תקשורת וואי וואי וואי. חמאס פרצו לי למייל!

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
מה זאת אומרת? אפשר הסבר קצת יותר מפורט?
איך?
נראה לי שאתה מבין בזה אז - האם זה לא טוב להשאיר כרטיסיות פתוחות?
תודה
פעם היתה בעיה כזו יותר נפוצה, היום נראה לי שפחות.
אני לא האקר אבל משתדל להתעדכן פחות או יותר פה ושם אז שומעים מידי פעם על כל מיני טריקים.
בגדול, הכי חשוב זה לדאוג שהכל אצלך מעודכן.
אם יש לך קישורים שאתה חושד בהם, יש אתרים שיכולים לעזור לבחון אותם כמו VirusTotal והאתר הזה:https://www.scanmysms.com/he (בגדול מעתיקים לשם סמסים וזה בוחן בעיקר את הקישורים שיש בהודעה אז אפשר להעתיק רק את הקישור)

נוסף לזה, אם קישור מוביל לכאורה לאתר מסוים, עדיף פשוט לחפש את האתר בגוגל ואז להיכנס אליו משם.
עוד דבר, יש אפליקציה לאנדרואיד (אולי גם לאייפון, לא יודע) שנקראת: URLCheck שאחרי שמתקינים אותה ומגדירים אותה כך שהיא תפתח את הקישורים במקום הדפדפנים, אז היא מאפשר לראות את הקישור ומתריעה על בעיות בקישור ומאפשר לסנן משם כל מיני תוספות שאולי לא רוצים.
(פעם השתמשתי בה אבל יום אחד פשוט החלטתי למחוק כל דבר בטלפון שאפשר לגלוש איתו או לראות סרטונים/תמונות מהאינטרנט אז כבר אין לי מה לעשות עם קישורים בטלפון...
אני משתמש בתוכנה הזו https://github.com/0x192/universal-android-debloater כדי למחוק דברים שבד"כ לא ניתן למחוק מהפלאפון כמו דפדפנים, יוטיוב, חנות גוגל וכו')

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
תודה על האריכות
אני עם מחשב ונטפרי
- שמעתי שלא כדאי להשאיר בדפדפן כל מיני כרטיסיות פתוחות... על זה דיברתי,
גלישה בסתר (גלישה פרטית?) מומלצת לעניין הזה? עניין הפריצות...
הגלישה הפרטית *לכאורה* לא שומרת פרטים של המשתמש, אבל היא לא מגינה מפני פריצות.
כרטיסיות פתוחות היו פעם בעיה, היום כמדומני שהרבה פחות (אצלי יש 30-40 פתוחות ודפדפן שני כשאין יותר מקום...), יותר חשוב לשים לב לסיסמאות שיהיו מספיק מסובכות, לא לגלוש לכל מיני מקומות מפוקפקים ובטח ובטח שלא לפתוח כל מיני קישורים בלי לפחות לבדוק אותם. לעדכן תוכנות ופשוט לפקוח עיניים, אם קופצת אזהרה אז לבדוק ולא לאשר ולהמשיך הלאה בלי לבדוק.
זה הכל. לא צריך להיות האקר, מספיק רק היגיון פשוט.

בני ברקים...

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
הגלישה הפרטית *לכאורה* לא שומרת פרטים של המשתמש, אבל היא לא מגינה מפני פריצות.
כרטיסיות פתוחות היו פעם בעיה, היום כמדומני שהרבה פחות (אצלי יש 30-40 פתוחות ודפדפן שני כשאין יותר מקום...), יותר חשוב לשים לב לסיסמאות שיהיו מספיק מסובכות, לא לגלוש לכל מיני מקומות מפוקפקים ובטח ובטח שלא לפתוח כל מיני קישורים בלי לפחות לבדוק אותם. לעדכן תוכנות ופשוט לפקוח עיניים, אם קופצת אזהרה אז לבדוק ולא לאשר ולהמשיך הלאה בלי לבדוק.
זה הכל. לא צריך להיות האקר, מספיק רק היגיון פשוט.
כן, ברור. חוץ מזה שהלחיצו אותי עם הכרטיסיות וכו'...
כי גם אצלי ככה...

בעניינים - אסתי צין

בעלת עיתון בעניינים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אתמול כל הקבצים שלנו נמחקו. כמויות ---
בשעה שלא הייתה פעילות משרדית בכלל!
ולא ידוע לנו איך זה קרה.
יתכן וזה קשור לכזה דבר?

כן מבדיקה במצלמות בשעה שראינו שנמחקו הקבצים, מחשב אחד במשרד שהיה דלוק וקפצו כל מיני חלוניות (קשה לראות בדיוק מה...) נדלק/נכבה משהו שם זז בזמן הזה.. ולא ידוע מה.

- ב"ה הכל היה מגובה בענן, אז הורדנו חזרה. (לקח מלא שעות..). נס של ממש.

יש לנו הגנה מאד מאובטחת על המחשבים שלנו.
אז לא יודעת אם זה הגיוני..
אשמח לשמוע.

בעניינים - אסתי צין

בעלת עיתון בעניינים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
אתמול כל הקבצים שלנו נמחקו. כמויות ---
בשעה שלא הייתה פעילות משרדית בכלל!
ולא ידוע לנו איך זה קרה.
יתכן וזה קשור לכזה דבר?

כן מבדיקה במצלמות בשעה שראינו שנמחקו הקבצים, מחשב אחד במשרד שהיה דלוק וקפצו כל מיני חלוניות (קשה לראות בדיוק מה...) נדלק/נכבה משהו שם זז בזמן הזה.. ולא ידוע מה.

- ב"ה הכל היה מגובה בענן, אז הורדנו חזרה. (לקח מלא שעות..). נס של ממש.

יש לנו הגנה מאד מאובטחת על המחשבים שלנו.
אז לא יודעת אם זה הגיוני..
אשמח לשמוע.
לפי התיאור זה נשמע דרך השתלטות מרחוק.
יש לכם כזה אופצי' במחשב המדובר?

בעניינים - אסתי צין

בעלת עיתון בעניינים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
ממליץ לכבות את הראוטר במשרד ולא רק את החשמל...
(אלא אם כן מידי פעם צריכים להתחבר מהבית למשרד)

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
ממליץ לכבות את הראוטר במשרד ולא רק את החשמל...
(אלא אם כן מידי פעם צריכים להתחבר מהבית למשרד)
לא עוזר אם מישהו התקין ransomware על המחשב זה יעבוד גם אופליין

צביקה - היימישTech

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בלת"ק
אין מספיק מודעות לסייבר
אנטיוירוס טוב בעיקרון היה מונע את כל הבעיות האלה
בעיקרון אין שום אפשרות כיום לחדור לרשת שלכם מבחוץ! אז איך בכל זאת זה קורה?
בדיוק כמו שהם נכנסו לארץ הם נכנסים גם למחשב... עם סיוע מבפנים
כשאתם פותחים קישור לא מהימן או מורידים קובץ לא רשמי למחשב אתם מריצים כמה שורות קוד בודדות שפותחות דלת למערכת שלכם, ולפעמים גם יש שם שורות קוד שכבר דואגות לשלוח אוטומטית את כל המידע שלכם ליוצר
לכן כדאי להקדים תרופה למכה ולהתקן אנטי וירוס שלא נותן לכם להוריד קבצים לא מהימנים (לאנשים שלא מתחכמים ומכבים אותו כשהוא מתריע על וירוס...), ומונע דליפה של מידע לשרתים שלא אמורים לקבל מידע.
דבר נוסף, לא להשתמש בסיסמאות שאתם ממציאים. תשתמשו בכספת סיסמאות. לגוגל כבר שנים יש כספת ואת הPassword generator שנותן סיסמאות רנדומליות, וכל מה שצריך זה סיסמא אחת מסובכת למייל שלכם ואימות דו שלבי. לאלה ששואלים "מה אני אעשה כשאני אצל מישהו וצריך להיכנס לאתר של בזק אם אני לא יודע את הסיסמא" התשובה שלי היא אל תתחברו לשום חשבון ממחשב שאתם לא יודעים אם הוא מוגן, כי ברגע שתזינו את הסיסמא שלכם במחשב שלו, תגידו בבקשה כי ההאקר אומר לכם תודה... כל המידע שדולף לכם נמכר אחר כך ברשת האפלה בהתאם למה שהצליחו לגנוב לכם. סיסמא לבזק תעלה 2 דולר וסיסמה לפייפאל תעלה כמה עשרות/מאות... ואם כבר מדברים על הרשת האפלה, אתם לא רוצים שגם התמונות שלכם יגיעו לשם...
באנטיוירוס כמו קספרסקי למשל גם יש כספת, אישית אני מעדיף את של גוגל כי הכספת של קספרסקי זה רק אם התוכנה מותקנת על המחשב ובגוגל נכנסים לכספת מכל מקום ברגע שמתחברים לחשבון גוגל.

מה עושים אם לא הקדמתם תרופה למכה? בשלב ראשון תתקינו אנטיוירוס עם רישיון! זה אבסורד לשים אנטיוירוס שהאקר פרץ כדי שהוא יהיה בחינם כדי להגן מפני האקרים! אני אישית אוהב את קספרסקי (אבל אם לא תשתמשו בו בגלל האנגלית או שהמחשב שלכם לא חזק במיוחד עדיף ESET) ובצעו סריקה מלאה למחשב.
בשלב שני תחליפו את כל הסיסמאות החשובות שלכם לסיסמאות שגוגל מציע ותוודאו שהוא שומר אותן.

אני לא מומחה סייבר ומה שכתבתי זה רק מהידע המצומצם שלי. מאמין שיש מאבטח סייבר או שניים שיוכלו להוסיף כמה דברים מעניינים ולתקן אותי בטעויות שלי.

הודיה בן חיים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בלת"ק
אין מספיק מודעות לסייבר
כשאתם פותחים קישור לא מהימן או מורידים קובץ לא רשמי למחשב אתם מריצים כמה שורות קוד בודדות שפותחות דלת למערכת שלכם, ולפעמים גם יש שם שורות קוד שכבר דואגות לשלוח אוטומטית את כל המידע שלכם ליוצר
לכן כדאי להקדים תרופה למכה ולהתקן אנטי וירוס שלא נותן לכם להוריד קבצים לא מהימנים (לאנשים שלא מתחכמים ומכבים אותו כשהוא מתריע על וירוס...), ומונע דליפה של מידע לשרתים שלא אמורים לקבל מידע.
דבר נוסף, לא להשתמש בסיסמאות שאתם ממציאים. תשתמשו בכספת סיסמאות. לגוגל כבר שנים יש כספת ואת הPassword generator שנותן סיסמאות רנדומליות, וכל מה שצריך זה סיסמא אחת מסובכת למייל שלכם ואימות דו שלבי. לאלה ששואלים "מה אני אעשה כשאני אצל מישהו וצריך להיכנס לאתר של בזק אם אני לא יודע את הסיסמא" התשובה שלי היא אל תתחברו לשום חשבון ממחשב שאתם לא יודעים אם הוא מוגן, כי ברגע שתזינו את הסיסמא שלכם במחשב שלו, תגידו בבקשה כי ההאקר אומר לכם תודה... כל המידע שדולף לכם נמכר אחר כך ברשת האפלה בהתאם למה שהצליחו לגנוב לכם. סיסמא לבזק תעלה 2 דולר וסיסמה לפייפאל תעלה כמה עשרות/מאות... ואם כבר מדברים על הרשת האפלה, אתם לא רוצים שגם התמונות שלכם יגיעו לשם...
באנטיוירוס כמו קספרסקי למשל גם יש כספת, אישית אני מעדיף את של גוגל כי הכספת של קספרסקי זה רק אם התוכנה מותקנת על המחשב ובגוגל נכנסים לכספת מכל מקום ברגע שמתחברים לחשבון גוגל.

מה עושים אם לא הקדמתם תרופה למכה? בשלב ראשון תתקינו אנטיוירוס עם רישיון! זה אבסורד לשים אנטיוירוס שהאקר פרץ כדי שהוא יהיה בחינם כדי להגן מפני האקרים! אני אישית אוהב את קספרסקי (אבל אם לא תשתמשו בו בגלל האנגלית או שהמחשב שלכם לא חזק במיוחד עדיף ESET) ובצעו סריקה מלאה למחשב.
בשלב שני תחליפו את כל הסיסמאות החשובות שלכם לסיסמאות שגוגל מציע ותוודאו שהוא שומר אותן.

אני לא מומחה סייבר ומה שכתבתי זה רק מהידע המצומצם שלי. מאמין שיש מאבטח סייבר או שניים שיוכלו להוסיף כמה דברים מעניינים ולתקן אותי בטעויות שלי.
יש המלצה לאנטי וירוס טוב?
[עדיף חינמי]

צביקה - היימישTech

משתמש פעיל
מנוי פרימיום

בני ברקים...

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בלת"ק
אין מספיק מודעות לסייבר

איפה יש כספת של גוגל?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  20  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה