגש לראות שהיום אנשים כבר מבינים שלקחת ריטלין או קונצרטה זה לא בושה ואפשר לדבר על זה גלוי
עדיין אנשים מתביישים, ואמהות מתביישות שהן נותנות לילדיהן, וחבל חבל מאד על כך!!!

גרפיקאית מתנסה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
שלום רב
מדי יום אני ומן הסתם גם אתם נפגשים עם מודעות על תוספת תזונה/ויטמינים, שמהווה תחליף טבעי לטיפול בהפרעות קשב וריכוז, שעוזר בצורה נפלאה אף יותר מהתרופה, ובאישור משרד הבריאות הישראלי, והFDA האמריקני, והLKJ האפריקני, ומה לא.
בקיצור האם מי מכם מכיר משהו כזה שבאמת עוזר?
תודה
תסתכלי בגוגל

הרב הגו-N

משתמש פעיל
למי שאוהב לנסות:

יש שמייחסים להם שיפור בתפקוד המח
והקלה, במקרים שאינם פתלוגיים.
בכל מקרה מומלץ להיוועץ ברופא.

123tha

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
שלום רב
מדי יום אני ומן הסתם גם אתם נפגשים עם מודעות על תוספת תזונה/ויטמינים, שמהווה תחליף טבעי לטיפול בהפרעות קשב וריכוז, שעוזר בצורה נפלאה אף יותר מהתרופה, ובאישור משרד הבריאות הישראלי, והFDA האמריקני, והLKJ האפריקני, ומה לא.
בקיצור האם מי מכם מכיר משהו כזה שבאמת עוזר?
תודה
בלת"ק
אם הרופא ממליץ על ריטלין, זה עוול לא לתת.

חושב123

משתמש פעיל
הרבה מדברים על אימון אישי שמאוד חשוב ונחוץ חוץ מהטיפול התרופתי.
אני מחפש כבר הרבה זמן איש מקצוע עם נסיון וקבלות בתחום אימון ADHD.
מי שיודע להמליץ על מאמן עם קבלות בשטח!!! בבני ברק יעזור לי מאוד. (כנראה שמאמנות נשים יש היצע גדול יותר וגם זה יעזור לילדים בגיל הקטן, אבל אני מחפש בעיקר גבר לילד גדול)

דוּבי

משתמש מקצוען
הסמים המוכרים למי?
למי שצורך עבור חולים שצריכים
אבל אלו סמים מוכרים לכל דבר ועניין, יש גרסת "רחוב" ויש גרסא "רפואית", אבל החומר בבסיס אותו דבר.
השימוש הוא בעיקר לעבודה כדוגמת זמרים וכאלה שצריכים לעבוד מעבר גם ללא מצב רוח
פחות לשימוש לרעה
הזמרים היקרים דנן עושים שימוש לרעה
הם יגידו לך שהם חייבים כי ללא זה הם לא מתפקדים כמו שצריך אבל זה עניין שלהם
אפשר להתמסטל גם בלי להזריק, זה עניין של מינון
ולסיום, כנראה צריך להגדיר מה הוא סם. בהחלט, תרופות הן סם, השאלה אם הן חלק מפקודת הסמים המסוכנים (ואז הרוקח יוצא אותם מהכספת) או לא.
כנ"ל: אפשר להתמסטל לגמרי, העניין הוא המינון
זה ממש לא מתקרב לסמים קשים, הגם שבמרכיב הכימי הוא די אותו הדבר,
שם יש עוד מרכיבים קשים שגורמים נזקים לפעמים גם בלתי הפיכים..
ואכן אני מסכים שזה עניין של מינון וכאן זה בכלל לא מתקרב למינון שגורם להתמסטלות וגם לא בנזקים
כך שלסיכום אין ממה לחשוש בכלל !!!

דוּבי

משתמש מקצוען
תרופות קשב הן סם לכל דבר ועניין, אבל בניגוד לסמים המוכרים הסיכון העיקרי הוא התמכרות ולא התמסטלות.
ולמיטב ידיעתי יש סיכוי כלשהו להתמכר אליהם (לא ויואנס, כן ריטלין 10 מג או תרופות אחרות עם טווח קצר).
אבל, הסיכון להתמכרות סגריות אלכוהול סמים... גדול יותר אם לא לוקחים.
לכל אלו, כן גם לויאנס יש סיכוי להתמכרות כמו בשאר
תבדקו
ולכן נותנים מדויק! 1 לא יותר.
ואגב אני מכיר מישהו שלקח מינון מטורף ריטלין (לא שזה עזר לו ;) ) ולא התמסטל בגרם.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
למי שצורך עבור חולים שצריכים

השימוש הוא בעיקר לעבודה כדוגמת זמרים וכאלה שצריכים לעבוד מעבר גם ללא מצב רוח
פחות לשימוש לרעה

הם יגידו לך שהם חייבים כי ללא זה הם לא מתפקדים כמו שצריך אבל זה עניין שלהם

זה ממש לא מתקרב לסמים קשים, הגם שבמרכיב הכימי הוא די אותו הדבר,
שם יש עוד מרכיבים קשים שגורמים נזקים לפעמים גם בלתי הפיכים..
ואכן אני מסכים שזה עניין של מינון וכאן זה בכלל לא מתקרב למינון שגורם להתמסטלות וגם לא בנזקים
כך שלסיכום אין ממה לחשוש בכלל !!!
דיברתי על סמים בלשון העם, ולא בלשון המשנה.
זמר שמשתמש בחומרים ממריצים כדי "לעבוד גם ללא מצב רוח" עושה שימוש לרעה בחומר, כמו מקביליהם בעולמות תוכן אחרים וזרים. עריכה: יתכן שלא תמיד, אבל במקרים רבים זה כך.

לא אמשיך את הויכוח, את שלי כתבתי מידיעה ברורה.
בלי קשר, בעד תרופות ממריצות במקרה הצורך

ואגב אני מכיר מישהו שלקח מינון מטורף ריטלין (לא שזה עזר לו ;) ) ולא התמסטל בגרם.
מה זה מטורף?
יעזור שאני אכתוב שיש לי היכרות עם כאלו שלקחו והתמסטלו כהוגן?

נערך לאחרונה ב:

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
למי שאוהב לנסות:

קישור למוצר לא כשר!

אם כבר, יש אומגה 3 איכותית מאד של 'שיח אמת' אומגה-מור
מומלצת מאד. גם לקשיי קש"ר.
לא הייתי נותנת במקום ריטלין ותחליפיו, אבל ודאי וודאי בנוסף.
[השפעה מצטברת. הטבה ממשית ניתן לראות אחר מספר חודשים.]

חסום

משתמש רשום
הכל שריר וקיים.
כל התגובות על הריטלין וסייעתתו, נכונים. הוא משפיע גם... וגם... וגם משחק לטובה ולרעה במצב רוח.
כמשתמש, וכמנוסה, רצוני להוסיף מוצרים טבעיים _?!_ שמשלימים את הריטלין.

- ריכוזית או ריכוזית. (אני משתמש בו בהמלצת ד"ר ואש, הוא עוזר המון, בלי תופעות לוואי. מתחיל לעבוד כעבור חודש, מאבד מיעילותו אחרי שבועיים, אך בכל זאת... . יקר, 150 ש"ח לבקבוק, בערך חודש ימים) .
- פוספטדיל סרין (זום), כנ"ל מתחיל לפעול אחרי שבוע שבועיים.
- קפאין (סופרהרב/ או אוללמקס), הערה: ממכר, אך כדאי שיהיה זמין לעת צורך גדול.
- נ.ב. פעמים שהבעיה של קש"ר, הוא במוסחות, או בקשיי עמידה בהספקי לימודים, ואז יש לבדוק מוצרים שנותנים חוזק וכושר לסבול, כגון אשווגנדה (נמצא בתוך הריכוזית, כבר), או אינוסיטול מומלץ מאד (מקבוצת ויטמינים B).

נ.ב. כאמור לעיל, הריטלין מאבד מיעיליתו אחרי כחודש, (וגם קונצרטה, מסייע יותר בשעתיים הראשונות), וכלשכן שמוצרים טבעיים מאבדים מיעילתם, לעת עתה אין לי עצה, וד' הטוב יעזור (כמו שנכתב לעיל, אפשר תמיד לעבור לסוג אחר, וכמו כן במוצרים טבעיים אפשרי להחליף כל חודשיים).

קישור למוצר לא כשר!
קפסולות וכמוסות שאין בהם טעם, אין צריכים הכשר. הם כעפר בעלמא.

חדזי

משתמש מקצוען
הכל שריר וקיים.
כל התגובות על הריטלין וסייעתתו, נכונים. הוא משפיע גם... וגם... וגם משחק לטובה ולרעה במצב רוח.
כמשתמש, וכמנוסה, רצוני להוסיף מוצרים טבעיים _?!_ שמשלימים את הריטלין.

- ריכוזית או ריכוזית. (אני משתמש בו בהמלצת ד"ר ואש, הוא עוזר המון, בלי תופעות לוואי. מתחיל לעבוד כעבור חודש, מאבד מיעילותו אחרי שבועיים, אך בכל זאת... . יקר, 150 ש"ח לבקבוק, בערך חודש ימים) .
- פוספטדיל סרין (זום), כנ"ל מתחיל לפעול אחרי שבוע שבועיים.
- קפאין (סופרהרב/ או אוללמקס), הערה: ממכר, אך כדאי שיהיה זמין לעת צורך גדול.
- נ.ב. פעמים שהבעיה של קש"ר, הוא במוסחות, או בקשיי עמידה בהספקי לימודים, ואז יש לבדוק מוצרים שנותנים חוזק וכושר לסבול, כגון אשווגנדה (נמצא בתוך הריכוזית, כבר), או אינוסיטול מומלץ מאד (מקבוצת ויטמינים B).

נ.ב. כאמור לעיל, הריטלין מאבד מיעיליתו אחרי כחודש, (וגם קונצרטה, מסייע יותר בשעתיים הראשונות), וכלשכן שמוצרים טבעיים מאבדים מיעילתם, לעת עתה אין לי עצה, וד' הטוב יעזור (כמו שנכתב לעיל, אפשר תמיד לעבור לסוג אחר, וכמו כן במוצרים טבעיים אפשרי להחליף כל חודשיים).

קפסולות וכמוסות שאין בהם טעם, אין צריכים הכשר. הם כעפר בעלמא.
מאיפה המידע שריטלין מאבד מיעילותו אחרי חודש?
שטויות במיץ גזר

מטרנה

משתמש רשום
יש את המיינד פלוס וכן את האומגה 3 של שיח אמת,
שמעתי על זה סיפורי הצלחה מטורפים, ילדים הורידו בהדרגה את הרטלין,
מומלץ מאד

מאיר גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
היה לי חברותא לפני הרבה שנים, ששני גיסיו -אחי אשתו- יצאו לתרבות רעה מהיש"ק,
ואמר לי שראה איך שחמותו עשתה א"ז בידיים ממש, אחרי ששניהם הובחנו בחיידר עם בעי' קשב וריכוז, ההנהלה המליצה לתת ריטלין אך חמותו נגד תרופות, ונלחמה על כך שלא יקחו. החזיקו מעמד חודשים ספורים בישיבה ומשם לרחוב, ועמוק עמוק לתהום. ה"י.
סיפר לי חבר שבנו עזב את הישיבה כי אין לו חשק ללמוד, שאלתיו אולי יש לו בעי' של קשב וריכוז, וענה שכן, ובילדותו לקח ריטלין ואח"כ לא רצה אולי בהשפעת חבר, ויצא מהישיבה. כיום נשוי טבח במסעדה.
כמו שחולי לב או סכרת לא ינסו כל מיני תחליפים המתפרסמים מידי פעם, כך אין תחליף לתרופה לקשב וריכוז.

Tamarit

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יש את המיינד פלוס וכן את האומגה 3 של שיח אמת,
שמעתי על זה סיפורי הצלחה מטורפים, ילדים הורידו בהדרגה את הרטלין,
מומלץ מאד
תחליפים טבעיים זה דבר נחמד מאוד,
אבל כשזה הפרעת קש"ר נוירולוגית, שום תחליף או תרופת פלא לא תעזור.
חבל על הזמן והכוחות.

שמש!

משתמש מקצוען
מה שכתבו כאן לגבי זמרים וכדו'
בפעם האחרונה שהייתי בבית חולים,
סיפרה לי רופאה מתמחה שהיא במשמרות של 26 שעות
הקפה כבר לא עוזר, היא נוטלת ריטלין על בסיס קבוע
ואין לה הפרעת קש"ר
וזה הדבר היחיד שמשאיר אותה עירנית
לדבריה אין ברירה, מדובר בהחלטות של חיים ומוות והיא חייבת להיות מפוקסת
אין כמעט סיכון בזה והתועלת רבה
היא טוענת שהיא לא היחידה בכלל... צוות המתמחים ברובו חי על ריטלין

רחלפ

משתמש רשום
ולגבי טיפול טבעי- יש פורמולות שעוזרות, תזונה מסודרת עוזרת, בלי סוכר ודל פחמימות. כושר (אימון אירובי) 3 פעמים בשבוע נמצא מועיל מאד. גם מורה מכיל יותר יכול לעזור לילד להתעסק במשהו ויש שזה עוזר להם.
יש לך שמות של פורמולות שעוזרות? הבת שלי על הגבול והיא קטנה מתחת גיל 6 ולכן משהו טבעי יכול לעזור לה

ראדא

משתמש רשום
בהתאם לדיון כאן על נטילת תרופות, הנה סיפור קצרצר לפניכם:

מישהו הגיע לרב שלו שיש לו לחץ מהחתונה של הבת שלו בעוד כמה חודשים וכו', הרב אמר לו יש תרופות להרגעה אולי תיקח את זה זה יקל עליך. השיב התלמיד שהרופאים לא מסכימים לתת לו מרשם לכך, והם נפרדו.
אחרי חודש האב עבר אירוע לבבי ונזקק לצינטור. כשנכנס לרבו לאחכמ"כ וסיפר לו על האירוע, הפטיר הרב באגביות: מוטב לקחת 80 שנה כדורים מאשר לקבל התקף לב פעם אחת...

אופססס ;)

משתמש מקצוען
בהתאם לדיון כאן על נטילת תרופות, הנה סיפור קצרצר לפניכם:

מישהו הגיע לרב שלו שיש לו לחץ מהחתונה של הבת שלו בעוד כמה חודשים וכו', הרב אמר לו יש תרופות להרגעה אולי תיקח את זה זה יקל עליך. השיב התלמיד שהרופאים לא מסכימים לתת לו מרשם לכך, והם נפרדו.
אחרי חודש האב עבר אירוע לבבי ונזקק לצינטור. כשנכנס לרבו לאחכמ"כ וסיפר לו על האירוע, הפטיר הרב באגביות: מוטב לקחת 80 שנה כדורים מאשר לקבל התקף לב פעם אחת...
ובהקשר הזה, ריטלין הוא הרבה פחות גרוע מתרופות הרגעה כאלו ואחרות.
בתור מאמנת קשב נחשפתי לסיפור (שאני בטוחה שיש רבים כמותו) על ילד שמסיבות כאלו ואחרות לא קיבל טיפול תרופתי, עבר בחיידר הרבה הצקות מחברים, לא הסתדר עם הרבה'ס וההנהלה, כתוצאה מהחוויות הקשות שעבר העבירו אותו לחיידר אחר של חנ"מ ו'גולת הכותרת'- היה צריך לקבל ריספונד-תרופת הרגעה פסיכיאטרית. א"א לדעת אבל יתכן מאד שעם ריטלין המצב היה שונה.

בנוסף להיותי מאמנת קשב אני אמא לכמה ילדי קש"ר ואני עושה את כל המאמץ כדי לתת להם את התרופה. אחד הבנים שלי (בן 12) עבר יותר מ-10 סוגים/ מינונים ולא הגענו לאיזון ממש. בלית ברירה הייתה תקופה שהפסקנו את הטיפול (יותר נכון הוא לא הסכים לקחת) ואחרי תקופה העמדנו לו את המצב מול העיניים עם היתרונות והחסרונות בטיפול והוא הבין והסכים לחזור לזה.
ואני מדברת שכל הנ"ל היה ביחד עם טיפול רגשי ואימון. הכדורים נחוצים כדי שהטיפולים האלו יהיו יותר יעילים ואפקטיביים.

מה יש

משתמש מקצוען
אבל כשזה הפרעת קש"ר נוירולוגית, שום תחליף או תרופת פלא לא תעזור.
אין הפרעת קש"ר לא נוירולוגית.

ריטלין ומקביליו הן תרופות המביאות להפרשת הדופמין (שהוא הורמון) החסר אצלם במח.
אין חומר טבעי שעושה את אותה פעולה, כי החומר הטבעי הוא הדופמין... לא ידוע היום על צמח שמכיל אותו.
מה כן?
יש מגוון ויטמינים/רכיבים שנמצאו כמשפרים פוקוס, קשב, ריכוז,
בלי קשר להפרעה הקיימת.
גם תזונה עם פחות סוכר, יותר סיבים תזונתיים, שנת לילה רציפה וטובה, פעילות אירובית בעצימות גבוהה- כל אלו גם הם משפרים קשב. אצל כלל האוכלוסיה.
ולכן, מי שלא מעונין לקחת ריטלין, (או לא יכול, יש דבר כזה) בוודאי אם הקש"ר אצלו ברמה נמוכה יוכל להסתייע מהם.
גם מי שאין לו קש"ר. גם מי שיש לו ונוטל ריטלין, זה יכול להשפיע עליו לטובה.

פורמולות הן בדר"כ שילוב יותר מרוכז של כמה חומרים כאלו.
וגם ברפואה הסינית מתאימים אישית אצל מומחה פורמולה כזו לפי המצב.
האם היא יכולה לסייע? כן.
האם היא תחליף לריטלין? לא.

לגבי אימון כולם יסכימו שזה נצרך בנוסף לריטלין ומומלץ לקיים מפגשים תחת השפעת ריטלין כדי להפיק מהם את מירב התועלת. האם זה תחליף? לא. זה ללמוד אסטרטגיות חיצוניות שעוזרות לנו להיות יותר מווסתים/קשובים/שמים לב לפרטים/פחות אימפולסיביים, כל אחד לפי צרכיו.

וסליחה שאני מזלזלת, כאמור אני כן מאמינה שיש דברים שמסייעים- חומר טבעי שלוקח לו חודש להשפיע ואחריי שבועיים מפסיק להשפיע- בעיני נקרא שזה לא משפיע.
לכולנו יש ימים טובים יותר...

אולי מעניין אותך גם...

לוח לימודים

מסלולי לימוד שאפשר לההצטרף
אליהם ממש עכשיו:

25.06

י"ט סיון

פתיחת מסלול

קורס עריכת וידאו

מלגות והנחות משמעותיות!

25.06

י"ט סיון

פתיחת מסלול

קורס פיתוח ובניית אתרים

מלגות גבוהות!

25.06

י"ט סיון

וובינר מרתק

האם אפשרי לפתח קריירה משגשגת בלי לוותר על לימוד התורה?

וובינר מרתק בנושא "עיצוב על זמני" עם מעצב העל החרדי שפיתח קריירה משגשגת לצד לימוד התורה ואורח חיים חרדי מלא

הכניסה חופשית!

27.06

כ"א סיון

פתיחת מסלול:

התכנית המקצועית להכשרת אדריכלי פנים ומעצבים

לעבוד בתחום האדריכלות תוך שנתיים בלבד! וללמוד תכנים בלעדיים שיתנו לך יתרון ענק וביקוש גדול בשוק!

מסלול לגברים

27.06

כ"א סיון

השקה חגיגית!

עיצוב גרפי ודיגיטל - בסילבוס חדש ומטורף!

מלגות גבוהות!

30.07

כ"ד תמוז

פתיחת מסלול

מאסטר בשיווק דיגיטלי

מלגות גבוהות!

9.09

ו' אלול

פתיחה חגיגית:

קורס פרסום וקופי+

איך מפיקים קפמיינים לחברות הכי גדולות בשוק? איך בונים אסטרטגיה מדוייקת? מהו המסר? כתיבה שיווקית, קופי ויצירתיות, ואפילו כתיבה לסושיאל ולדיגיטל!

עם תכני AI

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כד

א לְדָוִד מִזְמוֹר לַיהוָה הָאָרֶץ וּמְלוֹאָהּ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ב כִּי הוּא עַל יַמִּים יְסָדָהּ וְעַל נְהָרוֹת יְכוֹנְנֶהָ:ג מִי יַעֲלֶה בְהַר יְהוָה וּמִי יָקוּם בִּמְקוֹם קָדְשׁוֹ:ד נְקִי כַפַּיִם וּבַר לֵבָב אֲשֶׁר לֹא נָשָׂא לַשָּׁוְא נַפְשִׁי וְלֹא נִשְׁבַּע לְמִרְמָה:ה יִשָּׂא בְרָכָה מֵאֵת יְהוָה וּצְדָקָה מֵאֱלֹהֵי יִשְׁעוֹ:ו זֶה דּוֹר (דרשו) דֹּרְשָׁיו מְבַקְשֵׁי פָנֶיךָ יַעֲקֹב סֶלָה:ז שְׂאוּ שְׁעָרִים רָאשֵׁיכֶם וְהִנָּשְׂאוּ פִּתְחֵי עוֹלָם וְיָבוֹא מֶלֶךְ הַכָּבוֹד:ח מִי זֶה מֶלֶךְ הַכָּבוֹד יְהוָה עִזּוּז וְגִבּוֹר יְהוָה גִּבּוֹר מִלְחָמָה:ט שְׂאוּ שְׁעָרִים רָאשֵׁיכֶם וּשְׂאוּ פִּתְחֵי עוֹלָם וְיָבֹא מֶלֶךְ הַכָּבוֹד:י מִי הוּא זֶה מֶלֶךְ הַכָּבוֹד יְהוָה צְבָאוֹת הוּא מֶלֶךְ הַכָּבוֹד סֶלָה:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה