עזרה 'התנכלות מיותרת', האמנם?

מצב
הנושא נעול.

בעילום שם

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
היום מתפרסמת באתר JDN כתבה בשם:

"התנכלות מיותרת": עיריית מודיעין עילית החלה להפעיל אכיפה – והתושבים זועמים​

לאחר שנים ארוכות בהן לא הייתה אכיפה עירונית בעיר החרדית מודיעין עילית, בשבועות האחרונים הדבר השתנה וחלק מתושבי העיר, בפרט בעלי הרכבים, זועמים על המהלך שלדבריהם מיותר לחלוטין.

בניגוד לערים חרדיות רבות, בעיר מודיעין עילית לא התבצעה כמעט אכיפה עירונית, למעט במקרים חריגים של הפרעה בולטת לתנועת הרכבים או להולכי הרגל, אז משטרת ישראל חילקה דוחו"ת לבעלי הרכבים. אלא שבתקופה האחרונה עיריית מודיעין עילית החליטה להפעיל בעיר אכיפה עירונית – והתושבים זועמים.

החברה שנבחרה לבצע את האכיפה היא 'אמגרופ' כאשר באתר העירייה כבר ישנה אופציה חדשה לתשלום קנסות. בהודעת העירייה נכתב: "במסגרת המאמצים לשמירה על הולכי רגל ושיפור המעבר הבטוח למשתמשי הדרך חברת 'אמגרופ' תבצע פיקוח ואכיפה ברחבי העיר: חניה על מדרכות, חניה באדום לבן, חניית נגררים פתוחים / סגורים".

זעם התושבים נובע מכמה סיבות. ראשית, ישנם רחובות בעיר החרדית שנבנו באופן מיושן שאינו תואם את צרכי בעלי הרכבים ולא ניתן לחנות אלא במקומות שאינם מסומנים כמיועדים לחניה. ניתן לראות לקראת שבת, רחובות רבים בעיר מלאים ברכבים החונים באדום לבן זאת בעקבות מצוקת חניות אדירה. אי לכך, טוענים התושבים, האכיפה בלתי הגיונית. לדבריהם, "קודם כל שיתקנו את התשתיות, ואז ניתן יהיה לדבר על אכיפה".

סיבה נוספת – העיר מודיעין עילית לא סובלת מפקקים ועומסים כבדים, בניגוד לערים אחרות, והחניה במקום שאינו מסומן, באופן שאינו מפריע כלל לתנועה, לגיטימית בעיר כזו, כך לטענתם. התושבים מדגישים בשיחה עם 'חדשות JDN' כי רכבים המפריעים לתנועה ולהולכי הרגל, ודאי שנתינת דו"ח היא הכרח המציאות, אך לטענתם "יש כל כך הרבה דברים שצריך לתקן בעיר לפני המהלך הדרמטי הזה".

כתבה זו - שהיתה צפויה יש לציין - מציגה את 'מצוקת' בעלי הרכבים, אך מתעלמת לגמרי ממצוקת שאר התושבים, שלעת עתה הם רוב התושבים בעיר.
אני למשל מתגורר ליד תחנת אוטובוס, שכמובן משמשת גם לחניית רכבים ללא הפרעה, דבר שגורם לכך שהאוטובוסים צריכים לעמוד באמצע הכביש [ולחסום את כל התנועה], ולנוסעי האוטובוסים לרדת לכביש עם ילדיהם ומטלטליהם, דבר שלא פעם כרוך בסיכון נפשות של ממש, ובימות החורף גם לסבל ממשי בחציית נהרות...
פניותי לשכנים נענו בחוסר התייחסות, הגדיל לעשות שכן אחד שאמר לי בכנות, שאם פעם אחת הוא היה מקבל קנס זה היה 'עוזר' לתקופה ממושכת...
ועתה, כשסוף סוף מתקנים את העוול המתמשך הזה, ומפרץ האוטובוסים ב"ה חזר לתפקידו המקורי, באים בעלי אינטרסים ורוצים להשיב המצב לקדמותו? היה לא תהיה!

אני קורא בזה לכל הסובלים מהמצב שהיה עד עתה להביע דעתם בענין, ואם יהיה צורך בכך נשלח בע"ה את התגובות לעיריה.

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
מצטרף לכל מילה,
בעיר צעירה שבלעה"ר מלאה בילדים תוססים ונמרצים,
שעיקר התחבורה בה היא באוטובוסים מפוצצים,
שחלק מנהגיה הורגלו בלעשות מה שהם רוצים,
הגיע הזמן לעשות מעט סדר,
יש עוד הרבה מה לשפר בתחבורה, אבל לפחות להתחיל באותם נהגים שחוסמים כבישים, מרחבי ראיה, מסכנים את ילדינו,
הסתכנתם בדו"ח? לא נורא תמצאו מקום חניה, וברוב המקומות ניתן למצוא במרחק של עד דקה הליכה, קשה לכם ללכת דקה? לא נורא קצת דיאטה לא יזיק.....

Hi

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
איני תושב מודיעין עילית, איני מכיר את כל הפרטים,

אבל כצופה מן הצד לא הבנתי על מה העליהום.

למה אכיפה עירונית מצטיירת כהתנכלות או כרוע ?
הרי ברור לכולם שחייב להיות איזה שהוא סדר בכל עיר,
יש הלכה של שבעת טובי העיר שיכולים לתקן תקנות ממוניות על הציבור.

יוסף מ.

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
לא אחת ולא חמישה ועוד ועוד
אני צריך לעקוף מכוניות שעוצרות על המדרכה ללא שום התחשבות בהולכי הרגל
ולא אחת שאני צריך להידחק בין מכוניות כדי להגיע לבית שלי ???
רק השבוע ראיתי מכונית חונה על (פשוטו כמשמעו!) התחנת אוטובוסים באמצע המדרכה כשגם הוא חוסם את האפשרות להמתין בתחנה וגם חוסם את המעבר להולכי הרגל - ולזכותו יאמר שראיתי איך פקח נותן לו קנס (ולא נעים לומר אבל הקנס מגיע לו בצדק וביושר...)
לדעתי צריך להיות אכיפה על חנייה וכמובן הכל בפרופורציה רגילה.

בעילום שם

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יש להוסיף עוד נקודה חשובה: פעמים רבות כשנהגי האוטובוסים [הערבים] רואים תחנה חסומה, הם מעדיפים פשוט 'לדלג' עליה, כאילו לא הבחינו כלל שיש אנשים הממתינים בה. עוגמת נפש זו נזקפת כמובן לחובתו של בעל הרכב, שהיה חייב להחנות את רכבו ליד פתח ביתו...

מועד לשמחה

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
נשגב בעיני עד שסוף סוף משו מתוקן, אנשים יוצאים נגד.

ח'ברה מחר הפגנה למה שמים פושעים בכלא,
מחרתיים למה קנס זה דבר יקר, שיחלקו במקום זה טופים!
שבוע הבא בתחילת שבוע הפגנה על זה שיש מעברי חציות, זה מכער את הכביש בעיני.
לגבי המשך החודש, אני אאדכן בהמשך

בואו בהמוניכם...

A&D

משתמש רשום
ברור שצריך להתחיל שם אכיפה
לעיתים יש שם מצבים מסכני חיים בלתי נסבלים
בד בבד יש לגלות רגישות למצבים מסוימים שבאמת אינם מסכנים ומפריעים לאיש, לא צריך סתם להתנכל

ואין זה סותר לכך שהגיע הזמן שהעירייה תתחיל לטפל בתשתיות ובנהיגה מסכנת
אם כי לעיתים נהגים נוהגים ביתר מתינות בעקבות כל הבורות בכביש:ROFLMAO:

מועד לשמחה

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
ברור שצריך להתחיל שם אכיפה
לעיתים יש שם מצבים מסכני חיים בלתי נסבלים
בד בבד יש לגלות רגישות למצבים מסוימים שבאמת אינם מסכנים ומפריעים לאיש, לא צריך סתם להתנכל

ואין זה סותר לכך שהגיע הזמן שהעירייה תתחיל לטפל בתשתיות ובנהיגה מסכנת
אם כי לעיתים נהגים נוהגים ביתר מתינות בעקבות כל הבורות בכביש:ROFLMAO:
וכל הילדים בכביש.
וכל הרכבים החונים בכביש.
וכל הפסולת בניה בכביש.
קיצור, כל מה שקשור במדרכה-על הכביש.

• חחח
Reactions: A&D

מועד לשמחה

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
יש להוסיף עוד נקודה חשובה: פעמים רבות כשנהגי האוטובוסים [הערבים] רואים תחנה חסומה, הם מעדיפים פשוט 'לדלג' עליה, כאילו לא הבחינו כלל שיש אנשים הממתינים בה. עוגמת נפש זו נזקפת כמובן לחובתו של בעל הרכב, שהיה חייב להחנות את רכבו ליד פתח ביתו...

זה נקרא "ראייה סלקטיבית"

A&D

משתמש רשום
למשל חריגות בנייה
אני מדברת בנושא המדובר, רכבים והמסתעף
אין לי דעה לגבי הבניה כי אני לא גרה שם, אך אני מגיעה לעיתים קרובות והמצב בכביש שאיש הישר בעיניו יעשה, וכל אחד מתנהג כאילו הוא סלל את הכביש עם עוד איזה חבר קהילה חייב להיפסק

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
יש חריגות רבות שמפריעות, וגם בהם העיריה לא מטפלת.
לא אמרתי שלא, אבל רכב שחונה על מדרכה/נגרר שהפך לחנות או מחסן/קראוון נגרר שתופס חניות שלמות וכו'
כל אלו הרבה יותר מפריעים מדלת של יח"ד שפונה לרחוב

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
רק שתזכרו , (ואמש טענתי את זה באשכול על בני ברק) ,
שכשלא אוכפים , כולם מתלוננים , ובצדק , וJDN עושים כתבות וזעקות ,
והנה פתאום כשאוכפים , JDN שוב זועקים ...

לתשומת לב @shimשימי ...
מה שאתה אומר בעצם שבגלל שהתושבים תמיד יתלוננו
אז העירייה יכולה לבנות גם בניין באמצע רבי עקיבא ולשים ווליום ב-2 בלילה

מהטיעון שלך שהתושבים תמיד יתלוננו

לעניינו זה שהתושבים תמיד יתלוננו זה לא קשור לאיך עירייה אמורה להתנהל
עירייה אמורה להתנהל באופן של טובת התושבים
ולא מה שהתושבים אומרים שהוא טובתם

דץ

משתמש פעיל
רק שתזכרו , (ואמש טענתי את זה באשכול על בני ברק) ,
שכשלא אוכפים , כולם מתלוננים , ובצדק , וJDN עושים כתבות וזעקות ,
והנה פתאום כשאוכפים , JDN שוב זועקים ...

לתשומת לב @shimשימי ...
גמני.... :cry:

דץ

משתמש פעיל​

אני נחרד רק מלדמיין מה היה קורה פה וכמה אשכולות היו נפתחים בנושא:
"מכת הקנסות של ב"ב"
"ערייה שגוזלת את כספי האברכים"
"הרכב של.....מהקנסות שלנו"

הרי ניתן בקלות לאכוף על:
השלכת פסולת מרכב- ע"ע י-ם
חניות - ע"ע י-ם, אשדוד וכדו'
פסולת בנייה - ע"ע אשדוד
חזית בניין מלוכלכת - ע"ע אשדוד
וכו' וכו'
אני אישית אוחז שצריכה להיות "אוירה של אכיפה",
כלומר שאדם יידע שייתכן שישלם על מעשיו
אך שלא יהיה בכל קרן רחוב פקח ומצלמה....

נערך לאחרונה ב:

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אני חושבת שאין חולק על כך שבאזורי תחנות אוטובוס , ואזורים צפופים דוגמת היכל יצחק- יש לאכוף חניה.
הבעיה מתחילה- שחברה חיצונית עושה את זה
היא לא נעצרת שם- ומעיפה דוחות גם במקומות צדדיים שלא מפריעים לאף אחד

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה