דרוש מידע התייקרות המעונות

מנאלו

משתמש פעיל
שנה שעברה עבדתי בשני מקומות וסה"כ משרה מלאה.
השנה ברגע האחרון עזבתי עבודה אחת ונשארתי עם חצי משרה:
א. נכון שאני לא עובדת כל יום עד 4 אלא עד 2 ובעלי יכול לשמור שעה וחצי עד שאני חוזרת... (הוא לא באמת מסוגל...) אבל מה עם חופשים????
אין שום מטפלת שנותנת חופשים כמו מעון, ואמנם אני עובדת עד 2, אבל אני עובדת בערבי חגים, ובחנוכה, ועובדת עד י"ג ניסן וזה בהחלט סיבה בשבילי לשלוח למעון!!
(וגם בשביל לשמור לי מקום להמשך השנה כשאמצא בעזי"ת עוד עבודה)

ב. ובאמת אחרי שיצאו הטבלאות שכר לימוד וראיתי את ההתיקרות (תוספת של 350 ש"ח לחודש לאומת שנה שעברה) רציתי להוציא מהמעון אבל אז אמרו לי שאני צריכה לשלם חודש אם אני מבטלת, כלומר לשלם 1850 ש"ח לחינם...
אז ברור שלא הוצאתי כי הרעיון בלהוציא הוא לחסוך, ואם אני צריכה חודש אחד לשלם גם למעון וגם למטפלת זה כבר מכסה לי את הפער של חצי שנה...

בקיצור אם הם רצו לסנן ילדים שההורים לא באמת מחויבים לשלוח למעון הם היו צריכים להוציא את הטבלאות בזמן הרישום ואז כל הורה היה עושה את השיקול שלו.

ט תהילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
סתם שתדעו:
שנה שעברה דברתי עם פקידה מהתמ"ת
והיא אמרה לי שאם אני עצמאית,
אז גם אם אני ארשום שעבדתי 24*6 ש"ש
זה בסדר,
כי אני זמינה כל הזמן ללקוחות.

אני חושבת שעצמאיות חייבות מעון, כדי לקבל שקט עד ארבע
ככה הם פחות דוחות עבודות ל3 בלילה

קצרה

משתמש מקצוען
שנה שעברה עבדתי בשני מקומות וסה"כ משרה מלאה.
השנה ברגע האחרון עזבתי עבודה אחת ונשארתי עם חצי משרה:
א. נכון שאני לא עובדת כל יום עד 4 אלא עד 2 ובעלי יכול לשמור שעה וחצי עד שאני חוזרת... (הוא לא באמת מסוגל...) אבל מה עם חופשים????
אין שום מטפלת שנותנת חופשים כמו מעון, ואמנם אני עובדת עד 2, אבל אני עובדת בערבי חגים, ובחנוכה, ועובדת עד י"ג ניסן וזה בהחלט סיבה בשבילי לשלוח למעון!!
(וגם בשביל לשמור לי מקום להמשך השנה כשאמצא בעזי"ת עוד עבודה)

ב. ובאמת אחרי שיצאו הטבלאות שכר לימוד וראיתי את ההתיקרות (תוספת של 350 ש"ח לחודש לאומת שנה שעברה) רציתי להוציא מהמעון אבל אז אמרו לי שאני צריכה לשלם חודש אם אני מבטלת, כלומר לשלם 1850 ש"ח לחינם...
אז ברור שלא הוצאתי כי הרעיון בלהוציא הוא לחסוך, ואם אני צריכה חודש אחד לשלם גם למעון וגם למטפלת זה כבר מכסה לי את הפער של חצי שנה...

בקיצור אם הם רצו לסנן ילדים שההורים לא באמת מחויבים לשלוח למעון הם היו צריכים להוציא את הטבלאות בזמן הרישום ואז כל הורה היה עושה את השיקול שלו.

אני לא חושבת שהם רצו לסנן הם סתם רצו לחסוך -
אני חושבת שזו יכולה להיות תופעת לוואי שיש בה משהו שעוזר לאמהות שעובדות משרה מלאה באמת.

הנה למרות סעיף א' חשבת להוציא את הילדים מהמעון בגלל השכר לימוד הגבוה. זאת אומרת שבאמת כמו עוד כמה אמהות שעובדות עד מוקדם בא לך על היתרונות שנותן לך המעון - אך רק כל עוד המחיר די קרוב למחיר מטפלת....

על קצה דל דעתה של אמא עובדת משרה מלאה - לא עלה הרעיון הזה.
וגם לפי התגובות פה בולט שרובן מעדיפות מחיר יקר יותר העיקר שיהיה להם מקום במעון ולא ישלמו בפרטי 1800 לילד אחד.

לשנה הבאה - העובדה שהשנה הזו היתה יקרה יותר - תשפיע.

דרך אגב - את לא צריכה לשלם חודש מאז שעזבת - את צריכה להודיע חודש מראש - כל עוד את משלמת זכותך גם לשלוח. כך שאין לך צורך לשלם במקביל.
אבל אם את גרה באיזור ביקוש - תפרסמי שפנוי מקום ומיד תמצאי מישהי שתחליף אותך בתשלום החל מהרגע...

קצרה

משתמש מקצוען
סתם שתדעו:
שנה שעברה דברתי עם פקידה מהתמ"ת
והיא אמרה לי שאם אני עצמאית,
אז גם אם אני ארשום שעבדתי 24*6 ש"ש
זה בסדר,
כי אני זמינה כל הזמן ללקוחות.

אני חושבת שעצמאיות חייבות מעון, כדי לקבל שקט עד ארבע
ככה הם פחות דוחות עבודות ל3 בלילה

כל אחת תחליט לעצמה מה היא חייבת ומה לא .
לא מתיימרים להתערב לאף אחת בהחלטה.

בסך הכל ציינו שכנראה תהיינה נשים שב-1400 שקל ל-2 ילדים תשלחנה למעון.
וב-1850 אולי לא..
ותהיה אולי איזושהי הקלה בלחץ לאמהות שחייבות את המעון ואין להם שום אופציה לחשוב על רעיון אחר ואם אין להם מעון הן משלמות 1800 שקל לילד.

לא התיימרתי להעיר על אף אחת שמרגישה צורך לשלוח למעון . זכותה.
רק לומר שיתכן ותהיה כזו תופעה.

חחח

משתמש סופר מקצוען
על קצה דל דעתה של אמא עובדת משרה מלאה - לא עלה הרעיון הזה.
אם עובדת שכירה הייתה יודעת על ההתיקרות המטורפת הזו-זה שיקול רציני בשבילה האם לשלוח למעון או למשפחתון. וה ממש לא בסדר שלא הודיעו ע"כ מראש.

מידי פעם

משתמש פעיל
כי המנהלת קראה לזה כיתת "פעוטות" - כדי לתת לכיתה שם ייחודי.
היא יכלה גם לקרוא לזה כיתת הסביון
או משהו אחר כיד הדמיון הטובה על המנהלות...

אם כל הילדים הם תינוקות אז התקינה היא לפי תינוקות לא משנה איך "קראו" לכיתה כדי לבדל אותה מהאחרות...
אבל אין להם תנאים שיש לתינוקות: יש מטפלת אחת ל8-10 ילדים, ואין להם לולים, אלא מזרנים,
אז איך יתכן ?

אמא של אפרת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אם עובדת שכירה הייתה יודעת על ההתיקרות המטורפת הזו-זה שיקול רציני בשבילה האם לשלוח למעון או למשפחתון. וה ממש לא בסדר שלא הודיעו ע"כ מראש.
אמנם יש פער משמעותי בין מעון למשפחתון.
אבל הוא לא נוצר היום--- המחירים עלו בשני המקומות.
ההפרש בינהם גדל ב30-50 ש"ח תלוי בדרגה.
לא בטוח שזה מה שהיה משנה את ההחלטה.

progitm

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
איפה אתם רואים את הטבלאות החדשות ?

רִפְקִי.

משתמש סופר מקצוען
אם כל הילדים הם תינוקות אז התקינה היא לפי תינוקות לא משנה איך "קראו" לכיתה כדי לבדל אותה מהאחרות...

רק מה שאני לא מבינה, הרי הבן שלי יסיים את השנה בגיל שנתיים וכמה חודשים. איך זה אמור להסתדר בתינוקיה עם תינוקות בני חצי שנה?

רפ

משתמש סופר מקצוען
תינוקות בני חצי שנה יסיימו את השנה בגיל שנה וחצי.

משהו

משתמש פעיל
ותהיה אולי איזושהי הקלה בלחץ לאמהות שחייבות את המעון ואין להם שום אופציה לחשוב על רעיון אחר ואם אין להם מעון הן משלמות 1800 שקל לילד.

ואולי יהיה גם מקום לאלה שגם כך משלמות 1800 שח במעון תמת,
ולא זוכות להכנס כי ההכנסה שלהן גבוהה מידי.
ומאחר ואופציה אחרת אין ,
הן מתחילות מסע של בייביסטר ואז למטפלת ואז לעוד בייביסטר ,
ואמאלה מחר חופש, מה עושים???

רפ

משתמש סופר מקצוען
יפה שיש להם מקום.
חשבתי שתינוקות שנכנסים באמצע השנה זה לקבוצה חדשה.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
כן, אבל נכנסים גם תוך כדי...
בד"כ יש כמה תינוקיות וגם בכל תינוקיה יש כמה קבוצות שמחולקות לפי קבוצת גיל.
קבוצה של בני שנה+ שיש בה מקומות פנויים באמצע שנה זה מקרה מאד נדיר וחריג. (זה דווקא קורה יותר אצל מטפלות פרטיות שיוצאים ילדים מתחלפים ילדים או נוספים חדשים)
בחלק גדול מהמוענות התפוסה מלאה ביום הראשון, בחלק אחר של המעונות נפתחת קבוצה או שתיים של תינוקות קטנים במהלך השנה. אבל אני עוד לא שמעתי (וזה לא אומר שזה לא קורה) שנכנסים תינוקות קטנים באמצע שנה לקבוצות של ילדים גדולים יותר בטח לא באופן קבוע.

חלבית

משתמש פעיל
תשכחי מזה שיש עצמאית שעובדת 5 שעות ביום.
עצמאית זמינה רוב היום לעבודה.

בוודאי שיש.
עצמאי על פי ההגדרה הוא אדם שהכנסותיו מגיעות מפעילות עסקית עצמאית שלו (ולא בעלת עסק כפי שאת בוודאי מתכוונת).
ולפיכך, גם ריתמקאית, שמנגנת בגנים שלש פעמים בשבוע נחשבת עצמאית.
גם גננת שמפעילה גן פרטי עד 13:00 נחשבת עצמאית, ועוד.

רִפְקִי.

משתמש סופר מקצוען
בד"כ יש כמה תינוקיות וגם בכל תינוקיה יש כמה קבוצות שמחולקות לפי קבוצת גיל.
קבוצה של בני שנה+ שיש בה מקומות פנויים באמצע שנה זה מקרה מאד נדיר וחריג. (זה דווקא קורה יותר אצל מטפלות פרטיות שיוצאים ילדים מתחלפים ילדים או נוספים חדשים)
בחלק גדול מהמוענות התפוסה מלאה ביום הראשון, בחלק אחר של המעונות נפתחת קבוצה או שתיים של תינוקות קטנים במהלך השנה. אבל אני עוד לא שמעתי (וזה לא אומר שזה לא קורה) שנכנסים תינוקות קטנים באמצע שנה לקבוצות של ילדים גדולים יותר בטח לא באופן קבוע.
טוב, כנראה שבאמת ההבדלים בין המעונות בבני ברק / ירושלים לשאר המעונות - משמעותיים מאד...

חחח

משתמש סופר מקצוען
אמנם יש פער משמעותי בין מעון למשפחתון.
אבל הוא לא נוצר היום--- המחירים עלו בשני המקומות.
ההפרש בינהם גדל ב30-50 ש"ח תלוי בדרגה.
לא בטוח שזה מה שהיה משנה את ההחלטה.
משפחתון עלה 760-כרגע הוא860.
מעון עלה 860 כרגע הוא-1058.
אז מה פה לא משמעותי????

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה