קורונה וזה למה הקורונה ממשיכה להתפשט אצל חרדים!

מצב
הנושא נעול.

מרחבית

משתמש מקצוען
ולמה רוב הציבור ששומר במסירות נפש ובקשיים גדולים צריך לשמוע כל הזמן ללא הרף כמה נוראים החרדים, כולל הוא? ולמה צריך לתת את התחושה שהרוב לא שומרים, ושהמצב לאחר ייאוש?

לא רק שזה לא אמת, ההתמקדות המופרזת הזאת גורמת יותר נזק מתועלת. שיהיה ברור שאנשים שמשקיעים המון - וזה הרוב - ולא מואילים כאן להתמקד גם בתועלת ובשיפור הגדול שכל זה מביא, אלא שוב ושוב במיעוט הבעייתי, ככל שיעבור הזמן - המוטיבציה רק תרד! וציבור שאין לו מוטיבציה, רק ייאוש, ולא רואה כל תועלת במאמציו - לא ימשיך להתאמץ!

העניין הוא, שיש ויש תועלת! מרובה מאוד! רק שאנשים כאן שבויים בראיית הרע בלבד. ומרוב הפחד מנזקים, הם בעצמם גורמים לנזקים! ומתעלמים מכל מאמצי הרוב והשיפור הקיים.

כמה זוגות ובודדים וזקנים עשו מאמצי על ויותר מזה בליל הסדר, וויתרו על המון? ומה הם קוראים כאן כל הזמן? - הנה. זאת התוצאה של ליל הסדר. עלייה בתלואה. לא משנה שזה לא נכון. אנשים כאן מחפשים למצוא את הנזק.

אז מספיק עם ההגזמות הללו. הרוב היו לבד בליל הסדר וויתרו בשביל זה המון. האם לא מגיע להם להראות להם את השיפור, שאכן קיים גם קיים?
ולא רק מליל הסדר.

מי שרק מתמקד ברע, גורם לרע להתעצם.
מי שמתמקד גם בטוב, גורם לטוב להתעצם ולמוטיבציה להמשיך במאמצים כי יש תוצאות.

נערך לאחרונה ב:

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
ולמה רוב הציבור ששומר במסירות נפש ובקשיים גדולים צריך לשמוע כל הזמן ללא הרף כמה נוראים החרדים, כולל הוא? ולמה צריך לתת את התחושה שהרוב לא שומרים, ושהמצב לאחר ייאוש?
באמת נכון, היינו מאד רוצים לתת את התחושה שיש תמורה למאמצים, הבעיה שקל להרוס, קשה לבנות.
ומספיק אדם אחד שחושב שהוא חכם מכל היתר כדי להרוס עבודה ומאמץ של ציבור.

ספרא וסייפא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית

לא רק שזה לא אמת, ההתמקדות המופרזת הזאת גורמת יותר נזק מתועלת. שיהיה ברור שאנשים שמשקיעים המון - וזה הרוב - ולא מואילים כאן להתמקד גם בתועלת ובשיפור הגדול שכל זה מביא, אלא שוב ושוב במיעוט הבעייתי, ככל שיעבור הזמן - המוטיבציה רק תרד! וציבור שאין לו מוטיבציה, רק ייאוש, ולא רואה כל תועלת במאמציו - לא ימשיך להתאמץ!

העניין הוא, שיש ויש תועלת! מרובה מאוד! רק שאנשים כאן שבויים בראיית הרע בלבד. ומרוב הפחד מנזקים, הם בעצמם גורמים לנזקים! ומתעלמים מכל מאמצי הרוב והשיפור הקיים.

כמה זוגות ובודדים וזקנים עשו מאמצי על ויותר מזה בליל הסדר, וויתרו על המון? ומה הם קוראים כאן כל הזמן? - הנה. זאת התוצאה של ליל הסדר. עלייה בתלואה. לא משנה שזה לא נכון. אנשים כאן מחפשים למצוא את הנזק.

אז מספיק עם ההגזמות הללו. הרוב היו לבד בליל הסדר וויתרו בשביל זה המון. האם לא מגיע להם להראות להם את השיפור, שאכן קיים גם קיים?
ולא רק מליל הסדר.

בהחלט.
העניין הוא הזעם.
אני חושב שכולנו מדברים כאן מתוך זעם כבוש על המיעוט.
תחושה של כמה שאני לא אשמר, יבואו אלו ויהרסו.
תסכול.

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
בכל מקום בארץ יש פורעי חוק וחסרי אחריות וכו'
ולא חסר חילונים שלא שומרים על ההוראות,
רק שלא כל חילוני חושב שהוא אחראי לכל פורעי החוק וזה שהם ככה לא עושה אותו אשם,
ככמה גם בחרדים לא כל אחד הוא אני כי הוא חרדי או לא קשור אלי כי הוא חילוני!
כל אלו שכותבים כל הזמן גם החילונים גם החילונים...ממתי חילונים הם דוגמא בשבילינו?ההלקאה העצמת היא כדי לעורר אותנו,

מרחבית

משתמש מקצוען
באמת נכון, היינו מאד רוצים לתת את התחושה שיש תמורה למאמצים, הבעיה שקל להרוס, קשה לבנות.
ומספיק אדם אחד שחושב שהוא חכם מכל היתר כדי להרוס עבודה ומאמץ של ציבור.
וכן להיפך. כל אחד נוסף שמצטרף לרוב ששומר, עוצר אולי שרשרת נוספת של הדבקה. כל אחד ששומר, תורם המון. גם אם יש כאלה שלא. זה לא הכל או לא כלום!
ומי שבכוח מעוניין לייאש את כולם ולהוריד את המוטיבציה של כל האימהות שהילדים שלהם מטפסים על הקירות,ושל כל אלה שלא ראו את הוריהם או את ילדיהם הנשואים ונכדיהם כבר שבועות רבים, ושל אלה שלא יכולים ללמוד כרגיל, וכו' - שיעשה את זה על אחריותו. רק שידע שהוא מזיק, ושלא יחשוב שהוא צמוד לאמת יותר מאחרים. כי הכל אמת, השאלה במה מתמקדים!

נערך לאחרונה ב:

זהו שמי!

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
מבחן.png

shaini

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אז נמשיך ונטמון את הראש בחול, למה לא?
נמשיך לפתוח אשכולות בפרוג, למה לא.
זה נורא נחמד ומעודד וגורם לכל מי ששמר להמשיך לשמור ביתר שאת וביתר עוז.
דמוגוגיה בגרוש...
אל תסתובבו באיזורים החרדיים ואלו שלא.
תסתכלו על נתוני התחלואה ותראו. מאיפה יש יותר חולים, גם היום.
תפסיקו לבלבל לנו את המוח עם הטענה המגוחכת "גם החילונים..."! אז מה? לכן אנו צריכים לחלות?

היום היה מחזה לא נעים בבית שמש מכורתי,
כאשר משפחות רבות שהגיעו לכאן ביום חמישי (לפני שהודיעו על סגר)
הסתובבו וחיפשו דרך לברוח חזרה לעירם, עם מזוודה וכו',
פשוט הצטרכו להבריח גבולות וללכת רגלי במשך כשעה עד לאוטובוס הקרוב.
יש לי איזושהי תחושה שרוב האנשים הנ''ל לא נמצאים כאן בפרוג.

אני פשוט מנסה להבין את התועלת באשכולות החוזרים ונשנים מסוג זה.

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
ומי שבכוח מעוניין לייאש את כולם ולהוריד את המוטיבציה של כל האימהות שהילדים שלהם מטפסים על הקירות,ושל כל אלה שלא ראו את הוריהם או את ילדיהם הנשואים ונכדיהם כבר שבועות רבים,
מה זה להוריד מטוביציה??
קשה לכולם. ברור. אבל במה בדיוק תרד המוטיבציה, מלשמור על ההורים שלנו מחולי וח"ו מוות?
צריכים להגיד תודה רבה ולעודד את כל אלו שמוכנים בטובם להשאר בבית? הלו, מדובר על החיים שלנו בסך הכול.

מרחבית

משתמש מקצוען
בהחלט.
העניין הוא הזעם.
אני חושב שכולנו מדברים כאן מתוך זעם כבוש על המיעוט.
תחושה של כמה שאני לא אשמר, יבואו אלו ויהרסו.
תסכול.
זה לא נכון. חבל שהכניסו את זה לראש שלנו כאילו יש כאן מצב של הכל או לא כלום! ככל ששומרים יותר - יש תועלת גדולה! יש הרבה פחות הדבקות!
ומבחינה זו זה לא דומה לחור בספינה.
כל משפחה שלא נפגשת - גורמת למיעוט הידבקויות. כל משפחה גם כזו ששמרה רק על חלק, לדוגמא בליל הסדר במקום חמש ילדים נשואים ועשרים נכדים ארחה זוג אחד צעיר. זה התועלת מרובה מאוד!

נכון, באותה מידה מי שלא שומר, הורס וגורם לשרשרות הידבקות. גם אני כועסת עליהם. ועדיין, לטעמי אבדו כאן לגמרי את האיזון!
ושוב: אנשים מיואשים, שלא מודעים לשיפור הגדול שחל, או שחושבים במושגים של הכל או לא כלום - הם לא יחזיקו מעמד!
צריך להתריע, בודאי. אך כשעוברים את הגבול, ועברו כאן מזמן, זה רק גורם להיפך!

אנשים אוהבים קיצוניות. ודרך התורה והיהדות והעולם והחינוך, ומה שלא תרצו - זה איזון!
אנשים, תרגעו קצת. תספרו קצת סיפורים יפים, של מאמץ ציבורי, של מאמץ פרטי, של שיפור במצב התחלואה, שקיים בהחלטו גם אצלנו!

יוחנן ק

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
UX UI
אצל כולם:
חרדים, חילונים, ערבים צרקסים ודרוזים יש:
מקפידים פחות / מקפידים יותר / לא מעניין אותם בכלל

ההבדל הוא בזה, שאצל החרדים יש:
קבוצות בעלת דעה אחידה שמזלזלת בקורונה, שנותנת להם מטריית הגנה ולגטימציה,

אם השכן שלי החילוני, (מזלזל בהוראות, ונוסע לים עם כל ששת ילדיו..) יראה אותי עם מסכת פנים ומקפיד על ההוראות, הוא קצת יתבייש, הוא יקרא לילדיו, "בואו, למה אתם ככה מסתובבים בחוץ, שכחתם שיש קורונה ?" ...
במכולת, הוא לא יעז להפר הוראות באפן מוגזם, והוא גם לא יוכל להגיע לעבודה, ואם הוא עובד בעבודה חיונית, הוא לא יעז להפר הוראות באופן גלוי,

לעומת זאת, "בית השמשי שלנו"
גאה במעשיו, גורם לזלזול אצל סובביו, יש לו כר נרחב מאוד להדביק,
בית הכנסת, משפחה מורחבת, מקווה מכולת, חנויות בשכונה,
אין לו ממי להתבייש, הוא הצדיק, והוא החכם, והוא גם הגיבור והאמיץ,

בית שמש, הולכת להיות הבעיה האמיתית,

קשה, קשה מאוד מאוד לכפות על אנשים,
לכן, ורק לכן, הממסד משתדל ללכת בין הטיפות, בכפפות של משי,
כי כוח, רק יזיק במקרה הזה, להם, וגם לסובבים אותם,

עצוב

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מעולה. ירידה יפה מאוד ממה שהיה בבני ברק!
יש שכר לשמירה!
נכון, וטוב שכך..
עדיין לעומת ערים אחרות אחוז הנדבקים גדול.

ולא רק מליל הסדר.

יש אשכולות שמחזקים מצד אחד (כולל פידבקים פירגונים ומחמאות בשפע..) ויש אשכולות כאלה שמחזקים מצד שני (נו נו נו ואזהרות!!)
כל אחד מושפע מכיון אחר וזה בסדר.
תתפלאי אבל יש אחוז לא קטן שבגלל מחמאות מתרופף בכללים ובדיוק בגלל זה קם האשכול הזה.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מה ההנאה מההלקה העצמית הזאת???????
החילונים עושים את זה הרבה יותר טוב!
הם משמיצים ומגנים בצורה חיה ומגוונת יותר,
בואו נפסיק עם התחרות מי שונא אותנו יותר ומי מחפש אותנו בפינה...
הם בטוח ינצחו....

כי מינימום של בגרות ואחריות זה ביקורת עצמית.
מותר לנו להתבונן פנימה ולהסיק מסקנות.

כשמשהו אומר לך אתה שמן וצריך דיאטה - הוא חסר טאקט ולא תקין.
אבל כשאדם אומר את זה על עצמו הוא לוקח על עצמו אחריות בריאותית.

ותפסיקו כבר לסגור את הפה לכל מי שמעז לפתוח עיניים נכוחות על המצב.
הנתונים אומרים: אשמנו, חטאנו.
לפחות עכשיו הגיע הזמן לקחת אחריות. ולא להיות בגדר מוסיף חטא על פשע.

ספרא וסייפא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זה לא נכון. חבל שהכניסו אטת זה לראש שלנו כאילו יש כאן מצב של הכל או לא כלום! ככל ששומרים יותר - יש תועלת. יש הרבה פחות הדבקות.
ומבחינה זו זה לא דומה לחור בספינה?
כל משפחה שלא נפגשת - גורמת למיעוט הידבקויות. כל משפחה גם כזו ששמרה רק על חלק, לדוגמא בליל הסדר במקום חמש ילדים נשואים ועשרים נכדים ארחה זוג אחד צעיר. זה התועלת מרובה מאוד!

נכון, באותה מידה מיש לא שומר, הורס וגורם לשרשרות הידבקות. גם אני כועסת עליהם. ועדיין, לטעמי אבדו כאן את האיזון!
ושוב: אנשים מיואשים, שלא מודעים לשיפור הגדול שחל, או שחושבים במושגים של הכל או לא כלום - הם לא יחזיקו מעמד!
צריך להתריע, בודאי. אך כשעוברים את הגבול, ועברו כאן מזמן, זה רק גורם להיםך!

אנשים אוהבים קיצוניות. ודרך התורה והיהדות והעולם והחינוך, ומה שלא תרצו - זה איזון!
אנשיפ, תרגעו קצ. תספרו קצת סיפורים יפים, ש מאמץ ציבורי, של מאמץ פרטי, של שיפור במצב התחלואה, שקיימת בהחלטו גם אצלנו!
ייאוש זה בחירה. לא אילוץ. אדם יכול לבחור להתייאש.
מאידך הידבקות איננה מבחירה.
לכן כשעומד מולי סיכוי שעוד אחד יידבק או שעוד אחד יתייאש - אני בוחר למנוע את ההידבקות, יותר מלמנוע את הייאוש.

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
זה לא נכון. חבל שהכניסו את זה לראש שלנו כאילו יש כאן מצב של הכל או לא כלום! ככל ששומרים יותר - יש תועלת גדולה! יש הרבה פחות הדבקות!
ומבחינה זו זה לא דומה לחור בספינה.

נכון, באותה מידה מי שלא שומר, הורס וגורם לשרשרות הידבקות. גם אני כועסת עליהם. ועדיין, לטעמי אבדו כאן לגמרי את האיזון!
צריך להתריע, בודאי. אך כשעוברים את הגבול, ועברו כאן מזמן, זה רק גורם להיפך!

אנשים, תרגעו קצת. תספרו קצת סיפורים יפים, של מאמץ ציבורי, של מאמץ פרטי, של שיפור במצב התחלואה, שקיים בהחלטו גם אצלנו!

מה שלא הבנתי למה אנחנו צריכים לסבול עם מסכה בחוץ וסגר בבית, כשאותם מנווולים מסתובבים חופשי ללא מסכה וממש לא בבית.
ואל תספרו לי סיפורים על חילונים שלא שומרים, הייתי באושר עד שבוע שעבר, על כל שלשה חרדים בלי מסיכה היה רבע חילוני ללא מסכה, זה בערך היחס.

אני רוצה להוציא קמפיין בו רואים אדם עם מסיכה והשני ללא, והאיש עם המסכה מצביע באשמה על השני ואומר לו:

אני שומר על החיים שלך, מדוע אתה לא שומר על החיים שלי?

כולנו חובשים מסכות בחוץ!!!

רוצה יותר

משתמש מקצוען
אמת. לא מעטים האנשים כאן הסובלים ממזוכיסטיות.
האם כשאתם רואים חילוני בלי מסיכה אתם צועקים עליו באותה מידה כמו על השכן החרדי שלכם?
האם כשאתם רואים קבוצת חילונים משחקים כדורגל אתם מזמינים להם משטרה כמו למנין לידכם?
לפעמים נראה שמנסים להראות יותר "נאורים" ויפי נפש מהאחרים.
הציבור החרדי, כמו כל ציבור, הוא ציבור גדול שכולל בתוכו גוונים רבים וסוגים שונים.
נכון שחובת קידוש ה' וקדושת החיים מוטלת על כולם.
אבל תרדו מהעץ הזה - אתם לא אחראים ליצוגיות של הקהלים הבלתי נשמרים.
עשו אתם מה שצריך בבטחון, באמונה, ותפסיקו לתת כל כך הרבה חומר להסתה אנטי דתית.
לפעמים אני קוראת פה תגובות ותוהה לעצמי מי מצטט ממי - ערוצי התקשורת החילונים האנטי לקחו חומר מכאן,
או אנשים כאן מצטטים משם. . .

מרחבית

משתמש מקצוען
מה זה להוריד מטוביציה??
קשה לכולם. ברור. אבל במה בדיוק תרד המוטיבציה, מלשמור על ההורים שלנו מחולי וח"ו מוות?
צריכים להגיד תודה רבה ולעודד את כל אלו שמוכנים בטובם להשאר בבית? הלו, מדובר על החיים שלנו בסך הכול.
לא לא צריך לומר תודה רבה. צריך להביא לידיעתם שיש תועלת במה שהם עושים. מקווה שבתוך המשפחה ובתוך מוסדות הלימוד מבינים את זה. שכל מי שעושה מאמץ בכל תחום, צריך שלהביא אותו שיבחין בתועלת, גם אם היא לא מושלמת!
זה בסיס לכל התקדמות, לכל מוטיבציה!

ויש להבחין בין מצב ציבורי לפרטי. לשמור על הורים, כל אחד יחליט לפי המצב שלו. יש מצבים שאין סיכון גדול.
אך מבחינה ציבורית כדי להוריד את אחוז התחלואה הכללי, ולא לגרום לשרשרת הידבקויות, צריכים כולם להתגייס!

אם זוג צעיר לא הלך לליל הסדר להורים בני ארבעים וחמש בריאים, וההורים ויתרו על אירוח הזוג, הם עשו את זה יותר כמאמץ ציבורי. ומן הראוי להראות להם את האחוזים שירדו! כן, המאמץ הציבורי צלח!

נכון שחייבים להמשיך. נכון שמי שלא שומר, זה גרוע. אבל אי אפשר להתמקד רק בזה!

מרחבית

משתמש מקצוען
נכון, וטוב שכך..
עדיין לעומת ערים אחרות אחוז הנדבקים גדול.
היה אחוז יותר גדול של חולים בבני ברק מאשר תל אביב. את חושבת שזה יכול לרדת בכמה ימים? - ציפיה לא ריאלית.
אנשים עושים מאמצים גדולים, והמצב משתפר. זה מה שאנחנו רוצים, לא? מה מעניין תל אביב עכשיו? מה זה ייתן?

נערך לאחרונה ב:

yl

משתמש צעיר
ועכשיו קצת לגבי אחוזי התחלואה בציבור החרדי,
ובכן,
קצב ההדבקות בציבור החרדי ירד הרבה יותר מאשר בציבור הכללי.

תבינו, בציבור הכללי, קצב התחלואה המרבי עמד על מקסימום 10% בשלושה ימים
אצלינו זה עמד לפעמים על 50%.
אז אם היום בני ברק נמצאת בקצב של 3%, זו ירידה של יותר מפי עשר.
מה שאין כן בתל אביב, מעולם לא היה קצב הדבקות של פי 10%
ואם הם היום ב0% זו ירידה פחותה בהרבה, גם מבחינת האחוזים.

תוסיפו לזה שגודל משפחה גרעינית בציבור החרדי הוא לפחות פי 3 מאשר בציבור הכללי,
מה שאומר שכל בן משפחה שנדבק, אוטומטית אמור להדביק פי 3 מאשר בציבור הכללי

והגענו לאחוזי ירידה מטורפים!
וזה בזכות השמירה של כולנו!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  32  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה