מידע שימושי ויטמין D, אנשים. זה הדבר!

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אך אם לי היתה יוצאת תוצאה כזו, הייתי לוקחת בתחילה מינון גבוה למשך חודשיים שלוש לפחות. והייתי עושה אחרי זה בדיקה ומנסה (לפי הערכים בקופה שלי!) להגיע לתוצאה של לפחות 30 בבדיקת דם, ואז להפחית כמות התוסף ל 2,000 או 3,000 ליום - ולהגיע אחרי עוד תקופה לתוצאה של 50 בבדיקה.
זה מה שקרה לי, והרופא לא מסכים לתת לי עוד בדיקת דם.
טוען ש"הערך היה תקין".
מה עושים?

מרחבית

משתמש מקצוען
זה מה שקרה לי, והרופא לא מסכים לתת לי עוד בדיקת דם.
טוען ש"הערך היה תקין".
מה עושים?

על מה הוא אומר שהיה תקין? על 30? או על פחות?
שוב, אינני רוצה לקחת אחריות ולתת כעין הוראות לאחרים; אינני רופאה ולא מכירה במי מדובר...

נראה לי שאם היה לי 30 (לפי ערכי הקופה שלי) הייתי ממשיכה כמה חודשים ב 2,000 ליום. מקסימום עם הפסקות פה ושם באמצע.
ואז אולי הייתי מנסה רופא אחר, מספרת לו שאני לוקחת כמה חודשים ויטמין D, ואני מעוניינת לדעת שזה לא גבוה מידי.
קשה לי לדמיין מבין הרופאים שאני הולכת אליהם, מישהו שהיה מסרב לתת...

אם לא שייך רופא אחר, הייתי מנסה לומר לרופא הזה בעצמו, שהערך היה תקין, אבל בכל זאת לקחתי תוסף של ויטמים D כי חשבתי שזה טוב. ועכשיו אני רוצה לדעת, שלא לקחתי יותר מידי...
אולי הוא לא יהיה מרוצה שלקחת בלי הנחייתו, אבל נראה לי שהוא יתקשה לסרב במקרה כזה לתת בדיקה.

חיולה

משתמש מקצוען
שוב, אינני רוצה לקחת אחריות ולתת כעין הוראות לאחרים; אינני רופאה ולא מכירה במי מדובר...

נראה לי שאם היה לי 30 (לפי ערכי הקופה שלי) הייתי ממשיכה כמה חודשים ב 2,000 ליום. מקסימום עם הפסקות פה ושם באמצע.
ואז אולי הייתי מנסה רופא אחר, מספרת לו שאני לוקחת כמה חודשים ויטמין D, ואני מעוניינת לדעת שזה לא גבוה מידי.

אם לא שייך רופא אחר, הייתי מנסה לומר לרופא הזה בעצמו, שהערך היה תקין, אבל בכל זאת לקחתי תוסף של ויטמים D כי חשבתי שזה טוב. ועכשיו אני רוצה לדעת, שלא לקחתי יותר מידי...
אולי הוא לא יהיה מרוצה שלקחת בלי הנחייתו, אבל נראה לי שהוא יתקשה לסרב במקרה כזה לתת בדיקה.
יש קופות שגם אם הרופא מוכן לתת, אין לו אפשרות כיון שויטמין די זה בדיקה יחסית יקרה, והזכאות לה היא פעם בחצי שנה או שנה

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה

היה לי D של בערך 19, ולקחתי המון כל יום, אגב הרגשתי באמת שינוי מטורף בכוחות שלי ב"ה,
ועכשיו שסיימתי בקבוק אחד אני רוצה לדעת איפה זה אוחז, והוא אומר שאין לו סיבה לתת לי שוב כי "בפעם האחרונה שעשית בדיקה (=19) הערך היה בסדר"...

מרחבית

משתמש מקצוען
יש קופות שגם אם הרופא מוכן לתת, אין לו אפשרות כיון שויטמין די זה בדיקה יחסית יקרה, והזכאות לה היא פעם בחצי שנה או שנה
מעניין, לא ידעתי.
ייתכן שסתם כבדיקה שיגרתית - הוא לא יכול לתת. אך אם הוא סבור שיש סיבה רפואית שמצדיקה כעת בדיקה - קשה לי להאמין שהוא מחויב להגבלה הזו...

מרחבית

משתמש מקצוען
היה לי D של בערך 19, ולקחתי המון כל יום, אגב הרגשתי באמת שינוי מטורף בכוחות שלי ב"ה,
ועכשיו שסיימתי בקבוק אחד אני רוצה לדעת איפה זה אוחז, והוא אומר שאין לו סיבה לתת לי שוב כי "בפעם האחרונה שעשית בדיקה (=19) הערך היה בסדר"...

יש איזה הבדלים בין הגדרות המספרים בין הקופות - אך אם זה לפי ההגדרות שאני מכירה, הרי שלומר ש 19 זה בסדר - זו אולי סיבה מספקת לחפש רופא אחר...
כי הוא היה חייב לתת לך בעצמו תוספת ויטמין D במקרה כזה!
(אלא אם יש בעיות רפואיות שמונעות את זה).

לפי המפורט בקופה בה אני נמצאת:
קטן מ 10 - זה מחסור.
10 עד 30 - לא מספיק.
30 עד 50 - מספיק.
מעל 100 - רעילות.
שמעתי מ'יודעי דבר' שלא כדאי להסתפק ב 30 - אלא להגיע ל 50, ואף יותר.

את יכולה לבדוק בתוצאות האחרונות שנתנו לך את הפירוט שהקופה שלך כותבת. האם זו צורת המדידה או לא.

נערך לאחרונה ב:

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
יש איזה הבדלים בין הגדרות המספרים בין הקופות - אך אם זה לפי ההגדרות שאני מכירה, הרי שלומר ש 19 זה בסדר - זו אולי סיבה מספקת לחפש רופא אחר...
כי הוא היה חייב לתת לך בעצמו תוספת ויטמין D במקרה כזה!
(אלא אם יש בעיות רפואיות שמונעות את זה).

לפי המפורט בקופה בה אני נמצאת:
קטן מ 10 - זה מחסור.
10 עד 30 - לא מספיק.
30 עד 50 - מספיק.
מעל 100 - רעילות.
שמעתי מ'יודעי דבר' שלא כדאי להסתפק ב 30 - אלא להגיע ל 50, ואף יותר.

את יכולה לבדוק בתוצאות האחרונות שנתנו לך את הפירוט שהקופה שלך כותבת. האם זו צורת המדידה או לא.
אני חושבת שאני באותה קופה שלך, כי ככה כתוב לי בדיוק.
וכן הייתי ממש בהלם שלא חשב לתת לי ויטמינים, היה לי גם B12 של 301 כאשר עד 300 זה מוגדר "יתכן חסר".
אני חושבת שבאמת אחליף רופא וזהו.

מרחבית

משתמש מקצוען
אני חושבת שאני באותה קופה שלך, כי ככה כתוב לי בדיוק.
וכן הייתי ממש בהלם שלא חשב לתת לי ויטמינים, היה לי גם B12 של 301 כאשר עד 300 זה מוגדר "יתכן חסר".
אני חושבת שבאמת אחליף רופא וזהו.
בהצלחה רבה! שתמצאי שליח טוב!

אני חושבת בעצב על אנשים ונשים רבות, שמסתובבות עם ויטמין D ו B12 נמוכים, עם כל מיני תופעות שלא יודעים את פשרן - במשך שנים של איכות חיים נמוכה יותר!
שלא לדבר על שאר ויטמינים ומינרלים - שיכולים לשנות המון.
רק ששני הויטמינים המדוברים - כן הגיעו כבר מזמן גם לרפואה הקונבנציונאלית! ועדיין לא תמיד מתייחסים די הצורך!

נערך לאחרונה ב:

מרחבית

משתמש מקצוען
טאומן לא מזכיר ויטמין D אלא B12, מישהו שמע על כזה דבר ?

מעניין מה הסיבה להמלצה שלו.
לויטמין B12 תפקידים רבים וחשובים.
חוסר ב B12 גורם לאנמיה, עייפות, עקצוץ בגפיים, הפרעות ריכוז וזיכרון, עצבנות ודיכאון, ועוד. יש לו גם תפקיד במערכת החיסון.
כדאי ודאי לקחת אותו, כי לרבים יש חוסר, ולמיטב ידיעתי אין נזק במינונים גבוהים של הויטמין הזה.
הוא עוזר גם לאפטות בפה.

למה הוא מומלץ דווקא בקורונה? - אינני יודעת, ומעניין לדעת.

תפוח זהב

משתמש פעיל
ויטמין D קשה עד בלתי אפשרי להגיע להרעלה מרוב שיש חסר גדול כל כך מזה
מיותר לעשות את הבדיקת דם, ממילא הסטנדרטים של הקופה לא רלוונטים
הערכים המומלצים המומחים הם הרבה יותר מזה
גם אם תקחי כל יום 5000 אין סיכוי להגיע להרעלה
זה יעשה לך רק טוב
ויש להשיג ממקסי הלס כמוסות של 5000 יב"ל
ועוד משהו שמתי מממוחה, היות וויטמין D מסיס בשמן
הגוף מפרק אותו לאט לאט ואפשר לקחת פעם בשבוע
בשונה מויטמין C או כל ויטמין שמסיס במים שהגוף פולט את העודף וצריך כל יום לקחת

צצציייפפפייי

משתמש רשום
שימו לב אפשר להזמין ויטמינים באתר IHERB במחירים ממש זולים
לינק
קופון הנחה 5$(לא מותנה בסכום קניה)
DNU5466

שימו לב, ויטמין D10000
(מומלץ ע"י ד"ר פקטרוביץ)
במחיר של 27 שח לפני הנחה של 5$(ממש שקלים בודדים- לי יצא 18 שח כולל משלוח)

בארץ מצאתי במכירה פרטית- בדיוקא אותו דבר ב90 שח

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה