דרוש מידע התפטרות לאחר לידה לצורך טיפול בילד

• פותח הנושא בט
  • פורסם בתאריך

משה גל

משתמש מקצוען
אין בעיה להתחיל עבודה חדשה שהתנאים שלה טובים יותר לצורך טיפול בילד - פחות שעות, יותר קרובה לבית, גמישות בשעות וכו' .

אפשר להתחיל מייד עבודה חדשה ולא צריך לחכות.
ואם עוברים דירה לאחר הלידה, ואז מקום העבודה הקודם הופך לפחות נוח לטיפול בילד (מרחק של יותר מ-40 ק"מ)?
האם זה נקרא לצורך טיפול בילד, או שהמעביד יכול להגיד שזו לא בעיה שלו שעברת דירה לאחר הלידה?

השאלה כמובן מה המעביד חייב ולא מה אפשר לגנוב ממנו....

משה גל

משתמש מקצוען

MPשלוש

משתמש מקצוען
תודה!
ובגלל שאת עובדת בתחום .

את יודעת כמה זמן צריך להשאר בבית בין העבודות , בשביל 'טיפול בילד'
- מה אומר החוק ?

אני רוצה להשאר חודש או חודשיים -
זה מספיק זמן ?
הי, אין פה עניין של זמן שהוא ברור באופן וודאי. המטרה היא לא לשפר את תנאי העבודה שלך, אלא באמת לאפשר בחירה לאם לגדל את ילדה בתנאים נוחים יותר, כמו שכבר כתבו לך - פחות שעות, תנאים טכניים נוחים יותר, קרבה לבית ועוד.
אם את לא באמת מתפטרת על מנת לטפל בילד, אלא קופצת על העגלה... לדעתי זו שאלת רב.
פרקטית, לא חושבת שהמעסיק יבדוק מה את עושה כחלוף חודשיים, ולא רואה מצב שבו הוא דורש ממך את כספי הפיצויים.

אגב, חשוב לציין, שהיום, כאשר צו ההרחבה לפנסיה חובה חל על כולנו, השלמת הסכום לפיצויים של המעסיקים הינה נמוכה מאד, (ולפעמים אין השלמה כלל - כאשר המעסיק מפריש בכל חודש 8.33%, אבל צריך לבדוק היטב). מה שבכלל מייתר את הדיון, כי אם ההפרש בין להיות מפוטרת ללהתפטר הוא 1,000 ש"ח השיקול הוא שונה מאשר מצב בו ההפרש הוא 8,000....

בהצלחה

משה גל

משתמש מקצוען
הוא לא בעונש חלילה, אבל זה החוק.
החוק הוא שאם מישהו עובד דירה, מגיע לו פיצוי?
אני הבנתי ב'כל זכות' שרק אם מישהו התחתן ובעקבות כך עבר דירה, מגיע לו פיצוי. או סיבה דומה. אבל לא מישהו שחיכה לזמן הלידה כדי לעבור דירה.

אהובה ו

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
יש לך סעיף 14? בהרבה מקרים את יכוהל לקבל את הפיצויים בכל מקרה. ועם לא הוצאת אותם, הם שלך לפנסיה. תבררי מול חברת הביטוח שלך.

פרקטית

משתמש מקצוען
החוק הוא שאם מישהו עובד דירה, מגיע לו פיצוי?
אני הבנתי ב'כל זכות' שרק אם מישהו התחתן ובעקבות כך עבר דירה, מגיע לו פיצוי. או סיבה דומה. אבל לא מישהו שחיכה לזמן הלידה כדי לעבור דירה.

אלו 2 דברים שונים: כדי להתפטר אחרי לידה אין צורך במעבר דירה מספיק שתנאי העבודה יותר טובים אפילו המרחק.
לגבי התפטרות אחרי מעבר דירה זה רק בנסיבות מיוחדות כמו חתונה, גירושין או מעבר ליישוב פיתוח ועוד.

משה גל

משתמש מקצוען
אלו 2 דברים שונים: כדי להתפטר אחרי לידה אין צורך במעבר דירה מספיק שתנאי העבודה יותר טובים אפילו המרחק.
לגבי התפטרות אחרי מעבר דירה זה רק בנסיבות מיוחדות כמו חתונה, גירושין או מעבר ליישוב פיתוח ועוד.
אם תנאי העבודה החדשה טובים יותר, מובן.
אבל אם אחרי הלידה עברו דירה ולכן חיפשו עבודה שתהיה קרובה ונוחה יותר, ובעצם התרחקו במודע ממקום העבודה הקודם בגלל שעברו דירה. האם גם אז המעסיק חייב?
המעסיק יטען - לא עברתם עבודה נוחה יותר, אלא עברתם למקום מרוחק ובגלל זה נאלצתם למצוא עבודה אחרת. מבחינתי תישארו באותה דירה ובאותו מקום עבודה.

כלומר, העבודה התרחקה מבחירת העובד ולא כי מצא עבודה שקרובה יותר לאותו מקום מגורים.

מישהו יודע מה החוק אומר בפירוש?

קפוצון

משתמש מקצוען
כאשר הייתי בחופשת לידה והתפטרתי וניגשתי לחתום אבטלה אמרו לי בלישכת התעסוקה לרשום שהמרחק לעבודה מעל 40 קמ"ש ולכן קיבלתי אבטלה בלי לחכות 90 יום

מגנום

משתמש סופר מקצוען
אני לא חיכיתי, מיד אחרי חופשת הלידה חזרתי לעבודה חדשה
שהייתה קרובה יותר לבית ולכן התפטרתי בעילה של לטובת הילד.

בט

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
יש לך סעיף 14? בהרבה מקרים את יכוהל לקבל את הפיצויים בכל מקרה. ועם לא הוצאת אותם, הם שלך לפנסיה. תבררי מול חברת הביטוח שלך.

תודה
לא חתמתי על סעיף 14
האם אני יכולה לקבל פיצויים לפי שכר אחרון במקרה של פיטורין?
או לפי מה שהופרש בפנסיה?

האם יש איזה חוק חדש שגם אם לא חתמו על 14 מגיע רק מה שהופרש לפנסיה??
משהו יודע??

אנונימית בפרוג

משתמש פעיל
מי שהפרישו לו מהיום הראשון נמצע בעצם על סעיף 14 גם מבלי שחתם על זה...

לא מדוייק

אם השכר עלה במהלך השנים, מי שחתום על סעיף 14 יפסיד במקרה של פיטורין (או התפטרות המזכה בפיצויים) מכיוון שלא יקבל את ההפרשים

סמיילית

משתמש פעיל
מעניין,
אני לא חתמתי על שום חוזה במקום העבודה.
מפרישים לי 8.33%.
במקרה של פיטורין, או התפטרות מזכה בפיצויים איך אקבל את ההפרש?
המעסיק יגיד לי שאני חתומה על סעיף 14.
זה ממש מעניין.
לא מדוייק

אם השכר עלה במהלך השנים, מי שחתום על סעיף 14 יפסיד במקרה של פיטורין (או התפטרות המזכה בפיצויים) מכיוון שלא יקבל את ההפרשים

בט

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מעניין,
מפרישים לי 8.33%.
זה ממש מעניין.

מה החוק לגבי זה?
יש עורך דין בקהל??

אהובה ו

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
תודה
לא חתמתי על סעיף 14
האם אני יכולה לקבל פיצויים לפי שכר אחרון במקרה של פיטורין?
או לפי מה שהופרש בפנסיה?

האם יש איזה חוק חדש שגם אם לא חתמו על 14 מגיע רק מה שהופרש לפנסיה??
משהו יודע??

תבררי מול חברת הביטוח, יש סיכוי שאת כולה לקבל פיצויים בכל מקרה, עם הם הופקדו לשם

ציבי פרקל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
מעניין,
מפרישים לי 8.33%.
זה ממש מעניין.
אם מפרישים לך 8.33% רוב הסיכויים שאת חתומה על סעיף 14.
את זכאית לקבל את מה שנצבר בקופה ואין השלמה ממעסיק.

להעסיק עובד בלי חוזה זה לא חוקי

אולי מעניין אותך גם...

לוח לימודים

מסלולי לימוד שאפשר לההצטרף
אליהם ממש עכשיו:

25.06

י"ט סיון

פתיחת מסלול

קורס עריכת וידאו

מלגות והנחות משמעותיות!

25.06

י"ט סיון

פתיחת מסלול

קורס פיתוח ובניית אתרים

מלגות גבוהות!

25.06

י"ט סיון

וובינר מרתק

האם אפשרי לפתח קריירה משגשגת בלי לוותר על לימוד התורה?

וובינר מרתק בנושא "עיצוב על זמני" עם מעצב העל החרדי שפיתח קריירה משגשגת לצד לימוד התורה ואורח חיים חרדי מלא

הכניסה חופשית!

27.06

כ"א סיון

פתיחת מסלול:

התכנית המקצועית להכשרת אדריכלי פנים ומעצבים

לעבוד בתחום האדריכלות תוך שנתיים בלבד! וללמוד תכנים בלעדיים שיתנו לך יתרון ענק וביקוש גדול בשוק!

מסלול לגברים

27.06

כ"א סיון

השקה חגיגית!

עיצוב גרפי ודיגיטל - בסילבוס חדש ומטורף!

מלגות גבוהות!

30.07

כ"ד תמוז

פתיחת מסלול

מאסטר בשיווק דיגיטלי

מלגות גבוהות!

9.09

ו' אלול

פתיחה חגיגית:

קורס פרסום וקופי+

איך מפיקים קפמיינים לחברות הכי גדולות בשוק? איך בונים אסטרטגיה מדוייקת? מהו המסר? כתיבה שיווקית, קופי ויצירתיות, ואפילו כתיבה לסושיאל ולדיגיטל!

עם תכני AI

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה רֹעִי לֹא אֶחְסָר:ב בִּנְאוֹת דֶּשֶׁא יַרְבִּיצֵנִי עַל מֵי מְנֻחוֹת יְנַהֲלֵנִי:ג נַפְשִׁי יְשׁוֹבֵב יַנְחֵנִי בְמַעְגְּלֵי צֶדֶק לְמַעַן שְׁמוֹ:ד גַּם כִּי אֵלֵךְ בְּגֵיא צַלְמָוֶת לֹא אִירָא רָע כִּי אַתָּה עִמָּדִי שִׁבְטְךָ וּמִשְׁעַנְתֶּךָ הֵמָּה יְנַחֲמֻנִי:ה תַּעֲרֹךְ לְפָנַי שֻׁלְחָן נֶגֶד צֹרְרָי דִּשַּׁנְתָּ בַשֶּׁמֶן רֹאשִׁי כּוֹסִי רְוָיָה:ו אַךְ טוֹב וָחֶסֶד יִרְדְּפוּנִי כָּל יְמֵי חַיָּי וְשַׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה לְאֹרֶךְ יָמִים:
נקרא  26  פעמים

לוח מודעות

למעלה