מטבח התייעצות תכנון מטבח

ח.ג.ג'.

משתמש חדש
טוב, הגענו לשלב של תכניות למטבח, אשמח לחוות דעתכם על התכנית.
אני מצרפת תכנית שהכינה האדריכלית ועליה שינוי שאני רוצה לעשות.
אשמח לשמוע הערות והארות.
כמה פרטים כללים לגבי התכנון:
אנחנו לא מפרידים בין בשרי לחלבי בשייש ובכיריים. משטח העבודה בין הכיור לכיריים אמור להיות משטח עיקרי לבישול, והמשטח בצד השני של הכיור מיועד לפינת קפה, סנדבי'צים, ומשטח אפיה. יש כיריים אינדוקציה ליום יום וכיריים גז לחגים (לא הכרחי אבל בתכנון הנוכחי נראה שזה לא מפריע לשום דבר אז למה לא).
האי אמור להיות בגובה שולחן רגיל. הוא לא אמור לשמש פינת אוכל אלא דווקא פינת מחשב. יש חדר עבודה בשביל לשבת ברצינות על המחשב, אבל הרעיון הוא שאם רוצים להביא את הלפטופ למרחב הציבורי אז שלא יהיה על שולחן האוכל. זה אמור לשמש גם להניח את המחשב כשמבשלים לפי מתכון מהאינטרנט או סתם רוצים את המחשב קרוב כשמבשלים.
Capture.JPG

המסודרת

משתמש מקצוען
לא מעצבת אבל,
למה התנורים מתחת לשיש?
משטחי העבודה מדי גדולים תרגישי בטיילת
וגם חבל שהגישה לחלון נחסמת( ראיתי באשכול קודם ירושלים אז כנראה יש נוף)
הכירים בין שני הכיורים זה יותר נח
משהוא כזה
1699472729184.png

נערך לאחרונה ב:

ח.ג.ג'.

משתמש חדש
לא מעצבת אבל,
למה התנורים מתחת לשיש?
משטחי העבודה מדי גדולים תרגישי בטיילת
וגם חבל שהגישה לחלון נחסמת( ראיתי באשכול קודם ירושלים אז כנראה יש נוף)
הכירים בין שני הכיורים זה יותר נח
משהוא כזה
צפה בקובץ המצורף 1494260
קודם כל תודה :)
אין ממש נוף מהחלון. רואים קצת דשא ואת הרחוב, פחות או יותר. אם כי לא הבנתי מה משנה הגישה לעניין הנוף? את הנוף ככל שיש רואים גם מעל השיש.
אנחנו מעדיפים כיורים צמודים כי כך הבלגן והלכלוך מרוכזים במקום אחד.
האדריכלית מאד נגד לשים בקיר שמול השיש עומק יותר מ-30 (חוץ מאיפה שמסומן שבירה של הקיר ששם אפשר להעמיק קצת יותר) כדי שישאר מטר וחצי בין הצדדים ולא יהיה מסדרון ארוך וצר. מבחינה פונקציונלית אני חושבת שאפשר גם פחות רווח (יש לי משהו דומה עכשיו) אבל מבחינת תחושת המרחב והמראה היא שכנעה אותי...
מהסיבה הזו אי אפשר לשים בקיר שמול השיש תנורים. האפשרות השניה שבה הם לא מתחת לשיש היא לעשות ארון גבוה בצד הארוך, אבל האדריכלית חושבת שלא כדאי כי זה יצור הפרדה בין האזור של האי למטבח ויקטין את תחושת המרחב. האמת לא כזה מפריע לי שהם מתחת לשיש, אני רגילה לתנור דו תאי משולב...
חשוב לי גם מקום נוח לשים את המיקסר ככה שלא צריך להרים אותו בשביל לעבוד.
מבחינת גודל משטחי העבודה, יש לי עכשיו משטח של 195 והוא אכן גדול מדי בצורה מעצבנת, אבל אם אני מדמיינת אותו קצר ב-60 ס"מ (כיור איפה שהמדיח) זה מרגיש לי נכון. מה שכן, אני באמת קצת מתלבטת אם כשמוסיפים לזה את העובדה שהכיריים לא באותו קו זה כבר כן גדול מדי. הייתי עושה קצת קטן יותר אבל זה יכריח אותי לוותר על אחד מכמה דברים שחשובים לי: שני מדיחים צמודים לכיור, מגירה ברוחב 90 לסירים מתחת למשטח העבודה, וכיורים צמודים. לא רואה פתרון יותר טוב, אבל בשביל זה אני מתייעצת...
הגודל של משטח האפיה דווקא פחות מפריע לי, זה יכול להיות אפילו יתרון אם אופים עם הילדים, מה שקורה יותר מאשר בישול איתם.

ח.ג.ג'.

משתמש חדש
עוד נקודה לגבי הכיורים, ואני מקווה שאף אחד לא יזדעזע יותר מדי מהשיטות ההלכתיות שלנו - אנחנו משתמשים במדיח לבשרי וחלבי לסירוגין.
לכן זה לא יהיה כל כך פרקטי אם יהיו כיורים נפרדים ונצטרך לקחת כלים מהכיור הרחוק למדיח.
כרגע יש לנו מדיח אחד, עוד לא סגורים אם נעשה מדיח שני או רק הכנה למדיח (אבל על הכנה לא מוותרים כי די ברור שנרצה עוד אחד תוך כמה שנים). גם אם יהיו שניים זה לא יהיה כל כך פרקטי לייעד מדיח אחד לכל כיור כי כמות הכלים מכל סוג יכולה מאד להשתנות.
בקיצור, זה די הכרחי שיהיה כיור במקום אחד עם מדיחים משני הצדדים.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
קודם כל תודה :)
אין ממש נוף מהחלון. רואים קצת דשא ואת הרחוב, פחות או יותר. אם כי לא הבנתי מה משנה הגישה לעניין הנוף? את הנוף ככל שיש רואים גם מעל השיש.
אנחנו מעדיפים כיורים צמודים כי כך הבלגן והלכלוך מרוכזים במקום אחד.
האדריכלית מאד נגד לשים בקיר שמול השיש עומק יותר מ-30 (חוץ מאיפה שמסומן שבירה של הקיר ששם אפשר להעמיק קצת יותר) כדי שישאר מטר וחצי בין הצדדים ולא יהיה מסדרון ארוך וצר. מבחינה פונקציונלית אני חושבת שאפשר גם פחות רווח (יש לי משהו דומה עכשיו) אבל מבחינת תחושת המרחב והמראה היא שכנעה אותי...
מהסיבה הזו אי אפשר לשים בקיר שמול השיש תנורים. האפשרות השניה שבה הם לא מתחת לשיש היא לעשות ארון גבוה בצד הארוך, אבל האדריכלית חושבת שלא כדאי כי זה יצור הפרדה בין האזור של האי למטבח ויקטין את תחושת המרחב. האמת לא כזה מפריע לי שהם מתחת לשיש, אני רגילה לתנור דו תאי משולב...
חשוב לי גם מקום נוח לשים את המיקסר ככה שלא צריך להרים אותו בשביל לעבוד.
מבחינת גודל משטחי העבודה, יש לי עכשיו משטח של 195 והוא אכן גדול מדי בצורה מעצבנת, אבל אם אני מדמיינת אותו קצר ב-60 ס"מ (כיור איפה שהמדיח) זה מרגיש לי נכון. מה שכן, אני באמת קצת מתלבטת אם כשמוסיפים לזה את העובדה שהכיריים לא באותו קו זה כבר כן גדול מדי. הייתי עושה קצת קטן יותר אבל זה יכריח אותי לוותר על אחד מכמה דברים שחשובים לי: שני מדיחים צמודים לכיור, מגירה ברוחב 90 לסירים מתחת למשטח העבודה, וכיורים צמודים. לא רואה פתרון יותר טוב, אבל בשביל זה אני מתייעצת...
הגודל של משטח האפיה דווקא פחות מפריע לי, זה יכול להיות אפילו יתרון אם אופים עם הילדים, מה שקורה יותר מאשר בישול איתם.
בגלל שאת רגילה למשולב, לא אכפת לך שהם מתחת לשיש, אבל האמת שתנורים בגובה שלך, בלי צורך להתכופף, זו איכות חיים. אחרי שמנסים, לא חוזרים אחורה...
לדעתי, 180 ס"מ זה לגמרי מספיק, והיתרונות של ההצעה של ה @המסודרת גדולים לעומת התוכנית הראשונה שהעלית.
אגב, תחשבו שוב על המיקום של האורגן\פסנתר, וגם על שולחן האוכל במטבח..

ח.ג.ג'.

משתמש חדש
בגלל שאת רגילה למשולב, לא אכפת לך שהם מתחת לשיש, אבל האמת שתנורים בגובה שלך, בלי צורך להתכופף, זו איכות חיים. אחרי שמנסים, לא חוזרים אחורה...
לדעתי, 180 ס"מ זה לגמרי מספיק, והיתרונות של ההצעה של ה @המסודרת גדולים לעומת התוכנית הראשונה שהעלית.
אגב, תחשבו שוב על המיקום של האורגן\פסנתר, וגם על שולחן האוכל במטבח..
אני מודעת ליתרונות של תנורים בגובה, וחשבתי לכתחילה לנסות לתכנן כך, אבל בניגוד לדברים אחרים שיש במטבח הנוכחי ואני אומרת לעצמי שמוכרחים להשתנות במטבח החדש, על זה אני מוכנה להתפשר.
לא הבנתי למה את מתכוונת שמספיק 180. אם הכוונה למרחק בין שני המקבילים - יש שם 240 בסך הכל, אם אני שמה שני צדדים עמוקים נשאר 120 מרווח, ברוטו. אפשר לשים את התנורים אחד מעל השני במקום שבו מסומן כעת מיקרו ואז ישאר 135. מרגיש לי שזה באמת קצת צר, והחלון הגדול בסוף לא ממש יעזור אם הוא בקצה של מסדרון צר.
אני מצרפת תכנית של כל הדירה, אם יש רעיונות טובים יותר למיקום דברים, אשמח לשמוע... (בדגש על סלון-מטבח, כי פריסת ריהוט בחדרים לא ממש מעודכנת פה ממילא)

Capture.JPG

• תודה
Reactions: GRN

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מודעת ליתרונות של תנורים בגובה, וחשבתי לכתחילה לנסות לתכנן כך, אבל בניגוד לדברים אחרים שיש במטבח הנוכחי ואני אומרת לעצמי שמוכרחים להשתנות במטבח החדש, על זה אני מוכנה להתפשר.
לא הבנתי למה את מתכוונת שמספיק 180. אם הכוונה למרחק בין שני המקבילים - יש שם 240 בסך הכל, אם אני שמה שני צדדים עמוקים נשאר 120 מרווח, ברוטו. אפשר לשים את התנורים אחד מעל השני במקום שבו מסומן כעת מיקרו ואז ישאר 135. מרגיש לי שזה באמת קצת צר, והחלון הגדול בסוף לא ממש יעזור אם הוא בקצה של מסדרון צר.
אני מצרפת תכנית של כל הדירה, אם יש רעיונות טובים יותר למיקום דברים, אשמח לשמוע... (בדגש על סלון-מטבח, כי פריסת ריהוט בחדרים לא ממש מעודכנת פה ממילא)

צפה בקובץ המצורף 1494434
צודקת, טעיתי במידות, חשבתי שקו המידה הוא עד הארון

chedvi chedvi

משתמש צעיר
עריכה והפקת סרטים
עיצוב ואדריכלות פנים
אני חושבת שכדאי להעביר את החדר עבודה במיקום של סוף המטבח וככה תוכלי לפתוח קצת את הסלון
הבעיה רק שצריך לחשוב כאן על פתרון בשביל העמוד
אבל הסלון במצב הנוכחי נראה לי ממש קטן וצפוף

קבצים מצורפים

• Capture.png
    Capture.png
    KB 409.2 · צפיות: 28

המסודרת

משתמש מקצוען
גם אני טעיתי במידות
אבל האמת ?! אתגרת
ו GRN צודקת לגבי העמדה של השולחן והפסנתר כדאי לחשוב על שינוי

אז במקום לישון ,

קשקשתי לך את זה , שימי לב שקיצרתי את הצלע הארוכה כמובן בלי מידה מדויקת...ותצטרכי לבדוק היתכנות
1699479658814.png

byy

תכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ההעמדה של 2 השולחנות בסמיכות לא כ"כ נראית לי וגם הישיבה והגישה לשולחן לא נוחה. תחשבו שהכסאות מוסטים אחורה, לא כמו בשרטוט. וכמובן הפסנתר קצת "נעבעך" שם, :) הוא נבלע ונאבד...
המסודרת ניסתה קצת לעשות סדר ודי הצליחה רק שלא בטוח ששולחן אוכל כשולחן שבת מתאים במיקום הזה. תלוי בסגנון המשפחה.

המסודרת

משתמש מקצוען

טוב אז האמת שטרם נרדמתי ואני מתחילה ליהנות מהעניין . אולי עוד אחליף מקצוע...

קצת לא נעים להתערב בפורום עם צוות מכובד כמו פה
אבל כיוון על בסיס של byy וchedvi chedvi
1699481842568.png

נערך לאחרונה ב:

byy

תכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג

טוב אז האמת שטרם נרדמתי ואני מתחילה ליהנות מהעניין . אולי עוד אחליף מקצוע...

קצת לא נעים להתערב בפורום עם צוות מכובד כמו פה
אבל כיוון על בסיס של byy וchedvi chedvi
צפה בקובץ המצורף 1494573
צריך להשקיע עוד קצת בעיצוב אבל "יש לך את זה"
את הפסנתר הייתי מעיפה משם ונותנת את המקום לטובת המטבח. ומנסה לסדר אותו ואת ההעמדה בסלון .

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כפי שכבר כתבו והציעו לך- חושבת שיש פה צורך בעוד חשיבה
המקרר שעומד במקום חוסם ונוכח מידי
פינת האוכל שעומדת במקום לא מדום
הפסנתר בעונש
חסר בארונות גבוהים במטבח שהוא לא קטן כלל
ועוד...
חשבתם על כיוון כזה?
לכידה.JPG
אם חדר העבודה לא הכרחי בגודל שכזה- הייתי מקצרת אותו וע"י כך מגדילה את פינת האוכל וממקמת שם ארון מעילים+ פסנתר

תמשיכו ללוש את הפלסטלינה- תוציאו מהשטח דברים נפלאים!

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
טוב, הגענו לשלב של תכניות למטבח, אשמח לחוות דעתכם על התכנית.
אני מצרפת תכנית שהכינה האדריכלית ועליה שינוי שאני רוצה לעשות.
אשמח לשמוע הערות והארות.
משום מה נראה לי שיש כאן כפילות של 2 שולחנות כמעט צמודים
המיקום של הפסנתר --ההיתי קצת משנה
וגם לא נכון לדעתי למקם את הגז ממש מתחת לחלון --מה גם שחוסם את הגישה לחלון

רעיון --מצוב

קבצים מצורפים

• Capture.JPG
    Capture.JPG
    KB 172.5 · צפיות: 38

byy

תכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
החדר ממ"ד כבר קיים? כי אם אפשר לשנות את כיוון הדלת שלא תהיה מטרד, עדיף.

ח.ג.ג'.

משתמש חדש
טוב, נתתם לי פה הרבה נקודות למחשבה.
@המסודרת, לא התכוונתי להדיר שינה מעיני אף אחד...
אנסה לענות במרוכז למקד את הצרכים.
אנחנו משפחה קטנה שלא צפויה לגדול. הסלון הנוכחי מספיק לנו. להגדיל אותו בהחלט יהיה בונוס כי אנחנו נמצאים בו הרבה אבל השאלה היא על חשבון מה.
חדר העבודה אמור לשמש שני אנשים שעובדים מהבית ובנוסף להכיל הרבה ספרים. הגודל הנוכחי שלו נצרך.
הסגנון הכללי של מטבח שפתוח לכיוון הסלון (אבל הפונקציות המלוכלכות לא בקו ראיה), ופינת אוכל סמוכה למטבח מתאים לנו. לא הייתי רוצה לשנות מהותית. פינת האוכל צריכה מקום גם להגדלה לאירוח.
בתכנית הנוכחית פינת האוכל אכן צמודה מדי לאי. היא יכולה לזוז קצת לכיוון הסלון, וחשבתי אולי לקצר את האי.
אם לוקחים את המרווח של 1.5 מ' בין המקבילים במטבח כאקסיומה, אז בילד-אין מול השיש לא מתאפשר אלא אם כן מזיזים גם את שירותי האורחים. יש שם הריסה של קיר בעובי קיר חיצוני אבל צריך לבנות במקומו קיר פנימי וזה לא משאיר 60 ס"מ.
שקלתי את האפשרות של פסנתר איפה שארון המעילים, אבל אז אני לא יודעת איפה לשים את ארון המעילים ככה שיהיה נגיש לכניסה.
@רותי וינברג , אם המקרר של ארבע דלתות, את עדיין חושבת שהוא חוסם? (אגב למקרה שזה לא ברור בשרטוט, הוא אמור להיות מוסתר בנגרות שתיראה כמו המשך ארון המעילים) בשרטוט שלך הוא לא רחוק מדי מהכיור?
אה, ואני מעדיפה להימנע מהריסת קירות ובניית קירות חדשים אלא אם כן זה נותן תועלת משמעותית, מטעמי תקציב. גם ככה זה הולך להיות שיפוץ יקר ויש לי הרגשה שעד שנגיע לבצע אותו המחירים יעלו עוד.

מלכי וולף

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לא אדריכלית כלל
סתם קפץ לי
מה המטרה של 2 החדרונים האלו?
1699513999897.png

אולי עדיף לאחד אותם ולקבל עוד חלל אולי לשירותי אורחים

עוד משהו, בדירה בגודל כזה הייתי מצפה לחדר אירוח עם יחידה צמודה, אם זה אפשרי כמובן.

byy

תכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לא אדריכלית כלל
סתם קפץ לי
צפה בקובץ המצורף 1494735

עוד משהו, בדירה בגודל כזה הייתי מצפה לחדר אירוח עם יחידה צמודה, אם זה אפשרי כמובן.
חדר כביסה זה דבר נפלא. לא כדאי לוותר עליו.
מה שכן ,ארון כיור כזה גדול בשרותי אורחים? מיותר לדעתי. אפשר לתת את השטח למטבח.

ח.ג.ג'.

משתמש חדש
לא אדריכלית כלל
סתם קפץ לי
צפה בקובץ המצורף 1494735

החדר השמאלי הוא שירותי אורחים והימני הוא חדר שירות - למכונת כביסה ומייבש, פריזר, וכמה אחסון שמצליח להיכנס שם.
בשביל המעט שאנחנו מארחים לא נקדיש חדר לאירוח. התכנון הוא חדר לכל ילד (שלושה) וחדר עבודה. שירותי האורחים לא אמורים להיות צמודים לחדר מסוים אלא נגישים מהסלון (אירוח בסלון יותר שכיח).
חדר כביסה זה דבר נפלא. לא כדאי לוותר עליו.
מה שכן ,ארון כיור כזה גדול בשרותי אורחים? מיותר לדעתי. אפשר לתת את השטח למטבח.
אני רוצה שיהיה כיור בשירותי אורחים, בשביל זה צריך להוסיף משהו כמו 20 ס"מ, ואז נוספו כבר עוד 20 ס"מ כדי ליישר את ארון המעילים עם המקרר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה