התחלתן פסח?

בקבוק

משתמש רשום
יש לי המלצה יותר מוצלחת- לנקות ע"פ ההלכה בלבד!
חשבתי על זה גם, אבל כל ארון ומדף בביתי זועקים: מתי כבר יגיע תורי? אל תוותרי עלי!!!
אני חושבת שא"א לוותר פעם אחת בשנה לעבור על כל הבית, בלי זה פינות קטנות מצטברות ומוזנחות,
מי שיש לה חופש בחנוכה או בחופש הגדול- יכולה לעשות את הכל אז, אבל מי שתמיד היוםמיום שלה טובעני בלי פשרות חייבת דד ליין ומשהו ממריץ שיגיד לה: עכשיו! וערב פסח זה הזמן.

אז מה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י yochi000;2053803:
כמה נכון.
ללכת כל בוקר לעבודה (כולל יום ערב בדיקת חמץ) ולראות את כל המרפסות נוטפות מים. לחזור הביתה בארבע יחד עם הילדים החמודים, לנסות להיות בשבילם קצת אמא ולא עוזרת בית בריח אקונומיקה באמבטיות כלור. להשכיב אותם כמו אמא, לקחת נשימה ארוכה ולהתחיל לעבוד.
נשאר לנו מלא כוח היום, אז למה ערב פסח זה לא זמן נחמד?

אמ׳מה, ברוך ה׳ אלף פעמים שאלו הם הקשיים שלנו!

זה עוד מילא.
לשבת בגינה בשבוע שאחרי פורים (!!!!) ולהיות שם כמעט אמא יחידה...
(ספור אמיתי :eek::eek: )

אבל העיקר-
לדעת שאת הנורמלית, ולא הן.
:p

nc

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י בקבוק;2053817:
חשבתי על זה גם, אבל כל ארון ומדף בביתי זועקים: מתי כבר יגיע תורי? אל תוותרי עלי!!!
אני חושבת שא"א לוותר פעם אחת בשנה לעבור על כל הבית, בלי זה פינות קטנות מצטברות ומוזנחות,
מי שיש לה חופש בחנוכה או בחופש הגדול- יכולה לעשות את הכל אז, אבל מי שתמיד היוםמיום שלה טובעני בלי פשרות חייבת דד ליין ומשהו ממריץ שיגיד לה: עכשיו! וערב פסח זה הזמן.

מי שתמיד היומיום שלה תובעני בלי פשרות, הרבה יותר הגיוני שתחלק את העבודה למנות קטנות הפרוסות על פני כל השנה.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י פקאן;2052038:
חבל לסבול מסנט מוריץ הנורא כשיש תחליף הרבה יותר ידידותי ומוריד מעולה כתמים! אני לא מכניסה הביתה סנט מוריץ, לדעתי הוא לא מתאים לשימוש ביתי, בטח לא בית עם ילדים. סנו פורטה פלוס עושה מצוין את העבודה. כמובן שגם אותו צריך להרחיק מילדים וללבוש כפפות, אבל אין השוואה בריח וברעילות.

שניהם חריפים באותה מידה,
אני את הכוויות שלי קבלתי מהסנו פורטה הידידותי... (שהוא בהחלט פחות יעיל מהסנט מוריץ)

מסיר שומנים הוא מסיר שומנים, צריך לזכור לשמור על מקדמי בטיחות כך או כך.

פרפר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י pessi&chani;2053333:
כלי כסף: "(טיפ שרץ ברשת)השתמשתי לחלק מכלי הכסף(הקטנים יותר כמו גביעים):
לוקחים קערה גדולה מצפים בניייר כסף, ממלאים במים רותחים+ כמה כפות סודה לשתייה, טובלים למס' שניות ומוציאים, יוצא כמו חדש, נשאר רק לנגב ולהבריק קצת עם סמרטוט יבש.
שמעתי שזה לא מומלץ בכלל, זה מוריד שכבה דקה מכלי הכסף.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מישהי ניסתה את הפטנט על תבניות של דלונגי?

מחר אני נכנסת למטבח ורציתי להשרות הלילה את העסק....

אגב, לעורר קנאה?
כל הבית שלי פסחי, לחלוטין, חוץ מהמטבח, כן? אבל----לילדים שלי אין במה לשחק, הכל סגור, כי הם מכנייסם צעצועים למטבח, אז כל יום אנחנו צועדים לגינה, ונשרפים שם...

לכל מטבע יש שני צדדים.
השנה פשוט נכנס לי ג'וק ארסי שלא מאפשר לי לנוח, כל הזמן אני מנקה, מעיפה חפצים של 6+ שנות נישואין, אחרי שכבר ילדו ילדים ונכדים...
העפתי את רוב החמץ מהבית, כי אין לי כבר כח לבלאגן.

בת הכפר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כן,
לי יש תנור דלונגי ואני אופה המון כל השנה,
במשך השנה מנקה את התנור עם פריי אבל לפסח עם סנט מוריץ.
לגבי הגז- רק את הכירים ללא האפור(לא יודעת את שמו)שנה אחת ריססתי עליו וחשכו עיני
התקלף לו הצבע וחבל.
מרססת סנט מוריץ על תבניות, רשתות, והכירים.
בהצלחה

ANONYMUS

משתמש מקצוען
אני כבר למעלה מחודש מתכננת מה לנקות לפסח. בינתיים הכל נשאר בתכנונים.
כבר הכנתי רשימות ארוכות וקצרות,
חילקתי את העבודה ביני ובין בעלי ובין העוזרת שעוד לא מצאתי.
אני חוזרת כל יום מהעבודה, וברור לי מעל לכל ספק שהיום אעשה עולם ומלואו(למרות שאת הדרך אני לא מבינה איך אני עושה)
ואז כל אחרי צהריים כשאני בקושי זזה,מעבירה את זמני בין הספסל בגינה, למחבת של החביתה, לניגוב האמבטיה כשכל הזמן אני מדמיינת איך רק אשכיב את הילדים ואשתלט על הבית עם כוחות מחודשים,
ואז אני משכיבה את הילדים, ורק שותה קפה שאין לי כח לקום ממנו אבל אני כל הזמן מתכננת, שתיכף, 5 דקות, רק קצת מה חדש בעולם, ומה חדש בפרוג, מה כבר שושיה ניקתה, ומה מוטיבציה עוד לא עשתה, והנה , תיראו אותי קופצת במרץ רב לעבודות הפסח....
ואחרי הקפה אני רק מארגנת לילדים בגדים למחר, קצת העבודות השוטפות , ובכנות - לא מסוגלת להתחיל פסח.(למרות שכל הזמן אני אומרת לעצמי 'זה בסדר, 5 דקות ואת קמה ומתחילה לעבוד במרץ')

היום ההסכם עם בעלי היה , שכשהוא יעשה בדיקת חמץ, על הדרך, הוא גם יוציא אותו החוצה....

כרגע בתכנון שלי להוריד מטבח לפסח ביום שני הבא.
אם זה יהיה כמו שאר התכנונים שלי במהלך החודשיים האחרונים אני לא יודעת.
מה שכן, אני בעד לתכנן. לבנות תילי תילים של תכניות. זה מחיה את הנפש!
זה נותן מרץ. כח. חשק לחיות. אור בעיניים. צבע בלחיים(יעידו כל הנשים שרואות אותי כל יום בגינה. בעצם כל הילדות. אולי הצבע מהשמש. בלי אחריות.)
ובעיקר נותן תקווה.

מי שרוצה לתכנן איתי ביחד מוזמנת בשמחה לגינה בשעות אחר הצהריים.

מאפינס

משתמש פעיל
ריססתי פעם אחת סנט מוריץ בתנור דלונגי ולאחר הפסח באפיה הראשונה התנפצה לי הזכוכית של הדלת.
קחו את"ז בחשבון!

hadas9

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אני בלי מרץ קודם כל מרוקנת איזה ארון, אח"כ חייבת להמשיך, כשנכנסים לעיניינים מגיע גם המרץ...
עשיתי לי יעד שבשבוע אחרון מתחילה מטבח ומסיימת אותו יום יומיים עד אז צריך לגמור הכל...
ארונות בגדים מעונות קודמות עושה בחילופי עונות ואז מרוקנת מנקה וממיינת וחוסכת את העבודה הזו לפסח (עוד חודש+ אפשר כבר לעשות את זה...)
ואני לא מרחמת על כלום מעיפה כל מה שלא השתמשתי בעונה האחרונה וכנראה (בטוח) שלא אשתמש...
אין כמו ערב פסח לרענן את הבית....
הכנות קלות ונעימות לכולן.......

פרפר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מלפפון;2053716:
פסח זו הזדמנות דווקא למי שאין הזדמנות..
כי היא חייבת לעשות משהו למרות שאין לה הזדמנות.

אבל מסכימה איתך שזה מתסכל מאד למי שעובדת ללא נשימה.
חוץ מלהמליץ לקחת עוזרת, אין לי שום פתרון קסם.

אז זהו, שהיא ממש לא חייבת. אשה כזאת מן הראוי שתוציא מהראש את כל המשפטים היפים של "הזדמנות" "נקיון אביבי" "פעם בשנה", ותעשה בדיוק מה שהיא צריכה, וזה לא כולל קרצוף פנלים וסנט מוריץ. את חשבון הנפש שלה מול מדפים מאובקים מן הראוי שתעשה בינה לבין עצמה בלי דד-ליין לא מוצדק. אני אישית לא רואה את התקופה הזו כהזדמנות, הארונות הם בזמנים הלא-מוצלחים שלהם, קיץ וחורף משמשים בהם בערבוביא, בערב פסח אני בודקת כיסים, ובודקת חמץ בחלקים הנמוכים של הארון. ולקראת ל"ג בעומר - קיץ לכל הדעות - אני משתדלת למצוא לי לי הזדמנויות קטנות לתת לארון את הסדר היסודי שלו, כל פעם מדף אחד זה משהו שאני יכולה לעמוד בו למרות שאני חוזרת הביתה ב-5. חלונות ותריסים? ערב פסח עם האובך והרוחות לא עושים להם הכי טוב... (ועדיין אני מנקה כי במסילות נכנס חמץ אז קצת טפשי להשאיר את השמשה מלוכלכת בפרנציפ). מה שחייבים זה ממש לא הרבה, ועם סדר עדיפויות נכון אפשר להגיע לחג ששים ושמחים בלי תסכולים מיותרים.

מתייעצת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרפר, צלצול לא מספיק, כל מילה פנינה!!

אגב, לכל אורך האשכול יש לי תחושה שאין השבע מבין את הרעב,, יש נשים שיש להן יותר כוח פיזי, או יותר עזרה מהבעל או יותר עוזרת או עבודה שסוחטת אותן פחות או לא משנה מה, איך אפשר להשוות ולו במשהו יכולת, רצון, הספקים והסתכלות על על ערב פסח??
(שכחתי עוד משהו חשוב, לכל אחת יש זכרונות מתוקים או טראומות מערב פסח בילדותה... כן, גם זה משמעותי. להביע? בהחלט אך להזהר מאד לא לשפוט.)

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ואני נהניתי מזה:

תפילת הדרך לפני פסח:

יהי רצון מלפניך ה' א-לוקינו וא-לוקי אבותינו שתוליכנו לשלום ותצעידנו לשלום ותדריכנו לשלום ותסמכנו לשלום ותגיענו לערב בדיקת חמץ בחיים ולשמחה ולשלום (ותחזירנו לשלום) ותצילנו מכף כל אקונומיקה וסנט מוריס וערבוב של סנו ז'אוול עם אנטי קלאק בדרך ומכל מיני סופות חול יום אחרי שניקינו חלונות -המתרגשות ובאות לעולם, ותשלח כפפה שתגן על ידינו מכל מעשה ידינו, ותיתן את ילדינו לחן ולחסד ולרחמים, לאוכל מוצק שלא כולל רק קורנפלקס או עוגיות שנשארו מפורים, בעיניך ובעיני כל רואינו, ותגמלנו חסדים טובים, ותשמע קול תפילת בעלינו המתחננים לטיפת שפיות כאשר אנו שוטפות קירות עם צינור, כי אתה שומע תפילת כל פה. ברוך אתה ה​​' שומע תפלה.

קבצים מצורפים

• ATT00001.jpg
    KB 158.4 · צפיות: 18

מוטיבציה

משתמש צעיר
בשורה טובה: התחלתי היום חצי חדר שינה.
את החצי השני אין לי אפילו כח לעשות..
והעוזרת כבר לא עונה לי..
אבל שמתי לב שאם באמת רוצים לעשות פסח, אפשר גם תוך שבוע.
ולא בצורה חפיפה.
(כמובן בלי לשפשף קירות ובין הרצפות וקרצוף פאנלים ואיבוק התקרה)
אבל כן לעבור על הכל, לנקות את הארונות, מיון, מקרר, תנור, ארונות מטבח (לפחות בחלקם) ועיטופם, ולעבוד לא יותר מ5 שעות ליום לזוג.

מרשמלו

מנהלת איש את רעהו מנהלת פורום נשים
מנהל
מנוי פרימיום
אז, זהו זה בדיוק!!
כולן צודקות וכל אחת מהזוית שלה, לאחת יועיל הלחץ לאחרת ייאש, וכך על זו הדרך....
והעיקר שכל אחת תכיר בכוחותיה, ובכל הנתונים הספציפיים שהיא נתונה בהם "עכשיו" ותפעל על פיהם מתוך שמחה.
וכמו שאומרים לכל המחתנות: 'גם אחרי החתונה החנויות פתוחות'!! ונא לא להלחץ!
אני מכירה מאד מקרוב מישהי שהיתה אחרי לידה בפסח וכמובן לא הספיקה כפי שרצתה, והשלימה את החסר בחופשת הלידה בנחת! עבודות נעימות לכולן!!

מרשמלו

מנהלת איש את רעהו מנהלת פורום נשים
מנהל
מנוי פרימיום
איפה הפעמון של ברכה?..
הרבה צלצולים!!!

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מוטיבציה;2054277:
בשורה טובה: התחלתי היום חצי חדר שינה.
את החצי השני אין לי אפילו כח לעשות..
והעוזרת כבר לא עונה לי..
אבל שמתי לב שאם באמת רוצים לעשות פסח, אפשר גם תוך שבוע.
ולא בצורה חפיפה.
(כמובן בלי לשפשף קירות ובין הרצפות וקרצוף פאנלים ואיבוק התקרה)
אבל כן לעבור על הכל, לנקות את הארונות, מיון, מקרר, תנור, ארונות מטבח (לפחות בחלקם) ועיטופם, ולעבוד לא יותר מ5 שעות ליום לזוג.

בתנאי שיש כח (פיזי) למבצע שכזה.

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י ANONYMUS;2054207:
אני כבר למעלה מחודש מתכננת מה לנקות לפסח. בינתיים הכל נשאר בתכנונים.
כבר הכנתי רשימות ארוכות וקצרות,
חילקתי את העבודה ביני ובין בעלי ובין העוזרת שעוד לא מצאתי.
אני חוזרת כל יום מהעבודה, וברור לי מעל לכל ספק שהיום אעשה עולם ומלואו(למרות שאת הדרך אני לא מבינה איך אני עושה)
ואז כל אחרי צהריים כשאני בקושי זזה,מעבירה את זמני בין הספסל בגינה, למחבת של החביתה, לניגוב האמבטיה כשכל הזמן אני מדמיינת איך רק אשכיב את הילדים ואשתלט על הבית עם כוחות מחודשים,
ואז אני משכיבה את הילדים, ורק שותה קפה שאין לי כח לקום ממנו אבל אני כל הזמן מתכננת, שתיכף, 5 דקות, רק קצת מה חדש בעולם, ומה חדש בפרוג, מה כבר שושיה ניקתה, ומה מוטיבציה עוד לא עשתה, והנה , תיראו אותי קופצת במרץ רב לעבודות הפסח....
ואחרי הקפה אני רק מארגנת לילדים בגדים למחר, קצת העבודות השוטפות , ובכנות - לא מסוגלת להתחיל פסח.(למרות שכל הזמן אני אומרת לעצמי 'זה בסדר, 5 דקות ואת קמה ומתחילה לעבוד במרץ')

היום ההסכם עם בעלי היה , שכשהוא יעשה בדיקת חמץ, על הדרך, הוא גם יוציא אותו החוצה....

כרגע בתכנון שלי להוריד מטבח לפסח ביום שני הבא.
אם זה יהיה כמו שאר התכנונים שלי במהלך החודשיים האחרונים אני לא יודעת.
מה שכן, אני בעד לתכנן. לבנות תילי תילים של תכניות. זה מחיה את הנפש!
זה נותן מרץ. כח. חשק לחיות. אור בעיניים. צבע בלחיים(יעידו כל הנשים שרואות אותי כל יום בגינה. בעצם כל הילדות. אולי הצבע מהשמש. בלי אחריות.)
ובעיקר נותן תקווה.

מי שרוצה לתכנן איתי ביחד מוזמנת בשמחה לגינה בשעות אחר הצהריים.
אוי את מקסימה.כל מילה פנינה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה