והצעה לצילום וידאו לחתונה

מיכאל דב

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בראשון למרץ תתקיים חתונה של מעוטי יכולת. דרוש צלם וידאו לחתונה עצמה ללא ליווי בצילומי החוץ קודם . דהיינו 5 שעות צילום בערך .
התקציב שקיבלתי עבור זה הוא 900 ש"ח וזה אמור לכלול עריכה בסיסית.
האם זה ריאלי?אם יש מישהו שרוצה לקבל עוד פרטים נא ליצור קשר בפרטי.
מיכאל דב

yosale

משתמש פעיל
צילום מקצועי
ראשית אין כזה דבר חתונה 5 שעות צילום, וגם לא בערך.
שנית, המחיר שכתבת הוא ממוצע שמקבלים אנשי הוידאו מצלמים (לא מלקוחות) ללא עריכה בכלל.
אם ניתן להגדיל את התקציב אתה יכול לדבר איתי. אם לא נקווה שתמצא משהוא שיספק אתכם.
בהצלחה..

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
כפי שכתב יוסלה, השעות שציינת לא ריאליים.
חתונה ממוצעת ללא צילומי חוץ מתחילה בסביבות 17:00 ומסתיימת בסביבות 00:30 - 01:00 מה שאומר בעצם כ7-8 שעות בממוצע.
בחתונה שצילמתי היום, למשל -התחלתי ב16:30 עד 00:30 וזה אצל חבדניקים שמסיימים יחסית מוקדם.. במקרים שהתזמורת מסיימת ב00:00 הצילומים ממשיכים לפחות עד 01:00

5 שעות יתכנו רק אם מתחילים לצלם בחופה ממש (19:00 בערך) עד 00:00 ללא התחלה וסיום ראויים.

התקציב שלך מתאים לצילום וידאו של כ-6 שעות ללא עריכה כלל, וזאת ע''פ מחיר פנימי בין צלמים שעובדים קבוע ובקצב אירועים גבוה.
לקוח חד פעמי לא אמור לקבל מחיר כזה. מחיר סביר לצילום וידאו ללא עריכה הוא סביב 1500 ומעלה (מחיר בסיס)

אני בטוח שתוכל למצוא כאלו שיעשו לך את העבודה כולל עריכה בכל תקציב.. לא הייתי ממליץ לך להזדקק לצלמים האלו.

Y

yossmor2

אורח
נכתב ע"י מיכאל דב;503431:
בראשון למרץ תתקיים חתונה של מעוטי יכולת. דרוש צלם וידאו לחתונה עצמה ללא ליווי בצילומי החוץ קודם . דהיינו 5 שעות צילום בערך .
התקציב שקיבלתי עבור זה הוא 900 ש"ח וזה אמור לכלול עריכה בסיסית.
האם זה ריאלי?אם יש מישהו שרוצה לקבל עוד פרטים נא ליצור קשר בפרטי.
מיכאל דב

חברים, תקראו שוב,
מיעוטי יכולת + צילום ועריכה בסיסית (העברה).

בסה"כ מבחינת תשלום לשעות עבודת הצלם זה סביר, ועבור מיעוטי היכולת הבקשה היא לעשות "העברה" בלשוננו, קרי, עריכה בסיסית של פתיח וכדו'.

מיכאל מבקש כאן סיוע על אותו ההפרש מחתונה רגילה, לא התנדבות מלאה.

yosale

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י yossmor2;503597:
חברים, תקראו שוב,
מיעוטי יכולת + צילום ועריכה בסיסית (העברה).

בסה"כ מבחינת תשלום לשעות עבודת הצלם זה סביר, ועבור מיעוטי היכולת הבקשה היא לעשות "העברה" בלשוננו, קרי, עריכה בסיסית של פתיח וכדו'.

מיכאל מבקש כאן סיוע על אותו ההפרש מחתונה רגילה, לא התנדבות מלאה.
ה"העברה" לוקחת זמן. (מי שמצלם על קלטות זה גם דגימה ושימוש נוסף בראש). האקספורט והצריבה לוקחים עוד זמן, והטלפונים והעברת הוידאו ללקוח גם הם כאב ראש נוסף. ושכחת שגם עריכה בסיסית היא עריכה.. צריך להוסיף מוזיקת רקע, למחוק שוטים לא טובים וכו'. זה גם לוקח זמן..
על מה שהוא מבקש, כלומר 6 שעות צילום ו"עריכה בסיסית" לוקחים ממוצע של 1200 ש"ח לפחות, כאשר המחיר הזה מתייחס לאנשי הוידאו שעובדים במחירים סבירים ונוחים..(זה מחיר עלות לצלמים)
אם הוא יחפש הוא ימצא במחיר הזה צלם, ואני מאחל לו שהחיסכון הזה יהיה שווה את התמורה..

Y

yossmor2

אורח
כל מה שכתבת נכון, הזמן העריכה וכו'(וגם אני בד"כ דורש סכום כנ"ל לבסיסי ביותר).
אבל התעלמת מזה שהוא מבקש עבור מיעוטי יכולת,
אני הצעתי לו את שירותי, ואם יקבלם זה מבחינתי זה חלק מהמעשרות.

מיכאל דב

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
תודה על ההענות..

אז כפי שיוסי שם לב: נאמר לי שזה מקרה של עזרה של חסד ומעשה טוב. מדובר בזוג עולים שלא הכל מוסכם על כולם... ודי לחכימא ברמיזא!
בכל מקרה אני חושב שהאירוע יתחיל בשעה 8 בערב בערך אז שעה לפני זה בערך חמש או שש שעות..
יוסל.. ממש לא התכוונתי לסחוט את חברי הפורום. אנחנו עמיתים למקצוע. אלא שאני לקחתי את הצילום במחיר נמוך ואני מברר האם התקציב שניתן לי לוידאו הוא ריאלי.
אני מבין את הדאגה שלך לתחום. גם אני מתעצבן כשמנסים להוזיל את היוקרה של המקצוע... זה פוגע בכולנו..

ASUS

משתמש צעיר
תסלח לי מיכאל אבל אתה ממש לא הוגן, אתה בהודעה הראשונה פירסמת דרוש צלם וידאו, בעוד שהיית צריך לכתוב יעוץ לגבי מחיר

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י ASUS;504125:
תסלח לי מיכאל אבל אתה ממש לא הוגן, אתה בהודעה הראשונה פירסמת דרוש צלם וידאו, בעוד שהיית צריך לכתוב יעוץ לגבי מחיר

חוששני שלא הבנת אותו.

מיכאל אינו צלם וידאו. הוא בהחלט מחפש צלם וידאו.
הוא כנראה מצלם להם סטילס והוא צריך למצוא עבורם צלם וידאו בתקציב מוגדר.

כך בכל אופן אני הבנתי. ואני די בטוח שזו הכוונה.

yosale

משתמש פעיל
צילום מקצועי
חברים.. הכל בסדר זה לא משנה מה הבנו ומה לא. אני מקווה שיוסי מור יזכה בהצעה הנכספת 'ובא לציון גואל'.. אם באמת הצילום מתחיל ב8 וב12:00 הוא מכבה מצלמה - גם אם המחיר נמוך זה לא נורא. לכל צלם הזכות לתמחר בהתאם לשיקולים שלו.
לי קשה לעבוד במחיר כזה בגלל העריכה, אבל מי שיש לו זמן פנוי שיהיה לו לבריאות.
ודרך אגב.. אם הם "מעוטי יכולת" מדוע שלא יפנו לבעלי האולם ויציעו לו את המחיר שהם מוכנים לשלם עבור המנה?!.. או לתזמורת, למאפרת, למסרקת ולסלון כלות וכו'... את זה עושים רק לצלמים..

ASUS

משתמש צעיר
יוסי, אל תהיה בטוח שהם לא עשו זאת, ודבר שני בוידאו זה בעיה אחרת יש זוגות שהצד השני מתנגד ולידאו ואז כל העלות נופלת על הצד העני שדווקא כן רוצה אבל הכל נופל עליו

vj

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איזה מוזר שעריכת וידאו היום זה חלק מהבסיס, שאפילו מיעוטי יכולת לוקחים. לי בכלל לא היה...

ASUS

משתמש צעיר
זה לא נכון, לי יש לקוחות שעדיין לוקחים בלי עריכה בכלל, זה שטויות, זה כמה מפיקי אירועים שאני לא אזכיר כאן את שמותיהם כי כבר דיברתי על חלק מהם כאן בעבר, שמשגעים לאנשים את המוח שבלי זה הסרט לא שווה, דבר שהוא נכון במיעוטו, צלם טוב יכול לצלם את הסרט בצורה מסודרת ומעניינת דבר שלא מצריך כמעט עריכה מה שגורם שפחות ירגישו את החוסר של העריכה. אל תצאו מפורפורציות מטרת הסרט היא תיעוד החתונה העריכה היא יותר מטפאורה

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה זה לא 'לסדר' את החומר. צלם וידאו לא אמור לצלם חומר שיורד בעריכה (למעט שוטים נקודתיים שנפסלו)
עריכה זה בעיקר קליפ איכותי ומושקע, תפריט יפה, עיצוב DVD וכו'
כל מה שמבדיל בין שווארמה בלאפה ב'הלו תימן' לארוחת בשרים במסעדה טובה..

yosale

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י msphoto;504926:
עריכה זה בעיקר קליפ איכותי ומושקע, תפריט יפה, עיצוב DVD וכו'
יש לך טעות בהבנה מה היא עריכה. אבל זה בסדר רוב העורכים היום לא מבינים מה הם עושים. את הסרט עצמו הם מריצים בחצי שעה ובקליפ זורקים אפקטים ומשקיעים בו פי 3 זמן מהסרט עצמו. מה שקורה זה שהקליפ יפה והסרט משעמם (גם אם ASUS צילם אותו)

צל99

משתמש פעיל
נכתב ע"י yosale;504194:
ודרך אגב.. אם הם "מעוטי יכולת" מדוע שלא יפנו לבעלי האולם ויציעו לו את המחיר שהם מוכנים לשלם עבור המנה?!.. או לתזמורת, למאפרת, למסרקת ולסלון כלות וכו'... את זה עושים רק לצלמים..

מי אמר לך שלא?

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י yosale;504935:
יש לך טעות בהבנה מה היא עריכה. אבל זה בסדר רוב העורכים היום לא מבינים מה הם עושים. את הסרט עצמו הם מריצים בחצי שעה ובקליפ זורקים אפקטים ומשקיעים בו פי 3 זמן מהסרט עצמו. מה שקורה זה שהקליפ יפה והסרט משעמם (גם אם ASUS צילם אותו)

מה אתה בא לומר? שאפשר לוותר על העריכה..?

לדבריך העריכה חשובה עוד יותר, כי היא מטפלת גם בסרט המלא.

(ולא אמרתי שלא צריך לטפל באורך המלא, אבל ברור שצלם טוב צריך לצלם באופן כזה שימזער את התיקונים אח''כ. בדיוק כמו שצלם סטילס לא מצלם אירועים בRAW.. (רובם, בכל אופן)

yosale

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י msphoto;504986:
מה אתה בא לומר? שאפשר לוותר על העריכה..?

לדבריך העריכה חשובה עוד יותר, כי היא מטפלת גם בסרט המלא.

(ולא אמרתי שלא צריך לטפל באורך המלא, אבל ברור שצלם טוב צריך לצלם באופן כזה שימזער את התיקונים אח''כ. בדיוק כמו שצלם סטילס לא מצלם אירועים בRAW.. (רובם, בכל אופן)
הנושא הזה כבר גולש לפורום השכן, אבל בכל זאת אני יענה לך..
מה שאני אומר זה שההגדרה שלך לעריכה נובעת מטעות שלך בהבנה למה נועדה העריכה.
אז בוא נסביר לך בשביל מה עורכים סרט חתונה.
עיקר העריכה איננה התפריט DVD או העיצוב דיסק ובטח שלא הקליפ!. אלו תוספות מומלצים.
אם הצילום מתחיל מהחופה ומסתיים לאחר ה7 ברכות, והוא לא כולל חדר ייחוד, כלה ומשפחה, אכן אתם צודקים בטענתכם, מכיוון שאם הצילום לא מצריך תיקונים, הסרט יראה טוב גם עם עריכה בסיסית. אבל כשהסרט כולל בתוכו את כל החתונה, כלומר כל הקטעים שלא משתמשים בסאונד אולם, כאן העריכה לא נועדה רק להפוך את הסרט לDVD, אלא לערוך אותו באופן מעניין לצפייה.
אני לא יודע מה איתך אבל כשאני רואה סרט שבו רצים כל השוטים של הצלם(גם אם הם טובים) ללא קשר עם מוזיקת רקע שלא מתאימה אני מכבה אותו, כי זה לא מעניין.
ההבדל בין עורך טוב שעובר על כל הסרט לבין עורך ממוצע הוא בסביבות ה300-500 ש"ח.
אבל מעבר לכסף, את הסרט שנערך טוב אפשר לצפות המון פעמים וזה יהיה מעניין כל פעם מחדש. לעומת זאת סרט שנערך מינימלית אפילו פעם אחת לא תוכל לצפות בו ותזרוק אותו למגירה מהר מאוד.
וכמובן כל זה בתנאי שהצילום טוב, אך גם אם הוא לא הכי טוב, עריכה טובה יכולה לשפר אותו המון.

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י yosale;505040:
הנושא הזה כבר גולש לפורום השכן, אבל בכל זאת אני יענה לך..
מה שאני אומר זה שההגדרה שלך לעריכה נובעת מטעות שלך בהבנה למה נועדה העריכה.
אז בוא נסביר לך בשביל מה עורכים סרט חתונה.
עיקר העריכה איננה התפריט DVD או העיצוב דיסק ובטח שלא הקליפ!. אלו תוספות מומלצים.
אם הצילום מתחיל מהחופה ומסתיים לאחר ה7 ברכות, והוא לא כולל חדר ייחוד, כלה ומשפחה, אכן אתם צודקים בטענתכם, מכיוון שאם הצילום לא מצריך תיקונים, הסרט יראה טוב גם עם עריכה בסיסית. אבל כשהסרט כולל בתוכו את כל החתונה, כלומר כל הקטעים שלא משתמשים בסאונד אולם, כאן העריכה לא נועדה רק להפוך את הסרט לDVD, אלא לערוך אותו באופן מעניין לצפייה.
אני לא יודע מה איתך אבל כשאני רואה סרט שבו רצים כל השוטים של הצלם(גם אם הם טובים) ללא קשר עם מוזיקת רקע שלא מתאימה אני מכבה אותו, כי זה לא מעניין.
ההבדל בין עורך טוב שעובר על כל הסרט לבין עורך ממוצע הוא בסביבות ה300-500 ש"ח.
אבל מעבר לכסף, את הסרט שנערך טוב אפשר לצפות המון פעמים וזה יהיה מעניין כל פעם מחדש. לעומת זאת סרט שנערך מינימלית אפילו פעם אחת לא תוכל לצפות בו ותזרוק אותו למגירה מהר מאוד.
וכמובן כל זה בתנאי שהצילום טוב, אך גם אם הוא לא הכי טוב, עריכה טובה יכולה לשפר אותו המון.

אני לא מבין למה אתה מסביר לי דברים שאני לא חולק עליך בהם..

ASUS כתב שהעריכה היא מטאפורה בלבד וזה גחמה של מפיקים שלוחצים על הלקוחות, ואני כתבתי שזה לא נכון, כי העריכה היא לא מיותרת גם בצילום טוב היות והיא לא נועדה 'לתקן נזקים' של צלם לא טוב אלא להשביח את חומר הגלם לכדי מוצר מוגמר.

במה אנחנו לא מסכימים?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה