והכוונה בנושא צילומי סטודיו לילדים

לשם שינוי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אז זהו, החלטתי לקפוץ למים ולנסות.
בשלב ההתחלתי, אי"ה, אני משאילה ציוד וקובעת יומיים צילומים למכרים וקרובים (כדי לא להסתבך על ההתחלה עם לקוחות פוטנציליים :mad:).
אם אראה שמערכת העצבים שלי מתפקדת כראוי אחר כמה שעות צילומים. והתוצאות תהיינה משביעות רצון, אשקול להמשיך בתחום של סטודיו לילדים.

מה שכן,
דרושים לי עיצות ('טיפים' בלע"ז :)) והכוונה, מנסיונכם העשיר כדי להפוך את יומיים הצילומים האלה למקסימום הצלחה ומינימום כשלונות.

בטוחה שיהיה לכם הרבה מה להחכים אותי.

מחכה.......
ותודה מראש למסייעים!

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אם תכתבי מה את כבר יודעת - אפשר יהיה לכוון אותך הלאה.

לתת טיפים למישהו שלא ברור מה הוא כן יודע - קשה מאוד.

לשם שינוי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אם אני מבינה נכון (ואם לא, אז תקנו אותי) אתה לא רוצה שאפרט את כל הידע שלי (לא שהוא עצום, אבל זה כן קצת הרבה....). אלא רוצה לדעת אם יש לי בסיס.
אז כן, ב"ה ידע לא חסר*. פרקטיקה עוד אין. ולכן דרושים לי עיצות וטיפים ברמה הפרקטית יותר מאשר המעשית.

* את תורת הסטודיו והתאורה למדתי במסגרת לימודי הצילום בסמינר. מה שהכניס לי את התאוריה היטב.
התנסות והעמקה בנושא עשיתי בסדנא של מנהלנו יוסי מור.

צל99

משתמש פעיל
את מתכוונת לצלומי חוץ או צלומי סטודיו?
את רוצה טיפים איך לסדר את התאורה או דגש על קומפוזיציות?

צל99

משתמש פעיל

לשם שינוי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י צל99;437399:
כרגע מדובר בצילומי סטודיו.

נכתב ע"י צל99;437399:

בעניין התאורה נראה לי אני די מכוסה (אלא אם כן, המורה שלי יטען אחרת...)אך כמובן, אשמח תמיד לטיפים נוספים.

אכן הדגש הוא יותר בעיניין הקומפוזיציות. ובכלל איך יוצרים סצנה יפה ומענינת ועם זאת טבעית וכמה פחות מלאכותית?

תודה למסייעים!:)

צל99

משתמש פעיל
נכתב ע"י לשם שינוי;437539:
כרגע מדובר בצילומי סטודיו.

בעניין התאורה נראה לי אני די מכוסה (אלא אם כן, המורה שלי יטען אחרת...)אך כמובן, אשמח תמיד לטיפים נוספים.

אכן הדגש הוא יותר בעיניין הקומפוזיציות. ובכלל איך יוצרים סצנה יפה ומענינת ועם זאת טבעית וכמה פחות מלאכותית?

תודה למסייעים!:)

תלוי בך.

אני אישית מסתייג עד מאוד (בלשון המעטה) מצלומי הילדים סטייל ריקי.
הדגש צריך להיות (בעיני הקטנות) הילד עצמו ולא הסביבה.
המבע, העיניים, לא הבגדים ובטח ובטח שלא האביזרים מסביב.

גם הרקע- מטרתו רק שלא להסיח דעת לנושא אחר.
ישנם קוים כלליים כמו צילום מגובה הילד, גוף באלכסון אלייך ומבע ישר ועוד.

ck770

משתמש צעיר
צילום מקצועי
אני מאוד אוהבת תמונות דינאמיות, תוך כדי-
איך הוא מגיב לבועות (יש אקדחים כאלה שעובדים לבד, אולי תוכלי להציב אחד על עמוד של מיקרופון או משהו כזה....)
איך מגיב למוסיקה, רוקד, עושה פרצוף חמוד, קופץ באויר, חצאית מתנפנפת מעט... שני אחים שרוקדים יחד...
משהו שהוא מתלהב ממנו, ספר/משחק...
אולי לתת לו מתנה (מההורים, כמובן. נגיד לכבוד התספורת) ולצלם את תגובתו- איך הוא פותח את המתנה, איך התגובה כשמגלה מה יש בפנים....
כמובן, במקרים כאלה, לעניות דעתי צרך להיות מאוד גמיש, לזוז לתנוחות שיתפסו את הרגע המיוחד, ולא בהכרח עם חצובה... וגם להיות "עם יד על ההדק".
(אני אישית יותר אוהבת בחוץ, אבל אני יכולה להבין למה אוהבים סטודיו, זה יותר מבוקר...)

ck770

משתמש צעיר
צילום מקצועי
(הצעות נוספות, שעלו בראשי, אם תבקשי, אמחק אותן מכאן...)
איך מתמרח בצבע תוך כדי ציור בצבעי ידיים, איך היא מתמלאת בקמח תוך כדי לישת בצק לחלה, איך מציגים בגאווה איזה משהו אהוב, או הישג מרשים, איך מגיב לאחיו הקטן- חיבוק, חיוך, נותן איזה ממתק...
איך בונה מגדל מלגו, מרכיב פאזל, כותב את השם שלו (לכלול את הדף עם השם באופן ברור בפריים כמובן, שיהיה מעניין...)

צבי קלאר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י ck770;437708:
(הצעות נוספות, שעלו בראשי, אם תבקשי, אמחק אותן מכאן...)
איך מתמרח בצבע תוך כדי ציור בצבעי ידיים, איך היא מתמלאת בקמח תוך כדי לישת בצק לחלה, איך מציגים בגאווה איזה משהו אהוב, או הישג מרשים, איך מגיב לאחיו הקטן- חיבוק, חיוך, נותן איזה ממתק...
איך בונה מגדל מלגו, מרכיב פאזל, כותב את השם שלו (לכלול את הדף עם השם באופן ברור בפריים כמובן, שיהיה מעניין...)
טוב..
עשית לי חשק לפתוח ג"כ סטודיו.. :)

לשם שינוי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
צל, תודה!

ck, אילו רעיונות!!!
לא הכל רלוונטי עבורי אבל בהחלט ננת לי רעיונות וכיווני מחשבה, תודה רבה!

נראה לי יהיה יותר קל לענות לי אילו אתן כמה שאלות הכוונה. אז כמה נקודות שמעניינות אותי:
* כמו בכל מקצוע, יש את הטיפים הפרקטיים שנלמדים מנסיון ובעיקר מטעויות.
יש כאלה, "לא תעשה" שכדאי לדעת?
* יש דברים שכדאי להצטייד בהם? (ע"ע רעיונותיה של ck770)
* חשוב לי בתמונות להעביר את הילד כמות שהוא. כמה יותר טבעי, בהבעות, בתנוחות וכו'...
איך אתם יוצרים את הטבעיות בתמונה למרות שהילד לא במקומו הטבעי? (מה עוד שהוא מודע לכך שמצלמים אותו.
* ישנם העמדות תאורה/ קומפוזיציות לא שיגרתיות שניסיתם והניבו תוצאות מעניינות? (לצלם מגובה העיניים של הילד זה דבר ברור ובסיסי בצילומי ילדים. הכוונה בשאלה היא למשהוא מעבר לכללים המוכרים)
* כמה זמן נדרש להקדיש לכל ילד?

לגבי מחירים, אופן הגשה ללקוח ומקום הדפסה. אפתח אי"ה אשכול נפרד בהמשך.

שוב, תודה לכולם הטיפים הקטנים האלה עוזרים.
ומאפשרים לי להגיע מוכנה יותר.
תודה!

ck770

משתמש צעיר
צילום מקצועי
(גילוי נאות- יש לי שלושה בנים.... {ב"ה} בגלל זה אני מדברת "עליו" כל הזמן.... וכמובן שהחצאית המתנפנפת מתיחסת לבת שרוקדת עפ המוסיקה.)

ck770

משתמש צעיר
צילום מקצועי
לגבי הרגשת נוחות מול המצלמה- זה כבר ענין של זמן- אם הוא בסביבה נעימה (משחקים, ציור, מוסיקה, וכאלה) הוא מיד יתלהב וישכח ממך. (מהמצלמה)
אני מציעה לך לא לצלם ולהראות איך התמונה נראית במצלמה- הבן הגדול שלי לא נותן לי לצלם אותו- כי הוא מיד קופץ לראות את התוצאה, ולא הספקתי אפילו ללחוץ....

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ck770;437797:
לגבי הרגשת נוחות מול המצלמה- זה כבר ענין של זמן- אם הוא בסביבה נעימה (משחקים, ציור, מוסיקה, וכאלה) הוא מיד יתלהב וישכח ממך. (מהמצלמה)
אני מציעה לך לא לצלם ולהראות איך התמונה נראית במצלמה- הבן הגדול שלי לא נותן לי לצלם אותו- כי הוא מיד קופץ לראות את התוצאה, ולא הספקתי אפילו ללחוץ....

ננתת לי רעיון. כשבע"ה יהיו לי ילדים אני פשוט לא אגלה להם שבמצלמה של אמא אפשר לראות את התמונה מיד אחרי הצילום. שמעתי על (וראיתי בעצמי...) מלא אמהות שלא יכולות לצלם בלי שהילדים יקפצו לראות מה יצא.

twiti

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ck770;437797:

זה הבעיה העיקרית בצילום ילדים האי נוחות מול המצלמה רוב הילדים בפרט בהתחלה מסתגרים מול המצלמה ויש ילדים לכל אורך הצילום אני בעיקר מצלם ילדים בצילומי חוץ ילד שנסגר מול המצלמה או לא עירני כי ההורים לא שמו אותו לישון אחרי הצהריים
השיטה שלי משחרר את הילד שיסתובב בחופשיות עובר לעדשה 200 מ"מ ועוקב אחריו מרחוק ומצלם את הטבעיות של הילד רוב התמונות היפות יצאו בצורה כזו לאחר מכן רוב הילדים לא נרתעים מהמצלמה כשאתה מעמיד אותם
ב. הקומפזיציה זה תלוי הרבה בך אני ממליץ תחפשי ברשת ולא חסר תמונות זה יגדיל לך את הראיה בצילום

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  31  פעמים

לוח מודעות

למעלה