התחלתן פסח?

דינה מ

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אשר כותבת;2060845:
אפשר להשחיל שאלה רצינית ומצוקתית????
אצלנו השולחן אוכל, של שבת, נמצא בסלון, וקרוב מאד לכניסה לבית ולמטבח.
ז"א: הוא התחנה המרכזית שלנו!! כל הקניות,(למרות שיש שולחן גם במטבח!) המשחקים שנאספים(יש להם מגירות מסודרות בחדר!) מהרצפה, הבגדים שנושרים בבית, החליפה שמורדת (למרות שיש קולב!!)
ה-כ-ללללל מקבץ שם. ז"א, שבשביל לאכול,צריך להזיז קצת מרווח צר, ואז להניח צלחת. ביום שישי, לפי שאני מסדרת שולחן שבת, אני עובדת קשה על פיזור התחנה....
איך מבטלים אותה???? אמא שלי היתה אצלי שבוע שעבר וממש נחרדה. היא אחר כך הקימה עליי גערה, איך שהבית שלי נראה.... הסברתי לה שזה רק השולחן... אבל זה נתן לה המון רושם לא טוב!!
בטח מה אתן חושבות עליי עכשיו :(
או שאולי אתן מבינות??....
קיצור- עצות דחופות!!!
(אגב, יש לי ארבע קטנטנים (4-שבועיים) ובעל לא מי יודע מה חולה סדר בלשון המעטה...) כך שאני החידה כמעט במערכה...

אצלי מאז שסגרתי עם קיר את הסלון (שהיה פתוח) - השולחן נשאר מסודר.

פרפר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י rivkic;2060952:
לא הייתי ברורה?
זאת הייתה תגובה ל solfege -
היא כתבה שהיא עם צירים בחודש שישי, מנקה לפסח כמה שהיא יכולה ועוד מתכננת לגמול את הבן שלה.
הסברתי שזה מסוכן מאוד, שלא תהיה פשרנית בעניין.

כדאי לצטט את ההודעה בתגובה, אחרת לא מבינים למה את מתכוונת, במיוחד באשכול שמתפתח במהירות כמו זה. אגב, גם הודעת ההבהרה הזו לא ברורה, לא מובן למי ולמה את מתייחסת.

ANONYMUS

משתמש מקצוען
ז"א: הוא התחנה המרכזית שלנו!! כל הקניות,(למרות שיש שולחן גם במטבח!) המשחקים שנאספים(יש להם מגירות מסודרות בחדר!) מהרצפה, הבגדים שנושרים בבית, החליפה שמורדת (למרות שיש קולב!!)
ה-כ-ללללל מקבץ שם. ז"א, שבשביל לאכול,צריך להזיז קצת מרווח צר, ואז להניח צלחת. ביום שישי, לפי שאני מסדרת שולחן שבת, אני עובדת קשה על פיזור התחנה....
איך מבטלים אותה???? אמא שלי היתה אצלי שבוע שעבר וממש נחרדה. היא אחר כך הקימה עליי גערה, איך שהבית שלי נראה.... הסברתי לה שזה רק השולחן... אבל זה נתן לה המון רושם לא טוב!!
קיצור- עצות דחופות!!!
(אגב, יש לי ארבע קטנטנים (4-שבועיים) ובעל לא מי יודע מה חולה סדר בלשון המעטה...) כך שאני החידה כמעט במערכה...
עצה פרקטית,
בשביל הרוגע והתחושה הטובה...
קני סל כביסה, גדול כזה,
ופשוט את כל השולחן לתוך הסל ולפינה של החדר(בערב\בבוקר\במשך היום\ בכל דקה שעולה בדעתך).
תסדרי בזמנך החופשי. אבל סלון(כניסה) מסודרת עושה טוב על הלב....
במיוחד כשאמא באה ויש לה גם הערות.

להרגיש בבית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תמשיכו תמשיכו
כיף לקרוא את האשכול הזה.

הוא מצחיק, הזוי , משעשע
וגם פרקטי.

הטיפ שלי לפותחת האשכול ולכל מי שרוצה-

חג הפסח הוא קודם כל חג.

אז מה שאפשר לעשות לכבודו - לעשות בשמחה.

מחשבת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י מה הענינים;2051468:
אם לומדים את הלכות חמץ, חוסכים המון זמן
אין שום סיבה להביא עצות איך להשרות סירים במים, בזמן שאין צורך לנקות את הסירים
את מכניסה אותם לארון כשחתיכות לחם מודבקות עליהם? שומן שרוף הוא לא חמץ גם אם השכנה תזדעזע כשתשמע אותך אומרת את זה. וכמובן אין שום טעם להוציא את הידיות.
קירות הם לא חמץ! ולכן אין צורך לעבוד ולשפשף אותם במשך כמה ימים, או לחילופין לצבוע את כל הבית כי אולי מישהו הדביק ביסקויטים על הקירות.
בנקיון לפסח מוציאים את החמץ 'עד מקום שהיד מגעת', ובשביל זה באמת מספיק כמה ימים.
נקיון אביב הוא נפלא, אבל לא מתאים לכל מצב.

ראה הלכות פסח סימן תמב סעיף ד: "נהגו לגרר הכתלים והכסאות שנגע בהם חמץ ויש להם על מה שיסמכו ואם יש חמץ בסדק שאינו יכול לחטט אחריו יטיח עליו מעט טיט". ובפוסקים דאין ללעוג על המנהג לומר שהוא מנהג שטות

אשר כותבת

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
חחחח הרסת אותי מצחוק... מרפסת חשוכה ... :) הבעיה שהמרפסת החשוכה, כבר לא כל כך חשוכה..
והיא עמוסה בכל התופעות לוואי האחרות של הבית, כמו כביסות למשל...

אשר כותבת

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
נכתב ע"י ANONYMUS;2061364:
עצה פרקטית,
בשביל הרוגע והתחושה הטובה...
קני סל כביסה, גדול כזה,
ופשוט את כל השולחן לתוך הסל ולפינה של החדר(בערב\בבוקר\במשך היום\ בכל דקה שעולה בדעתך).
תסדרי בזמנך החופשי. אבל סלון(כניסה) מסודרת עושה טוב על הלב....
במיוחד כשאמא באה ויש לה גם הערות.

אהבתי את העצה, כול להיות שאקח אותה כברירת מחדל..\
בכל זאת, גם את הסל הזה אצטרך לרוקן, ולפי קצת ריקון השולחן, זה לא ייקרה עד שהוא יעלה על גדותיו...:eek::eek::eek:

רותי המניק

צלמת סופר מקצוענית (;
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י אשר כותבת;2061531:
חחחח הרסת אותי מצחוק... מרפסת חשוכה ... :) הבעיה שהמרפסת החשוכה, כבר לא כל כך חשוכה..
אם רק היה לי איזה מרפסת.... :rolleyes:
אני ממשיכה רק לחלום על פינה שאוכל להעיף אליה את הבלגן..

כלבבי

משתמש רשום
נכתב ע"י אשר כותבת;2061531:

לכביסה את קוראת תופעות לוואי?? אח. אוהבת כביסה לא מקופלת. אין כמו לנוח תוך כדי קיפול כביסה.

rachelY

משתמש צעיר
זהירות !
כיבסתי אתמול משחקים בתוך ציפיות. ועוד כמה רעיונות שנתתן פה, כגון ספל,
והציפית יצאה עם חור:(
ציפית טובה, ולא הרבה שנים על הכביש/כרית...

(תכלס הספל לא יצא כ"כ נקי, עם אנטי קאלק הוא פשוט מבריק כל שבוע...)

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
עשיתי את הרעיון שהוצע פה על התבניות של התנור בתוך שקית ניילון עם מסיר שומנים קר, והלך יופי! תודה!

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י לב הענין;2061695:
לכביסה את קוראת תופעות לוואי?? אח. אוהבת כביסה לא מקופלת. אין כמו לנוח תוך כדי קיפול כביסה.

הקיפול הוא החלק הקל.
שונאת לשים במקום.
לרוץ מהחדרים לסלון וחוזר חלילה.
ואז אני מנסה לקצר הליכים ולקחת כמה ערימות יחד, כל הידיים מלאות, הסנטר תומך מלמעלה. הולכת עקב בצד אגודל כל הדרך לבל תיפול גרב.
כעת צריך להניח מסודר בארון, הו, כאן מתחילה הבעיה, איך מעבירים לארון כששתי הידיים והסנטר תפוסים?
או אז, אני מניחה את הכל על המדף, הכל נופל לצדדים ואז מקפלת שוב, מחדש, מניחה בארון ואומרת לעצמי בהבנה: 'אה, על זה נאמר, תפסת מרובה לא תפסת".

לאחרונה, מצאתי לזה פתרון, אני מניחה את הערימות המקופלות בתוך העגלה של הילד התורן, מסתובבת בין החדרים ומפזרת את התכולה בארונות.

מזל בן הרוש

משתמש צעיר
קיצור- עצות דחופות!!!

גם אצלי זה היה ככה,
עד שהפכתי את הסדר של הסלון.
שמתי את הספות קרוב למטבח, והפינת אוכל נכנסה פנימה.
מאז... באה הנחת והשלווה וכל דבר מגיע למקומו (או למטבח :) )

נכתב ע"י bracha;2061791:
הקיפול הוא החלק הקל.
שונאת לשים במקום.
ואז אני מנסה לקצר הליכים ולקחת כמה ערימות יחד, כל הידיים מלאות, הסנטר תומך מלמעלה. הולכת עקב בצד אגודל כל הדרך לבל תיפול גרב.
כעת צריך להניח מסודר בארון, הו, כאן מתחילה הבעיה, איך מעבירים לארון כששתי הידיים והסנטר תפוסים?
או אז, אני מניחה את הכל על המדף, הכל נופל לצדדים ואז מקפלת שוב, מחדש, מניחה בארון ואומרת לעצמי בהבנה: 'אה, על זה נאמר, תפסת מרובה לא תפסת".

לאחרונה, מצאתי לזה פתרון, אני מניחה את הערימות המקופלות בתוך העגלה של הילד התורן, מסתובבת בין החדרים ומפזרת את התכולה בארונות.

אני עושה את זה עם סלסלת הכביסה או האמבטיה של התינוק התורן
יש לי סלסלה מלבנית שבה אני מניחה את הכביסה הנקיה...
וכשמסיימת לקפל. מניחה בה את כל הדברים של כל חדר ופעם אחת מרימה הכל מסודר לכל חדר.

בקבוק

משתמש רשום
קיפול הוא החלק הקל.
שונאת לשים במקום.

אני כבר מזמן למדתי שקיפול כביסה תו"כ מנוחה הוא בלתי יעיל בעליל, כשאני מורידה את הכביסה מהחבל אני מחלקת לפי החדרים בבית, מעמיסה בגיגית את כל הפריטים של חדר אחד ומקפלת היישר למגירה או למדף ואח"כ בחדר הבא.
הרבה יותר מהיר ויעיל

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י בקבוק;2061853:
אני כבר מזמן למדתי שקיפול כביסה תו"כ מנוחה הוא בלתי יעיל בעליל, כשאני מורידה את הכביסה מהחבל אני מחלקת לפי החדרים בבית, מעמיסה בגיגית את כל הפריטים של חדר אחד ומקפלת היישר למגירה או למדף ואח"כ בחדר הבא.
הרבה יותר מהיר ויעיל

אני לא תולה על החבל, הכל במייבש.
אני יודעת שזה הורס את הבגדים, אין לי ברירה.
זה מאד מעצבן להוריד מהחבל כביסה מלאה ב... של יונים.
היונים אצלינו זו מכת מדינה.

אשר כותבת

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
נכתב ע"י bracha;2061863:
אני לא תולה על החבל, הכל במייבש.
אני יודעת שזה הורס את הבגדים, אין לי ברירה.
זה מאד מעצבן להוריד מהחבל כביסה מלאה ב... של יונים.
היונים אצלינו זו מכת מדינה.

גם אצלנו יש יונים וציפורים שניכנסות הביתה וזו ממש מכה פה
ולכן גם אני שמה ה-כ-ל במייבש, למעט מגבות גדולות ומצעים. (ואז אניסוגרת את התריסים, אני תולה במרפסת, בתוך הבית).

והלווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווו
שכתבתי שאצלי במרפסת יש כביסה, לא התכוונתי למוכנה לקיפול!!! אלא לכביסה שמחכה שאכבס אותה!!!!!!!
ויש גם סטנדים של כביסה בהתייבשות, כי אנחנו לא תולים בחוץ בגלל הנ"ל....

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י תהילה חזקיאן;2060944:
אתן כועסות?
יש זכויות יוצרים על תגובות סתמיות?
כיון שקראתי עשרות (!) כתבות בעיתונים ממחנינו שלוקוחות מאשכולות שונים מכאן, לא חשבתי שיש עם זה בעיה.
(תכננתי לכתוב כאן תגובה - משהו בסגנון "תראינה מה יצא מכל מה שכתבתן..." אבל פתאום ראיתי את התגובות הנ"ל)

רק עשרות?

לפעמים נראה לי שהעיתונאיות החרדיות פותחות "פרוג" ומכינות כתבה.
הן אפילו לא טורחות לקיים ראיונות, משהו.

מקופלת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י לבן;2061879:
רק עשרות?

לפעמים נראה לי שהעיתונאיות החרדיות פותחות "פרוג" ומכינות כתבה.
הן אפילו לא טורחות לקיים ראיונות, משהו.

ויש דרך עוד יותר פשוטה, לפתוח אשכול אם כמה שאלות בנושא מסויים, יש 3-4 ניקיות שמייעצות/ מנדבות מידע. וזהו יש כתבה! 5 ניקיות עלומות זה מקור מעולה להביא פתרונות לחינוך ילדים...

יוזמתית

משתמש פעיל
נכתב ע"י מקופלת;2061881:
ויש דרך עוד יותר פשוטה, לפתוח אשכול אם כמה שאלות בנושא מסויים, יש 3-4 ניקיות שמייעצות/ מנדבות מידע. וזהו יש כתבה! 5 ניקיות עלומות זה מקור מעולה להביא פתרונות לחינוך ילדים...

אל תגזימו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה