התייעצות התפתחות בדיבור אצל פעוטות

פרפר

משתמש מקצוען
ואת מקבלת החזרים???
את מקבלת החזרים, לא אני. וזה אם אישרו לך מהקופה לבוא אלי (הם מאשרים כשאין להם לתת מענה במסגרת הקופה).
בקופה בכלל לא נותנים לי לבחור איזה קלינאית שאני רוצה. וגם אם התחלתי עם מישהי לא נותנים לי לעבור לאחרת.
נכון. ואז הם גם לא יאשרו לך החזרים לפרטי. כי נתנו לך אופציה בקופה וסירבת.
כשהקלינאית עובדת דרך הקופה היא לא מוגבלת?
מוגבלת במה?

ד. פריד

משתמש מקצוען
כבכור למשפחת עולים שהתחיל את חייו בשפה הזרה ורק לאחמ"כ בגן למד עברית, וראה אצל משפחתו ילדים דו לשוניים רבים, זה לא סוג העיכוב שנגרם ע"י דו לשוניות. העיכוב הוא בד"כ יותר בתחביר או בהפרדה בין השפות.
יכול להיות שאם יש בעיה, אז דו הלשוניות מחריפה אותה. ואז יש הגיון להשתמש רק בשפה המרכזית. (יש אחד ממשפחתי שבעקבות עיכוב שפתי דיברו איתו רק עברית והשאירו אותו כיתה. היום הוא אדם מאוד מוכשר שדובר ברהיטות בשני השפות.)
בקשר לאח הגדול (הבועט) ייתכן שכדאי לבדוק אם עקב הבדלי מנטליות יש לו קושי חברתי שגורם לרצון לא מודע להשלים את החסר החברתי באמצעות הטלת מורא ע"י אלימות. בפרט אם אתם עולים והכיתה רובה ישראלית, קבלת השונה זה לא הצד החזק של ילדים. ואת זה אני כותב מניסיון אישי...
בקשר לרבה, תגובתו בהחלט לא מקובלת בזמנינו, (בילדותי עדיין היו שרידים מהדור הקודם שכן פעלו כך) רק שכדאי לשים לב להימנע מלעשות מלחמת עולם כל עוד הילד נמצא אצלו... חשוב להיות עם הרבה בקשר טלפוני רציף, וכך הוא יפרוק עליכם את התסכול שלו במקום על הילד. כרגע צריך לדאוג לטובת הילד ולא להעמדת האמת על תילה...
בהצלחה רבה עם כל הילדים.

דפה

משתמש מקצוען
אין "קלינאית מהקופה" ו"קלינאית פרטית". המון קלינאיות (ואני ביניהן) מטפלות גם במסגרת הקופה וגם בפרטי. פשוט תבררו על הקלינאית הספציפית שאתם הולכים אליה.
בטח שיש קלינאיות מהקופה וקלינאיות פרטיות.
כבר שלחתי בחיי המון ילדים לקלינאיות- לא דומה טיפול בקופה לטיפול פרטני.
@אמא לבונבון, בעבר לא קיבלתי החזרים עד שלמדתי את השיטה...

פרומי לוריא

משתמש חדש
מסכימה עם פרפר.. אין דבר כזה קלינאית מהקופה או פרטית- יש כן קלינאית מקצועית וכו'!!
הרבה מאוד קלינאיות עובדות גם במסגרת הקופה וגם באופן פרטני...
ולהפך, בקופה יש צוות רב מקצועי שבמקרה ויש צורך מתייעצים אחד עם השני, יש בקרה, הדרכות וכו- כך שאני דווקא רואה תועלת גדולה יותר בטיפול במסגרת הקופה

דפה

משתמש מקצוען
מסכימה עם פרפר.. אין דבר כזה קלינאית מהקופה או פרטית- יש כן קלינאית מקצועית וכו'!!
הרבה מאוד קלינאיות עובדות גם במסגרת הקופה וגם באופן פרטני...
ולהפך, בקופה יש צוות רב מקצועי שבמקרה ויש צורך מתייעצים אחד עם השני, יש בקרה, הדרכות וכו- כך שאני דווקא רואה תועלת גדולה יותר בטיפול במסגרת הקופה
@פרפר ירדתי לסוף דעתכן, גם אין רופאים מהקופה.
הרבה מאוד רופאים עובדים במסגרת הקופה.
תכל'ס קלינאית שעובדת בקופה לא מביאה לי את התוצאה של קלינאית פרטית,
נכון שהמקצועיות של הקלינאית היא לא בגלל המקום שבו היא יושבת, אלא, שבחוץ אני יכולה לבחור מישהיא מקצועית ובקופה לא.
אני חושבת שבכל השנים שאני שולחת ילדים לטיפול(15 שנה), נדירות הפעמים שבהן המענה מהקופה היה מקצועי כמו טיפול פרטני. כשמגיע לי הורה עם כסף אני מיד שולחת אותו לפרטי.

חנה חיה

משתמש סופר מקצוען
סתם מעניין
הרגשתם התקדמות אצל קלינאית מהקופה? כי אני כבר עברתי כמה קלינאיות ומרגישה קצת מריחת זמן ולא רואה שיפור משמעותי.
כבר חושבת ללכת למישהי פרטית..
כמו שאמרו - הרבה מאוד קלינאיות עובדות גם וגם.
לגבי ההתקדמות - פעמים רבות פתאום "נופלים אסימונים" לילד דווקא בהפסקה מהטיפול.
לא מומלץ להחליף קלינאית סתם.
מה שמאוווד עוזר בהתקדמות - ישתוף פעולה של ההורים, נתינת אמון באיש מקצוע ויישום ההדרכה הביתה - קריטי!!
ללא זה - אין התקדמות. אין לקלינאית אבקת קסמים אותה היא מפזרת בטיפול. הטיפול הוא בסך הכל שלושת רבעי שעה פעם בשבוע. חובה להמשיך את הרצף הטיפולי בבית.
הרבה פעמים, כשהורים הולכים פרטי, ומשלמים הרבה כסף מהכיס שלהם - הם יותר מגוייסים ועובדים טוב יותר בבית....

צמה

משתמש פעיל
בלתק חלקי

עד כמה שידוע לי, אם אחרי שלושה חודשים מאז שאושר לכם טיפול קלינאית (או טיפול אחר) עדיין לא הגיע תורכם, אתם יכולים ללכת לקלינאית שיש לה הסכם עם הקופה. כך גם יש לכם אפשרות לבחור קלינאית מקצועית, וחשוב עוד יותר-שמתמחית בתחום הספציפי שאתם צריכים.

תותחינוס

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בטח שיש קלינאיות מהקופה וקלינאיות פרטיות.
כבר שלחתי בחיי המון ילדים לקלינאיות- לא דומה טיפול בקופה לטיפול פרטני.
@אמא לבונבון, בעבר לא קיבלתי החזרים עד שלמדתי את השיטה...
נכון,
אבל לילדים רבים הטיפול בקופה מספק ומיטיב.

שפירא - ישראל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
רבה לקח נעליים לילד בכיתה ד??
זה לא עונש, זאת השפלה.
הייתי מתקשרת מייד לברר אצל הרבה מה קרה ואח"כ עוברת גם אצל המנהל.
מדובר בנפש של הילד שלך!
ומעבר לזה, אני שואלת מה קורה לילד שלך שהוא בועט שם? אם הוא קיבל תגובה ככ חריפה , האם הוא בועט הרבה? האם יש לו עימותים עם הרבה לעיתים קרובות? אולי יש לו התמודדויות חברתיות או לימודיות?
כל הילדים מרביצים פה ושם רבים פה ושם, אבל תגובה כזאת יושבת על רקע בדרך כלל
וצריך לבדוק אולי הילד שלך הולך כל יום למקום שלא טוב לו שם.,
ויפה שעה אחת קודם.
בדיוק בגלל הורים כאלה, אף אחד לא רוצה להיות היום מלמד...
מיד לקפוץ ולהאשים את הרבה?
ואם משהו לא טוב לו? אה! ברור, הרבה אשם!
על פי רוב, כששומעים סיפור מילד צריך להוריד לפחות 90% מהסיפור...

צמה

משתמש פעיל
בדיוק בגלל הורים כאלה, אף אחד לא רוצה להיות היום מלמד...
מיד לקפוץ ולהאשים את הרבה?
ואם משהו לא טוב לו? אה! ברור, הרבה אשם!
על פי רוב, כששומעים סיפור מילד צריך להוריד לפחות 90% מהסיפור...
לא נכון!!
זה סיפור שאף פעם לא תשמעו בבתי ספר,
ולמה???

שפירא - ישראל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
זה סיפור שאף פעם לא תשמעו בבתי ספר,
אסביר ואפרט:
בגלל הורים כאלה שמנסים מידי פעם לחלוב מהילד איזה עוול שהרבה עשה לו, התפתחה הבנה אצל ילדים שישנה שיטה חדשה שבה אפשר לנקום ברבה - להלשין להורים בצורה מעוותת.
במקרה שבו ההורים מגיבים באימפולסיביות, ומול הילד מתקשרים לרבה, (או במקרים יותר גרועים ישירות למנהל), הם רק מעודדים את כל הילדים - ששומעים מבנם על מה שקרה - להמשיך בדרך הזאת.
תופעה זו הגיעה לממדים מבהילים, ואת זה אני כותב מידיעה...
(לדוגמא - מלמד לכיתה בת 27 ילדים שפרש באמצע השנה בגלל אמא אחת שישבה עליו חזק, ו 26 אמהות בכו על כך שהמלמד הכ"כ אהוב על בנם עזב באמצע.)
מה קורה בבתי ספר? אינני יודע. אך אם באמת שם לא שומעים כאלה סיפורים, אז כנראה שלשם התופעה הנוראית הזו לא הגיעה בינתיים ב"ה.
לגבי המקרה עצמו, אם הוא באמת התרחש - אני לא הייתי משתמש עם עונש כזה. אך סתם נקודה למחשבה: לפעמים עונש שנשמע סביר או מובן כמו גערה חזקה ושחרור הביתה, יכול לכאוב הרבה יותר לילד, מאשר להיות בלי נעליים...

צמה

משתמש פעיל
אסביר ואפרט:
בגלל הורים כאלה שמנסים מידי פעם לחלוב מהילד איזה עוול שהרבה עשה לו, התפתחה הבנה אצל ילדים שישנה שיטה חדשה שבה אפשר לנקום ברבה - להלשין להורים בצורה מעוותת.
במקרה שבו ההורים מגיבים באימפולסיביות, ומול הילד מתקשרים לרבה, (או במקרים יותר גרועים ישירות למנהל), הם רק מעודדים את כל הילדים - ששומעים מבנם על מה שקרה - להמשיך בדרך הזאת.
תופעה זו הגיעה לממדים מבהילים, ואת זה אני כותב מידיעה...
(לדוגמא - מלמד לכיתה בת 27 ילדים שפרש באמצע השנה בגלל אמא אחת שישבה עליו חזק, ו 26 אמהות בכו על כך שהמלמד הכ"כ אהוב על בנם עזב באמצע.)
מה קורה בבתי ספר? אינני יודע. אך אם באמת שם לא שומעים כאלה סיפורים, אז כנראה שלשם התופעה הנוראית הזו לא הגיעה בינתיים ב"ה.
לגבי המקרה עצמו, אם הוא באמת התרחש - אני לא הייתי משתמש עם עונש כזה. אך סתם נקודה למחשבה: לפעמים עונש שנשמע סביר או מובן כמו גערה חזקה ושחרור הביתה, יכול לכאוב הרבה יותר לילד, מאשר להיות בלי נעליים...
הבעיה לא מתחילה כאן.
הבעיה מתחילה במקצועיות ובגישה...כאן הבעיה הגדולה.
אני לא מכלילה, אבל בסביבתי הקרובה רוב הצוות החינוכי הוא לא מקצועי בכלל.
מנסים לעשות שינוי, אבל עדיין יש צוות חינוכי (ולא מדובר בחלק קטן) שלא התמקצע ושלא מבין בחינוך.
מכאן מתחילות המון בעיות.

ושוב פעם, ממש לא מחייב שבכל המקומות זה אכן כך. זה מה שאני מכירה מהמוסדות שנתקלתי בהם.

נתנייתית

משתמש רשום
בלתק
הבן שלי בן שנה ו4, סבל בעבר מנוזלים באוזניים והיה לי ברור שיהיה לו עיכוב התפתחותי בשפה, הבעה ודיבור.
אנחנו מבקרים בהתפתחות הילד כבר 4 חודשים למרות הגיל הצעיר ומודה להשם שהתחלנו מוקדם.. אין מה להשוות שעה של טיפול בגיל שנה לשעה של טיפול בגיל 3.. ממליצה ממש לא לחכות גם אם יש ספק.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה