Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
באזור אחרי-פסח-כזה, התמקמתי עם הלוח החדש שלי. שהוא וואקום 24" פרו. שיא האופנה והסטייל הוואקומי בעולם כולו וביקום בכלל. אז למה התעכבתי בכתיבת הסקירה הזאת? כי ידעתי איך זה יתקבל ואיך זה ישמע למעריצי וואקום למיניהם. ופחדתי. אני יודעת שזה נשמע מגוחך. לוח זה לוח זה לוח. מה הסיפור הגדול? אבל צ'מעו, אנחנו הציירים אנשים רגשניים שסגורים הרבה מידי זמן עם הרבה מדי מכשירים בחדר לבד. פלא שאנחנו נקשרים רגשית לאלקטרוניקים שלנו? פלא.

והיי, אפילו אני לא האמנתי לעצמי. לקח לי עד עכשיו לשכנע את עצמי שמה שאני רואה וחווה בידיים שלי עצמי הם האמת שלי ועליה להיאמר.

לטובת כל מעריצי וואקום אני שמה בזאת ספוילר בראש העמוד: הסקירה הזאת לא מיועדת עבורכם. אתם מוזמנים ללחוץ על אחורה פנה ולעבור לאשכול אחר. חבל על לחץ הדם שלכם. גם ככה אנחנו צורכים הרבה מדי מלח בימינו. קניתי וואקום כדי להיווכח אחת ולתמיד האם הדבר הזה שווה את המחיר. המסקנה בסוף היא שהיא לא.

יהיו כמובן אי אילו השגות, זה לא יהיה חד משמעי, והצד הריאלי שלי (זה ששילם את הכסף) ירים וואחד התנגדות, אבל זו עדיין המסקנה שתהיה לי בסוף הסקירה. אתם תראו בביקורת שלי שאני סוטה לסקור את החברה כולה במקום להתרכז במוצר עצמו. אני כותבת את הקטע הזה לציירים שמתלבטים על איזו חברה ללכת. תנו לי להראות לכם כמה עובדות אמיתיות על החברות ועל הלוחות האלה. האשכול הזה בשבילכם.

כמה הודעות חשובות:

1. הביקורת תתפרס על פני תקופה כי זה המון חומר ואתם חייבים זמן לעכל ולשאול שאלות. וגם לי אין כוח כמו פעם.

2. אני מצהירה בזאת שהויון או כל חברה אחרת לא מתמלגת אותי על אף מילה ושמעולם לא היה לי הסכם איתם, ומעולם לא ראיתי שקל עלוב מאף מכירה שחברות אלה עשו אי פעם.

3. כרגיל למילים המודגשות יהיה הסבר בסוף הפוסט. אם אין לכם כוח לקרוא את כל המלל תוכלו לקרוא את המסקנה הסגולה בסוף הפסקאות. מילים סגולות הם לינק.

ראיתי הרבה ביקורות של לוחות שמתעסקים בגימור ובסטיילינג, במתנות הקטנות, בעיצוב הקופסא כשבאים לדבר על כלי ציור. זוטות. אני מסרבת לתת לגימורים לנהל פה את השיח, כי אנחנו לא מדברים על מותג בגדים, אלא על עט. ועל העט נדבר. (הצד הריאלי אומר לי שאתם תגידו שאני לא מדברת על ש"זוטות" האלה כי כשנגיע לזה וואקום ינצחו בעיניים קשורות, אז יודעים מה? נתן לזה פסקה קטנה בסוף.)

הקדמה לבורים שאפשר לגמרי לעקוף:
יש כמה מוצרים לציור דיגיטלי. הלוח הגרפי (לוח אטום) ועט תצוגה הם השחקנים הכבדים. אפשר לראות הרחב כאן בסקירה הזו נדבר על עטי תצוגה.

יש הרבה חברות שמוכרות עטי תצוגה, וכמעט את כולם אפשר להשיג באמזון. שלושת החברות שמככבות בשוק הישראלי הם Wacom, XP-Pen, Huion. אפשר להתחיל.

העט בעל 8192 רמות לחץ.

כאן יש מסר מיוחד לאלה שטוענים שאין הבדל בין 2048 רמות לחץ ל 8192:
יש הבדל והוא משמעותי. 8192 רמות לחץ מציירות קו עדין, רגיש וחלק בהרבה.
1 רמות לחץ.JPG
יותר רמות לחץ נותנות יותר "מדרגות" בין הלחיצה החלשה ביותר לבין הלחיצה החזקה יותר. הדבר דומה להבדל בין מצלמה דיגיטלית עם מסך של 2M פיקסלים למצלמת 8M פיקסלים. אם אתם מהדור הזקן שלי, אתם יודעים על מה אני מדברת.
רק מה? דרושים שתי מאפיינים כדי להנות מהרמות ולא לכולם יש אותם.

1. שליטה במוטוריקה עדינה.
היכולת להחליט על כמות הלחץ שהיד שלי משחררת אל הדף היא משהו שלא כולם דאגו לפתח. אולי אתם מעדיפים לשחק עם הגודל בעזרת הסוגריים המרובעות. אם הציורים שלכם נראים ככה, אתם לא משתמשים ברמות הלחץ של העט במו שצריך, ואתם לא תראו הבדל.
upload_2019-6-24_1-26-6.png

2. מסך עם רזולוציה גבוהה מHD.
אם הפיקסלים במסך לא מספיק קטנים וצפופים, לא תוכלו לנצל את הדיוק הזה, והעט יתנהג בערך כמו עט עם 2048 רמות לחץ.
5 UHD.JPG

ברגע הכתיבה רק בלוחות וואקום 24" פרו, וואקום 16" פרו יש את המאפיינים שמאפשרים לכם להנות מכל רמות הלחץ. בכל שאר הלוחות בעולם , כולל כל הלוחות האחרים של וואקום, המספר הזה מהווה מאפיין פרסומי/פסיכולוגי בלבד.
עד כאן ראינו שאם לקנות וואקום אז רק פרו. ואם פרו אז רק 24" או 16".

הלוח מזהה הטייה של העט.

ישנם מסכים שמזהים את כיוון ההטייה של העט. ישנן תוכנות ציור שיודעות לנצל את זה כדי לסובב את המברשת שעל המסך לפי זיהוי המיקום של הקצה העליון של העט ביחס לחוד.
זיהוי הטייה.JPG

זה די מגניב אבל אתם צריכים שני דברים כדי להנות מזה:
1. מוטיביציה להשתמש בזה.
רוב המברשות של פוטושופ ומנגה אומנם מסוגלות לעשות בזה שימוש, אבל אין לזה כמעט משמעות. אפשר להסתדר יופי בלי זה, ולמעשה זוהי הסיבה שרובכם לא משתמשים בזה בכלל.

2. תוכנה שעושה שימוש בעל משמעות בפיצ'ר הזה.
בדרך כלל תוכנות שעושות שימוש טבעי ונוח של הפיצ'ר הזה הן תוכנות שמנסות לחקות ציור במדייה טבעית כמו שמן, מים או עיפרון. תוכנה כמו קורל פיינט למשל. לא מדובר פה על המראה של הציור הסופי. אפשר לעשות כל דבר עם פוטושופ ומעט יצירתיות. מדובר על אופן התפעול של התוכנה שמנסה להעניק לכם חווית עבודה והרגלים שמדמים כמה שיותר את העולם האמיתי שמחוץ למסך.
3 קורל פיינט.JPG

רובכם לא משתמשים בתוכנות לציור מדיה טבעית, כך שהפיצ'ר הזה לא משמש אתכם.
הויון מייצרים עטים שמזהים הטייה מזה שנה ומחצה.
אקס -פי יצאו לפני שלוש חודשים עם הדגם הראשון עם הפונקציה הזאת.
עד כאן ראינו שזיהוי הטייה אינה סיבה מספקת לקנות וואקום.

בפעם הבאה נדבר על רזולוציה.

המושגים:
לוח גרפי - לוח אטום שמזהה מגע של עט מיוחד. הלוח מתחבר למחשב, והצייר מניע את העט על גבי המשטח בעודו צופה בציור המצטייר על גבי מסך המחשב שלו.

עט תצוגה - מסך לציור שמזהה מגע של עט מיוחד. הלוח מתחבר למחשב, והצייר מניע את העט על גבי המסך ומצייר עליו.

רמות לחץ - הנתון שמייחד עט דיגיטלי לציור היא הטכנולוגיה שמאפשרת למסך לזהות את כמות הלחץ שהיד מפעילה על העט. תוכנות ציור מנצלות את הרגישות הזאת כדי לצייר קו טבעי בדומה לשימוש בכלי ציור פיזיים. רוב הלוחות כיום מגיעות עם 8192 רמות לחץ, ומיעוטם עדיין מוכרות 2048 רמות.

נערך לאחרונה ב:

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לכאורה,
מה שכתבת על הקשר בין רזולוציה לבין לחץ עט הוא .. ממש שטויות. אבל ממש. וזה אחרי שהתאמצתי לעדן ולכתוב 'לכאורה', כי אני מודה שעוד לפני שהתחלתי לקרוא, כבעלים של סינטיק פרו הגאוני אני חולק על הטון הביקורתי שלך כלפי החמוד והיקר.
אז סליחה מראש.
עכשיו לעניין-
הרזולוציה היא אכן מאוד חשובה (מאוד חשובה!), אבל היא בסך הכל המסך בו רואים את הקנווס שלך,
בעוד הלחץ עט משפיע על הקו שמצטייר על הקנווס בלי שום קשר לבאיזה מסך רואים אותו.
ולכן אין שום קשר בין לחץ עט לרזולוציית מסך ! (ואפשר לקנות סינטיק עם 8342324 רמות לחץ עט, ולעשות מלא קווים יפים, גם אם לא מחובר כרגע שום מסך עם שום רזולוציה. מאיפה את מביאה את הרעיונות המוזרים האלה?)
אלא אם כן תפתיעי אותי עם איזה ידע מעמיק שלא שמעתו אוזן. <--- רק כותב את זה בשביל להשמע לא מעוצבן.
הדלקת אותי לפני שאכלתי ארוחת בוקר, זה לא יפה. ולגבי מה שכתבת על הטייה.. כפרה. אין תוכנה שלא משתמשת ב'פיצ'ר' הזה. כולל מנגה. וכמובן פוטושופ. טוב די אני הולך לאכול.

נערך לאחרונה ב:

ronitg

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
רגע רגע, יש לי שאלה-
היינו פעם חברות, נכון?
אזזזזז
אפשר אולי לקבל את הסינטיק שלך?
אני ממש אשמח, באמת. ההובלה עלי

(ואגב, כל הכבוד על ההשקעה)

ronitg

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
@שאול יצחק
בסופו של דבר לא הבנתי מה אתה אומר.
לצייר בלי שאתה רואה איך זה בדיוק נראה? לצייר משהו מפוקסל ולדמיין איך זה יראה על מסך אחר?
נשמע לי חוויה די מפוקפקת

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
@שאול יצחק
בסופו של דבר לא הבנתי מה אתה אומר.
לצייר בלי שאתה רואה איך זה בדיוק נראה? לצייר משהו מפוקסל ולדמיין איך זה יראה על מסך אחר?
נשמע לי חוויה די מפוקפקת
זה לא הנקודה.
הנקודה היא שהרזלוציה של המסך לא משנה בשום אופן את האופן בו העט משפיע על הקובץ של הציור.

ronitg

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
זה לא הנקודה.
הנקודה היא שהרזלוציה של המסך לא משנה בשום אופן את האופן בו העט משפיע על הקובץ של הציור.
ברור,
אבל איך אתה יכול להנות מזה / להשתמש בזה, בלי רזולוציה מספיקה?
שים לב, היא כתבה כך:
דרושים שתי מאפיינים כדי להנות מהרמות

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ברור,
אבל איך אתה יכול להנות מזה / להשתמש בזה, בלי רזולוציה מספיקה?
שים לב, היא כתבה כך:
ואף אחד מהם לא נכונה.
מוטוריקה של לחץ זה דבר טבעי בידיים של כולם,
( ואדרבא, בדיוק להפך, כמה שיהיה יותר רמות לחץ ורגישות בעט, ככה זה גם הופך יותר טבעי ויותר שימושי לכולם, ופחות מצריך מוטוריקה עדינה לתפעול כי זה ממש כמו על דף וקורה באופן טבעי. וכשיש מעט רמות לחץ עט, זה מצריך יותר תודעה ומוטוריקה להשתמש בהן.)
אבל זה לא הנושא,
והמאפיין השני כבר דברנו שהוא שטויות במיץ, אבל נראה לי שאת סתם נהנית לראות אותי מתעצבן פה :)
אז אפסיק כאן

נערך לאחרונה ב:

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
@שאול יצחקלצייר משהו מפוקסל ולדמיין איך זה יראה על מסך אחר?
נשמע לי חוויה די מפוקפקת
אחרי ארוחת בוקר.
במידה ואת שואלת ברצינות אענה לך בשאלה.
מה הקשר בין פיקסול ורזולוציה ללחץ עט?
לחץ עט איכותי נותן אפשרות לקו דינמי יותר, ושינויים דינמיים יותר ברמת שקיפות/רוחב קו, וכדומה. הקו הזה נרשם בקובץ של הציור כשתלחצי ctrl s .
למה נדמה לך שברזולוציה נמוכה זה משפיע על כל זה?
הכל נראה אותו דבר בכל מסך ובכל רזולוציה, כשמסתכלים על הציור במצב של actual size .
והאם באמת נדמה לך שכשידפיסו את הקו שלך בתוך הספר ילדים, הוא יהיה מפוקסל כי ציירת אותו על מסך ברזולוציה נמוכה?
הרי אין שום (שום) קשר בין ה2. וכל הקונה סינטיק פרו 14" או אינטואוס פרו החדש אפילו (שאין לו מסך!) , נהנה מככככללל הרמות של הלחץ עט בדיוק כמו במסך 4k

ronitg

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אחרי ארוחת בוקר.
במידה ואת שואלת ברצינות אענה לך בשאלה.
מה הקשר בין פיקסול ורזולוציה ללחץ עט?
לחץ עט איכותי נותן אפשרות לקו דינמי יותר, ושינויים דינמיים יותר ברמת שקיפות/רוחב קו, וכדומה. הקו הזה נרשם בקובץ של הציור כשתלחצי ctrl s .
למה נדמה לך שברזולוציה נמוכה זה משפיע על כל זה?
והאם באמת נדמה לך שכשידפיסו את הקו שלך בתוך הספר ילדים, הוא יהיה מפוקסל כי ציירת אותו על מסך ברזולוציה נמוכה?
הרי אין שום (שום) קשר בין ה2. וכל הקונה סינטיק פרו 14" או אינטואוס פרו החדש אפילו (שאין לו מסך!) , נהנה מככככללל הרמות של הלחץ עט בדיוק כמו במסך 4k
את זה הבנתי.
מה שאני אמרתי זה,
שאיך אפשר להנות מציור, ואיך אפשר בכלל לצייר,
כשאתה רואה אותו מפוקסל?
וצריך לדמיין לעצמך איך הוא יראה לא מפוקסל אחרי ההדפסה.
מדברים על חווית המשתמש, לא על התוצאה הסופית בהדפסה.

אז ענית לי חלקית כשכתבת שממילא בדר"כ מגדילים זום כשעובדים על ציור.
ואז זה לא נראה מפוקסל.

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
את זה הבנתי.
מה שאני אמרתי זה,
שאיך אפשר להנות מציור, ואיך אפשר בכלל לצייר,
כשאתה רואה אותו מפוקסל?
וצריך לדמיין לעצמך איך הוא יראה לא מפוקסל אחרי ההדפסה.
מדברים על חווית המשתמש, לא על התוצאה הסופית בהדפסה.

אז ענית לי חלקית כשכתבת שממילא בדר"כ מגדילים זום כשעובדים על ציור.
ואז זה לא נראה מפוקסל.
יפה. הבנתי אני אוהב.
עכשיו לגבי הפיקסול,
hd לא נראה מפוקסל גם בלי הגדלת זום. אלא משמיט מהמסך חלק מהפיקסלים ביחס לרזולוציות גבוהות יותר, ע"י חישוב. ששוב, דבר זה לא מטריד אותנו בהקשר לרמות לחץ עט.
במילים אחרות- גם בשנות ה90 , אם היו ממציאים אז לוח עם 8000 רמות רגישות לחץ, זה היה דבר אדיר ושינוי מורגש וניכר מאוד בחוויית הציור. אפילו שהרזולוציה אז היתה חצי מhd

נערך לאחרונה ב:

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
רק הבהרה-
דעתי היא שרזולוציה גבוהה זה דבר מאוד נוח, ולדעתי כדאי מאוד כי זה מגדיל את השטח עבודה משמעותית. (כי בציור גדול, אם שמים אותו בלי זום אין הוא יכנס כולו בתוך המסך, וברזולוציות נמוכות יותר יראו רק חלק מהציור)
אבל העניין שזה פשוט לא קשור לרמות לחץ עט או לחווית ההנאה מהן.

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
@ronitg צודקת במה שהיא אומרת. ועכשיו הפוסט על הרזולוציה תתעכב כדי שאוכל להסביר לכולם מה זה זיהוי לחץ מהתחלה עד הסוף.

אני רק אתן שוב תזכורת עדינה:
לטובת כל מעריצי וואקום אני שמה בזאת ספוילר בראש העמוד: הסקירה הזאת לא מיועדת עבורכם. אתם מוזמנים ללחוץ על אחורה פנה ולעבור לאשכול אחר. חבל על לחץ הדם שלכם. גם ככה אנחנו צורכים הרבה מדי מלח בימינו.

אני מבינה אתכם. כולנו נקשרים ללוח הראשון שלנו. בבקשה לא פה. תודה.
אני כשלעצמי אשתדל כמיטב יכולתי לסקור בצורה הגיונית וריאלית בהתחשב בעובדות ובחוויות שלי, בלי להיכנס למקומות רגשניים או נוסטלגיים. עד לפוסט האחרון לפחות.

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ברור שרונית צודקת. אגב יש לך טעות נוספת, חוץ מנושא ההטייה של העט והתוכנות שמשתמשות בזה, וחוץ מההבנה מה הם הרמות לחץ שנדמה לך שהם קשורים לדיוק ולרזולוציות,
גם טעית לגבי הפרטים הטכניים של הדגמים. לגבי- הרזולוציה של ה13" - יש לו רזולוציה UHD
ולא HD , בעוד ל16 ומעלה יש 4K ולא UHD
אבל הנה, די. אני יורד מהבמה
תמשיכי בדיוק מאיפה שהפסקת.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

לוח לימודים

מסלולי לימוד שאפשר לההצטרף
אליהם ממש עכשיו:

25.06

י"ט סיון

פתיחת מסלול

קורס עריכת וידאו

מלגות והנחות משמעותיות!

25.06

י"ט סיון

פתיחת מסלול

קורס פיתוח ובניית אתרים

מלגות גבוהות!

25.06

י"ט סיון

וובינר מרתק

האם אפשרי לפתח קריירה משגשגת בלי לוותר על לימוד התורה?

וובינר מרתק בנושא "עיצוב על זמני" עם מעצב העל החרדי שפיתח קריירה משגשגת לצד לימוד התורה ואורח חיים חרדי מלא

הכניסה חופשית!

27.06

כ"א סיון

פתיחת מסלול:

התכנית המקצועית להכשרת אדריכלי פנים ומעצבים

לעבוד בתחום האדריכלות תוך שנתיים בלבד! וללמוד תכנים בלעדיים שיתנו לך יתרון ענק וביקוש גדול בשוק!

מסלול לגברים

27.06

כ"א סיון

השקה חגיגית!

עיצוב גרפי ודיגיטל - בסילבוס חדש ומטורף!

מלגות גבוהות!

30.07

כ"ד תמוז

פתיחת מסלול

מאסטר בשיווק דיגיטלי

מלגות גבוהות!

9.09

ו' אלול

פתיחה חגיגית:

קורס פרסום וקופי+

איך מפיקים קפמיינים לחברות הכי גדולות בשוק? איך בונים אסטרטגיה מדוייקת? מהו המסר? כתיבה שיווקית, קופי ויצירתיות, ואפילו כתיבה לסושיאל ולדיגיטל!

עם תכני AI

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה רֹעִי לֹא אֶחְסָר:ב בִּנְאוֹת דֶּשֶׁא יַרְבִּיצֵנִי עַל מֵי מְנֻחוֹת יְנַהֲלֵנִי:ג נַפְשִׁי יְשׁוֹבֵב יַנְחֵנִי בְמַעְגְּלֵי צֶדֶק לְמַעַן שְׁמוֹ:ד גַּם כִּי אֵלֵךְ בְּגֵיא צַלְמָוֶת לֹא אִירָא רָע כִּי אַתָּה עִמָּדִי שִׁבְטְךָ וּמִשְׁעַנְתֶּךָ הֵמָּה יְנַחֲמֻנִי:ה תַּעֲרֹךְ לְפָנַי שֻׁלְחָן נֶגֶד צֹרְרָי דִּשַּׁנְתָּ בַשֶּׁמֶן רֹאשִׁי כּוֹסִי רְוָיָה:ו אַךְ טוֹב וָחֶסֶד יִרְדְּפוּנִי כָּל יְמֵי חַיָּי וְשַׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה לְאֹרֶךְ יָמִים:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

הגיע זמן הגאולה • אתגר 50

לוח מודעות

למעלה