דרוש מידע התייקרות המעונות

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
מי שצריכה - צריכה וגם תשלם עוד 150 שקל כי היא צריכה.
ואם אין לה סידור אחר - אז היא גם תעדיף לשלם קצת יותר בשביל שיהיה לה מקום פנוי במעון ולא לשלוח לפרטי ב3600 שקל.. (למרות שאני לא בטוחה שהיא תעשה את זה. פתאום היא תחליט שבעצם היא לא חייבת מעון - כי כל הבוקר היא כן יכולה להיות עם התינוק והיא תצא מטפלת שמקבלת בשעות הללו ולוקחת רק על 4 שעות. נכון שזה גם יכול להיות??)

מדברים כאן רק על אלו ששולחות לא כי הם צריכות - אלא כי זה ממש זול יחסית ובאמת שווה יותר (פיקוח,תזונה,שעות) אז למה לא. ובתוך עמי אנוכי יושבת - יש הרבה נשים כאלו אפילו אמהות מסורות שמוציאות את הילד מהמעון מוקדם - אבל זה באמת כל כך זול ששווה להם להנות מהיתרונות של המעון.
כי הן עובדות רק 5 שעות, ומשתכרות כל כך מלא, עד שלהן אין זכות לשלוח ילד למעון.

אני מבינה שלאמא שעובדת עד 4 יש קדימות, אבל משום מה לא ראיתי כזה עומס אדיר במעונות עד כדי שצריך להעלות מחירים רק כדי שמי שנח לה יותר- לא תשלח.

הייתי בשני אזורי מגורים, ויכולתי לשלוח גם באמצע שנה אם רציתי, כי היה מקום.

אולי בירושלים ובבני ברק הכל עמוס, וזו בעיה שאין מספיק מעונות, הפתרון הוא לא להעלות את שכ"ל אלא לפתוח עוד מעונות.

אחותי חיפשה מעון בגילה, וחוץ ממעון פרטי אחד שלא התאים לה, לא היה לאן לשלוח!
תתכבד הממשלה ותפתח עוד מעונות בירושלים ובבני ברק.
במקומות אחרים- כפי שאמרתי, אין עומס.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לא ראיתי כזה עומס אדיר במעונות עד כדי שצריך להעלות מחירים רק כדי שמי שנח לה יותר- לא תשלח.
ממש הצחקת אותי.
קדם כל ירושלים ובני ברק זה לא רק. אמנם יש המון ערים נוספות אבל מבחינת אוכלוסיה הן עדיין עוקפות את כולן יחד. במגזר החרדי.
במגזר הכללי כבר במשך שנים מי שהיא לא חד הורית בכלל לא חולמת להכניס למעונות מפוקחים (יכול להיות שזה פחות נחוה כמצוקה כי מרבית האוכלוסיה הנל ממילא לא מקבלת הנחה אז זה כבר לא אישיו ללכת למעונות פרטיים) המעונות ספורים ממש ונדירים.
וכדי לבנות עוד מעונות צריך להעלות מחירים...
חוץ מזה שאני לא גרה לא בבני ברק ולא בירושלים ויש לנו מצוקה חריפה. ברמה שילד שנולד אחרי הרישום, מפסיד את כל השנים. כי בשנה השניה נכנסים הילדים הממשיכים והוא מפסיד מכל הכוונים :(
לא שאני חושבת שההעלאה הזו תעזור. עכשיו גם נשלם יותר וגם לא תפתר שום מצוקה.
כי עדיין המעונות מספיק אטרקטיביים כך שאנשים בשביל 100-200 ש' לא יותרו עליהם. יבלעו את הצפרד וישלמו.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
במגזר הכללי באמת פחות רווחי לשלוח למעונות, כיון שהדרגות הרבה יותר גבוהות.
יש הרבה פחות נפשות, והכנסה לנפש הרבה יותר גבוהה.

אם את אומרת שיש מצוקה רווחת, מקבלת. תמיד שמעתי על זה וחששתי שבטח לא יקבלו אותי ולא ישאר לי מקום. נרשמתי בסוף החופש והתקבלנו די מידית, ועכשיו ראיתי שהמעון פרסם שנשארו לו מקומות בכיתת בוגרים.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
במגזר הכללי באמת פחות רווחי לשלוח למעונות, כיון שהדרגות הרבה יותר גבוהות.
יש הרבה פחות נפשות, והכנסה לנפש הרבה יותר גבוהה.

אם את אומרת שיש מצוקה רווחת, מקבלת. תמיד שמעתי על זה וחששתי שבטח לא יקבלו אותי ולא ישאר לי מקום. נרשמתי בסוף החופש והתקבלנו די מידית, ועכשיו ראיתי שהמעון פרסם שנשארו לו מקומות בכיתת בוגרים.
זה באמת רווח בערים החרדית הצעירות מודיעין עילית וביתר, קדם כל בגלל שיחסית הערים תוכננו בעשורים האחרונים ויש שם שטחי ציבור ריקים וגם בגלל כח אדם מתאים. אפילו אם המעונות מתמלאים משפחתונים נפתחים כל הזמן כולל באמצע שנה, וגם להפך מלאי המשפחתונים גורם שלא כולם ישלחו למעון וממילא הם פחות מלאים.
למשל אני שלחתי למעון בגיל 3 חודשים לא כי זה אופטימלי בעיני אלא כי בישוב שלנו משפחתונים זה לרוחה או למשפחות מרובות ילדים שמרויחות מעט, משפחה עם שלושה ארבעה ילדים והכנסה ממוצעת אפילו לא חולמת להרשם.

תמממממי

משתמש פעיל
בביתר אין עומסים
גם באלעד לא מי יודע מה

בבני ברק זה באמת קטסטרופה

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
כי הן עובדות רק 5 שעות, ומשתכרות כל כך מלא, עד שלהן אין זכות לשלוח ילד למעון.
יש להן זכות לשלוח לאיפה שהן רוצות. אין להן זכות לקבל הנחה.
ואני באמת לא מבינה איך אנשים פה מצדיקים עושק כזה מעצבן שנעשה במרמה.
בעיקרון הם רק גונבים את המדינה, אז מה אכפת ?
למעשה, אולי ההעלאה הזו היא בגללם , בגלל שלא נשאר תקציב.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
זה באמת רווח בערים החרדית הצעירות מודיעין עילית וביתר, קדם כל בגלל שיחסית הערים תוכננו בעשורים האחרונים ויש שם שטחי ציבור ריקים וגם בגלל כח אדם מתאים. אפילו אם המעונות מתמלאים משפחתונים נפתחים כל הזמן.
וגם בגלל שהשכרת השטח עולה הרבה פחות , מה שהופך את המעון להרבה יותר רווחי.
הרבה מעונות נבנים על ידי מוסדות (קומה ראשונה מתחת בית כנסת) כהכנסה רווחית.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
יש להן זכות לשלוח לאיפה שהן רוצות. אין להן זכות לקבל הנחה.
ואני באמת לא מבינה איך אנשים פה מצדיקים עושק כזה מעצבן שנעשה במרמה.
בעיקרון הם רק גונבים את המדינה, אז מה אכפת ?
למעשה, אולי ההעלאה הזו היא בגללם , בגלל שלא נשאר תקציב.
לפעמים זה לא שחור לבן.

קחי אותי כעצמאית. שעות הבוקר מוקדשות ל5 שעות עבודה, ואחכ השלמה בערב של עוד שעתיים שלוש. יום שישי- יום חופשי.
תכלס, אני מסוגלת להתקשר לראיון למישהו, והוא יקבע איתי ב9 בבוקר, ובסוף יוכל רק ב11. ואז לקוחה מתקשרת אליי בצהרים בקשר למודעה דחופה שיורדת לדפוס, והעורכת שואלת אותי אם אני מוכנה חד פעמי לכתוב שיווק ללקוח חשוב לעיתון, על חשבון שעות הצהרים, וכתבה אחת נמשכת לי עד מעבר לשעות שהקצבתי.

תכלס אני כותבת ללקוחות בחוזר- שאני זמינה 5 שעות בבוקר והחל מ9 בערב.
בפועל הרבה דברים משתנים. ואם לקוח עיכב אותי בצהרים ולא הספקתי לישון, אני מסוגלת לדחות את הכתבה ליום המחרת כי אני עייפה.
זה דינמי.

יש כאלו שעובדות 8 שעות בצורה מסודרת, מגיעות הביתה ונגמר סיפור.

נשים כמוני שולחות למעונות כי כך נח להן יותר לעבוד ברוגע, למרות שהן יכולות לשחק עם השעות. תגידי לי שזו גנבה להורים אחרים?
למה שאמא אחרת תעבוד בעבודה שנראית לה, ותנסה לעשות מה שטוב ונח לילד שלה, ואילו אני אצטרך להתחשב באחרות ולעשות מה שלא נח לי?

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
שים כמוני שולחות למעונות כי כך נח להן יותר לעבוד ברוגע, למרות שהן יכולות לשחק עם השעות. תגידי לי שזו גנבה להורים אחרים?
את עובדת שמונה שעות ביום? או לפחות את מצהירה על מספר השעות שאת באמת עובדת בו?
אז זה זכותך המלאה. אף אחד לא אמר לך איך לפצל את זה ביממה.
גם אחיות עובדות בלילה, אז מה לא זכאיות למעון כי הן יכולות לגדל את הילדים ביום?
הקובע זה מס' השעות ביממה ובעיקר אמיתות המסמכים שהגשת לתמת. כך בעיני לפחות.
עצמאיות שעובדות 4-5 שעות ומצהירות על 8. כן זה לא פיר.
שכירות שמתקנות את התלושים כנ"ל.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
את עובדת שמונה שעות ביום? או לפחות את מצהירה על מספר השעות שאת באמת עובדת בו?
אז זה זכותך המלאה. אף אחד לא אמר לך איך לפצל את זה ביממה.
גם אחיות עובדות בלילה, אז מה לא זכאיות למעון כי הן יכולות לגדל את הילדים ביום?
הקובע זה מס' השעות ביממה ובעיקר אמיתות המסמכים שהגשת לתמת. כך בעיני לפחות.
עצמאיות שעובדות 4-5 שעות ומצהירות על 8. כן זה לא פיר.
שכירות שמתקנות את התלושים כנ"ל.
תשכחי מזה שיש עצמאית שעובדת 5 שעות ביום.
עצמאית זמינה רוב היום לעבודה.

גם אני וגם את לא עובדות כעת בפועל בשניה הזו, נכון?
איך את מצהירה עליה?
כי אנחנו זינות לעבודה. זה אומר שאם יתקשרו אליי, או יבקשו ממך לעשות משהו, אנחנו מוקדשות לעבודה.
כך גם אני. לא תמיד אני עודת רצוף, אבל עבור הלקוחות אני זמינה.
אני לא יכולה להגיד ללקוח: אל תתקשר אליי בשעות הבוקר כי אני רוצה להשלים שינה אחרי חתונה.
כמו שאת לא יכולה להגיד לבוסית שלך שאת נשארת בבית בגלל החתונה.

אבל שתינו יכולות להתכתב בין לבין.

(למרות שהבוסית שלי, כלומר אני- החליטה לא להתכתב עד שאינה מסיימת לפחות מטלה אחת. אבל היא מתהלכת הבוקר חסרת חשק לעבודה. למרות שהיא זמינה לעבודה היא מתקשקשת בפרוג, ורק מעת לעת פותחת את הוורד ומשלימה מהר מה שצריך)..

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
קחי אותי כעצמאית. שעות הבוקר מוקדשות ל5 שעות עבודה, ואחכ השלמה בערב של עוד שעתיים שלוש. יום שישי- יום חופשי.
אם את מצהירה על שעות שאת עובדת בפועל , באמת , אין לי שום תלונה אלייך.
קשה לי מאד עם כאלו שמזייפות תלושים / שעות.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
תשכחי מזה שיש עצמאית שעובדת 5 שעות ביום.
עצמאית זמינה רוב היום לעבודה.

גם אני וגם את לא עובדות כעת בפועל בשניה הזו, נכון?
איך את מצהירה עליה?
כי אנחנו זינות לעבודה. זה אומר שאם יתקשרו אליי, או יבקשו ממך לעשות משהו, אנחנו מוקדשות לעבודה.
כך גם אני. לא תמיד אני עודת רצוף, אבל עבור הלקוחות אני זמינה.
אני לא יכולה להגיד ללקוח: אל תתקשר אליי בשעות הבוקר כי אני רוצה להשלים שינה אחרי חתונה.
כמו שאת לא יכולה להגיד לבוסית שלך שאת נשארת בבית בגלל החתונה.

אבל שתינו יכולות להתכתב בין לבין.
ועדיין , יש איזו הגדרת שעות שאפשר לסכם עליה.
הרי לא תכתבי שעבדת 12 שעות ביום כי היית זמינה 12 שעות, נכון ?
בפועל אפשר לסכם את מספר השעות ביום ולהגיע לסכום - אולי לא מדויק - אבל פחות או יותר.

(למרות שהבוסית שלי, כלומר אני- החליטה לא להתכתב עד שאינה מסיימת לפחות מטלה אחת. אבל היא מתהלכת הבוקר חסרת חשק לעבודה. למרות שהיא זמינה לעבודה היא מתקשקשת בפרוג, ורק מעת לעת פותחת את הוורד ומשלימה מהר מה שצריך)..
תיזהרי , גם הבוסית שלך קוראת פה.

שמש!

משתמש מקצוען
זו בעיה ארצית.
דווקא לא
בבני ברק ובירושלים זו אכן בעיה מקומית
בבית שמש לדוג' באזורים החרדיים יש עודף מעונות
וכל שנה נסגרים מעונות כי לא נרשמו מספיק ילדים!
תפתחו מקומון בבית שמש ותראו איזו תחרות יש בין המעונות...

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
ועדיין , יש איזו הגדרת שעות שאפשר לסכם עליה.
הרי לא תכתבי שעבדת 12 שעות ביום כי היית זמינה 12 שעות, נכון ?
בפועל אפשר לסכם את מספר השעות ביום ולהגיע לסכום - אולי לא מדויק - אבל פחות או יותר.
הרבה פעמים באמת יש לי מצפון על זה.
אני שואלת את עצמי האם עבדתי את כל השעות הללו ברציפות.

אז נכון שאני זמינה ללקוחות, אבל הרבה פעמים מתברברת.
כשהייתי שכירה, לא עבדתי כל השעות ברציפות, כי לא היתה עבודה לכל הזמן רצוף.
ובזמן הזה התכתבי עם חברות, או התקשרתי נניח למישהי שהבוס ביקש, וכבר הכרנו ודיברנו עוד כמה מילים.
כשהפכתי לעצמאית, זה הדבר הראשון שנהניתי ממנו. שאין לי מצפון אם בזבזתי דקה שלא לצורך העבודה. ואז רשמתי את הבת שלי למעון, ושוב יש לי מצפון האם אני מצהירה אמת.
הרי יש ימים שבתור שכירה ביקשתי חופש והבוס והוא לא נתן בקלות, והבוסית שלי כיום :)כן יותר קלה מהבחינה הזו..

ואז החלטתי שבפועל אני כותבת ללקוחות בחוזה שאלו שעות עבודתי, וזה אומר שכשהם מתקשרים בצהרים ואני אומרת שאחזור אליהם בערב, זה קביל. לכן גם למעון אני יכולה להצהיר כך, כיון שאלו שעות עבודה. גם אם לא הקדשתי אותו בפועל רק לעבודה.

זה כמו שכירה שהבוס רוצה שהיא תסיים מאזן של חברה מסוימת בבוקר אחד. הזמן בידה, היא מתכתבת בפרוג, ולקראת סוף היום מהר מסיימת את המאזן במיומנות.
כך גם אני מסוגלת לסיים את ההתחייבות בסוף. אבל תמיד יש לי מצפון שיכולתי בזמן הזה להכניס עוד עבודה.

בקיצור, המצפון אינו מסיים לעבוד..

מידי פעם

משתמש פעיל
אסור להעלות אותו בלי אישור חריג.
זה לא מתאים לתקינה.

ובמעון יש יותר מכיתת תינוקיה אחת יש תינוקיה של תינוקות בני חצי שנה ויש תינוקיה של תינוקות בני שנה עד שנה ורבע (ובטח לא יקראו לה תינוקיה אלא שם אחר. ויעשו בה "ריכוז" ואולי גם חוג אם ההורים יסכימו. זה לא משנה את ענין התקן) -
הילד שפספס את התאריך ביומיים יהיה אולי הכי גדול בקבוצה זו - אבל ההכי קטן יהיה קטן ממנו בסך הכל בשלושה עד ארבעה חודשים - וכל הכיתה גדלה איתו באותו קצב - כך שהוא יתאים לה כל הזמן.
אצל הבן שלי- בכיתה של הפעוטות - כ-ו-ל-ם תינוקות (יש שם גם מתחת לגיל שנה...)
זה לא חוקי???

קצרה

משתמש מקצוען
אצל הבן שלי- בכיתה של הפעוטות - כ-ו-ל-ם תינוקות (יש שם גם מתחת לגיל שנה...)
זה לא חוקי???

כי המנהלת קראה לזה כיתת "פעוטות" - כדי לתת לכיתה שם ייחודי.
היא יכלה גם לקרוא לזה כיתת הסביון
או משהו אחר כיד הדמיון הטובה על המנהלות...

אם כל הילדים הם תינוקות אז התקינה היא לפי תינוקות לא משנה איך "קראו" לכיתה כדי לבדל אותה מהאחרות...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה