דיון וורד או גוגל דוקס

איפה אתם כותבים?

• סה"כ מצביעים
    52

שלמה שקד

יוצר תוכן
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
D I G I T A L
על פי מה שאני שומע מהסביבה רוב האנשים הכותבים עושים זאת בוורד,
אם כברירת מחדל או כבחירה בתוכנת התמלול הכי פרקטית עם מירב הפונקציות.
אני כותב בדוקס, אני חושב שזה התחיל כברירת מחדל כי בהתחלה הייתי יושב בחדרי מחשבים
ולא היה לי מחשב משלי. אבל זה מאוד נח לי ומעולה לעבודה שיתופית.
מעניין לדעת מה עושים שאר חברי הקהילה, האם כולם אנשי מייקרוסופוט או שיש עוד גוגליסטים.
ובעיקר שתפו תובנות ונימוקים, כך נלמד כולנו להכיר כלים נוספים

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
למה לא גם וגם?
כותבת בוורד בד"כ, אבל התיקייה של הכתיבה במחשב מסונכרנת לגוגל דרייב ככה שאפשר לפתוח גם בגוגל דוקס מכל מקום. (הפלוס הרציני מבחינתי זה שמירת היסטורית גרסאות).

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
וורד- מהרגל
למרות שעדיף בדוקס כי אז החומר נשמר על הענן ויש פחות סיכוי שימחק.

אני אישית מעלה לדוקס בכל פעם שיש הצטברות של חומרים.
למה לא גם וגם?
כותבת בוורד בד"כ, אבל התיקייה של הכתיבה במחשב מסונכרנת לגוגל דרייב ככה שאפשר לפתוח גם בגוגל דוקס מכל מקום. (הפלוס הרציני מבחינתי זה שמירת היסטורית גרסאות).
איך מסנכרנים?

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
איך מסנכרנים?
מתקינים את האפליקציה של גוגל דרייב על המחשב. ברגע שמותקן אפשר לעמוד על התיקייה הרצויה, לחיצה ימנית עם העכבר ויש אפשרות של סנכרון או גיבוי של התיקייה לגוגל דרייב. משם הסנכרון כבר קורה אוטומטית בכל פעם שקובץ משתנה לוקאלית.

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
WORD בלבד, וזהו זה. בתור עורכת לשון הסתבכתי רבות עם גוגל דוקס... אין בו אפשרויות עריכה נורמליות, הרבה פעמים כיוון הכתב יוצא משמאל לימין - בקיצור, משגע.
וגם ככותבת - WORD הרבה יותר מסודר ונעים לעין.
גיבוי? יש לי אחסן נייד ולפעמים גם שולחת למייל קבצים. בכל אופן מעדיפה לכתוב בעיר במחשב הנייד שלי, שכבר הפך כמעט להיות איבר נוסף שלי ואני מכירה אותו היטב ולא מתבלבלת במקשים... אז לא זקוקה לגוגל דוקס, וזהו.

ליאורהA

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
אני עובדת על וורד עם גיבוי ב-ONEDRIVE, כך שאפשר לגשת לקבצים מכל מחשב.
בתור עורכת זו האפשרות הטובה ביותר מבחינתי (בלימודי עריכה לומדים בתוכנות מייקרוסופט ולא גוגל).
חוץ מזה שבגוגל דוקס ברגע שמתנתק האינטרנט יש פיצ'רים שמפסיקים לעבוד, אז אם יש אינטרנט חלש זה יכול להיות מתסכל לעצור כל שנייה משטף העבודה.
לכן - WORD.

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
וורד היא תוכנה עם הרבה הרבה הרבה יותר אפשרויות, לכן הבחירה הראשונית בעבודה יחידנית היא וורד.

אבל בקבצים שיתופיים שצריך שכמה אנשים יעבדו עליהם, השיתופיות של דוקס מקצרת תהליכים ברמה ממכרת.
במקום לשלוח את הקובץ, לקבל 'קובץ ערוך', לערוך עוד כמה שינויים, ואז לקבל מהעורך 'קובץ ערוך 2' עם עוד כמה תיקונים שהוא נזכר בהם, ואז לאחד את התיקונים, ולשלוח להגהה, ולקבל קובץ נוסף מוגה, ולשים לב ששלחת כל פעם את הקובץ הנכון - הכי פשוט להתנהל בקובץ דוקס אחד ולתת גישה לכולם. קל, פשוט ונוח.
או כשאתה צריך לשבת עם עוד מישהו מול הטקסט ולעבוד עליו ביחד, הרבה יותר נוח לעשות את זה מרחוק בדוקס, כשכל אחד רואה מה השני עושה. אין לזה תחליף.
(יש לי לקוח כזה, שבעבר היינו צריכים כל פעם להיפגש, לשבת מול מסך משותף ולריב על המקלדת, עד שגילינו את נפלאות הדוקס).

יתרון נוסף בדוקס זה שהשינויים מסתנכרנים אוטומטית, ותמיד אפשר לשחזר את כל הגרסאות הקודמות. כך לא קורה שקובץ נעלם ואיננו, או שאתה מסיים עבודה של כמה שעות ואז לוחץ בטעות לא לשמור כשאתה סוגר את הקובץ, ואז דופק את הראש בקיר הסמוך.

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
הולך עם נטפרי?
כן.

רק צריך לשים לב שהגיבוי הקובע זולל משאבי רשת, כך שאם יש לך חבילת מוגבלת למספר ג'יגות מסוים, ייתכן שזה יגמור לך את החבילה.

ליאורהA

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
במקום לשלוח את הקובץ, לקבל 'קובץ ערוך', לערוך עוד כמה שינויים, ואז לקבל מהעורך 'קובץ ערוך 2' עם עוד כמה תיקונים שהוא נזכר בהם, ואז לאחד את התיקונים, ולשלוח להגהה, ולקבל קובץ נוסף מוגה, ולשים לב ששלחת כל פעם את הקובץ הנכון - הכי פשוט להתנהל בקובץ דוקס אחד ולתת גישה לכולם. קל, פשוט ונוח.
מצד שני, אם כרגע תורי לעבור על הקובץ אבל ללקוח עדיין יש גישה אליו, הוא יכול להיכנס ולשנות דברים שכבר עברתי עליהם. אם זה בקובץ וורד, אין לו את האפשרות הזאת.

(כן, אני יודעת שאפשר פשוט להגיד לו לא להיכנס. לפעמים זה לא רלוונטי.)

שלמה שקד

יוצר תוכן
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
D I G I T A L
(כן, אני יודעת שאפשר פשוט להגיד לו לא להיכנס. לפעמים זה לא רלוונטי.)
בדוקס אפשר לסמן ולהוסיף הערה בצד למקרים כאלה וגם תמיד בעל המסמך יכול לשנות הרשאות מעריכה לצפייה או תגובה

פניני ריין

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
גוגל דוקס אוהב להתבלבל בין עברית לאנגלית, אוף.
וגם ויזואלית-וורד הרבה יותר נעים לעין.
לא יודעת מה עם אחרים, אבל האריאל הקטן והצפוף הזה של גוגל דוקס חוסם לי את כל המילים;)

נ.ב. אין כאן אף אחד שכותב ביד?
מצוין לטיוטות, ואח"כ כשמקלידים את הקטע-הוא משתפר איכשהו מעצמו.
נ.נ.ב. אין כאן אף אחד שכותב באקסל? לפחות שירים?!
נ.נ.נ.ב. בשביל שירים וקטעים קצרים- אפשר לפתוח מרחב צ'אט עם משתמש אחד. מאד נוח, והשראה מצוינת.

והכי חשוב, כמובן, לגוון. לכתוב מדי פעם על תוכנה שלא רגילים אליה. זה פותח את הראש.

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
בעבר הייתי גם אני עם וורד פלוס גיבוי לדרייב.
לפני כמה שנים עברתי לדוקס ישירות, וזה נחמד. ככה אני לא צריכה לנבור בקבצים במחשב - אני פשוט מקלידה את שם הקובץ בשורת החיפוש בדפדפן והוא פותח לי מהזכרון אוטומטית.
אבל כן - בכל הנוגע לעריכה הוא די גרוע.

אגב, בושה שאף אחד כאן לא הזכיר דף ועט.
אני עדיין משתמשת בהם מדי פעם בחדווה רבה.

מתן מאור

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
גוגל דוקס אוהב להתבלבל בין עברית לאנגלית, אוף.
וגם ויזואלית-וורד הרבה יותר נעים לעין.
לא יודעת מה עם אחרים, אבל האריאל הקטן והצפוף הזה של גוגל דוקס חוסם לי את כל המילים;)

נ.ב. אין כאן אף אחד שכותב ביד?
מצוין לטיוטות, ואח"כ כשמקלידים את הקטע-הוא משתפר איכשהו מעצמו.
נ.נ.ב. אין כאן אף אחד שכותב באקסל? לפחות שירים?!
נ.נ.נ.ב. בשביל שירים וקטעים קצרים- אפשר לפתוח מרחב צ'אט עם משתמש אחד. מאד נוח, והשראה מצוינת.

והכי חשוב, כמובן, לגוון. לכתוב מדי פעם על תוכנה שלא רגילים אליה. זה פותח את הראש.
כל מילה פנינה.
אגב, וואן נוט, מי מכיר?
אני משתמש בה הרבה בפרט לקטעים שמתקשקשים לי מדי פעם.
ואפשר להחליף את הפונט בדוקס לדויד זה תמיד נותן השראה לניסוחים פסאודו-משפטיים ומייצר משפטים מדפי ניחוח בירוקרטי מייאש.

מתן מאור

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אשמח לקישור והסבר
תוכנה של מייקרוסופט מגיעה יחד עם חבילת מייקרוסופט אופיס:
1712073961554.png

פנינה שחורה

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
גם אני השתמשתי לתקופה בone not ומאד נהניתי לדוג' בכתיבת סיפור דף אחד לתכנון ואח"כ כל פרק / פיסקה עברתי דף ובסוף כשהכל היה מוכן העברתי לוורד בצורה נקיה, אבל מה שקרה כשטכנאי התקין לי את החסימה של נטפרי על המחשב, כל התוכן שכתבתי הפך לסימני שאלה?????????????? ולא הצלחתי לסדר ועברתי סופית לוורד
מי שיודע איך לסדר אשמח לדעת
אגב יש לי קובץ נוסף של וורד שפתוח לי על שולחן העבודה כל הזמן ועליו אני כותבת שירים הגיגים ,רשימת מטלות וכו'
כל פעם רושמת תאריך לפני שכותבת וזה חמוד ככה אני יכולה ללכת אחורה גם לדברים מלפני שנתיים....

יוסף יצחק פ.

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אגב, בושה שאף אחד כאן לא הזכיר דף ועט.
אני עדיין משתמשת בהם מדי פעם בחדווה רבה.
אבל אח"כ להקליד... סיפור מהפטרה...
(התחלתי ללמוד הקלדה עיוורת, אבל זה לוקח המון זמן).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה